חוץ, ביטחון ו-8 תיקים נוספים. בקדימה מתחילים להריח את הכיסא - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חוץ, ביטחון ו-8 תיקים נוספים. בקדימה מתחילים להריח את הכיסא

IG

Recommended Posts

בדיוק מה שאני טוען (רק מהכיוון ההפוך :P)

מי זה כולם?

הרבה מהאנשים שהצביעו לליכוד לא רוצים ממשלה כזאת

אנשים שהצביעו לש"ס, האיחוד הלאומי, הבית היהודי, יהדות התורה לא רוצים ממשלה כזאת

אפילו רבים ממצביעי ליברמן מעדיפים ממשלה ימנית (כי הם כביכול ימניים למרות שהצביעו למועמד שהוא לא בדיוק ימין, סתם שונא ערבים :P)

אז מי זה בדיוק כולם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 133
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
ולא ברור לך שמתישהו קדימה ישברו את הכלים וילכו לבחירות? (לא שהליכוד היו נוהגים הפוך)

אין סיבה אובייקטיבית שזה יקרה (רק רווח פוליטי), אבל בכל מקרה - זה ייקח הרבה יותר זמן מאשר בקואליציה עם פי 2 יותר מפלגות שבהן כל אחת יכולה לשבור את הכלים מתי שרק בא לה.

באותה מידה ניתן לטעון, זה שנתניהו לא הסכים לממשלת אחדות בראשותה של ציפי לבני זה נטו אגואיזם ונסיון לעשות הון פוליטי על גבי המדינה.

שטויות. לנתניהו יש אפשרות להרכיב קואליציה אחרת, שהוא מודה בגלוי שהוא מעדיף פחות. ללבני אין שום אפשרות להרכיב קואליציה - הברירה שעומדת בפניה היא או להצטרף לממשלת אחדות, או להביא להפלת הממשלה של נתניהו תוך זמן קצר (הסיבה לשמה היא הולכת לאופוזיציה). בהיותה כה אחראית, היא בחרה באפשרות השניה.

לא רוצה ממשלה של ימין קיצוני (תסתכל על הרשימה של הליכוד, אנשים כמו אפי איתם, ציפי חוטבילי, בוגי יעלון, בני בגין ועוד)

אם אתה חושב שהליכוד היא מפלגת ימין קיצוני, יש לך בעיות יותר קשות מנהייה עיוורת אחרי לבני, ואולי כדאי שנסיים את הדיון הזה כאן ועכשיו.

אני חושב שקוראים לזה דמוקרטיה, בעצם הצבעת לליברמן, מה לך ולדמוקרטיה...

אוי אוי אוי, הנה עלינו על סוס ה-holier than thou ואנחנו רוכבים עליו אל עבר השקיעה. בהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה חושב שהליכוד היא מפלגת ימין קיצוני, יש לך בעיות יותר קשות מנהייה עיוורת אחרי לבני, ואולי כדאי שנסיים את הדיון הזה כאן ועכשיו.

לא כל המפלגה, אבל יש שם לא מעט ניצים.

שטויות. לנתניהו יש אפשרות להרכיב קואליציה אחרת, שהוא מודה בגלוי שהוא מעדיף פחות. ללבני אין שום אפשרות להרכיב קואליציה - הברירה שעומדת בפניה היא או להצטרף לממשלת אחדות, או להביא להפלת הממשלה של נתניהו תוך זמן קצר (הסיבה לשמה היא הולכת לאופוזיציה). בהיותה כה אחראית, היא בחרה באפשרות השניה.

אז מה הבעיה שילך לאופציה השניה (שכמו שכתבתי יש לה רוב בעם וכמובן לא התייחסת)?

למה אתה ממשיך להתנגד להליך הדמוקרטי?

אין סיבה אובייקטיבית שזה יקרה (רק רווח פוליטי), אבל בכל מקרה - זה ייקח הרבה יותר זמן מאשר בקואליציה עם פי 2 יותר מפלגות שבהן כל אחת יכולה לשבור את הכלים מתי שרק בא לה.

ממתי צריך סיבות אובייקטיביות בפוליטיקה בכלל וישראלית בפרט? רואים הזדמנות להפיל ממשלה והולכים על זה.

אוי אוי אוי, הנה עלינו על סוס ה-holier than thou ואנחנו רוכבים עליו אל עבר השקיעה. בהצלחה.

כמובן שזה היה בציניות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:lol:

רק בישראל כייף לא פחות אחרי הבחירות כמו ליפני הבחירות

אם ביבי יעשה בשכל הוא יפרק את קדימה ע"י "שוחד" בחירות ( לצערי לגיטימי )אין מפלגת קדימה - פשוט קבוצה של בעלי אינטרסיים שילטוניים ולכן הוא יוכל לעשות זאת ואז הבכיינים יוכלו להגיד שהו משחק מלוכלך - כאילו יש ליכלוך יותר גדול מפוליטיקה בכלל וישראלית בפרט - חחחח ( גע גע גע - אוי כמה שלא נימאס לך להיות טועה - אבל זה מתחיל להראות יפה עליך - חחח )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חבל על הויכוחים.

העם נתן בידי נתניהו ובידי לבני מנדט להוביל את המדינה הזאת.

מה לעשות שהעם מאס בשמאל ולכן השמאל התרסק =====> העם לא רוצה את השמאל בשלטון.

העם רוצה ממשלת ימין, אבל שקדימה נמצאת בה, אחרת היא לא הייתה מקבלת הרבה מנדטים.

זו דמוקרטיה, החלטת הרוב- ממשלת ימין-מרכז ולא שמאל-מרכז.

אם לבני תחליט ללכת לאופוזיציה (עם כל זה שלא הצבעתי נגדה) היא תאכזב אותי ואני בטוח שגם הרבה אחרים.

עם כל הכבוד לאינטרסים האישיים של עוד שנה לשבת על כיסא ראש הממשלה, יכול להיות שעוד שנה כבר לא נהיה פה-

ע"ע כתבה בYNET שהאיראנים יש להם מספיק אוראניום (אני לא מומחה לגרעין אבל אותי זה מפחיד).

הרי אם היא תעשה עבודה טובה בממשלה, ותוביל מהלכים מדיניים-חברתיים כמו שהיא יודעת,

היא תיבחר כנראה בבחירות הבאות לראשות הממשלה - גם ביבי לא יוכל לעמוד כנגדה.

היא תצטייר כ"גיבורת העם", זו שהצילה אותנו מממשלת ימין צרה שהייתה מוליכה אותנו לאבדון עם המחירים

שביבי היה משלם\ישלם. זו שמייצגת כמעט חצי עם בממשלה ודואגת שקולו ישמע.

מציעים לה 10 תיקים, 10 תיקים. כזאת השפעה נותנים למפלגתה, היא תוכל לעשות המון למען המדינה - רפורמות, שינויים, תיקונים

וזה בניגוד למה שהיא תוכל לעשות מהאופוזיציה- שום דבר.

ואם היא חושבת שנלך עוד כמה חודשים לבחירות והיא תיבחר היא טועה, העם עדיין ירצה ממשלת ימין

מה שיקרה זה שהליכוד ירוויח פה 35 מנדטים או יותר, ואז יקבל עמדה הרבה יותר חזקה בשלטון.

העם לא ירצה שיצא מצב כזה שיצטרכו פשרות כל כך גדולות כדי להקים ממשלה, אז הוא יתן הרבה כח

למפלגה שהוא רוצה. כרגע העם רוצה ימין, ימין = ליכוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל עוד יהיו נשים שיצביעו מהוג'ינה ולא יהייה שמאל ראוי (עם כל הכבוד, ואין כבוד, ברק ופרץ זה לא רקוב אפילו לפרס ורבין) שאלה ששונאים את ביבי יוכלו להצביע לו, קדימה בראשות ציפציף תקבל הרבה קולות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציפי קיבלה הרבה מנדטים כי יש הרבה אנשים טיפשים - גם הם צריכים מפלגה , אחרת אין שום סיבה מדוע להצביע לממשלת השחיתות המורכבת מאנשיי האינטרס העצמי והעסקנים שבראשם הם שמו להם עלה תאנה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מקווה מאוד שהם לא ייכנסו לממשלה וילכו לאופוזיציה,

גם אני, כי זה אומר שקדימה תתפרק.

גם אם זה אומר שיהיו בחירות שוב עוד שנה.

למה שהממשלה תתפרק? המפלגה היחידה שעלולה לפרוש היא האיחוד הלאומי וגם בלעדיה יש לביבי רוב בכנסת.

אין לקדימה מה לחפש בסביבה של האנשים שהולכים להקים את הממשלה הבאה.

ולכן לבני הסכימה לתת הכל לישראל ביתנו, שלושת-רבעי המלכות לש"ס וללכת עם הליכוד, אם רק יתנו לה להיות רוה"מ שנתיים? לא שעם הבית היהודי (לשעבר המפד"ל) צריכה להיות לקדימה בעיה. אז מה נשאר? האיחוד הלאומי, עם ארבעה הח"כים הבאמת קיצוניים שלה. יודע מה? עם קדימה בפעים, ביבי ישמח לוותר על האיחוד הלאומי.

אבל התוצאה הכי טובה מכל הבחינות הוא שהעבודה תקבל שכל , תיכנס לממשלת אחדות ותיתן לקדימה להתייבש באופוזיציה. כמה חבל שהגאונים של העבודה התאהבו ברעיון של להיות המפלגה השניה בגודלה באופוזיציה... לא מספיק שקדימה גנבה להם את המצע ואת המצביעים, עכשיו הם הולכים לגנוב לעבודה את האופוזיציה! :)

[br]פורסם בתאריך: 20.02.2009 בשעה 22:03:57

אני חולה על הטיעון של "אחריות לאומית"

זה לא היה הטיעון של לבני במקרה?

[br]פורסם בתאריך: 20.02.2009 בשעה 22:05:14

איזה ימין קיצוני? קדימה-ליכוד- ביתנו זו קואליציה של ימין קיצוני? ברור לך שאם לבני הייתה מסכימה להכנס לקואליציה כזו, נתניהו לא היה חושב פעמיים וביום ראשון הקרוב כבר הייתה לנו ממשלה חדשה.

לא כל כך מהר. אף אחד לא שם את כל הביצים שלו בסל אחד ובטח לא בסל של קדימה. מה יקרה אם לבני תנסה לעשות "תרגיל מסריח" (לא סתם פרס עבהר לקדימה) ולפרוש לו באמצע הקדניה? ביבי חייב להכניס את השוטפות הטבעיות שלו מימין (אולי חוץ מהאיחד הלאומי) לקואליציה גם אם יש לו את קדימה וישראל ביתנו. כך אין מפלגה אחת שיכולה לפרוש ולהפיל לו את הממשלה.

ללבני ברור כבר שהיא לא תצליח להרכיב קואליציה (ישראל ביתנו המליצו על הליכוד, העבודה ומרץ לא המליצו על אף אחד), אז היא מעדיפה ללכת לאופוזיציה רק כדי לדפוק את נתניהו, רק שבדרך היא דופקת את כולנו.

שתי אפשרויות: או שהיא משחקת קשה להשגה כדי להעלות את המחיר, או שהיא מאמינה שתוך זמן לא רב היא תצליח להפיל את הממשלה (או שהיא תיפול מאליה) ואז עדיף לה לבוא מהפוזיציה של מנהיגת האופוזיציה, ולעזאזל העובדה שיש לנו את איראן, החמאס, החיזבאללה ומשבר כלכלי על הראש.

מצד שני, אם שליש מהח"כים של קדימה יחליטו, הם יכולים להתפלג ולחבור לליכוד. אני לא בטוח אם אני בעד (כי זה רע לקדימה ;D) או נגד (כי עדיף שהעכברים ישארו בספינה הטובעת).[br]פורסם בתאריך: 20.02.2009 בשעה 22:10:19

אני לא מחליט מה טוב לעם, אבל יש מין אקסיומה כזאת שממשלה רחבה עם מעט מפלגות עדיפה על ממשלה צרה עם הרבה מפלגות. מין רעיון הזוי כזה, לך תבין.

זה דווקא ברור - ככל שהממשלה רחבה יותר, כך יש למרכיבים שלה פחות יכולת סחיטה. בממשלה שמסתמנת היום, ש"ס או ביתנו יכולות להכריז "לא משחקים, שברו את הכלים" ולהפיל את הממשלה. כדי למנוע את זה, הליכוד יצטרך לשלם ביוקר (איזה מזל שחלק נכבד מהדרישות שלהן מנוגדות וכך יתאזנו זו מול זו). עם קדימה ו/או העבודה בפנים, אף מפלגה בודדת לא תוכל להפיל את הממשלה וכך יכולת הסחיטה שלהן תפחת.

הממשלה שכולם רוצים זה ליכוד-קדימה- ביתנו. זאת ממשלת ימין? זאת ממשלה קיצונית? מה הבעיה שלך עם הממשלה הזאת (חוץ מהעובדה שלבני לא תהיה בראשותה)?

חברה חברה, רגע רגע. מי זה כולם? אני רוצה ממשלת ליכוד- ביתנו-עבודה-הבית היהודי.

[br]פורסם בתאריך: 20.02.2009 בשעה 22:14:08

ולא ברור לך שמתישהו קדימה ישברו את הכלים וילכו לבחירות? (לא שהליכוד היו נוהגים הפוך)

בדיוק! ולכן ביבי סוגר קודם עם השותפות מימין, כדי למנוע בדיוק את המצב הזה. אם יש לו קואליציה גם בלי קדימה, קדימה תפסיד יותר משתרוויח אם היא תחליט לפרוש וכתוצאה מכך הסבירות שזה יקרה הרבה יותר קטנה.

באותה מידה ניתן לטעון, זה שנתניהו לא הסכים לממשלת אחדות בראשותה של ציפי לבני זה נטו אגואיזם ונסיון לעשות הון פוליטי על גבי המדינה.אבל זה מה שאני מעדיף :nixweiss:

רק שללבני אין שום סיכוי להקים ממשלה אם ביבי לא ירצה ולביבי יש סיכוי מצויין להקים ממשלה גם אם לבני לא תרצה. זה לא משחק בין שווים.

לא רוצה ממשלה של ימין קיצוני (תסתכל על הרשימה של הליכוד, אנשים כמו אפי איתם, ציפי חוטבילי, בוגי יעלון, בני בגין ועוד)

ארר, אפי איתם לא נכנס לכנסת (בטעות כתבתי "לכלא" 8)), הוא אפילו לא היה ברשימת המועמדים של הליכוד. עד כמה שאני זוכר, נתנו למועמד מטעמו (ולא לאיתם עצמו) את המקום ה- 39 הלא-ריאלי-בבירור. בסה"כ תרגיל כדי לאפשר לליכוד להוציא מעט יותר כסף לתעמולת הבחירות.

בנוגע לבוגי, בגין וחוטבלי, הם אונם ימין עמוק (או קיצוני אם תרצה), אבל בהחלט יכולים לנמק בצורה הגיונית את העמדות שלהם. מה תגיד לבני, שבשלוש מערכות בחירות רצופות רצה תחת שלושה מצעים שונים?

שלא לדבר על זה שלבני דווקא הסכימה לשבת עם שלושתם בממשלה, אם רק יתנו לה להיות ראה"מ שנתיים. כלומר אין לה שום בעיה עם "הקיצוניות" שלהם, יש לה בעיה עם העובדה שלא יקראו לה "גברתי הראש הממשלה". :P

אינ גם לא חושב שזה יתפקד טוב, במיוחד לא לאור הדם הרע (במיוחד) שנשפך בקמפיין האחרונים.

אה, זו בכלל לא בעיה. כל קמפיין הוא כזה. קח למשל את ביבי וברק - שניהם מעריכים מאוד אחד את השני, מלכלכים בכמויות אחד על השני בכל מערכת בחירות וישמחו לשבת ביחד בממשלה אחריהן.[br]פורסם בתאריך: 20.02.2009 בשעה 22:22:37

הרי אם היא תעשה עבודה טובה בממשלה, ותוביל מהלכים מדיניים-חברתיים כמו שהיא יודעת,

מה "כמו שהיא יודעת"? מתי היא כבר הצליחה לעשות משהו?

היא תצטייר כ"גיבורת העם", זו שהצילה אותנו מממשלת ימין צרה שהייתה מוליכה אותנו לאבדון עם המחירים

אחרי שהיא הסכימה לכל הדרישות של ישראל ביתנו ולשלושת-רבעי הדרישות של ש"ס (אחרי שאמרה שלא תיכנס בכלל למו"מ...), קצת מצחיק לדבר עליה כעל מושיעה.

מציעים לה 10 תיקים, 10 תיקים. כזאת השפעה נותנים למפלגתה, היא תוכל לעשות המון למען המדינה - רפורמות, שינויים, תיקונים

פססט, אולי לא כתבו את זה ב- ynet, אבל קדימה נמצאת עכשיו בשלטון והיתה שם גם בשנים האחרונות. וראה איזה שלל של רפורמות, שינוים ותיקונים קיבלנו!

[br]פורסם בתאריך: 20.02.2009 בשעה 22:27:32

ציפי קיבלה הרבה מנדטים כי יש הרבה אנשים טיפשים - גם הם צריכים מפלגה , אחרת אין שום סיבה מדוע להצביע לממשלת השחיתות המורכבת מאנשיי האינטרס העצמי והעסקנים שבראשם הם שמו להם עלה תאנה .

דיברתי עם לא מעט אנשים בעבודה אחרי הבחירות והסקר המאוד לא מדעי הזה העלה מסקנה מעניינת: כמעט אף אחד לא הצביע לקדימה או לישראל ביתנו! אנשים הצביעו ללבני ולליברמן. מספר המצביעים לביבי היה בערך שקול למספר המצביעים לליכוד וכך גם במקרה של ברק והעבודה. בנוגע לשאר המפלגות, מצאתי אצלנו רק מצביע אחד לש"ס ולבית היהודי ואף אחד לשאר המפלגות, אבל סביר להניח שהרוב הגדול של המצביעים שלהן הצביע למפלגה ולא לאדם ספציפי.

במקביל, מתברר שרוב המצביעים של קדימה וישראל ביתנו (סליחה, של לבני ושל ליברמן) לא מכירים את המצע עליהן המפלגות האלו רצות. מצאתי אצלנו רק אדם אחד שממש קרא את המצע של ישראל ביתנו, למשל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אני, כי זה אומר שקדימה תתפרק.

לדעתי להיפך, עוד קדנציה כושלת של ביבי (והיא תהיה כזאת בממשלת ימין) והוא יעלם סוף סוף

למה שהממשלה תתפרק? המפלגה היחידה שעלולה לפרוש היא האיחוד הלאומי וגם בלעדיה יש לביבי רוב בכנסת.

נחיה ונראה...

ביבי כבר הצהיר שהטעות הגדולה שלו בפעם הקודמת היא שלא הקים ממשלת אחדות

מקווה שהוא יחזור שוב על הטעות הזאת

ולכן לבני הסכימה לתת הכל לישראל ביתנו, שלושת-רבעי המלכות לש"ס וללכת עם הליכוד, אם רק יתנו לה להיות רוה"מ שנתיים? לא שעם הבית היהודי (לשעבר המפד"ל) צריכה להיות לקדימה בעיה. אז מה נשאר? האיחוד הלאומי, עם ארבעה הח"כים הבאמת קיצוניים שלה. יודע מה? עם קדימה בפעים, ביבי ישמח לוותר על האיחוד הלאומי.

אבל התוצאה הכי טובה מכל הבחינות הוא שהעבודה תקבל שכל , תיכנס לממשלת אחדות ותיתן לקדימה להתייבש באופוזיציה. כמה חבל שהגאונים של העבודה התאהבו ברעיון של להיות המפלגה השניה בגודלה באופוזיציה... לא מספיק שקדימה גנבה להם את המצע ואת המצביעים, עכשיו הם הולכים לגנוב לעבודה את האופוזיציה!

זה פוליטיקה, מביבי הם קיבלו יותר :)

זה לא היה הטיעון של לבני במקרה?

איפה היה הטיעון הזה כשהליכוד לקח אותנו לבחירות לפני כמה חודשים, למה הם לא נכנסו לממשלה בשעת חירום שכזאת?

רק שללבני אין שום סיכוי להקים ממשלה אם ביבי לא ירצה ולביבי יש סיכוי מצויין להקים ממשלה גם אם לבני לא תרצה. זה לא משחק בין שווים.

100%, אני מסכים

גוש הימין ניצח ואם ביבי רוצה להקים איתם קואליציה, אני בעד.

אבל הוא לא רוצה...

הוא יעשה את זה רק אם לא תהיה לו ברירה כי הוא יודע מה יהיו התוצאות.

רר, אפי איתם לא נכנס לכנסת (בטעות כתבתי "לכלא" Cool), הוא אפילו לא היה ברשימת המועמדים של הליכוד. עד כמה שאני זוכר, נתנו למועמד מטעמו (ולא לאיתם עצמו) את המקום ה- 39 הלא-ריאלי-בבירור. בסה"כ תרגיל כדי לאפשר לליכוד להוציא מעט יותר כסף לתעמולת הבחירות.

בנוגע לבוגי, בגין וחוטבלי, הם אונם ימין עמוק (או קיצוני אם תרצה), אבל בהחלט יכולים לנמק בצורה הגיונית את העמדות שלהם. מה תגיד לבני, שבשלוש מערכות בחירות רצופות רצה תחת שלושה מצעים שונים?

שלא לדבר על זה שלבני דווקא הסכימה לשבת עם שלושתם בממשלה, אם רק יתנו לה להיות ראה"מ שנתיים. כלומר אין לה שום בעיה עם "הקיצוניות" שלהם, יש לה בעיה עם העובדה שלא יקראו לה "גברתי הראש הממשלה".

צודק, הוא קפץ לי לראש בגלל התמונה מליל הבחירות שבה הוא התייצב מאחורי נתניהו

אגב, אתה מצדיק את זה שהליכוד "שתה" עוד 12 מליון שקל מתקציב המדינה בגלל זה?

בקשר ללבני, למיטב זכרוני היא (במסדרת קדימה ובסמגרת הליכוד בתקופת שרון) דיברה תמיד על שתי מדינות לשני עמים

מצד שני, איך אתה יכול להסביר את אותם אנשים שהצטרפו לביבי אחרי שאמרו עליו דברים כ"כ קשים (רוצה ציטוטים או שאתה מכיר אותם?)

היא הסכימה לשבת איתם בממשלה וגם נימקה את זה, בסופו של דבר מי שקובע הוא ראש הממשלה

היא לא יכולה להרשות לעצמה להיות חותמת גומי של הימין.

אה, זו בכלל לא בעיה. כל קמפיין הוא כזה. קח למשל את ביבי וברק - שניהם מעריכים מאוד אחד את השני, מלכלכים בכמויות אחד על השני בכל מערכת בחירות וישמחו לשבת ביחד בממשלה אחריהן.

אני כבר עברתי כמה תקופות בחירות בחיי, זאת הייתה האישית ביותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה פוליטיקה, מביבי הם קיבלו יותר :)

לא בהכרח. קשה לי להאמין שביבי, שחייב את ש"ס בפנים, יכול להציע לישראל ביתנו יותר מאשר לבני. בכל זאת מפלגות עם נטייה לימין יעדיפו לשבת עם מפלגות אחרות עם נטיה לימין.

אבל פיספסת את הנקודה: כתבתי את זה בתגובה לטענה שלך שקדימה לא יכולה לשבת בממשלה עם המפלגות האלו. עובדה, קדימה היתה מוכנה לשבת עם כל המפלגות שהולכות לפי מה שמסתמן לשבת בקואליציה, פרט לאחת.

איפה היה הטיעון הזה כשהליכוד לקח אותנו לבחירות לפני כמה חודשים, למה הם לא נכנסו לממשלה בשעת חירום שכזאת?

אתה שוב מפספס את הנקודה: זו לא היתה הטענה של הליכוד, לא לפני הבחירות ולא אחריהן, זו היתה הטענה של קדימה! אני כל הזמן אומר שהמבחן של עקרונות הוא כשלא נוח לך איתם. כל עוד קדימה רצתה לשמור על הממשלה (כי היא הנהיגה אותה), זו היתה שעת חירום והיה צריך לשמור על אחדות. ברגע שזה הפסיק להיות נוח לקדימה (כי הממשלה הולכת להיות בהנהגת הליכוד), פתאום אין שעת חירום והאחדות מיותרת. מה יש לומר, מפלגה עם עקרונות.

100%, אני מסכים

גוש הימין ניצח ואם ביבי רוצה להקים איתם קואליציה, אני בעד.

אבל הוא לא רוצה...

מי אמר? הוא למד לקח מהפעם שעברה, כפי שכתבת. ממשלה שמפלגה אחת יכולה להפיל אותה היא לא דבר יציב. הוא מעדיף ממשלה רחבה יותר שתהיה יציבה יותר. זה לא שיש לו בעיה לשבת עם שאר מפלגות הימין בממשלה, הוא רוצה תעודת ביטוח ומוכן לשלם ביוקר עבורה.

אגב, אתה מצדיק את זה שהליכוד "שתה" עוד 12 מליון שקל מתקציב המדינה בגלל זה?

למה לא? הרי הכסף הזה היה מבוזבז בכל מקרה, אם לא הליכוד אז המפלגה של איתם היתה מוציאה את הכסף. אם זה מה שמפריע לך, מה תאמר על קדימה, שקיבלה הרבה יותר כסף מהמדינה למימון מערכת הבחירות?

בקשר ללבני, למיטב זכרוני היא (במסדרת קדימה ובסמגרת הליכוד בתקופת שרון) דיברה תמיד על שתי מדינות לשני עמים

אה, יופי של התחמקות. לבני התחילה לדבר על "שתי מדינות" מיד אחרי ששרון גילה שהוא בעצם שמאלני, לא שניה אחת לפני כן. מתוך ויקיפדיה:

בנושאי חקיקה, לבני הצטרפה להגשת הצעת חוק המחייבת רוב של 80 חברי כנסת לכל מימוש של זכות השיבה, מעבר למאה מקרים הומניטריים בשנה, ולהצעת חוק המחייבת עריכת משאל עם ורוב של יותר מ-50% מבעלי זכות ההצבעה לכל הסכם עם הרשות הפלסטינית.

בכנסת החמש עשרה עמדה לבני בראש הוועדה המיוחדת שהכינה את החוק הקובע שכל העברה של שטח או סמכויות בירושלים תחייב רוב של 61 חברי כנסת.

אבל שוב, מ- 2003 ועד 2009, לבני הצליחה לרוץ לכנסת תחת שלושה מצעים שונים! לא חסרים פוליטיקאים שעשו פליק-פלאקים שכאלו, אבל לא זכור לי אחד כזה שניסה לרוץ לראשות הממשלה.

מצד שני, איך אתה יכול להסביר את אותם אנשים שהצטרפו לביבי אחרי שאמרו עליו דברים כ"כ קשים (רוצה ציטוטים או שאתה מכיר אותם?)

שני אנשים - בגין ומרידור. והם הסבירו: ביבי השתנה, הם השתנו ועברו עשר שנים. ותאוריה פרטית שלי: הם הבינו שעוד קדנציה של נסיגות יכולה להיות הרסנית והגיע הזמן לשכוח מחילוקי הדעות ולהתאחד לפני שיהיה מאוחר מידי.

באותה מידה אני יכול לשאול אותך איך מופז יכול לסבול את לבני כמס' 1 ברשימה שלו ואיך לבני יכולה להתעקש לשריין את מופז כמס' 2 (בניגוד מוחלט לתקנון של קדימה, שלא מאפשר שיריונים אישיים - פוליטיקה אחרת my ass) אחרי מה שהם עשו זה לזו ולהיפך בפריימריז. אני לא מדבר כאן על מה פלוני חושב על פלמוני, אני מדבר כאן על מישהי שבכל מערכת בחירות יש לה השקפת עולם שונה.

היא הסכימה לשבת איתם בממשלה וגם נימקה את זה, בסופו של דבר מי שקובע הוא ראש הממשלה

מה, עברנו למשטר נשיאותי ואף אחד לא סיפר לי? מצד שני, היא קראה כמה פעמים להתפטרותו של אולמרט אבל לא טרחה לפרוש מהממשלה כשהוא סירב. והנהמה שכתוב בוויקיפדיה בנדון:

יומיים לאחר פרסום מסקנות הביניים של ועדת וינוגרד, ב-2 במאי 2007, הודיעה לבני במסיבת עיתונאים כי בפגישתה עם ראש הממשלה אמרה לו כי לנוכח הדו"ח "התפטרות היא הדבר הנכון מבחינתו". על אף עמדתה זו החליטה להשאר בממשלה, משהתברר כי אין רוב בסיעת קדימה התומך בהחלפתה את אולמרט בראשות הממשלה. לבני נימקה את החלטתה שלא להתפטר ברצונה "לפקח על יישום המסקנות מתוך הממשלה".

כלומר פתאום זה לא רק ראש הממשלה, גם לשר החוץ יש כח והשפעה. נו, תוסיף גם את זה לרשימת הפליק-פלאקים שלה.

אני כבר עברתי כמה תקופות בחירות בחיי, זאת הייתה האישית ביותר.

נדמה לך. שכחת את 92? את 96? את 99? את 01? כולן היו מאוד מאוד אישיות. לעזאזל, שלוש מהן היו בחירות ישירות לראשות הממשלה, כלומר אישיות לפי ההגדרה! אבל זה דווקא התאים לקדימה, להתמקד ב(תדמית של) אישיות של המועמדת שלהם, הרי אין להם שום דבר אחר להציע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא בהכרח. קשה לי להאמין שביבי, שחייב את ש"ס בפנים, יכול להציע לישראל ביתנו יותר מאשר לבני.

אתה לא משהו במתמטיקה, נכון?

אם לבני הייתה "לוקחת" את ליברמן, היא לא הייתה צריכה את ש"ס בפנים?

היא היתה צריכה גם אותו, גם את ש"ס גם את יהדות התורה וכם את הבית היהודי.

אבל פיספסת את הנקודה: כתבתי את זה בתגובה לטענה שלך שקדימה לא יכולה לשבת בממשלה עם המפלגות האלו. עובדה, קדימה היתה מוכנה לשבת עם כל המפלגות שהולכות לפי מה שמסתמן לשבת בקואליציה, פרט לאחת.

אני לא אמרתי שאין לה אפשרות לשבת איתן, אמרתי לה שאין לה מה לחפש עם מפלגות שיכשילו על אפשרות לתהליך מדיני

ובראשן הליכוד והאיוחד הלאומי

אתה שוב מפספס את הנקודה: זו לא היתה הטענה של הליכוד, לא לפני הבחירות ולא אחריהן, זו היתה הטענה של קדימה! אני כל הזמן אומר שהמבחן של עקרונות הוא כשלא נוח לך איתם. כל עוד קדימה רצתה לשמור על הממשלה (כי היא הנהיגה אותה), זו היתה שעת חירום והיה צריך לשמור על אחדות. ברגע שזה הפסיק להיות נוח לקדימה (כי הממשלה הולכת להיות בהנהגת הליכוד), פתאום אין שעת חירום והאחדות מיותרת. מה יש לומר, מפלגה עם עקרונות.

לא, אתה מפספס את הנקודה,

תתחיל לקרוא את הת'רדים לפני שאתה מגיב.

זה היב בתגובה לטענתו של מינימיזר בעמוד הראשון.

מי אמר? הוא למד לקח מהפעם שעברה, כפי שכתבת. ממשלה שמפלגה אחת יכולה להפיל אותה היא לא דבר יציב. הוא מעדיף ממשלה רחבה יותר שתהיה יציבה יותר. זה לא שיש לו בעיה לשבת עם שאר מפלגות הימין בממשלה, הוא רוצה תעודת ביטוח ומוכן לשלם ביוקר עבורה.

אתה טוען שהוא למד את הלקח, אני טוען שביבי זה אותו הביבי

נשאר לנו רק לחכות ולראות, הניחוש שלך טוב כמו שלי.

אה, יופי של התחמקות. לבני התחילה לדבר על "שתי מדינות" מיד אחרי ששרון גילה שהוא בעצם שמאלני, לא שניה אחת לפני כן. מתוך ויקיפדיה:

אני לא רואה שום בעיה עם מה שציטטת מויקיפדיה למה שהיא מאמינה היום

מה, עברנו למשטר נשיאותי ואף אחד לא סיפר לי? מצד שני, היא קראה כמה פעמים להתפטרותו של אולמרט אבל לא טרחה לפרוש מהממשלה כשהוא סירב.

אוי באמת, ממשיך להיות דמגוג?

אולי תספר לנו אתה מנסיונך איך בסופו של דבר מתקבלות החלטות במטבחון?

שני אנשים - בגין ומרידור. והם הסבירו: ביבי השתנה, הם השתנו ועברו עשר שנים. ותאוריה פרטית שלי: הם הבינו שעוד קדנציה של נסיגות יכולה להיות הרסנית והגיע הזמן לשכוח מחילוקי הדעות ולהתאחד לפני שיהיה מאוחר מידי.

למעשה גם עעלון אמר עליו דברים אבל לא משנה :-X

מה שהם אמרו לא היה קשור לחילוקי דעות אלא קשורים ישירות לנתניהו

אתה טוען שאנשים השתנו, אני טוען שהם ראו אופציה לחזור וקפצו על העגלה.

נדמה לך. שכחת את 92? את 96? את 99? את 01? כולן היו מאוד מאוד אישיות. לעזאזל, שלוש מהן היו בחירות ישירות לראשות הממשלה, כלומר אישיות לפי ההגדרה! אבל זה דווקא התאים לקדימה, להתמקד ב(תדמית של) אישיות של המועמדת שלהם, הרי אין להם שום דבר אחר להציע.

תחפש ביוטיוב את הקמפיינים ותראה שהם לא היו כאלה

הקמפיין של קדימה היה מכוןן כולו נגד ביבי, בלי למה כן קדימה

הקמפיין של הליכוד היה מכוון כולו נגד ציפי ליבני.

בעבר היו הרבה יותר פוזיטיביים מנגטיביים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חבל על הויכוחים.

העם נתן בידי נתניהו ובידי לבני מנדט להוביל את המדינה הזאת.

מה לעשות שהעם מאס בשמאל ולכן השמאל התרסק =====> העם לא רוצה את השמאל בשלטון.

העם רוצה ממשלת ימין, אבל שקדימה נמצאת בה, אחרת היא לא הייתה מקבלת הרבה מנדטים.

זו דמוקרטיה, החלטת הרוב- ממשלת ימין-מרכז ולא שמאל-מרכז.

אם לבני תחליט ללכת לאופוזיציה (עם כל זה שלא הצבעתי נגדה) היא תאכזב אותי ואני בטוח שגם הרבה אחרים.

עם כל הכבוד לאינטרסים האישיים של עוד שנה לשבת על כיסא ראש הממשלה, יכול להיות שעוד שנה כבר לא נהיה פה-

ע"ע כתבה בYNET שהאיראנים יש להם מספיק אוראניום (אני לא מומחה לגרעין אבל אותי זה מפחיד).

היא תיבחר כנראה בבחירות הבאות לראשות הממשלה - גם ביבי לא יוכל לעמוד כנגדה.

ואם היא חושבת שנלך עוד כמה חודשים לבחירות והיא תיבחר היא טועה, העם עדיין ירצה ממשלת ימין

מה שיקרה זה שהליכוד ירוויח פה 35 מנדטים או יותר, ואז יקבל עמדה הרבה יותר חזקה בשלטון.

העם לא ירצה שיצא מצב כזה שיצטרכו פשרות כל כך גדולות כדי להקים ממשלה, אז הוא יתן הרבה כח

למפלגה שהוא רוצה. כרגע העם רוצה ימין, ימין = ליכוד.

:hizuk:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

, אמרתי לה שאין לה מה לחפש עם מפלגות שיכשילו על אפשרות לתהליך מדיני

ובראשן הליכוד והאיוחד הלאומילא, אתה מפספס את הנקודה,

איזה תהליך מדיני ? להחזיר שטחים וויתורים על אדמה תמורת ניירות ? ראה ערך החלטת האום מלחמת לבנון השניה - פשי וי חזקה כמו ברזל הניירות האלו - " דהיינו פה ודהיינו שם " הציבור והעם אמר את דברו קרי איננו רוצים ויתורים נוספים , אז אין לציפורת מה להתבכיין על זה שהעם לא רוצה אותה ואת דרכה ואתה בתור ה"נציג" נותן דוגמה נאה :xyxthumbs:

למה שהיא מאמינה היוםאוי באמת,באמת יש לה אמונה ? אתה מזכיר לי את אלי ישיי שהוא צריך לצאת לתקשורת ולהסביר לציבור את דבריו הלא מובנים לטיפשים נלוזים שכמותנו - ככה אתה צריך להסביר לנו את דבריה של הציפורת - חחח - אין לה דעה פוליטית ואין לה שם דבר למעט התאווה למלא כיסא עם הת** שלה , אישה ריקה מתוכן ומחזון פוחזת ונאיבית עד כדי מסוכנות .

מה שהם אמרו לא היה קשור לחילוקי דעות אלא קשורים ישירות לנתניהו

אתה טוען שאנשים השתנו,

אלו היו הערות בנוגע להתנהגות שלו ולא בנוגע למצע שלו - מה שאי אפשר להגיד על הגברת ציפורה ולכן הפליק פלאק בדעות - ניקרעתי מצחוק שהיא אמרה שעל אולמרט להתפטר אבל היא נשארה - חחח - חוץ מהרצון לשלוט היא ריקה לגמרי - חחח , איך דוגלאס אדמס אמר כבר :" מי שרוצה לשלוט , הוא הכי לא מתאים לשילטון " שלא להתחיל לדבר על האחראיות הציבורית שלה - חחחח עובד רק בכיוון שאם היא תהיה ראש הממשלה - חחח , אפילו העלה תאנה הזה שהם שמו בראשם רקוב - חח , קדימה מיפלגה מתפוררת ותעלם כמו מי שהמציא אותה !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כרגיל אתה חי בעולם משלך

איפה אתה רואה אותה מתבכיינת שהעם לא רוצה אותה?

העם לא רוצה ויתורים, אתה צודק, לכן לעבודה ולקדימה אין מה לחפש בקואליציה,

זה מה שכתבתי מההתחלה, תלמד כבר לקרוא.

אתה מאמין שציפורה היא אישה ריקה מתוכן ונאיבית שעושה פליק פלאקים, אני חושב שליברמן הוא כלומניק שלא מבין מהחיים שלו ולא עשה כלום בחיים שלו מה שלא מפריע לו לסחוף אחריו חדלי אישים כמוך+עולים+אנשים שהפחד מעביר אותם על דעתם+אנשים שנוהים אחרי טרנד והצביעו לו אחרי שהצביעו לגימלאים.

אני גם מאמין שביבי הוא כלומניק שהתפקיד גדול עליו והוא בניגוד לציפי כבר הוכיח את זה, הוא מוקף בחבורה של קיצוניים ובחבורה של דמגוגים, הוא לחיץ ויוותר על כל מה שהוא מאמין בו בשביל להחזיק את הממשלה שלו בחיים.

אבל זה היופי בדמוקרטיה, אתה יכול להצביע למי שאני חושב שהוא אפס ואני אצביע למי שאתה חושב שהוא אפס.

ובנימה אופטימית זאת, לאחר שחסמתי אותך בהודעות , אני אבצע גם חסימה וירטואלית על גבי הפורום ואפסיק להתייחס לתגובות הדמגוגיות שלך

כשתתחיל להביע דעה אמיתית ולא להיות אנטי לכולם אולי תהיה שווה התייחסות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציפורה היא אישה ריקה למעט התאווה לכיסא וזו עובדה ולא אמונה .

ואני רואה אותה משחקת את הילדה הקנה והניפגעת שעושה ברוגז .

ליברמן - חח - הוא יותר איש קריאיטיב מאשר מנהיג - אבל אישית אני בעד האיזון שהמוטו הנוכחי שלו מיצג , מושחת לא מושחת ( בצורה כזו או אחרת ) לא יודע וגם לא מעניין אותי ואני בטוח שגם את רוב המצביעים עבורו - אישית אני בעד מה שהוא מיצג ולא בעד מי שהוא - מה שמצביעי קקה דימה מתקשים להבין והולכו שולל אחר העלה התאנה הרקוב ששמו ציפ ציפ ציפ .

זה שעם לא רצה את הדרך שלהם זה נכון , אבל העם רוצה ממשלה יציבה , אז שיכבדו את רצון העם ויתכבדו וישבו , אבל דמגוג שכמוך ( לפעמים אני חושב שאתה לא משמיע דעות דמגוגיות אלא פשוט :silly: וזה רק ניראה כמו דמגוגיה ) שוכח שציפי קראה לאולמרט להיתפטר ועדיין כיהנה בתור שרת החוץ שלו , יה יה יה , אז מה מפריע לה לשבת בממשלה של נתניהו - העם רוצה - ראינו בעבר שהיא מסוגלת לעשות זאת - חחח .

טרול , חסום חחח ,אני מקבל את זה בתור מחמאה חמוד שכמותך - " אתה חמוד , אתה "

אני יכון להבין אותך ,

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...