מבקש הבהרה אחרי שבפורום אודיו וקולנוע ביתי הוציאו אותי מבולבל - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מבקש הבהרה אחרי שבפורום אודיו וקולנוע ביתי הוציאו אותי מבולבל

almog333

Recommended Posts

חיברתי את המחשב שלי למערכת (רסיבר hk avr135 ורמקולים טרינגל קומט) ואני לא מרוצה מהצליל, לא בחיבור דיגיטאלי ולא בחיבור אנאלוגי. חשבתי לקנות את הכרטיס קול ASUS Xonar D2 אבל בדיון הזה: http://www.hometheater.co.il/vt78036 הצליחו לבלבל אותי ואני לא בטוח אם זה יהיה הדבר הנכון לעשות.

מישהו שמבין יכול לעזור לי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הבנתי נכון אז אתה שומע בסראונד ומשתמש ברסיבר ק"ב.

במקרה כזה אתה חייב להשתמש בחיבור דיגיטלי ולכן הרסיבר הוא זה שמבצע את הפיענוח דיגיטלי\אנלוגי.

לכן החלפה לכרטיס קול לא תשפיע על איכות הסאונד (כי במילא הפיענוח יעשה ע"י הרסיבר)

במקרה כזה הפתרון היחיד בשבילך לשפר את הסאונד הוא להחליף לרסיבר איכותי יותר.

אם לעומת זאת אתה שומע בסטריאו אז רסיבר מיותר, תחליף למגבר סטריאו טוב וקנה כרטיס איכותי (כמו הXONAR) ותקבל הרבה יותר טוב.

זה לגבי סוגיית כרטיס קול-רסיבר. אל תשכח שסאונד מורכב מהרבה גורמים, אקוסטיקה בחדר, מיקום נכון של הרמקולים, טעם אישי ועוד.

בעקרון הרמקולים שלך ממש טובים, אבל אני יודע שיש אנשים שלא אוהבים את הסאונד ה"בהיר" של טריאנגל, שמעת אותם בחנות לפני שקנית ואהבת את הסאונד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממה אתה לא מרוצה בדיוק ?

הסאונד של הטריאנגל הוא איום לדעתי ואכן מאד בהיר וצווחני.

שדרוג כרטיס הקול לא יתרום לך מאומה כפי שנאמר.

אני הייתי שוקל הוספת POWER AMP או אידיאלית להחליף שללא ספק יתן את השינוי הגדול ביותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קראתי את הדיון שלך בפורום קולנוע ביתי ולפי דעתי סתם טחנו לך את המוח. הבעיה בפורום הזה שמרוב שאנשים מבינים שם הם רוצים להראות את הידע שלהם ושוכחים לענות על השאלה האמיתית של פותח הדיון. אני פתחתי את אותו הדיון שאתה פתחת כאן באתר וקיבלתי תשובות שאותי מאוד ריצו - http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=394263.0 פשוט תקרא עד הסוף.

אבל לסיום תזכור דבר אחד - אם הרמקולים לא מרצים אותך שום כרטיס קול שבעולם לא יעשה את השינוי. לעומת זאת אם שמעת אותם לפני הקניה והית מרוצה מהם אז ברור שכרטיס קול של יעשה הבדל בין כרטיס קול הONBOARD שלך אבל רק בחיבור אנלוגי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כנראה שהחסרתי קצת פרטים. אני לא משתמש בסראונד, יש לי רק את הזוג קדמיים. את הרסיבר קיבלתי מתנה מחבר שלא צריך אותו ולכן ויתרתי על קניית מגבר, מה שבעצם איפשר לי את קניית הרמקולים האלה. אני כן שמעתי את הרמקולים לפני שקניתי, ויותר מכך - אני מרוצה מהם גם בשמיעה בבית. אני לא מומחה גדול ואין לי אוזן אודיופילית אבל אם אני יכול בהשקעה לא כל כך גדולה לשפר את הצליל באופן ניכר - אני ארצה לקנות את הכרטיס קול הזה. כמו שאמרתי בפורום הקודם - בחיבור דיגיטאלי לרסיבר הצליל היה פחות טוב באופן מורגש (לא יודע להסביר במילים איך). באנלוגי אני מרוצה, אבל לפעמים אנחנו מרוצים מדברים עד שאנחנו נחשפים למשהו שאנחנו יותר מרוצים ממנו. חשבתי שכך זה יכול להיות עם הכרטיס קול הזה לעומת הכרטיס און-בורד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כנראה שהחסרתי קצת פרטים. אני לא משתמש בסראונד, יש לי רק את הזוג קדמיים. את הרסיבר קיבלתי מתנה מחבר שלא צריך אותו ולכן ויתרתי על קניית מגבר, מה שבעצם איפשר לי את קניית הרמקולים האלה. אני כן שמעתי את הרמקולים לפני שקניתי, ויותר מכך - אני מרוצה מהם גם בשמיעה בבית. אני לא מומחה גדול ואין לי אוזן אודיופילית אבל אם אני יכול בהשקעה לא כל כך גדולה לשפר את הצליל באופן ניכר - אני ארצה לקנות את הכרטיס קול הזה. כמו שאמרתי בפורום הקודם - בחיבור דיגיטאלי לרסיבר הצליל היה פחות טוב באופן מורגש (לא יודע להסביר במילים איך). באנלוגי אני מרוצה, אבל לפעמים אנחנו מרוצים מדברים עד שאנחנו נחשפים למשהו שאנחנו יותר מרוצים ממנו. חשבתי שכך זה יכול להיות עם הכרטיס קול הזה לעומת הכרטיס און-בורד.

לדעתי כאמור אם אתה שומע סטריאו באמצעות רסיבר לק"ב, אז הדבר הראשון שאתה צריך לשקול בשדרוג זה קודם כל מגבר סטריאו ייעודי. הרבה לפני כרטיס קול.

אם אתה הולך על יד שניה אז תוכל למצוא תחליף הרבה יותר לHK.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...