לא מצליח להצדיק קניה של מארז מהודר, דיון שאני רוצה לפתח - עמוד 2 - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לא מצליח להצדיק קניה של מארז מהודר, דיון שאני רוצה לפתח

yossi126

Recommended Posts

• תגובות 34
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

קודם כל אשמח אם תסביר לי איך מארז מקצר.

דבר שני - לא הולך לראיונות עבודה ואל רוצה להיות מנהל מעבדה.

ואני אזהיר אותך בפעם האחרונה - מתן את טון ה'כתיבה' שלך. אתה מטעה פה אנשים ומדבר לא לעניין. יש לך טמפ' טובות? אתה חושב שהמערכת שלך יציבה והרעש לא מפריע לך ? אחלה, תהנה - חסכת כמה גרושים!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מארז יכול לקצר אם המתכת בו קרובה מדי ללוח, יש (לרוב ג'נריים) שיש בהם תבליט מסוים במגש לוח האם, בחלק מהלוחות, לפעמים ההלחמות מאחורה יוצאות קצת ארוכות יותר עם "רגליים" שבולטות החוצה. במצב כזה, המארז יכול לקצר. כבר נתקלתי בתופעה הזו (במארזים ג'נריים בלבד, יש לציין)

היום, שההפרש בין מארז ג'נרי למארז בסיסי (קולרמאסטר 334, קומפיוקייסים למיניהם) הוא 30-40 שקלים, אני לא רואה סיבה בעולם לקחת מארז ג'נרי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

משנת 97 אני מרכיב מחשבים " בשעות הפנאי " כולם היו גנרים וחוץ מהמארז של COLORSIT אף אחד לא קיצר .

COLORSIT , והספקי כוח שלהם זה משהו שלא הייתי מאחל לשונאים שלי .

אני חייב לציין לטובה רק שהמארזים שלהם מאוד יפים " מכונית מרצדס עם אורות " וכו' אבל מקצרים כמו התשתית של HOT שנוגעים בכבל RF ועפים לתיקרה .

אני לא פוסל את מה שאתם רושמים בקשר לספק כח ! אני מצדיק אתכם ספק כח איכותי בלבד לכל מה שקשור למשחקים ו OC אבל בשביל סתם רק גנריק!

ואתה מזלזל ב 40 שקל ? 40 שקל זה שעת עבודה חביבי .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכל מקרה, ב200-300 שקל אפשר למצוא כיום של חברות די רציניות, מילא היה הבדל גדול

אבל ה100 שקל האלה מבטיחים רמת בניה קצת יותר מבוקרת, קצת יותר שקט, חומרים קצת יותר טובים, ואחריות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

" מארז מותג " אתה משלם עוד 100 שקל רק בגלל השם כמו שאתה קונה TV מותג וה TV הפשוטה GENERIC לפעמים טובה יותר .

זה פשוט שטיפת מוח נו ... חושבים שאם קונים " מותג " אז החומרים הכי טובים והכול יותר טוב ואין בעיות זה סתם סתם חרטה .

בקשר לספקי כח זה משהו אחר לגמרי , שאני עושה OC עם ספק כח גנריק אני אומר קדיש .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אותם 40 שקלים יוכלו לחסוך אח"כ כמה מאות שקלים, זה משתלם.

אם אותם 40 שקלים יתנו לי שקט בחדר, זה משתלם.

אם אותם 40 שקלים יתנו לחלקים שרכשתי במעל 1000 ש"ח (גם מערכת משרדית עולה מעל 1000 ש"ח) אוורור כראוי, זה משתלם.

אם אותם 40 שקלים יתנו גישה נוחה יותר לחלקים במארז, הרכבתם והחלפתם, זה משתלם.

שעת עבודה זה מחיר קטן בשביל כל הרשום מעל.

בנוסף, מה שאתה אומר רחוק מלהיות נכון.

נתחיל בטלויזיות- בטלויזיה של "מותג" משלמים רק על ה "מותג"? שטויות במיץ. מדובר על פאנל שונה, מעבד תמונה שונה, והכל למעשה שונה עד לפרטים הקטנים (הציפוי נגד קורוזיה בחיבורים)

טלויזיה של מותג תיתן איכות תמונה טובה יותר, לרוב יותר אורך חיים, יותר פיצ'רים, ובמילה אחת- יותר.

מארז איכותי הוא חלק חשוב במערכת, במיוחד לנוכח העובדה שהרבה מהמערכות היום פולטות לא מעט חום. אתה כנראה לא מבין שמארז הוא כבר מזמן לא קופסת פח שתוקעים בה כמה לוחות עם שבבים, נכון להיום מארז הוא תוצר של תכנון תרמודינמי, אסטתי, ואקוסטי. החברות משקיעות הרבה משאבים בתכנון לשוק הביניים והשוק הגבוה.

מחשב כמו שלי לדוגמה (תעיף מבט במפרט בצד) פולט במאמץ מעל 250W של חום, וזה ממש לא דבר שהולך ברגל. את אותם 250W אני רוצה לסלק החוצה כמה שיותר מהר, ורוצה שהרכיבים שלי ישבו בטמפרטורות נמוכות ככל האפשר. לכן גם בחרתי מארז מתאים, ויודע מה? השילוב הזה עובד.

מארזים איכותיים עשויים מחומרים איכותיים. מכיר את הקטע במארזים ג'נריים שבשביל לסגור חזרה את הדלת אתה צריך לדחוף ב 5 מקומות באותו הזמן, כי הדלת עשויה מפח 0.5 מ"מ שמתקפל לך ביד כמו נייר צלופן? זו עוד דוגמה להבדל בין זבל לאיכות.

אתה מוזמן להתעקש על מה שבא לך, אבל עם עובדות לא מתווכחים. בכל הנוגע למארזים וספקים-

יש תמורה לאגרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאווררים , , סירקולציה זה שטויות

יש לי מחשב תחנה עבודה משנית שהוא בכלל בלי מארז ויש לי מארז גנריק + ספק גנריק ואחלה טמפרטורות ומתחים

אין לי מאווררים במחשב ( חוץ מה CPU FAN ) המארז משנת 1999 והכול מצויין .

בקשר לספקי כוח כבר ציינתי של OC וכרטיסי מסך MED UP זה רק ספקי כוח מותג !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שטויות? אה באמת?

אם אני מנתק 4 מתוך 6 המאווררים במארז שלי, הטמפרטורה של המעבד שלי קופצת ב 5 מעלות בממוצע, ושל כרטיס המסך ב 7.

עדיין שטויות?

שמדברים על מערכת low end, אין לזה חשיבות.

שהמערכת פולטת חום- את החום הזה צריכים לסלק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא מצליח להצדיק קניה של מארז מהודר כי כנראה אתה לא משתמש כבד במחשב.

תלוי מה הציפיות שלך... אני קניתי ב 700 שקל CM HAF 932 ולעולם לא אקנה מארז ג'נרי!

פעם חשבתי כמוך שזה ביזבוז להשקיע על המארז... אבל מאז הפכתי ליותר "חובב מחשבים" וכל המחשבים שלי עם מארז איכותי.

לדוגמא... יש אנשים שמספיק להם אוטו הונדה סיוויק שנת 92 ולא מבינים למה צריך לשלם 300000 שקל לג'יפ בישביל להגיע לעבודה הביתה מנקודה א' לנקודה ב'

ויש כאלה שלא מסוגלים לנסוע באוטו "גרוטאה".

אני מהאנשים שמתעסקים במחשב הרבה וחשובה להם איכות הבניה, מרחב עבודה, ונוחות פירוק והרכבת חלקים... ושלא נדבר על זרימת אויר טובה במארז.

בגלל זה לשימושים שלי אני לא אקנה ג'נרי ורק יקרים עם איכות בניה.

אתה כנראה מספיק לך מחשב לשימושים ג'נרים אז אין סיבה שתקנה מארז יקר.

תבין כל אחד והשימושים שלו במחשב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי אני אודה, יש לי מארז ג'נרי. אבל אני לא מצליח להבין מה גורם לאנשים להשקיע מעבר ל200 שקל על מארז.

האם המשוואה נוחות ופאר שווה לכם את המחיר?

למה לכם לקנות מארז יקר יותר ומהודר יותר? מה זה נותן בתאכלס?

אני מדבר על זה, כי אני מתפתה לקנות, אבל לא חושב שאני באמת צריך..

מה אתם חושבים על העניין?

אם שילמת 200 שקל על מארז ג'נרי כנראה שאכלת אותה בענק...

ב200 שקל אפשר לקנות מארז סביר+ (לא ג'נרי) שיחזיק לך לא מעט שנים (לעומת ג'נרי שהפלסטיקים בו נשברים בקלות הצבע מתקלף, עשוי מפח דק ורועש, ובהרבה מקרים אפילו מגיע בלי מאווררים).

מה גורם לאנשים להשקיע יותר מ200 שקל על מארז? כל אחד ומה שעושה לו את זה...

אני לדוגמא מסוגל להוציא 500-600 שקל על המארז הכי מגושם, לא נוח, ומכוער שראית בתמורה לשקט. לא... לא הבנת.... ש-ק-ט. דממה.

יש אנשים שיוציאו 600 שקל על מארז מודולרי - כלובים נשלפים, הרכבה ללא ברגים, סלוטים שניתן לפתוח ולסגור, ווים וחורי חיווט.

יש אנשים שיוציאו700 שקל על מארז בעיצוב מיוחד עם מנורות אולטרא ומאווררים צבעוניים.

יש אנשים שיוציאו 800 שקל על מארז ענק עם 9 מאווררי 120 מ"מ ועם הכנה לקירור אקסטרים כלשהו.

ואני לא מתאר לעצמי אפילו כמה משלמים אנשים עם סטיות מיוחדות כמו מארז קל משקל אך עמיד (מישהו אמר טיטניום?), עם עיצוב מטורף וידיות סחיבה שנועדו להפוך את המחשב לאיזה מכונת לאן-פארטי הזויה.

כל זה מיותר בעיניך? קנה מארז ג'נרי ב84 שקל ותהנה בסבבה... הכל הרי תלוי בסדר העדיפויות שלך בהתייחס לצרכים ולכמות המרשרשים שברשותך.

באותו משקל של השאלה שלך אגב, מישהו יכול לבוא ולומר לך "אני לא מבין למה להוציא 150 שקל על מארז, אם בכלל לא באמת צריך אותו - חיברתי את כל מה שאני צריך בתוך קופסאת קרטון שעולה 60 אגורות, ואפילו אותה השגתי בחינם" (ויש לי חבר מופרע כזה).

קצת חומר למחשבה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://www.noacomp.co.il/Product.aspx?productid=587

יש לי את המארז הזה- הדגם שכולל שני פתחים בדלת הצד.

הוא לא יקר, ועושה יופי של עבודה.

אם משתמשים במאווררים טובים ושקטים, כולל ניטור שלהם, אז בסך הכול הוא מצויין.

אם מבצעים , אז אולי יהיה רעש מינימלי..........אבל חברים, לישון הוא לא מפריע, ולדעתי גם אם היה עוד קצת יותר רועש.

ובכלל, במשך הזמן, אם לא מנקים באופן שוטף אבק מהמאווררים, וכול חלקי המחשב, המערכת תתחמם ותרעיש יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשאתה קונה מארז ממותג ובעצם כל דבר על פני גנרי אתה לא משלם יותר רק בגלל שזה יותר איכותי אלה גם בגלל שמי שבנה אותו קיבל משכורת.

לרוב כשאתה קונה משהו גנרי לא מובטח לך שאין פה עניין של העסקת ילדים\עבדות וכיו"ב - וזה לבד שווה את "ההשקעה" של עוד 40 שקל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://www.noacomp.co.il/Product.aspx?productid=587

יש לי את המארז הזה- הדגם שכולל שני פתחים בדלת הצד.

הוא לא יקר, ועושה יופי של עבודה.

אם משתמשים במאווררים טובים ושקטים, כולל ניטור שלהם, אז בסך הכול הוא מצויין.

אם מבצעים אוברקלוקינג, אז אולי יהיה רעש מינימלי..........אבל חברים, לישון הוא לא מפריע, ולדעתי גם אם היה עוד קצת יותר רועש.

ובכלל, במשך הזמן, אם לא מנקים באופן שוטף אבק מהמאווררים, וכול חלקי המחשב, המערכת תתחמם ותרעיש יותר.

חייב לציין שזה אחד המארזים הכי טובים למודינג בעולם, אולי הכי טוב.

אם נחזור לנושא, אני חושב שיש אנשים שחשוב להם כל מיני דברים שהם מוכנים להוסיף עליהם כסף ואני מסכים בחלק מהמקרים, הכוונה למיוחדים.

לדוגמא מארז דק במיוחד (מוצרט למשל) למי שאין מקום בסלון - שווה את הכסף.

מארז שקט במיוחד כמו P182 למי שמתעסק בעריכת מוזיקה או שממש ממש חשוב לו השקט - שווה את הכסף.

מארז גדול במיוחד לקירור מים שיש בו מקום לרדיאטור כפול, משאבה וכו' וכו' למי שחשוב לו הקירור מים - שווה את הכסף.

שלל עם פיצ'רים מפגרים או סתם שנחשבים מחומרים איכותיים (ואישית לא אכפת לי אם המארז מאלומיניום או כמה הוא שוקל, לא קריטי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...