חוץ, ביטחון ו-8 תיקים נוספים. בקדימה מתחילים להריח את הכיסא - עמוד 7 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חוץ, ביטחון ו-8 תיקים נוספים. בקדימה מתחילים להריח את הכיסא

IG

Recommended Posts

ליברמן מכשיר ממשלת ימין עם ש"ס וישראל ביתנו

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3676436,00.html

בשלב הבא הוא יוותר על הטבות לחיילים (כי ש"ס לא יסכימו שיתנו לאחרים ולא להם)

בשלב לאחר מכן, הוא יוותר על הנאמנות (כי החרדים לא עושים צבא/שירות לאומי)

בשלב הסופי הוא יצטרך לוותר גם על שינוי שיטת הממשל (כי זה אינטרס רק של הגדולות והקטנןת לא יסכימו)

אבל העיקר שהוא יהיה שר

כאחד שהבצביע לו בבחירות הקודמות גם אז הוא יתגלה חרא

ואניבטוח שהרבה אם דעות של שינוי הצביעו לו הפעם בגלל החוקים האלו

מבחינתי שלא יקבל מנדט אחד בבחירות הבאות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 133
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

קדימה והעבודה חתמו כבר על הסכם קואליציוני,

אם הליכוד היה נכנס, היינו נמנעים מבחירות והיתה לנו ממשלת אחדות.

אבל ביבי היה מלא אחריות ולקח אותנו לבחירות ובעצם ציפי לבני שלא מסכימה לשבת עכשיו בממשלת אחדות בראשותו היא שחסרת אחריות,

מה לא ברור?

כרגיל, אתה מצייר את המציאות כפי שמתחשק לך..

ביבי לקח אותנו לבחירות, כשהיה ברור שרוב בעם רוצה להיפטר מממשלת המחדל שהיתה כאן. כשהיה ברור שתמונת המנדטים בעם השתנתה והכנסת הנוכחית (הקודמת) כבר לא משקפת את רצון העם. והוא צדק - ראה ערך תוצאות הבחירות האחרונות, לעומת הקודמות.

ומה קרה, בעצם? הלכנו לבחירות, כדי לבנות ממשלה פחות חדלתנית, שמשקפת יותר את רצון העם ואשר תוביל את ישראל לעתיד טוב יותר.

במסגרת אותה שאיפה לעתיד טוב יותר למדינת ישראל, רוצה ביבי קואליציה חזקה, אשר תטיב להוביל את המדינה בנחישות.

לעומת זאת, ציפי ליבני לא מנסה להביא אותנו לבחירות (אם כן, זה היה די מגוחך, היות וכל שינוי בתמונת המנדטים אצל הבוחרים יהיה, לכל היותר, ממיעוט מצביעים בשל ייאוש וקירבת המועדים אחד לשני, ולא כתוצאה משינוי ב"רצון העם").

מה שציפי ליבני מנסה לעשות זה "לשבור את הכלים ולא משחקים" כתוצאה מתסכול עקב היותה כל כך קרובה (לכאורה) לראשות הממשלה, והפיספוס שלאחר מכן. אם תרצה, אפשר להקביל את זה למישהו שזכה ב-5 מספרים + המספר הנוסף בלוטו*.

כתוצאה מאותו התסכול, ציפי ליבני "שוברת את הכלים" ונותנת לישראל ללכת ל"ממשלה שברירית וצרה" שעשויה (אם כי אני לא מאמין בזה) להוביל למדיניות הססנית ולא נחושה של הממשלה - דבר שהוא אף פעם לא טוב למדינה (אם כי, לעניות דעתי, יותר טוב מאשר קדימה בממשלה, אבל אני נותן את הדברים מנקודת מבטה ה"נאורה" של ליבני).

עכשיו, אם נרצה להיות קטנוניים (ואני רוצה, כי אני יודע שאתה תהיה) אז במצב הנ"ל ביבי יכול שוב לרצות ללכת לטובת המדינה ולתת לציפי את ראשות הממשלה. במקרה כזה, ליבני תוריד את המכנסיים ותכנע לכל דרישה קואליציונית, ותהיה קואליציה יציבה שמאפשרת מדיניות נחושה של הממשלה. מצד שני, כאן יש כניעה לטרור פוליטי, ונשאלת השאלה האם זה בכלל מוסרי כלפי העם, שאלה שלי אישית אין את התשובה עליה.

תשים לב טוב לחלקים המודגשים... זה מייצג את ההבדל בין שני האנשים..

* דרך אגב, מי שמנחש חמישה מספרים פלוס הנוסף בלוטו, זוכה בכמה אלפי שקלים, לעומת מי שמנחש שישה, שמקבל מיליונים (בדר"כ). יש לי ידידה שזה קרה לה... והחמישה הראשונים שיצאו בהגרלה, היו בדיוק אלה שהיו לה... והיא ראתה את ההגרלה בשידור חי... זה מ-ב-א-ס... בעיקר אחרי שמגלים את גודל הזכיה.

פרשנות אלטרנטיבית: נתניהו משדר אחדות, בידיעה שציפי ליבני לא תרצה להצטרף בלי רוטציה, תוך הפגנת טרור פוליטי. נתניהו מנסה להדגיש בפני הציבור את רדיפת הכיסא של ציפי ליבני. מאוחר יותר, נתניהו יבקש לשנות את שיטת הממשל, כפי שהציעו בקדימה. קדימה לא יתמכו בהצעה, תוך הדגמה לבוחר שוב, מה הם שווים. לאחר מכן, נתניהו ימשיך להוביל את המדינה עם ממשלת ימין חזקה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המפלגה היחידה שצריכה לעוף ולהתפרק זו קדימה

מאלף ואחת סיבות :

ה"התנתקות " שהובלה בראשותה

מלחמת לבנון השנייה - כישלון חרוץ

מבצע עופרת יצוקה - אולי פגענו בהם חזק , אבל המטרה העיקרית של כל המבצע הזה - הרתעה ומניעת שליחת קסאמים - לא הושגו =כשלון

לא עשו מספיק צעדים כדי למנוע/למזער את המשבר הכלכלי - ואם כן , מעט מדיי ומאוחר מדיי

הרכבת הקלה לירושלים - פשוט בושה וחרפה שלוקח כל כך הרבה זמן לבנות אותה , וכן, בראשות קדימה

כשלון חרוץ בהסברה של לבני - שרת החוץ "הטובה" כביכול , או כפי שרק התקשורת מנסה להציג אותה

לא מספיק צעדים לעידוד הנגב

לא מספיק צעדים לשיפור התשתיות , מערכת התחבורה

הנושא הסביבתי ממש לא במעייני מפלגת קדימה , הכנסת בקבוקי 1.5 ליטר למחזור? לא בממשלת קדימה

אני יכול להמשיך פה , יש עוד הרבה דברים

ממשלת קדימה זה כשלון חרוץ

צריך להתפלל שהמפלגה הזאת לא תהיה בכנסת הבאה

הסיבה היחידה שהמפלגה הזאת מצויירת בעיני הציבור בתור כל כך טובה , זה התקשורת שלא מראה לכם הכל , ומנסה ליפה את כל מעלעלי קדימה

אני אישית בעל דעות ימניות , לא מסתיר זאת , אבל אני לא מבין אותכם , כל מצביעי השמאל

השקפת עולמכם היא שמאלית , זה מקובל , אבל למה לתת את כולכם לקדימה? מפלגה שרק חושבת על הכסא וטובות ההנאה , שלא יגידו לכם אחרת

איפה השמאל האמיתי? מה עשיתם לעבודה ? למרץ? הרגתם את המפלגות הטובות האלה , בעלות מורשת של שנים

איפה תמצאו שרת שמאל טובה כמו שלי יחימוביץ? אחת שבאמת אכפת לה ממה שקורה במדינתנו , ולא חושבת רק על הכסא שלה

ועוד משהו , לא ברור לי כל כך , מה רע במפלגת ימין , אף אחד לא אמר כלום על מפלגת שמאל של קדימה

תמיד אומרים מפלגת ימין קיצוני , אפעם !! אפעם לא שמעתי בתקשורת שהם אומרים מפלגת שמאל קיצוני !!

תמיד מנסים לצייר את הימין בתור משהו רע ושטני , פשוט בושה וחרפה של תקשורת , ולהגיד שהתקשורת נייטרלית? תחשבו שוב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

BLA- אתה חושב שאם קדימה תהייה בממשלה היא תייה פחות הססנית וחלשה?

חבורת הגנבים של קדימה לא יתנו לביבי לבצע מהלך אחד עם אופי ימני כי זה יחליש א קדימה (כבייכול הם בעצמם יסטו ימינה והלגיטימציה לקיום שלהם תפחת עוד יותר), וציפי ליבני בתור שרה (כלשהי) יהייה פשוט אסון.

זו לא תהייה ממשלת אחדות אלא ממשלה מסונדלת בגלל אינטרסים קטנוניים, ומה שקורה עכשו זה דוגמא מצויינת למה שהולך להיות כשתעלה לדיון כל הצעה משמעותית שהיא.

בקדימה לא מקבלים את העובדה שהם הפסידו ומנסים לחפור מתחת לליכוד ולהשתלט על הממשלה בכל דרך שהיא- אם זה בבחירות חדשות או בקבלת שליטה בממשלה (הם רוצים שיהייה להם יותר שרים מלשאר המםלגות...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כרגיל, אתה מצייר את המציאות כפי שמתחשק לך..

כרגיל אתה מתעלם ומתייחס רק לחלקים שנוחים לך

ביבי לקח אותנו לבחירות, כשהיה ברור שרוב בעם רוצה להיפטר מממשלת המחדל שהיתה כאן.

העם כל שנתיים משנה את דעתו, אז כל שנתיים זה לגיטימי שיקחו אותנו לבחירות?

גם אם התקופה היא תקופת משבר וצריך "אחריות לאומית"?

הוא יכל להכנס לממשלה בראשות קידמה עם העבודה והגמלאים, ועכשיו הוא יודע לבכות על אחריות לאומית

זה מזכיר את ש"ס שמדברים על זה שעכשיו זה לא הזמן להתלהם, המפלגה שעד לפני מספר שבועות כינתה חבר כנסת שטן

כשהיה ברור שתמונת המנדטים בעם השתנתה והכנסת הנוכחית (הקודמת) כבר לא משקפת את רצון העם. והוא צדק - ראה ערך תוצאות הבחירות האחרונות, לעומת הקודמות.

ומה קרה, בעצם? הלכנו לבחירות, כדי לבנות ממשלה פחות חדלתנית, שמשקפת יותר את רצון העם ואשר תוביל את לעתיד טוב יותר.

במסגרת אותה שאיפה לעתיד טוב יותר למדינת ישראל, רוצה ביבי קואליציה חזקה, אשר תטיב להוביל את המדינה בנחישות.

תחליט, אתה בעד רצון העם או לא?

כי ברצון העם אין שום דבר שקושר את קדימה לקואליציה הזאת.

לעומת זאת, ציפי ליבני לא מנסה להביא אותנו לבחירות (אם כן, זה היה די מגוחך, היות וכל שינוי בתמונת המנדטים אצל הבוחרים יהיה, לכל היותר, ממיעוט מצביעים בשל ייאוש וקירבת המועדים אחד לשני, ולא כתוצאה משינוי ב"רצון העם").

מה שציפי ליבני מנסה לעשות זה "לשבור את הכלים ולא משחקים" כתוצאה מתסכול עקב היותה כל כך קרובה (לכאורה) לראשות הממשלה, והפיספוס שלאחר מכן. אם תרצה, אפשר להקביל את זה למישהו שזכה ב-5 מספרים + המספר הנוסף בלוטו*.

ליבני הציבה דרישות לגיטימיות, אותם הבטיחה לבוחרים שלה

ברגע שהיא לא הצליחה לקבל אותם, מה יש לה לעשות בממשלה? להיות עלה התאנה של הימין?

אתה בתור מצביע ליברמן רגיל שמשתינים עליך אחרי הבחירות, זה לא אומר שכולנו צריכים להתרגל לזה

כתוצאה מאותו התסכול, ציפי ליבני "שוברת את הכלים" ונותנת לישראל ללכת ל"ממשלה שברירית וצרה" שעשויה (אם כי אני לא מאמין בזה) להוביל למדיניות הססנית ולא נחושה של הממשלה - דבר שהוא אף פעם לא טוב למדינה (אם כי, לעניות דעתי, יותר טוב מאשר קדימה בממשלה, אבל אני נותן את הדברים מנקודת מבטה ה"נאורה" של ליבני).

עכשיו, אם נרצה להיות קטנוניים (ואני רוצה, כי אני יודע שאתה תהיה) אז במצב הנ"ל ביבי יכול שוב לרצות ללכת לטובת המדינה ולתת לציפי את ראשות הממשלה. במקרה כזה, ליבני תוריד את המכנסיים ותכנע לכל דרישה קואליציונית, ותהיה קואליציה יציבה שמאפשרת מדיניות נחושה של הממשלה. מצד שני, כאן יש כניעה לטרור פוליטי, ונשאלת השאלה האם זה בכלל מוסרי כלפי העם, שאלה שלי אישית אין את התשובה עליה.

זאת הנחה שאין לה בסיס,

אני לא חושב שגם הליכוד היה נכנס לקואליציה שהוא לא מסכים לקווי היסוד שלה

תשים לב טוב לחלקים המודגשים... זה מייצג את ההבדל בין שני האנשים..

* דרך אגב, מי שמנחש חמישה מספרים פלוס הנוסף בלוטו, זוכה בכמה אלפי שקלים, לעומת מי שמנחש שישה, שמקבל מיליונים (בדר"כ). יש לי ידידה שזה קרה לה... והחמישה הראשונים שיצאו בהגרלה, היו בדיוק אלה שהיו לה... והיא ראתה את ההגרלה בשידור חי... זה מ-ב-א-ס... בעיקר אחרי שמגלים את גודל הזכיה.

פרשנות אלטרנטיבית: נתניהו משדר אחדות, בידיעה שציפי ליבני לא תרצה להצטרף בלי רוטציה, תוך הפגנת טרור פוליטי. נתניהו מנסה להדגיש בפני הציבור את רדיפת הכיסא של ציפי ליבני. מאוחר יותר, נתניהו יבקש לשנות את שיטת הממשל, כפי שהציעו בקדימה. קדימה לא יתמכו בהצעה, תוך הדגמה לבוחר שוב, מה הם שווים. לאחר מכן, נתניהו ימשיך להוביל את המדינה עם ממשלת ימין חזקה.

יש אפילו מחלוקות על שינוי שיטת הממשל, זה כנראה תלוי בהבטחות שביבי נתן לש"ס בנושא

סביר להניח שקדימה דווקא יתמכו בשיטה כזאת, יש להם אינטרס כמו כל המפלגות הגדולות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבצע עופרת יצוקה - אולי פגענו בהם חזק , אבל המטרה העיקרית של כל המבצע הזה - הרתעה ומניעת שליחת קסאמים - לא הושגו =כשלון

אני לא יודע איפה אתה חיי, אבל המטרה העיקרית ולמעשה היחידה של כל המבצע הזה - היתה להציל את קדימה מהתרסקות טוטאלית בבחירות הקרובות שהיו חודש לאחר מכן.

כל מי שטוען אחרת הוא או צבוע או עיוור.

מפלגת שילטון שכל הסקרים מנבאים לה התרסקות טוטאלית לא יוצאת למלחמה חודש לפני הבחירות בגלל כמה קסאמים, אחרי שבמשך 8 שנים היו קסאמים בדיוק כאלה (ואפילו יותר) וזה לא הזיז להם את הביצה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תחליט, אתה בעד רצון העם או לא?

כי ברצון העם אין שום דבר שקושר את קדימה לקואליציה הזאת.

אני אענה רק על זה, כי אני מרגיש שאני מתחיל לחזור על עצמי..

ממשלה רחבה יותר = יותר מנדטים בממשלה = שקלול טוב יותר של רצון הציבור.

נכון, כל חלק מציבורי הממשלה הנ"ל משלם יותר ב"פשרה" אל מול רצון האחרים, אבל בסופו של דבר, זה קרוב יותר לרצון העם (לפחות בתיאוריה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע איפה אתה חיי, אבל המטרה העיקרית ולמעשה היחידה של כל המבצע הזה - היתה להציל את קדימה מהתרסקות טוטאלית בבחירות הקרובות שהיו חודש לאחר מכן.

מפלגת שילטון שכל הסקרים מנבאים לה התרסקות טוטאלית לא יוצאת למלחמה חודש לפני הבחירות בגלל כמה קסאמים, אחרי שבמשך 8 שנים היו קסאמים בדיוק כאלה (ואפילו יותר) וזה לא הזיז להם את הביצה.

קסאמים בדיוק כאלו אבל לא הגיעו לבאר שבע.

בדיוק כמו בלבנון שהגיעו טילים לחיפה.

למעשה, זאת היתה ההמלצה של כל הגורמים הרלוונטיים, כולל האופוזיציה והצבא.

זה כמו להגיד שהפצצת הכור בעירק היתה בשביל הבחירות שהתקיימו ישר אחרי זה.

אני אענה רק על זה, כי אני מרגיש שאני מתחיל לחזור על עצמי..

ממשלה רחבה יותר = יותר מנדטים בממשלה = שקלול טוב יותר של רצון הציבור.

נכון, כל חלק מציבורי הממשלה הנ"ל משלם יותר ב"פשרה" אל מול רצון האחרים, אבל בסופו של דבר, זה קרוב יותר לרצון העם (לפחות בתיאוריה).

התיאוריה שלך נכשלת במבחן המציאות

נניח שרק שליש ממצביעי הליכוד נגד אחדות אלא בעד ממשלת ימין, הנחה הגיונית למדי ואפילו מקלה

בנוסף, נניח ששליש ממצביעי ליברמן בעד ממשלה ימנית (כי נמאס להם מהשמאל המתרפס לכן הצביעו לימין)

ונניח ששליש ממצביעי קדימה לא בעד להכנס לממשלת ימין (כי הם שמאלנים)

יש לך פה 23 מנדטים נגד הממשלה הזאת

תוסיף לזה 16 מנדטים של החרדים שלא רוצים ממשלה של שלושת הגדולות,

תוסיף לזה 7 מנדטים של הבית היהודי והאיחוד הלאומי שלא רוצים ממשלה של שלושת הגדולות

תוסיף לזה את העבודה 15 מנדטים של העבודה ומרצ שלא יכשירו שום ממשלה שליברמן והליכוד יושבים בה

ותוסיף לזה את הערבים שלא יכשירו שום ממשלה וקיבלת הרבה יותר מדנטים נגד ממשלת אחדות של שלושת הגדולות מאשר מנדטים שבעד ממשלה כזאת.

ברור שבתיאוריה, אם תעשה ממשלת אחדות של 120 מנדטים זה ישקף את רצון כל העם, אבל אז איפה הדמוקרטיה?

כולם יוותרו על כל העקרונות שלהם (ע"ע ליברמן) רק בשביל להיות בממשלה?

בתהליכים בטחוניים וכלכליים אפשר לתמוך גם מבחוץ, לא צריך להיות בשביל זה בממשלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ישנם כאן מגיבים שחושבים שלצאת למבצע או מלחמה בשביל "נקמה" זה עניין פשוט מאוד אני מציע לאותם מגיבים שחושבים כך לצאת מהסרט שהם חיים בו.אין לכם שום מושג מה צריך לעשות ומהם הסיכונים התלויים בכך .כך שמי שחושב שזה עניין כלכך פשוט להחליט באותו זמן שצה"ל היה בעומק עזה אם להעמיק עוד יותר את המבצע או לא אני מציע לו להתעורר מהר מאוד .ונאמר כאן שבגלל שלקדימה ניבאו התרסקות הם נכנסו למבצע ,תגיד באיזה כוכב לכת אתה חי בן אדם? אתה פשוט הוזה אם אתה חושב שממשלת יסכן את מחיר חיי החיילים רק בשביל קולות אני מציע לך לשתוק כדי לא לעשות מעצמך בדיחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק שמבחוץ קל יותר לטרפד מהלכים כלכליים וביטחוניים שלא נראים לך, כי אתה לא מחוייב להסכם קואליציוני ולמעשה הממשלה לא נתנה לך שום דבר כדי שתתמוך

מהלכים בטחוניים (למשל פעולה נגד אירן או מתקפה בעזה/לבנון) אף אחד לא יכשיל

מאז קום המדינה, האופוזיציה (הציונית) תמכה בפעולות צבאיות של הממשלה, גם אם לא הסכימה איתם.

מהלך כלכלי לכשיבוא יהיה חלק מהתקציב שהממשלה החדשה שתבוא שמן הסתם יעבור ברוב קולות (או שלא תהיה ממשלה)

חוץ מזה, גם למהלך כזה צפוי שתהיה תמיכה מקיר לקיר במידה והתוכנית תהיה ראויה. (כמו בכל העולם)

אתה מצפה שהאופוזיציה תתמוך אוטומטית בכל פעולה של הממשלה בגלל שזה "זמן חירום" (מתי לא היה פה זמן חירום?)

זה לא יקרה, זה לא קרה אף פעם ולא צריך לקרות בדמוקרטיה.

גם החתירה האוטומטית לממשלה שתכיל את כל הפלגים בעם (וכל אחד יוותר על השקפת העולם שלו בשביל זה) זו לא מהות הדמוקרטיה...

[br]פורסם בתאריך: 24.02.2009 בשעה 14:43:55

ועם כל זה, ביבי הוא פוליטיקאי משומן.

לדעתי, הוא יבטיח לקדימה כל מני דברים עלומים וחצאי דברים שיכולים להתפרש לכמה כיוונים (במיוחד בקשר לנושא המדיני אבל גם בקשר לשיטת הממשל וענייני דת)

והם יכנסו לקואליציה כזאת (שלושת הגדולות ואולי גם הבית היהודי) בסוף.

ועוד שנתיים שיגלו שהוא שקרן (זה בדם שלו, הוא לא אשם) הממשלה תיפול

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש אמת ^ ^ ^

מה שקורה במציאות זה שילוב של כמה אלמנטים ( או יותר נכון צרופיי מקרים ) ואחד האלמנטים / שיקולים העיקריים הוא הבחירות הקרבות ו"הרגעת הרוחות" של הציבור נוכח הטרוניה הרבה כנגד ממשלת קקה דימה , אם תרצו שוחד בחירות תופעה ידועה ביותר במדינתנו הקטנה )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התיאוריה שלך נכשלת במבחן המציאות

...

להרוס זה מאוד קל, לבנות זה קשה.

כל קואליציה כלשהי שתבנה ממה שהצביע הציבור יביאו לחילוקי דיעות קיצוניים בין המצביעים (נכון, גם בממשלת ימין שבורה, על פי הגדרה). החוכמה היא לקחת את זה, ועם זה לעשות משהו למען המדינה, כשאתה לוקח קצת מכל דיעה. כמובן שאנשי ימין לא רוצים ממשלה עם החדלנים מהממשלה הנוכחית. ואני מוכן לחתום על זה שהרבה ממצביעי קדימה (חלקם אני מכיר) הם בכלל מצביעי עבודה/ליכוד מסורתיים שרצו להצביע נגד ביבי.

אבל העובדה היא שבנימין נתניהו הוא ראש הממשלה הבא של מדינת . בהנתן זה, ובהנתן באפשרויות הקיימות, אחריותם של נבחרי הציבור היא לבנות משהו שיביא את המדינה שלמצב הטוב ביותר האפשרי, תוך הבאת מגוון רחב (ככל האפשר, וזאת מגבלה רצינית כמובן) של דיעות לתוך הקואליציה.

להגיד "אי אפשר, אין לשום דבר רוב" ולתת לישראל לשקוע אל קיפאון לקראת השואה הבאה שתעשה ביהודים, הפעם פחות בעדינות, זה קל - אבל לא רצוי...

החוכמה היא לקחת את המנדטים הקיימים ולהצליח ליצור קואליציה פרודקטיבית, כשבסה"כ האינטרסים של כל חבריה (בשאיפה כמובן) הם להביא את מדינת למצב טוב יותר.

יש לא מעט דברים, בעצם רוב הדברים שעומדים על סדר היום הטיפוסי של ממשלה, שתהיה בהם הסכמה מאוד יפה בין כל הצדדים, מהעבודה ועד הליכוד, ולפעמים אפילו בין מרץ לאיחוד הלאומי. החוכמה היא לקחת את הדברים האלה, ולדחוף אותם קדימה. בדברים אחרים, לפעמים מתפשרים לכיוון אחד ולפעמים לאחר, באופן טבעי... דרך אגב, זה מה שעושים גם בממשלה רגילה, אבל ה"רזולוציה" של הבעיות שם היא יותר קטנה...

שורה תחתונה, קל מאוד להגיד "אי אפשר" ולעצור כל פעילות פרודוקטיבית (ראה ערך ציפי ליבני), אבל מי שיש לו את היכולות, בהחלט נכון להרתם לעשייה, גם אם היא מורכבת קואליציונית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...