רוצה לקנות שתי חלקים לבניית מחשב זול ,תקציב 400 שקל - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

רוצה לקנות שתי חלקים לבניית מחשב זול ,תקציב 400 שקל

aviv5g

Recommended Posts

המחשב הישן שלי נשרף היה לו שלוש שניים זה אומר שיש לי מארז וזכרונות (תקין ונבדק) יש לי כונן DVD חדש דוד שלי הוא לא הצליח למכור אז הוא הביא לי בקצור אני צריך שלושה חלקים ובזול לא משהו שעולה הרבה

אני צריך לוח אם+הארד דיסק במשהו כמו 400שקל

אפשר לחרוג עד 500

נ.ב

הארד דיסק לא צריך להיות בנפח של יותר מ 80G

תודה למי שיכול לעזור

עריכה:

טוב אז ככה החלקים שיש לי הם:

2X512MB RAM 800MHZ KINGSTONE

^תקין^

מארז 323-18 Tzag Elita

^תקין^

X2מאורר מדגם ZM-F1 מבית ZALMAN

^תקין^

הארד דיסק WD80G

^לא תקין^

לוח אם אין לי מושג....

מעבד 1.7GHZ+מאורר

אם אני ישלח אותו למעבדה יסדרו אותו אז ככה שהוא נחשב תקין גם לא..

כרטיס מסך 5200FX geforce

עוד כרטיס מסך אןתן דבר כמו למעלה רק של MSI

עוד כרטיס מסך של GIGABYTER 6200GX

משהו כזה תודה לעוזרים

מחשב זה הינו לגלישה נאינטרנט קריאת מיילים וMSN בלבד.!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדכן תקציב בכותרת + שימושים/העדפות בפוסט הראשון לפי חוקי הפורום - אחרת הדיון ינעל!

פרט בעיקר נתוני גיימינג כמופיע בלינק למטה, OC ודרישות שקט.

להסברים ודוגמאות גש לקרוא כאן: http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=294718.0

לשימושים שלך אין הרבה אפשרויות אבל ללא הפרטים הנ"ל אי אפשר לדעת אם זה יתאים לך...

* איזה וכמה סטיקים?

* יש לך כרטיס מסך (צריך מובנה על הלוח?)?

* איזה מארז/ספק (לוח ATX נכנס בו?)?

בתקציב שלך אי אפשר לקנות משהו שניתן להמליץ עליו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. למרות הדרישות הצנועות למדי, התקציב שלך לא מציאותי. נקודה. + מעבד כבר עולים כ550-600 שקל לפחות.

2. למה לא למחזר גם את ההארד דיסק אם כבר התקציב כל כך לוחץ?

3. יהיה נחמד אם תתן לנו את המפרט המלא של המחשב הישן (לרבות ספק) - גם החלקים שאתה יודע בוודאות שאינם תקינים! רק תציין זאת לידם...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. למרות הדרישות הצנועות למדי, התקציב שלך לא מציאותי. נקודה. + מעבד כבר עולים כ550-600 שקל לפחות.

2. למה לא למחזר גם את ההארד דיסק אם כבר התקציב כל כך לוחץ?

3. יהיה נחמד אם תתן לנו את המפרט המלא של המחשב הישן (לרבות ספק) - גם החלקים שאתה יודע בוודאות שאינם תקינים! רק תציין זאת לידם...

לפי בקשתך ערכתי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ועדיין לא ענית על כמה שאלות קריטיות:

1. למה החלטת שהמעבד מקולקל ולא לוח האם, מה שהרבה יותר סביר? אם אכן מדובר במעבד, הוא הולך לפח. אף אחד לא מתקן מעבדים. גם אם יש עדיין אחריות, המעבדים הללו כבר לא נמכרים ואינם במלאי ולכן לא תקבל מעבד חלופי המתאים למערכת שלך.

2. נחמד שאתה אומר "512X2 של קינגסטון" - אבל איזה סוג? האם הוא DDR1 או DDR2? באיזו מהירות? אם היית מציין את הדגם של לוח האם, לא הייתי שואל. אבל לא ציינת. בכל מקרה, יש סיכוי סביר ביותר שהזכרון שלך לא יתאים לשום לוח מודרני, ותצטרך להחליפו גם אם הוא תקין.

3. כל השאלות של TMPUSR חשובות גם כן, ועליהן לא נתת תשובה.

4. כרטיסי המסך הם כנראה AGP, אם הזכרת את ה5200, אבל חשוב לוודא. אם כן, אזי הם לא יתאימו לשום מחשב כיום, ותאלץ לקחת לוח אם עם כרטיס מובנה אם אין בכוונתך לקנות אחד חדש.

בקיצור, סיכום ביניים: סיכוי סביר שחוץ מלוח האם (וההארד דיסק, אבל זה כבר פריפריה) הרכיבים שלך תקינים. אני לא יודע על סמך מה אתה טוען שהמעבד מקולקל - מעבדים לא מתקלקלים בכזו קלות. הרבה יותר הגיוני שיש לך מעבד תקין לחלוטין שיושב בתוך לוח אם שגמר את הקריירה. במקרה הזה ובמקרה הזה בלבד, מציאת לוח אם יד שנייה היא הדרך היחידה למזער הוצאות. כמובן שלשם כך רצוי מאוד לדעת איזה לוח יש לך כרגע.

אם זה לא המצב, תאלץ לקנות לפחות לוח(עם כרטיס מסך מובנה)+מעבד, ובסבירות גבוהה מאוד וספק. תוסיף לזה את עניין ההארד דיסק ויש לך כבר כ1000 שקל הוצאות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

...האמת, אני לא יודע האם לוח אם אמור לצפצף בכלל כשמפעילים אותו ללא מעבד...

אז הנה המצב כרגע, אם להניח שהאבחנה שלך צודקת:

אתה צריך לוח אם חדש ומעבד חדש, קודם כל. אם הזכרונות הישנים שלך הם DDR1 או במהירות 400, תאלץ לקנות גם זכרונות חדשים, כי הם לא יתאימו ללוחות של היום. אם יש לך ספק שהחיבור הראשי שלו הוא 20 פין ולא 24, תצטרך להחליף גם אותו. נדמה לי גם שאת כל זה כבר הסברתי, אם כי בפחות פירוט.

גם אם אתה צריך מעבד ולוח אם בלבד, הרי שגם בגרסת אינטל (E5200+G31) וגם בגרסת (שזה גם 5200 אבל של , ולוח סדרה 69 או 74) העניין יעלה לך כ600 שקל. רק שני החלקים האלה, לפני וספק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב, וזו רק דעתי האישית כן, שצריך טיפה לאפס אותך.

קודם כל ההחלטה על מחשב חדש היא נכונה, למרות שאני בעד למחזר מחשבים (אני ממחזר אותם לפרויקטי OC למשל..),

גם המחזור עולה כסף\זמן (ויש שיגידו שזמן שווה כסף), עלות המחזור של הרכיבים שברשותך יעלו כעלות מחשב גנרי כמו שהצגת.

אבל, שים לב כשאתה קונה מחשב גנרי, אורך החיים שלו הוא בדיוק שנתיים- שלוש בממוצע.

רוב החלקים שמרכיבים אותו אפילו עכשיו מיושנים.

לכן גם כאשר הכיס לוחץ, במחשבה רחבה (בכל פן של החיים אגב), שווה להשקיע עוד טיפה, לקנות מחשב שאורך החיים שלו,

ארוך יותר ובעתיד שתרצה למחזרו העלות תהיה קטנה יותר.

ההשקעה אגב תהיה ברכיבים שלדעתך בטוח לא חשובים, כמו ספק ומארז אבל הם הרכיבים שמתיישנים הכי לאט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...