מכתב חזק מאל"מ (מיל) צ'יטה לעיתונאי מהארץ - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מכתב חזק מאל"מ (מיל) צ'יטה לעיתונאי מהארץ

huber

Recommended Posts

אל מר גדעון לוי, הארץ.

בעקבות "אחמד בא לעולם" , עמוד שלם שלך, "הארץ", 25 ינואר 08.

תגיד, האם אי פעם שאלת את עצמך, כיצד זה קרה שהפלסטינים חיים לצידנו מזה 60 שנה, ועדיין אין להם דבר חוץ ממערכת ענפה של טרור, חימוש, לוחמים נשק והרג ???

מדוע אין לאשה שכרעה ללדת בתל רומיידה, עיר ערבית שגודלה כגודל נתניה, חדר יולדות משלה? פשוט - חדר עזרה ראשונה וחדר יולדות.

הלילה פשוט לא הצלחתי להירדם מהמילים הנרגשות, האנושיות, המתחשבות, החמות ואינטלקטואליות כל כך שלך.

כדרכך וכהרגלך, כל כך אנושי ומרגש : " אשה כורעת ללדת בשכונת תל רומיידה בחברון. היא הולכת ברגל למחסום..."וכאן נשבר ליבי :"אסור לאמבולנס פלשתיני להכנס..." -- ומדוע האמבולנס לא לוקח אותה ל"חדר הלידה על שם יאסר עראפאת" הגדול והזכור לטוב שבנה מדינה לעמו האהוב, ושאותה השיג ביגע רב כתוצאה ממלאכת כפיו היעילה.

איזו פואטיקה ! ממש התעוררתי במיטה רטובה מדמעות:" כיפאח סידר לא הגיעה אל המחסום...... שכבה משתרעת על הכביש , בעלה לצידה, השכנים מביאים מזרן " - איזה נשמות טובות, חס וחלילה לא יכניסו אותה לביתם.

"בקור מקפיא, נולד בנם, אחמד", שכשיגדל, הוא לא ישאל מדוע אמו היתה צריכה לקפוא מקור על הכביש ?!...

גם אביו ואמו לא ישאלו מדוע מליוני דולרים מוזרמים לנשק וחומרי נפץ,

וחדר לידה אחד (!) אין בחברון !! הערבית.

כל היהודים אינם רגישים ואינטלקטואלים כמוך, מר לוי, הם פשוט דואגים קודם כל לבניהם שלהם, לבני משפחתם, ורק כשהם מוכרחים - כי הורגים אותם, הם משיגים ידם גם לנשק,

וכל זאת כאשר בדיוק באותו אזור ובדיוק באותם ימים - מרצחים פלסטינים פרצו להרוג את בני הישיבה בירושלים.

המרצחים הללו הגיעו בדיוק באותו כביש שכיפאח כמעט קיפחה את ישבנה מקור. אינני מופתע ממך, אני קורא אותך כמו דו"ח מודיעין, כמו חומר זמין על מה שהאויב חושב. כמוך לא חסרים לנו בעם המופלא והמורכב שלנו במגוון דעותיו.

כמוך, היו לנו רבים לאורך כל ההיסטוריה של עמינו. תמיד קמו כאלה שדאגו לאויבינו, ולא השמיעו כל מילה של נוחם בנפול בני עמם ........

כל אותם "קלגסים, כובשים ומנוולים" הם אלה שבנו את הארץ המופלאה שלנו, שאפילו 21 המדינות הערביות, בעלות כל אוצרות הטבע שבעולם, עם כל אוכלוסיית המאות מיליונים שלהן, ואמונת "העל" שלהם ב"אללה ואכבאר", מתאמצים כל כך להשמידה ואינם מצליחים, שמעולם לא הצליחו להקים מדינה אחת שתשווה לה, ולא מדינה כדי לפתור את בעיית "אחיהם" הפלסטינים ה"מסכנים" !

בעיתון שנותן לך במה כל כך נרחבת והולכת הפכת ל"בינתחומי". אפילו לפרשן הפכת ! חוץ מלרקוד אתה עושה הכל.

אבל, מעולם לא קראתי מילה אחת שלך למשל על השוטר הישראלי שנרצח השבוע, או על החקלאי העובד הזר שנרצח בעוטף עזה. או אולי על תושבי שדרות, שעירם מזדעזעת ונחרדת מזה שבע שנים !

וודאי שלא תכתוב מילה על אותם 18,000 יהודים שנעקרו מבתיהם מחבל עזה וראו את הרס בתיהם, אותם בנו בדמם וזיעתם, ושמפעל חייהם קם וחי על חולות המדבר והשממה שהפריחו, בשכנות לעזה !

זאת עזה המקוללת לעד ושתישאר כזו, כל עוד מנהיגיה עוסקים בירי טילים

לישראל יום יום , ואינם דואגים לשנייה לבני עמם.

הפעם החלטתי להקדיש מספר דקות לתגובה זו פשוט, בגלל רמת הפואטיקה המדהימה של הסיפור ה"מרגש" כל כך שכתבת.

אינני מתפלא עליך, בכלל לא, האינטלקט נשפך לך מהאוזניים כמו לעאזמי בשארה המשכיל והנאור.אך רק אני תמה מה קרה לבוס שלך, מר שוקן, אותו הנני מעריך באמת, שנותן לזבל שלך להשתלט כך על העיתון.

אני מודה באשמה. אני הנני "קלגס", אחד מיני רבים, אשר נלחם למען שכמותך, עשרים וארבע שנים בשרות סדיר, ועוד עשרים שנה במילואים, בעל עיטור המופת, ועם אחי היקר, רב העיטורים, שנהרג בקרב, הי"ד . וכן כמו כל בני משפחתי, וכל הרבים האחרים שנתנו ונותנים הכל למען העם הזה והארץ הזאת ,כדי שאתה ושכמותך, תחיו ותשגשגו בארץ הזו, ומעל לכל כדי שיהיה לך החופש והחירות לכתוב את כל דברי הבלע שלך על העם ועל הבית שלך.

אל"מ (מיל.) אליעזר כהן

צ'יטה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 67
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

וודאי שלא תכתוב מילה על אותם 18,000 יהודים שנעקרו מבתיהם מחבל עזה וראו את הרס בתיהם, אותם בנו בדמם וזיעתם, ושמפעל חייהם קם וחי על חולות המדבר והשממה שהפריחו, בשכנות לעזה !

בדמם וזיעתם? יש יסוד סביר להניח שהבתים היפים של מתנחלי גוש קטיף נבנו בדמם וזיעתם של כמה פועלי בנין פלסטינים.

הבכיינות של הקולוניאליסטים היהודים בגוש קטיף היא מקרה קלאסי של הקוזאק שנגזל.

מי ייתן ויבוא היום וגם כל הקולוניאליסטים היהודים בגדה המערבית יעקרו גם כן. ויבוא שלום על והארץ תשקוט 40 שנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדמם וזיעתם? יש יסוד סביר להניח שהבתים היפים של מתנחלי גוש קטיף נבנו בדמם וזיעתם של כמה פועלי בנין פלסטינים.

הבכיינות של הקולוניאליסטים היהודים בגוש קטיף היא מקרה קלאסי של הקוזאק שנגזל.

מי ייתן ויבוא היום וגם כל הקולוניאליסטים היהודים בגדה המערבית יעקרו גם כן. ויבוא שלום על והארץ תשקוט 40 שנה.

דמגוגיה זולה

את מתישבי גוש קטיף שלחה ממשלת ישראל

לא אחר מאשר שמעון פרס

באותה מידה גם אוניברסיטת תל אביב היא קולוניאליסטית - כידוע היא יושבת על שטחי שיח' מוניס וזו רק דוגמא אחת.

אבל אני לא דואג -

כשיעקרו את ה "קולוניאליסטים" מיהודה ושומרון גם הבית החמוד שלך שנבנה בזיעת אפך יכנס לטווח 40 הק"מ

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אמנם ממשלת שלחה את מתנחלי גוש קטיף, אז כמובן שהיא יכולה גם להוציא אותם.

שמעון פרס הוא לא זה שבנה את גוש קטיף, הגוש נבנה ברובו הגדול בתחילת שנות השמונים אחרי פינוי סיני ע"י ממשלת בגין.

ואולי תשים לב מי משתמש בדמגוגיה זולה - אתה מבלבל את השטחים הכבושים עם הדרישה הפלסטינית ל"זכות השיבה".

תושבי הכפר שיח מוניס נהרגו או ברחו ב48 ובאופן מעשי ויתרו על אדמתם, בניגוד לתושבי רצועת עזה שעוד גרים שם.

אם הם לא היו בורחים, כמו שכניהם מיפו או ג'סר א זרקא, סביר להניח שהם היו חים שם עד עצם היום הזה.

מילא אם היית מספר לי על תושבי לוד שגורשו ב48 בעל כורחם, או על תושבי איקרית ובירעם שפינו את בתיהם אחרי שהובטח להם שיחזרו עם שוך הקרבות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לסיכום דבריך:

* ממשלת היא קולוניאליסטית- כיוון שהיא האחראית להתיישבות הקוזאקית והגוזלת בגוש קטיף ויהודה ושומרון

* ברגע שיהודי מתיישב בשטח כלשהו הוא נהפך אוטומטית ל"כבוש" "גזול" וכו'

אלא אם כן מדובר באיזור שיפלת הארץ- שם זה מותר- כיוון שהערבים "ברחו משם" ו"וויתרו על אדמתם"

ואני אומר-

האמת היא שארץ כולה היא שלנו, הובטחה לנו ע"י אלוהים, וחזרנו אליה אחרי שנות הגלות

אתה כמובן לא מאמין בזה ולפי דעתך להתיישב בארצך זה קולוניאליזם, אבל נו- מילא

בסוף אולי תבין

(או שלא)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמן שיעקרו את השטחים האלו, ואז הבית שלך יהיה בטווח ה 40 ק"מ.

גם אם תתן להם שטח באמצע תל אביב הם יכניסו משגרים כדי להעיף לכל כיוון בארץ, ממש מגרד להם בביצה זכות השיבה עלאק.

בכל מקרה, המכתב מאוד יפה וכל מילה נכונה, מי זה בכלל גדעון לוי יפה הנפש הזה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תחשוב יותר בכיוון של טילים על תל אביב.

בעשר השנים האחרונות היו כבר שני מיקרים של "נסיגה לגבול הבינלאומי" (למעשה לקו הפסקת אש) שלא הביאו עודף של שלום/ ביטחון/ שגשוג

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לסיכום דבריך:

* ממשלת היא קולוניאליסטית- כיוון שהיא האחראית להתיישבות הקוזאקית והגוזלת בגוש קטיף ויהודה ושומרון

נכון מאד. כמעט כל ממשלות מאז 1967 עודדו קולוניאליזם. אגב, באופן פאראדוקסלי, ממשלת אשכול (זו שניהלה את מלחמת ששת הימים) הגדירה את השטחים הכבושים כקלף מיקוח במו"מ העתידי עם מדינות ערב. ככל שהזמן חלף, היעוד המקורי של השטחים התחלף בשאיפות חדשות.

* ברגע שיהודי מתיישב בשטח כלשהו הוא נהפך אוטומטית ל"כבוש" "גזול" וכו'

אלא אם כן מדובר באיזור שיפלת הארץ- שם זה מותר- כיוון שהערבים "ברחו משם" ו"וויתרו על אדמתם"

טוב, נו, וזו כמובן לא דמגוגיה זולה.

לטעון כנגד השמאל שהוא מתיחס אוטומטית לכל התישבות מחוץ ל"שיפלת הארץ" כאל כיבוש זה שווה ערך כמו לטעון שהימין רוצה להרוג את כל הערבים.

או במילים אחרות - דמגוגיה זולה.

מילא אם היו מאתגרים אותי עם הטיעון שכפר דרום היה קים עוד מלפני קום המדינה (בנבדל מגוש קטיף). אבל הרבה יותר קל לזרוק סיסמאות פרובוקטיביות מלחשוב על תשובה אמיתית ועניינית.

ואני אומר-

האמת היא שארץ כולה היא שלנו, הובטחה לנו ע"י אלוהים, וחזרנו אליה אחרי שנות הגלות

אתה כמובן לא מאמין בזה ולפי דעתך להתיישב בארצך זה קולוניאליזם, אבל נו- מילא

בסוף אולי תבין

(או שלא)

האמת היא שהציונות היא תנועה חילונית מודרנית ומעולם לא שאפה להחזיר על כנה את הממלכה התנ"כית של דוד ושלמה. הציונות קמה כתשובה לרדיפות היהודים באירופה ושאפה להקמת בית לאומי ליהודים על מנת שיהיה להם מקלט מרדיפות אלה. זו גם הסיבה הישירה להקמת מדינת .

היו אלה גוש אמונים ודומיהם שבנו אידאולוגיה *חדשה* על בסיס דתי וקראו לה "ציונות".

ולא, אני לא חושב שאי פעם תבין את זה.[br]פורסם בתאריך: 19.01.2009 בשעה 15:53:27

לכל אלו שמאחלים לי טילים על הבית שלי אני רוצה להבין מה הפתרון שאתם מציעים
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רוצה להבין מה הפתרון שאתם מציעים

לא מאחל לך שום דבר, זה מה שיקרה אחרי נסיגה מיו"ש

הפתרון שאני מציע הוא סיפוח יהודה ושומרון, עידוד הגירה, התנית אזרחות בנאמנות. נכונות לאוטונומיה פלסטינית על הערים הערביות הגדולות (בכל מקרה ללא צבא)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הפתרון שאני מציע הוא סיפוח יהודה ושומרון, עידוד הגירה, התנית אזרחות בנאמנות. נכונות לאוטונומיה פלסטינית על הערים הערביות הגדולות (בכל מקרה ללא צבא)

א) התנית אזרחות בנאמנות - אם אני מבין נכון, אתה מוכן לתת אזרחות ישראלית ל3 מליון פלסטינים. באמת אחלה מדינה יהודית יהיה לנו.

ב) כל זה כמובן תיאורטי מכיוון ששנינו יודעים שהפלסטינים לא יחתמו על נאמנות למדינת וכעת יש לנו את הבעיה של מה עושים עם אותם 3 מליון שמתנגדים באופן אלים לסיפוח שאתה מציע

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דמגוגיה זולה

את מתישבי גוש קטיף שלחה ממשלת ישראל

לא אחר מאשר שמעון פרס

באותה מידה גם אוניברסיטת תל אביב היא קולוניאליסטית - כידוע היא יושבת על שטחי שיח' מוניס וזו רק דוגמא אחת.

אבל אני לא דואג -

כשיעקרו את ה "קולוניאליסטים" מיהודה ושומרון גם הבית החמוד שלך שנבנה בזיעת אפך יכנס לטווח 40 הק"מ

אם כבר מדברים על זה, אז הכנסת יושבת על אדמות של הכנסיה האורטודוקסית היוונית, קולוניאליסטים...

מענין לכשעצמו...

איך אתה קורא להתנחלויות אגב?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א) התנית אזרחות בנאמנות - אם אני מבין נכון, אתה מוכן לתת אזרחות ישראלית ל3 מליון פלסטינים. באמת אחלה מדינה יהודית יהיה לנו.

ב) כל זה כמובן תיאורטי מכיוון ששנינו יודעים שהפלסטינים לא יחתמו על נאמנות למדינת וכעת יש לנו את הבעיה של מה עושים עם אותם 3 מליון שמתנגדים באופן אלים לסיפוח שאתה מציע

מה שעשינו עד עכשיו (בגדה) עד שיבשילו תנאים לפתרון קבוע

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...