מפרט בתקציב של 5200 שקל . מבוסס AMD או אינטל , לשיקולכם . - עמוד 3 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מפרט בתקציב של 5200 שקל . מבוסס AMD או אינטל , לשיקולכם .

King Of Action

Recommended Posts

בקשר לכונן DVD - רוב ההמלצות על טושיבה (הוא גם יותר זול) . קח לינק .

http://www.hwzone.co.il/community/index.php?board=23;action=display;threadid=39106;start=0

בקשר להרדיסק - אני באמת רוצה את ה-80 ג'יגה וחבל יהיה לא להוסיף עוד סכום קטן יחסית . זה פשוט משתלם .

הזכרונות - אם אני אבקש צ'יפ מאלו שציינת (אין סיכוי שהם יתנו לי את ה-TMD -50D מפני שהם מוכרים אותו כזכרון נפרד שעולה עוד 30 ש"ח) בטוח שהם יתנו לי אותו ?

כרטיס קול - האודיג'י 2 הוא יותר טוב באיכות הסאונד שלו מהכרטיס קול מובנה , נכון ? זה מספיק לי (שלא נדבר על פיצ'רים וכאלה ...)...

בקשר לכרטיס מסך לא יודע מה להגיד לך אבל מאיפה אני אשיג לך עכשיו כרטיס מסך משומש ? ושוב , אמרתי שצריך להיות לפחות GF4 MX 440 אז למה לא לקנות אותו חדש הרי במילא לא יהיה הבדל כזה גדול בין משומש לחדש , לא ? ומאיפה אני אמצא עכשיו MX 440 משומש למכירה...

מסך - לפי דעתי ה-P90F יותר יפה מה-P95F+ (איך יכול להיות ששחור + כסף לא יהיו צבעים יותר יפים מב'ז פשוט ? ) .

וחוץ מזה , תדר הסריקה האנכי של ה-P90F יותר טוב ב-20 HZ מה-P95F+.

אם שני המסכים משתמשים באותן טכנולוגיות לחלוטין ואין שום שינוי ביניהם חוץ מהעיצוב (צבעים ומבנה) ורזולציה אחת יותר גבוהה ב-P95F+ (2048X1532) ותדר סריקה טיפה יותר טוב ב-P90F (אם כל זה נכון ...תקן אותי אם אני טועה...) , אז למה לא לקחת את ה-P90F ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 43
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

בנוגע לכונן הDVD- בתהיה מאוד כבדה- מה הקשר? הם לא אמרו לך שום דבר נגד הכונן של LiteOn. הגיבו 3אנשים שלהם הDVD-ROM של Toshiba ואמרו שהם מסופקים, אז מה? זה לא אומר שהוא טוב יותר מאחרים ושהוא משתלם ומהווה בחירה טובה יותר? בכל אופן, מבחינת הביצועים, ההפרשים אינם כ"כ עקרוניים שחגרמו לכונן אחד להיות עדיף על אחר. הבחירה שלי קבועה, LiteOn, מאז ושישנו פיצ'ר מאוד חביב שקראתי עליו איפשהו (רק חבל שאני לא מוצא את המוצר באתרי החברה) ומאז ושמלבד כך הכל זהה, הוא משתלם יותר.

בקשר לכרטיס הקול- אתה מוזמן לציין איזה פיצ'ר דרוש לך בכרטיס הקול ואני אגיד לך אם ישנו לAC'97. "האודיג'י 2 הוא יותר טוב באיכות הסאונד שלו מהכרטיס קול מובנה , נכון?" -אל תגרום ל'כרטיס קול מובנה' להשמע כ"כ פשוט. זהו AC'97 ולא סתם כרטיס קול מובנה. כרטיס הקול הזה הוא אדיר והוא מתעלה בקלות על ה-Audigy (הראשון, כמובן). ולא, אתה בכלל לא תרגיש את זה. הם שניהם בקלאס כ"כ גבוה. תגיד לי באמת.. 1) אתה אאודיופוב? 2) איזו מערכת מתוכננת למערכת הזו?

בקשר למסך, אמרתי לך כבר שבחרתי בP95F+ מתוך דעתי האישית שהוא יותר יפה, אז מן הסתם שתוכל לבחור בP90F אם לדעתך הוא יפה יותר. אל תייחס משמעות רבה למה שאני הולך לומר, אבל אני פשוט מנסה לשמור על דעתי. זהו אינו סתם צבע בז', אלא הצבע הלבן המלוכלך הידוע לכולנו. ובכלל, אני לא חושב שיש כ"כ הרבה קשר לצבע. המסך מעוצב טוב יותר ופשוט נראה בסיכום הכללי טוב יותר ומועדף. לדעתי. ד"א, הP90F מגיע בשני צבעים. שחור ולבן.

בנוגע לכרטיס המסך המשומש- ישנם המון מכרזים ואתרים ברשת אשר ניתן למצוא בהם אנשים אשר מוכרים כרטיסים שכאלו ואחרים במחירים מצוינים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זכרונות - אני חושב שהסיכוי שתקבל את הזכרונות אם צ'יפים של ווינבונד דיי קטן אם תצליח למצוא אז זה יהיה מצויין אבל אם לא אני אני חושב שהTMD יהווה טוב יותר.

כרטיס קול - אם הפיצ'רים שאתה מקבל איתו חשובים לך אני חושב שאין ברירה אלה לקחת אותו.

מסך - אני חושב שהP95F+ טוב יותר, התדרי ריענון שלו ברזולוציות גבוהות טובות יותר, אם אתה חושב שהP90F יספיק לך אז בבקשה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זכרונות - אני חוש שהסיכווי שקבל אותם אם צ'יפים של ווינבונד דיי קטן אם תצליח למצוא אז זה יהיה מצויין אבל אם לא אני לושב שהTMD יהווה טוב יותר.

כרטיס קול - אם הפיצ'רים שאתה מקבל איתו חשובים לך אני חושב שאין ברירב אלה לקחת אותה.

מסך - אני חושב שהP95F+ טוב יותר, התדרי ריענון שלו ברזולוציות גבוהות טובות יותר, אם אתה חושב שהP90F יספיק לך אז בבקשה.

הזיכרון- אז מוותרים ועוברים לTMD-50D? לא. קודם מנסים להשיג Winbond, ורק כשלא מצליחים מוותרים. (וזה לא TMD, אלא TMD-50D)

כרטיס הקול- אני אמרתי את שלי והבאתי בנצ'מארק. אני מחכה לראות באילו פיצ'רים הוא חושק שיש ל-Audigy2 ואין לAC'97 (אם כי כמעט ולא קיימים.)

המסך- אמרתי את שלי. הפרש הביצועים נופל לטובת הP95F+ מאז ושלו רוחב-פס טוב יותר. מלבד, הכל שולי. כפי שאמרתי, הבחירה לא משנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כונן - נכון שלא אמרו כלום נגד הכונן של LITE-ON אבל היו 3 המלצות על הכונן של טושיבה בעוד שעל ה-LITEON הייתה רק אחת .

ואתה כל הזמן מציין את זה שהכונן של לייטאון הוא כזה כדאי ... למה הוא כזה כדאי לעזאזל ? וחוץ מזה ה-TOSHIBA יותר זול . ואם תוכל להגיד איזה פיצ'ר זה בדיוק בכונן של LITEON אז זה קצת יעזור לנו פה.

כרטיס קול -1. אני לא אודיופיל .

2. מערכת הרמקולים שתחובר למחשב הנ"ל תהיה כנראה Z560 (בעזרת קצת מזל ועבודה קשה) או במקרה הרעATP 3 .

חוץ מזה , איך זה יכול להיות שכרטיס אונדבורד בלוח שעלותו הכוללת היא 550 שקל שווה באיכות הסאונד שלו לכרטיס קול שעולה בעצמו איזה 500 שקל ?

זכרונות - מה דעתך נייק ? לא כתבת מה אתה חושב...

בקשר למסך - נוקס טעית , ה-P95F+ לא יותר טוב מה-P90F בזה שהוא מתרענן יותר טוב ברזולציות גבוהות וטובות יותר . ההבדלים הם (ממה שקראתי בנתנוים של שני הדגמים באתר של VIEWSONIC) :

ה-P90F מעוצב יותר יפה ובא בצבעים שחור + כסף שהם יותר יפים (לפי דעתי) .

כמו כן , יש לו יתרון קל של 20 הרצים בתדר סריקה אנכי .

ה-P95F+ מגיע לרזולציה אחת יותר גבוהה (2048X1532) וגם יותר חזק בקצב שליחת הוידאו , 285 הרץ (לעומת 265 ב-P90F) .

מה אתם אומרים , אילו הבדלים יותר קריטיים ?

בקיצר , אני ממש לא יודע להחליט איזה מסך מביניהם (למרות שכרגע יש עדיפות קטנה ל-P95F+) .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תגיד, לא נמאס לך לחזור על אותן שאלות שוב ושוב? אוףף..

כפי שאמרתי, פעמיים כמדומני, קח את המסך שנראה לך יפה יותר. הם דיי זהים ואין טעם לחשוב פעמיים, למרות שאם המראה החיצוני אינו כ"כ קריטי מבחינתך, הP95F+ מועדף יותר. למה? ראשית, רוחב הפס של הP90F הוא 260MHz ולא 265MHz, ומלבד כך, נכתב בסוגריים 'מאקסימום', כך שניתן להבין שברוב המקרים המסך לא יגיע וינצל את מלוא רוחב הפס שהוא מאפשר. משום כך ניתן להסיק שהפרש רוחבי הפס עומד על ממוצע של כ-30MHz. לא כ"כ קריטי, אבל יתרון לP95F+. מלבד כך, גם שני רזולוציות חדשות.

כרטיס הקול- לא ענית לי. לאילו חיבורים בידיוק אתה מאמין שתזדקק?

הזיכרון- אני כן עניתי. שים לב טוב. לסיכום, קח את הPC3200 512MB הזול ביותר של TwinMOS.

כונן הדי.וי.די.- כשאני אמצא קישור למוצר באתר החברה (LiteOn) אני אעדכן אותך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, אני מניח שאני אקח את ה-P95F+ . למרות הכול ביצועים יותר חשובים לי מהמראה (דרך אגב , מישהו יודע אולי אם הוא אולי גם בצבע אחר ?) .

זיכרון - אני אתקשר לחנות ואני אברר אם הם יכולים לתת לי עם צ'יפ מאלו שציינת (של הוינבונד) ואם הם לא מבטיחים לי בוודאות שאני אקבל זכרון עם צ'יפ מאלו שציינת אז אני אוסיף 30 שקל ל-TMD -50D .

כונן - בינתיים זה יהיה , בסדר ?

כרטיס קול - אני זקוק ליציאה דיגיטלית כרגע , משהו שבספק יש ב-AC97 .

וחוץ מזה , אודה לך אם תוכל לענות לי על השאלה הבאה :

איך זה יכול להיות שכרטיס אונדבורד בלוח שעלותו הכוללת היא 550 שקל שווה באיכות הסאונד שלו לכרטיס קול שעולה בעצמו איזה 500 שקל ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן המסך מגיע גם בצבע שחור.

בקשר לזכרון, מה שאמרת תעשה הדרך הכי טובה.

אני חושב שהטושיבה יהיה בסדר אם אתה אומר שהוא יותר טוב מהליטאון, ובעובדה שהוא גם זול יותר אז זה יוצא בסדר גמור.

בקשר לשאלה על הכרטיס קול אני ישאיר את זה לנייק.

תתחדש!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה ! גם אני שמח ! :)

יש רק עוד חלק שניים שצריך לסדר וזהו סיימנו.

עדכונים :

בקשר לזכרונות - התקשרתי לחנות ואמרו לי שאין בארץ של TWINOMS עם צ'יפים של וינבונד ולכן זה נראה כנראה שנלך על ה-TMD -50D .

מסך - שאלתי לגבי הצבע ואמרו לי להסכל באתר ואם מוזכר משהו לגבי צבע אחר אז יש . הסתכלתי באתר ואין שום איזכור לצבע אחר ומכאן שיש אותו רק בצבע בז' (ומכוער לטעמי טבל לא משנה...)

אז איזה שילוב של מארז ומסך ולקחת ? בז' ובז' ? באמת שרציתי לקחת מארז שחור וגם מסך שחור .אוף...

בקשר לכרטיס קול - מחכה לך נייק שתענה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמממ בקשר לצבע המארז, לפי דעתי זה תלוי איפה הוא אם הוא על השולחן ליד המסך אז מומלץ שיהיה צבע תואם אם הוא למטה בתוך הקופסאת עץ הזאת או פשוט מונח על הריצפה אני חושב ששחור יהיה נחמד, אבל הכל עיניין של טעם וכמו שאומרים על טעם ואל ריח אין מה להתווכח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תבין , את הכרטיס קול מייצרת חברה שכמעט כל החיים שלה התעסקה בסאונד(CREATIVE) , הAC97 שיש לי בלוח הישן הוא פשוט חרא שלא ניתן לתאר אותו במילים , הוא משמיע כל מיני קולות וקירצופים אפילו על INSPIRE 2.1 . אבל אני חושב שזה קשור לגיל של הלוח אם (3 YEARS) אבל .... בגלל שתקציבך לא מאפשר אז כנראה שהONBOARD הוא הבחירה היחידה שלך כרגע .

נ.ב - שמתי לב שבמפרט הנוכחי שלך יש FORTISIMO 7.1 (מה שיש לי) , למה שאתה לא תקח אותו ושאח שלך ישתמש בכרטיס ONBOARD ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נייק , למה אתה לא מגיב ? בבקשה תגיב , זה חשוב לי .

ועוד שאלה :

אני אודה לכם אם תוכלו להעריך בכמה המחשב החדש יפעל יותר טוב מהמחשב הנוכחי שלי (ובכמה המעבד החדש יותר חזק מהנוכחי שלי ?)...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב , בעקבות שיחה ארוכה ומייגעת (במקצת ... ;)) עם נייק אני שמח להציג את המפרט הסופי שלי (למרות שיכול להיות שעדיין יהיו שינויים) :

CPU : 2500+ Barton (512K, 333 Mhz) Tray CPU [ ¤ 605.91 ] 1

Motherboards for AMD : NF7-SL v2.0 nForce2 Motherboard (Dual DDR400, AGPx8, S-ATA, 1394, 5.1 Sound, 2.0) [ ¤ 672.26 ] 1

Memory : Twinmos - 512MB 3200 (TMD -50D) Memory [ ¤ 568.42 ] 1

CPU Cooling : Vantec AeroFlow VA4-C7040 CPU Cooler [ ¤ 177.93 ] 1

Hard Discs : 80GB 7200 rpm 8MB Buffer ATA100 HDD [ ¤ 548.48 ] 1

Video Cards : Leadtek Winfast Geforce 4 MX440 MyVIVO 64MB Video Card [ ¤ 290.75 ] 1

Floppy : Teac / Alps / Mitsumi 1.44MB 3,5" Floppy Drive [ ¤ 51.4 ] 1

CD-ROM / -ROM : -ROM Toshiba 16/48 Bulk [ ¤ 226.79 ] 1

CD-RW / -RW : Lite-On 52/24/52 Retail CD-RW [ ¤ 296.52 ] 1

Monitors : 19" Viewsonic P95F+ Flat Monitor [ ¤ 1860.81 ] 1

Keyboards : Multimedia Keyboard [ ¤ 101.24 ] 1

Mouse : Optical Trekker Mouse OEM PS2 | [ ¤ 64.12 ] 1

Cases : Compucase-HEC Midi Tower CI-6A19 Front 300W Case [ ¤ 298.8 ] 1

Cooling / Modding : Generic 120mm Fan [ ¤ 46.73 ] 1

Subtotal : ¤ 5810.16

תודה לכל מי שעזר (NIKE , NOX , ועוד כמה...)

דרך אגב , אני הולך לשאול בפורום ומודינג לגבי הקירור . רק ליתר ביטחון .

וכל אחד מוזמן להביע דעה על המפרט או להגיד כל מה שעולה על רוחו .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...