חוץ, ביטחון ו-8 תיקים נוספים. בקדימה מתחילים להריח את הכיסא - עמוד 8 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חוץ, ביטחון ו-8 תיקים נוספים. בקדימה מתחילים להריח את הכיסא

IG

Recommended Posts

אכן, נתניהו ראש הממשלה הבא של , רוב העם החליט שכך יהיה ואני 100% עם זה (אם עדיין לא הבנת)

הבעיה שלי היא עם ההתמרמרות על כך שקדימה לא נכנסת לקואליציה שאין לה דברים משותפים איתה,

בעניינים מדיניים כמובן שלא, גם לא בענייני דת (כי הליכוד בטנגו צמוד עם ש"ס) ואפילו לא בעניין שיטת הבחירות בישראל.

אז יש דברים דחופים כעת, בטחוניים וכלכליים, נתניהו יכול לקבל גיבוי מלא למהלכים האלה מהאופוזיציה, הוא לא צריך את ציפי שרת החוץ ומופז שר הבטחון.

אם היו מצליחים להגיע להסכם על הקווים החשובים לקדימה, היא היתה נכנסת לקואליציה, לא הצליחו להגיע להסכמה כזאת, אולי יצליחו יותר בפגישה הבאה

אבל עד שהם לא יצליחו, אין לה מה לחפש בקואליציה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 133
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

למה אתה חושב שקדימה תמהר כל כך לגבות מהאופוזיציה בכל מהלך כלכלי או ביטחוני שהוא יעשה? מה יש לה להפסיד מהתנגדות שלאחריה תבוא הצבעת אי אמון וכו וכו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1.כך זה היה מאז ומעולם

2.בשביל תקיפה באירן או אפילו בשביל פעולה צבאית עם סוריה/לבנון/עזה לא צריך את האישור שלהם, זה לא עובר בכנסת אלא בממשלה

3.בנוגע לפעולה כלכלית, גם שם לא ממש צריכים תמיכה שלהם כי זה עובר במסגרת התקציב שהממשלה החדשה חייבת להעביר.

4.אולי כדאי להרגע עם הציניות במחשבה שהם פועלים נגד המדינה לטובתם האישית, אם זה היה כך לבני היתה משלמת כמה מיליארדים טובים לש"ס ולא היו בחירות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה שלי היא עם ההתמרמרות על כך שקדימה לא נכנסת לקואליציה שאין לה דברים משותפים איתה,

אם ככה, איתי אין לך כל בעיה, היות ואני לא מתמרמר מזה - אני שמח על זה.

מה שכן, אני ממנף את ההתנהגות של ציפי ליבני, כדי להדגים בדיוק איזה סוג של "פוליטיקה אחרת" היא הביאה אלינו, בצורת מרדף אימים אחרי כיסא ראש הממשלה (שבינתיים נמלט ממנה כל עוד נפשו בו).

8)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דווקא אני חושב הפוך, העובדה שהיא לא רצה עכשיו אחרי הכסא (בניגוד למופז למשל) והולכת לאופוזיציה,

שם גם אפשר בקלות "להיעלם" מראה שהיא לא מחפשת רק את הוולוו, הכסא והפגישות עם מנהיגי עולם.

ברור שאם היה מתאפשר לה להקים ממשלה בראשותה, עם קווי היסוד של קדימה היא הייתה הולכת על זה,

ברור גם שזה לא היה ריאלי מהרגע הראשון (אבל בפוליטיקה כמו בפוליטיקה...)

דווקא אם היתה נכנסת לממשלה שהיא לא מאמינה בקווי היסוד שלה, זאת הפוליטיקה "הישנה" (ע"ע ש"ס וליברמן)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שר היא כבר היתה, זה לא מרגש אותה ואפילו מאוד מאכזב אותה בהתחשב בסרט שהיא חיה בו עד לא מזמן... אם דיברת קודם על "מירמור" אז זאת כנראה היתה תחושתה אם היתה מצטרפת לממשלה ויושבת שוב ליד ראש הממשלה (על אחת כמה וכמה כשזה עכשיו יהיה ביבי).

אני לא מאמין שהיא מתלהבת מלהיות ראש האופוזיציה, אבל שם המירמור יותר נוח ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה לא ברור - אדם בלי ר"ראש" רוצה להיות "ראש" של משהו , הלוואי ממשלה אבל אם לא נו שויין - אופוזיציה !

אני מתאר לעצמי אם לא היא הייתה הולכת להיות ראש ועד הבית ,

העיקר להיות בראש - "חליאה בינילון" עדר של ברווזים מאחורייך ציפי

ולכל מצביעי קדימה והראשם ציפי אני מקדיש את השיר :

ראש כרוב

ביצוע: ראש כרוב

מילים: תלמה אליגון רוז

לחן: קובי אושרת

יש ראש לשועלים

וראש לאריות

יש ראש עם תלתלים

וראש עם בעיות

יש ראש הממשלה

זה הראש הכי חשוב

ולנו במחילה

יש רק ראש של כרוב.

ראש כרוב בגרוש

אפילו לא כרובית

או כרוב כבוש

בחומץ מחבית

ראש כרוב חמוץ

ראש כרוב אל תתייאש

עם קצת לימוד

אולי תהיה פחות טיפש!

יש ראש לשועלים

וראש לאריות

עליך להחליט

באיזה ראש להיות

יש ראש שאין לו לב,

זה הראש הכי עלוב

ולנו, איזה כייף,

יש רק ראש של כרוב.

ראש כרוב בגרוש...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דווקא אני חושב הפוך, העובדה שהיא לא רצה עכשיו אחרי הכסא (בניגוד למופז למשל) והולכת לאופוזיציה,

אני אחזור ואסביר - ציפי ליבני לא רוצה לשבת בממשלה שלא בכיסא ראש הממשלה, מתוך תיסכול ושבירת הכלים נטו.

לגבי שאול מופז - לא נכון לו תסכול מישיבה בממשלה, מכיוון שבין אם ציפי ליבני היתה ראש הממשלה, ובין אם ביבי - בכל מקרה מופז לא היה ראש ממשלה.

לכן לשאול מופז אין מקום לתסכול. אם כבר, יש לו מקום לתסכול מהיעדר שדרוגו מתפקידו כשר התחבורה לתפקיד שר הביטחון המיוחל כל כך.

אני אציג את זה גרפית, שיהיה לך יותר ברור:

ישיבה בממשלה:

ציפי ליבני ==> ישיבה בממשלה (לא ראש ממשלה) ==> תסכול!!!

שאול מופז ==> ישיבה בממשלה ( שר הביטחון ) ==> מצויין!!!

לעומת זאת, אופוזיציה:

ציפי ליבני ==> ישיבה באופוזיציה ==> עדיין תסכול, אבל לפחות "תמות נפשי עם ישראל". שילמדו לקח ויצביעו לי בפעם הבאה!!!

שאול מופז ==> ישיבה באופוזיציה ==> תסכול! בגלל הסתומה הזאת אני לא אגשים את החלום שלי להיות שר ביטחון (בדרך לראשות הממשלה?). אין מצב!!!

אתה מבין את ההבדל? האינטרסים שלהם שונים מהותית, אז אתה לא יכול להשוות בין שני האנשים האלה (שניהם אינטרסנטיים באופן מובהק, הדבר היחיד שבאמת מאחד את כל אנשי קדימה).

מה שאתה כן יכול זה להשוות בין הדיבורים של מישהו ספציפית באופן רציף, תוך התעוררות איטית מהסרט בו היא חיה:

ציפי ליבני 1: אני אהיה ראש ממשלה, מזמינה את נתניהו לשבת איתי - זה הוא הזמן לאחדות! צריך להפגין אחריות לאומית!

ציפי ליבני 2: ככל הנראה נתניהו גנב את השלטון, אבל אני לא אוותר בכזאת קלות - תמורת רוטציה, אני מוכנה לשבת איתו בממשלה. זה הזמן לאחדות ברוטציה!

ציפי ליבני 3: נתניהו לא טיפש כמו שחשבתי, ולא נכנע לטרור שניסיתי להפעיל. ואז... ראו ערך ציפי ליבני ==> ישיבה בממשלה ==> תסכול!!! אין מצב...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה פשוט לא קולט...

אתה מצפה שמפלגה תשב בקואליציה שאין לה דברים במשותף איתה?

אני מניח שכן כי בכל זאת תמכת (ואולי עדיין) בליברמן ועדיין אין לך בושה להטיף ביקורת.

רוב האנשים הנורמלים לא יהיו מוכנים שהמפלגה שהם בחרו בה תוותר על כל העקרונות שלהם בשביל להכנס לממשלה.

מן הסתם, אם הממשלה היתה בראשות קדימה, מי שהיה נכנס היה צריך להסכים לקווי היסוד (יש התפשרויות כמובן אבל לא בדברים עקרוניים כאלו)

אבל אתה כ"כ אובססיבי בקטע הזה, אתה פשוט מצליח להתעלם מהמציאות ולהמציא לעצמך מציאות אלטרנטיבית בה ציפי לבני היא אובססיבית שמוכנה לפגוע במדינה בשביל להיות ראש ממשלה.

אז סבבה, אם זאת המציאות מבחינתך, אני ממש שמח אבל אין לי כח להמשיך להתדיין (על מי אני עובד, אין פה שום דיון, אתה סתם חוזר על מנטרה כמו אחרון הדמגוגים שלא לומר חולי רוח)

נמשיך את הדיון בבחירות הבאות עוד שנה וחצי,

כל טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא משהו במתמטיקה, נכון?

אם לבני הייתה "לוקחת" את ליברמן, היא לא הייתה צריכה את ש"ס בפנים?

היא היתה צריכה גם אותו, גם את ש"ס גם את יהדות התורה וכם את הבית היהודי.

96 בבגרות (5 יחידות) :P. בוא נראה:

קדימה 28

עבודה 13

מר"צ 3

ערבים 11

==============

סה"כ 55

נוסיף את

ישראל ביתנו 15

==============

סה"כ 70 מנדטים - יופי של רוב. מי צריך את ש"ס?

כנראה שהציון שלי היה מוצדק. לחליפין, תסביר לי מדוע לבני כל כך התאמצה לקבל המלצה מליברמן ולש"ס היא בכלל לא פנתה. איך זה היה עוזר לה אם היא ממילא צריכה את שתיהן?

אני לא אמרתי שאין לה אפשרות לשבת איתן, אמרתי לה שאין לה מה לחפש עם מפלגות שיכשילו על אפשרות לתהליך מדיני

ובראשן הליכוד והאיוחד הלאומי

זה מה שאתה חושב. הבעיה היא שלבני לא מסכימה איתך. עובדה, היא מוכנה לשבת עם הליכוד אם רק יתנו לה להיות ראה"מ שנתיים, כאילו שאז הליכוד לא יוכל להכשיל כל אפשרות לתהליך מדיני (למשל ע"י הצבעה נגד או אפילו פירוק הממשלה). היא מוכנה לשבת עם ש"ס, עם ביתנו ותאמין לי שגם עם הבית היהודי ויהדות התורה היא יכולה להסתדר. מה נשאר? נכון, האיחוד הלאומי. ארבעה מנדטים שהליכוד ישמח להשאיר בחוץ. אז זה התירוץ שלה?

לא, אתה מפספס את הנקודה,

תתחיל לקרוא את הת'רדים לפני שאתה מגיב.

זה היב בתגובה לטענתו של מינימיזר בעמוד הראשון.

אני בהחלט קראתי. אבל אני לא מגביל את הקריאה שלי לפורום הזה בלבד. הטענה הזו לא נבראה במוחו של מינימיזר, היא פרי עטם של האדלרים של קדימה.

אתה טוען שהוא למד את הלקח, אני טוען שביבי זה אותו הביבי

נשאר לנו רק לחכות ולראות, הניחוש שלך טוב כמו שלי.

לא, הניחוש שלי יותר טוב משלך. למה? כי הוא מבוסס על עובדות ושומר על עקביות. מצד אחד ביבי רוצה את מפלגות הימין בפנים. מצד שני הוא מנסה לשכנע את העבודה וקדימה להיכנס. אני סיפקתי הסבר לזה. להזכירך, ביבי נפל בפעם שעברה כי הימין הקיצוני פרש מהקואליציה.

אני לא רואה שום בעיה עם מה שציטטת מויקיפדיה למה שהיא מאמינה היום

חובת ההוכחה עליך. ב- 2003 היא רצה בליכוד שהמצע שלו לא כלל אף מילה על "שתי מדינות לשני עמים". תרגיש חופשי להראות לי שהיא דיברה על זה עוד לפני הבחירות ב- 2003. נוע נוע, סוף. ומשום מה אתה מתעלם מכך שהמצע של קדימה היום הוא לא המצע של קדימה ב- 2006 - אז הם דיברו על התכנסות חד-צדדית כי אי אפשר להגיע להסכם עם הפלשתינאים, היום הם מדברים על הסכם עם הפלשתינאים וזה אחרי שהחמאס ניצח את אש"ף, הן בבחירות והן בקרב על עזה. למעשה הפעם לבני רצה עם המצע של מפלגת העבודה.

אוי באמת, ממשיך להיות דמגוג?

אולי תספר לנו אתה מנסיונך איך בסופו של דבר מתקבלות החלטות במטבחון?

דמגוג אביך. איפה כאן הדמגוגיה? מה שכתבתי הוא האמת, כל האמת ושום דבר פרט לאמת ואם אתה חושב אחרת, אתה מוזמן להראות לי איפה אני טועה. אבל אתה לא מסוגל, נכון? אז במקום להודות שטעית, אתה מקשקש על דמגוגיה. עובדה: לבני קראה לאולמרט להתפטר אחרי דו"ח הביניים של ועדת וינוגרד. עובדה: לבני קראה לאולמרט להתפטר אחרי שהמשטרה המליצה להגיש נגדו כתב אישום. עובדה: לבני המשיכה לשבת בממשלה אחרי שאולמרט ציפצף עליה.

בארה"ב, הנשיא יכול לומר למזכיר "קפוץ" והמזכיר יכול לשאול רק "לאיזה גובה". בארץ, אם ראש הממשלה יאמר לשר "קפוץ", השר יכול לענות ב- "קפוץ לי". ראש הממשלה יכול לפטר אותו, אבל הוא לא יכול לכפות עליו מדיניות. אגב "מי שקובע הוא ראש הממשלה", הבאתי את הנימוק של לבני להישארותה:

לבני נימקה את החלטתה שלא להתפטר ברצונה "לפקח על יישום המסקנות מתוך הממשלה"

כלומר ראש הממשלה הוא לא היחיד שיש לו כח בממשלה לפי לבני בעצמה. אז לך תאשים אותה בדמגוגיה.

למעשה גם עעלון אמר עליו דברים אבל לא משנה :-X

באמת? אתה שמעת אותו אומר את זה? כי אני שמעתי אותו מכחיש בתוקף שהדברים נאמרו ולמיטב ידיעתי מדובר באדם ישר.

מה שהם אמרו לא היה קשור לחילוקי דעות אלא קשורים ישירות לנתניהו

אתה טוען שאנשים השתנו, אני טוען שהם ראו אופציה לחזור וקפצו על העגלה.

אין ספק שזה חלק מהעניין: אף אחד לא אוהב לשבת באופוזיציה. אבל מצד שני, תרשה לי להזכיר לך ששניהם ישבו בממשלה והתפטרו (בניגוד ללבני), כלומר התחת שלהם לא חייב לשבת על כורסת שר כדי להרגיש בנוח. למעשה, בגין ויתר על השרד והיה מגיע לכנסת באוטובוס ואחרי שהתפטר, עבד במשך שנים במכון הגיאולוגי ללא שכר כי לא היה תקן פנוי. בגין ומרידור ידועים כאנשים ישרים, בוודאי יחסית לפליקפלקיסטים של קדימה.

תחפש ביוטיוב את הקמפיינים ותראה שהם לא היו כאלה

הקמפיין של קדימה היה מכוןן כולו נגד ביבי, בלי למה כן קדימה

הקמפיין של הליכוד היה מכוון כולו נגד ציפי ליבני.

בעבר היו הרבה יותר פוזיטיביים מנגטיביים.

אני לא צריך לחפש, אני זוכר אותם מצוין. זוכר למשל את התשדירים שאיימו במלחמה כוללת עם כל מדינות ערב (כולל רמיזה על שימוש בנשק אטומי) אם רק שרון יבחר? זוכר את "פרס יחלק את ירושלים"? אני עדיין עובר מול לא מעט שלטי בחירות כל יום בדרך לעבודה ואף אחד מאלו של הליכוד או של קדימה אינו נגטיבי. דווקא אלו של העבודה ושל מר"צ הרבה יותר נגטיביים מפוזיטיביים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...