בניית גיטרה חשמלית ראשונה(עדכון בעמוד 29, סוף סוף מתחילים את הצוואר!!!) - עמוד 9 - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בניית גיטרה חשמלית ראשונה(עדכון בעמוד 29, סוף סוף מתחילים את הצוואר!!!)

alonezer

Recommended Posts

• תגובות 311
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

בראבו! כל הכבוד...

אני מה החלקים החשובים בבניה? זה חשוב איך הגוף יראה או שזה סתם חלק לא רציני?

סתם שאלה.. תהיתי מה עושה גיטרה לאיכותית יותר ואיכותית פחות (כמובן שהכוונה לאיזה חלקים.. ולא הצליל...)

רציתי לדעת כמה העניין ניתן למשחק וליצירה משלך אתה יכול להחליט שאתה רוצה למשל לעשות אתה עבה יותר/פחות ודברים כאלא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא יכול לעשות הפרדה של הצליל מהאיכות, בניה לא איכותית תיפגום גם בצליל...

החומרים בגדול מה שמוצג פה, עץ טוב (מהוגני למשל פה), קונקטורים וסלקטורים מאיכות טובה (עדיף אמריקאי לטעמי), חוטי חשמל טובים,

גשרים וכו'...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי המייפל סוף סוף מוכן:

dscn0085yh1.jpg

w800.png

על המהגוני סורטט האמצע(מאוד קשה) וכל החציבות

dscn0088xq2.jpg

w800.png

המייפל על המהגוני(זה נראה כיאלו הם תואמים אבל יש להם עוד הרבה עבודה)

dscn0090ue1.jpg

w800.png

dscn0091pf3.jpg

w800.png

dscn0093ey9.jpg

w800.png

אפשר בערך לראות בתמונה האחרונה שיש שם טעות בגיטרה שאני מקווה שהיא לא תזיק לי.. העיגול בימין למעלה יותר קטן מבמקור.

תגובות!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה"עיגול בימין למעלה" או ה-CutAway לא משפיע על הצליל בצורה ניכרת, הוא תוכנן כך שגוף הגיטרה יהיה כמה שיותר גדול ועבה(ולכן בעל צליל עמוק יותר, האופייני ללס פול) עך עדיין תהיה גישה נוחה לסריגים הגבוהים - בניגוד לגיטרות אקוסטית וקלאסיות בלי Cut Away שקשה מאוד להגיע לסריגים הגבוהים.

בקשר לצוואר - ברמה העקרונית עשית סוג של טעות עם הלס פול, ללס פול יש צוואר שהוא SET NECK, כלומר, הצוואר והגוף הינם מקשה אחת, אשר נעשו מבלוק אחד של עץ(עם הדבקה כחיזוק).

מה שאתה תוכל לעשות זה גיטרת BOLT ON(סטראט היא הדוגמה המוכרת ביותר), עם גוף מהגוני של לס פול.

אישית זה נראה לי מגניב לאללה, אני באופן אישי מאוד אוהב את הסאונד של לס פול אבל לא אוהב את ההרגשה של חשמלית SET NECK ומאוד אוהב הרגשה של צוואר BOLT ON.

אני לא יודע כמה זמן ייקח לך לסיים את הגיטרה, אני רק יודע שהמורה שלי לשעבר למד במשך שנה בניית גיטרות והוא מוסמך עכשיו מטעם גילדת הלותיירים לעניין, ולקח לו בערך שנה לבנות 2 אקוסטיות וקלאסית, כאשר היו לרשותו כמובן כלים מאוד מקצועיים לעניין בבית הספר.

אממה, נדמה לי שהוא אמר לי פעם שלבנות אקוסטית איכותית זה הרבה יותר קשה מחשמלית איכותית, כי חשמלית זה בעיקר הבלוק של הגוף ופיקאפים טובים.

החלטת כבר על פיקאפים? לא כדאי מקוריים של גיבסון, הם יקרים ולא נותנים תמורה טובה של עלות/תועלת.

אני ממליץ לך לנסות Bare Knuckles, אחלה פיקאפים(בריטיים), די יקרים אבל נותנים תמורה מעולה למחיר, אתה יכול להשיג אותם דרך רעש געש(www.rashgash.co.il), אמורות להיות בחנות שלהם גם מספר גיטרות שהם שמו להם את הפיקאפים האלה, כך שתוכל לנסות בעצמך את העניין.

לי אישית יש את הPainkiller שהוא פיקאפ היגיין מיועד לסגנונות המטאל, אני מאוד מרוצה(לא יודע אבל אם זה הפיקאפ שמתאים לך, איזה סגנונות אתה מנגן בכלל?).

ואם לא, תמיד אפשר ללכת על האופציה ה"קלאסית" של EMG.

בנוסף על כך, אתה צריך לזכור שאתה בונה כלי נגינה, לא שולחן.

מה זה אומר? זה אומר שגם אם יעזור לך הנגר הטוב בעולם(מוטי הניגר מ"פיפוש"), עדיין התוצאה יכולה להיות לא משביעת רצון.

לא סתם יש מקצוע ושם נפרד לכל אדם שמתעסק עם גיטרות ובונה אותן - "לותייר".

אני ממליץ לך להתייעץ עם לותיירים מוכחים בארץ, כמו הרצל ואלון שגיא ואולי גם פאר גולן, למרות ששמעתי עליו דברים לא טובים.

ושוב - בהצלחה! תמשיך לעדכן!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא יכול לעשות הפרדה של הצליל מהאיכות, בניה לא איכותית תיפגום גם בצליל...

החומרים בגדול מה שמוצג פה, עץ טוב (מהוגני למשל פה), קונקטורים וסלקטורים מאיכות טובה (עדיף אמריקאי לטעמי), חוטי חשמל טובים,

גשרים וכו'...

אני לא מתכוון לאיכות בניה אני מתכוון לצורה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...