בעיה ב- Motherboard - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעיה ב- Motherboard

Elrond

Recommended Posts

יש חי לוח גריבלדי 850 עם הביוס הכי חדש (P18). אבל המחשב עולה לי רק אחרי כמה דקות (PreBoot לא הבוט עצמו), לפי מה שביררתי זה לא אמור לעשות את זה. >:(

למישהו יש הצעה מה לעשות (זה כבר מאז שקיבלתי את המחשב - החברה שקניתי ממנה סתם בליבלה את המוח בקשר לפירמוט של ההרד דיסק - שביאוש עשיתי אבל לא עזר :P).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנה תשובה שכתבתי לך בתרד אחר ואני מעתיק אותה לכאן :

PRE BOOT ? אתה מתכוון ל-POST ? (בדיקת איתחול של המחשב לפני טעינה של מערכת ההפעלה).

או שלא מוגדר לך ב- שה-POST יהיה מהיר (ואני לא בטוח שיש אופציה כזו בלוחות חדשים), או שעידכנת (או מישהו עידכן לך ) את ה- ולא עשה טעינה של הגדרות ה-DEFAULT כדי שהעידכון יכנס לתוקף או שמופיעה לך הודעת שגיאה שלא שמת לב אליה והמחשב ממתין עד שתגיב להודעה ורק אחרי זה ממשיך. אם המחשב מציג לך את הלוגו של אינטל במקום להראות בחלון שחור את ההתקדמות של ה-POST אני מציע לבטל את זה מה- ולבדוק אם לא מופיעה הודעת שגיאה כלשהי.

האם ההמתנה הזו של כמה דקות מלווה גם בציפצוף שגיאה כלשהו ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא, אין ציפצוף, לא מופיעה הודעת שגיאה ולא כלום. יש לי חשש כבד האמת שזה לוח בטא, לפי הפרטים באתר של ללוח אמור להיות 2 IDE של 80, אבל אצלי רק לאחד יש של 80 (מבדילים סופית לפי הפין שלא חסר ב-80, נכון?). הורדתי תוכנוננת קטנה לבדיקת הצ'יפים מאינטל והיא אומרת שהצ'יפים נכונים.

זו לא בעיה חמורה, מעצבן רק כשצריכים להפעיל מחדש, אבל עם זה לא קורה הרבה ;D

אבל בכל זאת....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בלוחות אם של אינטל קל לעדכן ביוס כי מורידים אותו מהאתר שלהם בקובץ EXE שרץ בכל מערכת הפעלה WINDOWS. לכן כדאי שתעדכן לגירסה האחרונה ביותר ואחרי העידכון תטען את הגדרות ברירת המחדל של ה- ותשמור, ואז תכנס שוב ל- ותכוון את ההגדרות לפי מה שמתאים למחשב שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במקרה כונן הסידירום שלך והכונן הקשיח מחוברים על אותו בקר(גם כבל)? במידה והבעיה היא בטעינה איטית של מערכת ההפעלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במקרה כונן הסידירום שלך והכונן הקשיח מחוברים על אותו בקר(גם כבל)? במידה והבעיה היא בטעינה איטית של מערכת ההפעלה.

אני חושב שהוא התכוון שהבעיה היא POST מאד ארוך (דקה !!!), במקום 2-6 שניות שזה יותר נורמלי ללוחות של .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר לביוס, אני שידרגתי מ-15 ל-16 ל-17 ועכשיו 18, בכולם אותו הדבר (קצת יותר טוב מאז 17). ההרד דיסק מחובר לבד (על ה- 80 - 100 ATA), ו-2 דיסקים על IDE אחר (40) .

דרעעעעעעעעעעק.. לכאורה זה נשמע כאילו הכל בסדר... אם אין לך דרך להחליף את הזיכרונות שלך ו/או את כרטיס המסך באחרים ולבדוק אולי בכל זאת משהו מאלה אשם, אז אני לא יודע מה לייעץ לך יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גיל...איך לעזאזל הגעת כבר ל 1900 הודעות???? אין לך מבחני סמסטר לעשות ?!?!!?!?!!? :lol: :lol: :lol:

תודה על הדאגה הכנה ! :smoke:

אין לי הרבה מבחנים וזה ממילא הסמסטר האחרון. חוצמזה תראה ממתי אני רשום לפורומים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ועוד הייתה לו(גיל) הפסקה, אם אני זוכר נכון הוא אמר שנמאס לו בערך שהוא היה בהודעה ה-600,

הוא פרש לכמה זמן ואח"כ חזר...זה נכון?

אני לא זוכר כמה הודעות היו לי עד הפרישה (נדמה לי שזה היה דוקא לקראת ה-300 הודעות) הזמנית, וחזרתי.

בכל מקרה אני לא יודע למה עושים כזה עניין גדול מצבירת ההודעות.. זה כמעט מיותר כמו העניין של דירוג המשתמשים שהיה פה לזמן קצר וזה היה רעיון מצוין להוריד את זה.

אם מישהו צריך הצהרה אז הנה : אני מצהיר שאני לא כותב פה בשביל צבירת ההודעות. לא יוצא מזה ממילא שום דבר (תמורה כספית או כל דבר אחר) ולכן כל העיסוק בזה מיותר. ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...