רזולוציה מומלצת למסך 24 - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

רזולוציה מומלצת למסך 24

menimen9

Recommended Posts

שלום יש לי מסך 24 חדש עם רוזלוציה מקסימלית של 1080-1920

ושמתי לב שיש סרטים שאני שם ואפילו סרטי מקורים שכשאני צופה בהם הם נמרחים על כל המסך ומאבדים איכות ורציתי לשאול

מה הרולוציה המומלצת ל

סרטי מקורים?

סרטים שהורדתי DVDRIP?

סרטים רגילים כמו ארץ נהדרת ודברים כאלה?

סרטונים ביו טיוב?

מה אני עושה כדאי שלא יאבדו איכות תודה?

תודה מראש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז ככה, למיטב הבנתי אם יש לך מסך 24' סביר להניח שהרזולוציה הטבעית שלו (זאת אומרת הרזולוציה המומלצת לצפיה בו מבחינת איכות תמונה ) היא 1920X1080 או 1920X1200. סביר להניח שמה שאתה מכיר כ"רזולוציה מקסימלית" של המסך היא למעשה הרזולוציה הטבעית שלו.

מבלי להכנס לכיצד למעשה מותח נגן המדיה שלך את הסרט על כל המסך, פשוט נאמר שככול שהסרט בא מלכתחילה קטן, כך כשתגדיל אותו האיכות תראה זוועה. סרט דיוידי רגיל בא ברזולוציה של 585X540 פורמט הידוע גם כשיטת השידור PAL והיא שיטת השידור המשמשת בישראל (ובעוד המון מדינות ) לטלויזיה בהבחנה סטנדרטית (לא HD )

למידע נוסף על רזולוציות ושיטות שידור: http://he.wikipedia.org/wiki/PAL

מאחר שהמסך שלך תומך HD (מאחר והוא ברזולוציה של 1080 קווים אופקיים ) האיכות הגבוהה ביותר שאתה מסוגל לצפות בה במסך שלך היא Full HD, שהיא שיטת השידור הגבוהה ביותר קיום בטלויזה מסחרית. אתה יכול להוריד מהאינטרט (לא כל כך חוקי... אחמ.. אחמ... ) בפורמט HD (קבצים גדולים מאוד, יותר מ-9 ג'יגה לסרט ברוב המקרים ) ולצפות בהם באיכות מדהימה.

כל סוג אחר של סרט מן הסתם לא יהיה איכותי כמו המסך שלך, ולכן למעשה אתה סובל מצרות של עשירים. הפתרון הפשוט ביותר?! כוונן את מרחק הצפיה שלך במסך בהתאם לאיכות הסרט. ככול שהאיכות נמוכה יותר, כך שאתה צריך להתרחק על מנת שהפיסקלים יראו קטנים יותר והתמונה חדה יותר, ככול שאיכות הסרט טובה יותר, כך אתה יכול לשבת קרוב יותר ולהבחין ביותר פרטים (לכן HD מתורגם ל"טלוויזיה בהבחנה גבוהה" )

תהנה מהמסך ותוריד תכני HD, אתה תתקשה לחזור לאחור אחרי צפיה בהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על העזרה

הורדתי תכני HD ונהנתי אני די מכיר את כל הענין הזה של HD לכן קניתי את המסך

ולשאלתי מה קורה עם אני רוצה לראות סרטים שהם לא HD RIP או מקורי ואני לא רוצה לשבת רחוק

לאיזה רזולוציה אני צריך לכוון את המסך האם לרזולוצית המינימום 600-400 או שאני יכול לכוון

את המסך לרזולציה קצת יותר גבוה בלי שיהיה מריכות בכלל תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסכים עם התגובה מעלי. כל פעם שתגדיל סרט ברזולוציה סטנדרטית על מסך כמו שלך יווצרו מריחות, פשוט לא קיים המידע שימלא את הפער בין רזולוציית הסרט לרזולוציית המסך והנגן יבצע אינטרפולציה לכל פיקסל על המסך והתמונה תמרח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...