מעוניין לבצע OC למעבד Q6600 - עמוד 2 - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מעוניין לבצע OC למעבד Q6600

BloodyW

Recommended Posts

ddr2\ddr3 זה המתחים של הזכרונות כמובן...זכרונות סטנדרטיים אפשר להעלות עד מתח של 2.1

cpu voltage זה המתח של המעבד..אל תעבור את הVID שרשום באתר של ואם אתה עור אז לא בהרבה

g mchזה המתח של ה NB

FSB זה המתח של ה באס ...שני האחרונים לא יעזרו לך ברמה שתוכל להעלות עוד הרבה את תדר המעבד ככה שאל תעלה יותר מדיי

זה גם ככה לא יעזור כל כך ...

אבל שוב...אתה חייב לבטל אופציות שרשומות במדריך שהבאתי לך כדי שלא יגבילו את האו.סי

ולהוריד את מחלק הזכרונות ל 1:1 כדי שלא יהיו באו.סי ויגבילו אותך

אם משהו ממה שרשמתי לך לא מובן פה עדיף שתקרא את המדריך כמה פעמים או תמצא לך עוד מדריכים ברשת(יש המון)

אין טעם שתתחיל לעשות או.סי בלי לדעת מה אתה עושה ובמה כל דבר יכול להועיל או להזיק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ddr2\ddr3 זה המתחים של הזכרונות כמובן...זכרונות סטנדרטיים אפשר להעלות עד מתח של 2.1

cpu voltage זה המתח של המעבד..אל תעבור את הVID שרשום באתר של ואם אתה עור אז לא בהרבה

g mchזה המתח של ה NB

FSB זה המתח של ה באס ...שני האחרונים לא יעזרו לך ברמה שתוכל להעלות עוד הרבה את תדר המעבד ככה שאל תעלה יותר מדיי

זה גם ככה לא יעזור כל כך ...

אבל שוב...אתה חייב לבטל אופציות שרשומות במדריך שהבאתי לך כדי שלא יגבילו את האו.סי

ולהוריד את מחלק הזכרונות ל 1:1 כדי שלא יהיו באו.סי ויגבילו אותך

אם משהו ממה שרשמתי לך לא מובן פה עדיף שתקרא את המדריך כמה פעמים או תמצא לך עוד מדריכים ברשת(יש המון)

אין טעם שתתחיל לעשות או.סי בלי לדעת מה אתה עושה ובמה כל דבר יכול להועיל או להזיק

אני יודע על אילו אופציות מדובר וכמובן שביטלתי אותן לפני שהתחלתי לעשות משהו.

ואת מחלק הזכרונות מה ז"א? איך עושים יחס 1:1? הדיפולט זה 667 ואצלי , ושמתי את ה SPD (נראה לי) על 2.0 יענו 600, לזה אתה מתכוון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן זה מה שהתכוונתי..שהזכרונות ירוצו בפחות מתדר הסטוק שלהם

זה שיש לך של 667 MHZ זה ממש לא טוב ,זה יגביל אותך מוקדם בהרבה ממה שזכרונות של 800MHZ יגבילו(אם בכלל 800MHZ יגבילו אותך)

בכל אופן איך הגעת למצב שיש לך מעבד כזה וזכרונות כאלו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן זה מה שהתכוונתי..שהזכרונות ירוצו בפחות מתדר הסטוק שלהם

זה שיש לך של 667 MHZ זה ממש לא טוב ,זה יגביל אותך מוקדם בהרבה ממה שזכרונות של 800MHZ יגבילו(אם בכלל 800MHZ יגבילו אותך)

בכל אופן איך הגעת למצב שיש לך מעבד כזה וזכרונות כאלו

המחשב נקנה לפני כשנה וחצי, חוץ מהכ"מ וזכרון 2GB של 800MHZ שהוספתי בחודשים האחרונים. לא ממש חשבתי על זה כשרכשתי אותו. אולי אני העיף ת'667 מתישהו.

אז לכמה באמת אני יכול להמהיר כרגע ומתוך הנחה שאני אקנה נורמלי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע אחי

אין לי את המעבד הנ"ל אבל לפי מה שראיתי פה בפורום 3.2-3.4 משהו בסגנון

יש כאילו שהצליחו יותר

בכל אופן אני ממליץ לך להעיף את הזכרונות של ה 667

זה לא נראה לי "בריא" בשביל או.סי ובכלל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שינית רק את ה- FSB bus ? לא נגעת בשום דבר אחר ?

תן תמונה של הביוס זה יעזור.

עריכה:

אני חוזר בי, יש לי טעות . לא שמתי לב שהמעבד שלך הוא B3, ייחסתי לך לG0 .

אז הוולט שלך בסדר גמור , הוא נמצא על סטוק :S.

הצעתי היחידה היא שתקנה נורמאלי ...

בכל מקרה תביא תמונה מהביוס יכול להיות שה CPUZ מראה על Volt Drop.

B3 - volt stock = 1.325

G0 - volt stock = 1.26

ולמרות זאת מישהו פה מריץ 2.7 בפחות מ1.3V

http://www.tomshardware.com/forum/246578-28-q6600-voltage-settings-running-cooler

הG0 שלי היה עושה בקיץ 3-3.2 בלי לגעת במתחים.

3.4 - 1.325

3.6 - 1.375 עובד אבל צריך סבלנות בשביל לייצב. ב1.4 מצריך כבר רציני.

3.8 - 1.475-1.525 לא לנסות בלי עם שני מאווררים אם רוצים יציב ולאורך זמן.

כמובן שגם מאוד תלוי במארז ואיך שזרימת האוויר בתוכו משפיעה על הקירור. הרבה פעמים קורה שאנחנו דווקא מוסיפים מתחים שלא לצורך בגלל בעיות אי יציבות שנובעות מהתחממות יתר של אחת הליבות. (מה שמעלה את הטמפרטורות עוד יותר שלא לצורך).

בכל אופן לא ממליץ על יותר מ- 3.4 לאורך זמן בתנאי האקלים שלנו.

B3 יצטרך חזק כבר באזור ה3+.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הG0 שלי היה עושה בקיץ 3-3.2 בלי לגעת במתחים.

3.4 - 1.325

3.6 - 1.375 עובד אבל צריך סבלנות בשביל לייצב. ב1.4 מצריך כבר רציני.

3.8 - 1.475-1.525 לא לנסות בלי עם שני מאווררים אם רוצים יציב ולאורך זמן.

כמובן שגם מאוד תלוי במארז ואיך שזרימת האוויר בתוכו משפיעה על הקירור. הרבה פעמים קורה שאנחנו דווקא מוסיפים מתחים שלא לצורך בגלל בעיות אי יציבות שנובעות מהתחממות יתר של אחת הליבות. (מה שמעלה את הטמפרטורות עוד יותר שלא לצורך).

בכל אופן לא ממליץ על יותר מ- 3.4 לאורך זמן בתנאי האקלים שלנו.

B3 יצטרך חזק כבר באזור ה3+.

גם אצלי אותו הדבר... :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מחזק, אני עובד על 3.4. אחרי בדיקה הגעתי למסקנה שהאיזון בין טמפ' - חום - מתח נמצא פחות או יותר סביב תדר של 3.4.

מעבר לתדר זה המתח שצריך להאכיל בו את המעבד לא פרופורציונאלי לעלייה בתדר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מחזק, אני עובד על 3.4. אחרי בדיקה הגעתי למסקנה שהאיזון בין טמפ' - חום - מתח נמצא פחות או יותר סביב תדר של 3.4.

מעבר לתדר זה המתח שצריך להאכיל בו את המעבד לא פרופורציונאלי לעלייה בתדר.

האמת שגם זה קצת עניין של טמפרטורות. בתכלס הצלחתי להריץ אותו ולשחק איתו בלי קריסות על 3.6 ב1.35 - מה שגרם גם לטמפרטורות נמוכות יותר.

אבל בפריים הוא באמת מתחמם ומכבה אחת. ככה שאני גם לא בטוח שהוא מכבה אותה בגלל אי יכולת לספק מתח או בגלל טמפרטורה עם הקירור שיש לי.

בעיקרון המעבד הספציפי שלי עובד יציב בסטוק על 1.162V ולא על 1.26-1.28 גם לא ידעתי וגם לא טרחתי לבדוק את המינימום בזמנו ויכול להיות שאפשר להוריד אותו עוד טיפה. מה שגורם לי בעיקר לחשוב שיש פה מרכיב גורם של טמפרטורה קריטית לליבות בה הן עדיין עובדות אבל לא עובדות בסדר. אני בכל מקרה מחכה לראות כמה הולך לעלות הקירור גז החדש של TT לכשיגיע לארץ. בכל אופן בPRIME הוא נשאר יציב כל עוד הוא לא מטפס מעל 80-85 מעלות. למרות שעדיין יש בערך 10-15 מעלות עד לTJ הוא יכבה את אחת הליבות ויעבוד שבועות על 75%. - אז נכון זה לא נחשב יציב, אבל לא יצא לי להריץ אף משחק שאימץ לי יותר מ60-65% אחוז מעבד עד עכשיו. וחשוב לציין שאין כיום אף יישום או חבילת יישומים שתאמץ את הליבות יותר מPRIME. לכן הבדיקה הזאת בטמפרטורות כאלה היא טיפה קיצונית בשביל לקבוע יציבות. - אבל זה עניין של אסכולת חשיבה, חסידי פריים יגידו שאם יום אחד יהיו יישומים כאלה אז רק פריים יכול לגלות חוסר יציבות. לעומת זאת ב1.36-1.37 ב3.6 בBURN TEST של EVEREST

שגם מאמץ 100% אין לו שום בעיה לעמוד גם 24 שעות. רק שהEVEREST גם לא מחמם אותו כמו הPRIME.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפותח התראד :

מומלץ להליף לקירור יותר רציני קצת מהקירור המקורי כמו ה AC7 שעולה גרושים יחסית ומספק תמורה טובה .

לגבי ה OC ,תעלה את ה FSB שלך ל 333 *9 ואת הזיכרון תשים ישעמוד על 2.4 שלא יהיה ב OC ,בעיקרון אצלי לא צריך תוספת מתח כדי להגיע לזה ,יש לי G0

אצלך כנראה צריך להוסיף מתח ,תבודק עם פריים יציבות מומלץ בחום חח ,ולא מומלץ לעבור את ה 65 עם מרובעי בכללי .

בהצלחה :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאלה,

יש אופציה שמופעלת בדיפולט במעבדים והיא להוריד את התדר כשלא דרוש כוח עיבוד, למשל ב Q6600 זה על 1600MHZ, וכשדרוש כוח עיבוד, זה אוטומטית עולה ל 2400MHZ. אז אפשר לעשות דבר כזה גם במעבד ממוהר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שינית רק את ה- FSB bus ? לא נגעת בשום דבר אחר ?

תן תמונה של הביוס זה יעזור.

עריכה:

אני חוזר בי, יש לי טעות . לא שמתי לב שהמעבד שלך הוא B3, ייחסתי לך לG0 .

אז הוולט שלך בסדר גמור , הוא נמצא על סטוק :S.

הצעתי היחידה היא שתקנה נורמאלי ...

בכל מקרה תביא תמונה מהביוס יכול להיות שה CPUZ מראה על Volt Drop.

B3 - volt stock = 1.325

G0 - volt stock = 1.26

ולמרות זאת מישהו פה מריץ 2.7 בפחות מ1.3V

http://www.tomshardware.com/forum/246578-28-q6600-voltage-settings-running-cooler

שטויות.... יש לי Q6600 B3 @3.2 על מתח 1.32.... יציב כסלע! ואני יכול לתת לו עוד (לא ניסיתי עדיין אני מתעצל...)

לא יודע אחי

אין לי את המעבד הנ"ל אבל לפי מה שראיתי פה בפורום 3.2-3.4 משהו בסגנון

יש כאילו שהצליחו יותר

בכל אופן אני ממליץ לך להעיף את הזכרונות של ה 667

זה לא נראה לי "בריא" בשביל או.סי ובכלל

ה-667 יספקו אותו מצויין! 333 באס עם מכפלה 9 ויש לו 3GHZ... אם בא לו 3.2GHZ אז שיעשה OC ממש קטן לזיכרונות ל-355... וישים את המעבד על 355 ומכפלה 9.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...