מחשב חזק,לכל הדברים,מולטימדיה + משחקים,תכנות,עריכת וידאו וכו',בתקציב של עד 4500 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב חזק,לכל הדברים,מולטימדיה + משחקים,תכנות,עריכת וידאו וכו',בתקציב של עד 4500

potpockey

Recommended Posts

היי,הכול רשום בכותרת.

גיימר אני לא,אבל בהחלט אשמח לשחק פה ושם, רצוי מעבד עם ארבע ליבות,4 ג'יגה ,וכמות סבירה של מקום אכסון(500 ג'יגהבייט לפחות).

וכמובן כרטיס מסך חביב....

זה מה שאני בניתי בינתיים ממה שקראתי וראיתי שמומלץ:

Q6600 Box - 1032NIS

DFI LANParty DK X38-T2RB - 709NIS

4GB Exceleram - 300NIS

Seagate 500GB HDD - 298NIS

Palit Geforce 9800GTx+ 512MB - 870NIS

Antec P182 Case - 823NIS

Enermax Modu82+ 425W - 469NIS

TOTAL : 4501

בקשר ל 11 השאלות:

1.עד 4500 ש"ח - מזומן.

2.הכל מהכל,אני מתכוון לשחק עליו,לבצע עליו עבודה משרדית,לקמפל עליו הרבה דברים כבדים,עריכת וכו'..

3.אין שום צורך בציוד היקפי,את כל זה יש לי כבר.

4.לא צריך כונן אופטי.וגם לא כונן דיסקטים.

5.חובה מעבד QUAD.

6.חשוב לי השקט,בגלל זה גם בחרתי במארז שציינתי במפרט.

7.אין שום צורך

8.לא

9.כן,עד מאד.

10.בסופו של דבר כן,סתם כדי לבדוק את יכולות המחשב,לא משהו רציני כרגע.

11.אין לזה כזאתי חשיבות גדולה.. אבל Fallout 3,Crysis,COD,וכו... רצוי על רזולוציה ודיטייל כמה שיותר גבוהים,אבל הכל בהתאם לתקציב...

יש הצעות לשיפור? אני יודע שהקירור הוא סטוק והוא לא משהו,אבל זה לפעם אחרת,הבחורצ'יק גם יעבור בסופו של דבר :)

אה כן,וגם חשוב לי מארז טוב ואיכותי,וממש אהבתי את ה P182 של אנטק..?

תודה,

יוני

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לוח אם יקר ומיושן, בעלות של הכרטיס אפשר לקנות את ה4870 של ATI שהרבה יותר טוב, מארז יקר בטירוף, אין בכלל, חוץ מהסטוק,

גם החנות הזו נראית די יקרה, תחכה שמישהו יבוא ויבנה מפרט, שלך גרוע לאללה, אפשר להוציא הרבה יותר במחיר

אם אתה אפילו חושב על OC, , גם אם לא, , 100 שקל, פלוס מינוס, ואם הבזבוז של המפרט שלך, זה כלום יחסית לכסף שהעפת לכול מקום סתם.

כן ה182 יפה, אבל אתה יכול להכניס הרבה יותר בלעדיו,

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המסך בגודל 24"(Dell 2407WFP rev4).

והשקט מאד חשוב,ולכן גם המארז.

בקשר לקירור שאין,ה P182 מגיע עם 3 מאוררים של 120 מילימטר.. זה לא מספיק?...

כן,לא הכנסתי קירור נורמאלי למעבד,כי נגמר התקציב,אבל כמו שאמרתי,זה לעתיד - אני לא חייב לעשות על היום הראשון..

חיפשתי וחיפשתי ולא מצאתי בשום מקום 4870 באזור ה 800 ש"ח.

בקשר ללוח,אשמח לקבל הצעה לאחד טוב יותר וזול יותר. :)

וגם למארז באותה רמה,שהוא יותר זול,אם יש אחד כזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החלטתי לבנות לך מפרט מבוסס פנום II 940. הוא יותר חזק מהמעבד שלקחת ולמעשה שווה ערך לQ9550 שיקר ממנו. חוץ מזה במשחקים ברזולוציות גבוהות הוא קצת עדיף ממנו. בנוסף בחרתי את אותו כרטיס המסך רק עם 1GB מה שעוד יותר יתרום למשחק במסך 24. אבל עדיין, עדיף 4850 1GB שגם זול ממנו במעט.

מעבד פנום II 940

מחיר 1420

http://www.pandas.co.il/product_info.php?products_id=23904

לוח אם ASSUS m3a78-em

מחיר 440

http://www.pandas.co.il/product_info.php?products_id=22073

זכרונות 4GB G.skill cl4

מחיר 315

http://www.pandas.co.il/product_info.php?products_id=23746

כרטיס מסך

Gigabyte nVidia Geforce 9800GTX Plus 1GB

מחיר 1100 ש"ח

http://www.pandas.co.il/product_info.php?products_id=23654

כונן קשיח WD 500GB sata II

מחיר 297 ש"ח

http://www.pandas.co.il/product_info.php?products_id=17314

מארז CoolerMaster 690

מחיר 359

http://www.pandas.co.il/product_info.php?products_id=19401

ספק HEC-500TE-2WX 500Watt

מחיר 330

http://www.pandas.co.il/product_info.php?products_id=22892

הרכבת מחשב במעבדה - הם יקרים רצח בעניין הזה, אבל זולים יותר בדברים אחרים אז זה מתקזז.

מחיר 195

http://www.pandas.co.il/product_info.php?products_id=460

סה"כ 4456 ש"ח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מפרט גרוע בטירוף.

1. אין שום צורך במעבד מרובע- לשימושיו, מה גם שה-940 פחות או יותר בין Q9300 ל-Q9400, בכל השימושים.

2. 9800GTX+ לא יודע לנצל 1GB, מדובר בבזבוז מטורף שלא יחזיק בכלל על מסך 24".

3. ספק מסריח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מפרט גרוע בטירוף.

1. אין שום צורך במעבד מרובע- לשימושיו, מה גם שה-940 פחות או יותר בין Q9300 ל-Q9400, בכל השימושים.

2. 9800GTX+ לא יודע לנצל 1GB, מדובר בבזבוז מטורף שלא יחזיק בכלל על מסך 24".

3. ספק מסריח.

נו באמת, זה מה שקורא כשלא קוראים מה אנשים מבקשים

1. הוא רוצה מרובע ליבות. מה לעשות? ברור שאם הוא מוכן להסתפק בשני ליבות כדאי לו ללכת על E8600 שנותן ביצועים טובים יותר במשחקים. עכשיו, לך לסקירה של הפנום 2 בtech report. יש שם 37 מבחנים שונים. הפנום 2 940 מוביל ב 22 מתוכם על הQ9400 ובאופן טבעי גם על הQ9300. הוא נמצא פחות או יותר באותה רמה של הQ9550. אין כזה דבר בכל הישומים. איזו מין הכללה מטופשת זאת?

2. ברזולוציות גבוהות הזכרון הנוסף יעזור לו. תקרא ביקורות.

3. הספק יעשה את העבודה. מה זה מסריח? מה אתה חושב שהוא יתפוצץ לו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מחזק. יש לא מעט בנצ'מרקים שמוכיחים זאת.

לא, פשוט כשהוא מתאמץ יוצא כזה ריח של כרוב כבוש... אבל ברצינות, הייתי הולך על seasonic 500W באותה רמת מחיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נו באמת, זה מה שקורא כשלא קוראים מה אנשים מבקשים

1. הוא רוצה מרובע ליבות. מה לעשות? ברור שאם הוא מוכן להסתפק בשני ליבות כדאי לו ללכת על E8600 שנותן ביצועים טובים יותר במשחקים. עכשיו, לך לסקירה של הפנום 2 בtech report. יש שם 37 מבחנים שונים. הפנום 2 940 מוביל ב 22 מתוכם על הQ9400 ובאופן טבעי גם על הQ9300. הוא נמצא פחות או יותר באותה רמה של הQ9550. אין כזה דבר בכל הישומים. איזו מין הכללה מטופשת זאת?

לפי הביקורת ב-Tom's הוא בין Q9300 ל-Q9400, הם גם אמרו זאת בסיכום. אגב, לא חסרים מקרים שבן אדם ביקש מרובע-ליבות בלי שום סיבה ובסוף ירד לכפול ליבות. מה גם שאם הוא כל כך רוצה מרובע ליבות, שלא יתפשר על הביצועים במשחקים ויקח Q6600 ויבצע לו OC.

אתה סתם זורק שטויות לאוויר, הכרטיס לא יודע לנצל כמות כ"כ גבוהה של , זה פשוט לא יעיל.

הספק חד משמעית גרוע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה סתם זורק שטויות לאוויר, הכרטיס לא יודע לנצל כמות כ"כ גבוהה של , זה פשוט לא יעיל.

יש הבדל ברזולוציה של 1900/1200 . חד משמעית. עכשיו, אם תשאל אם כל ה- 512MB הנוספים מנוצלים במלואם, לא יודע, כנראה שלא. אבל עדיין יש הבדל משמעותי לטובת כרטיסים עם מורחב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי הביקורת ב-Tom's הוא בין Q9300 ל-Q9400, הם גם אמרו זאת בסיכום. אגב, לא חסרים מקרים שבן אדם ביקש מרובע-ליבות בלי שום סיבה ובסוף ירד לכפול ליבות. מה גם שאם הוא כל כך רוצה מרובע ליבות, שלא יתפשר על הביצועים במשחקים ויקח Q6600 ויבצע לו OC.

אתה סתם זורק שטויות לאוויר, הכרטיס לא יודע לנצל כמות כ"כ גבוהה של זיכרון, זה פשוט לא יעיל.

הספק חד משמעית גרוע.

אני לא יודע איפה אתה בדיוק בדקת... אבל הנה הקישור לעמוד הסיכום על הפנום II בתומס. מה שאתה אומר לא קיים שם. בנוסף, במבחני המשחקים בתומס הוא מוביל על הQ6600 בכל המשחקים. אז למה? במשחקים, אגב, מדובר בעניין עקבי בכל המבחנים שקראתי וראיתי באתרים השונים. למעשה במרבית המבחנים באתרים השונים נראה שהוא די שווה לQ9550 עם עדיפות קלה לפנום ברזולוציות גבוהות בלבד. בעניין המהרה, הפנום II 940 מגיע עם מכפלות פתוחות. מורידים את amd overdrive ומבצעים המהרה בקלות בלי צורך להיכנס לביוס ובלי סיכון של פגיעה במעבד או צורך בלוחות אם יקרים יותר.

אם למישהו יש ספק טוב יותר הוא מוזמן להמליץ. אני אישית לא חושב שעבור מחשב מסוג זה שווה להשקיע יותר מדי בספק. אין כאן באמת אף רכיב זולל מתח. זה תקף גם למקרה שהוא יחליף ל4850 1GB.

מה זה "הכרטיס לא יודע"? ככל שהרזלוציה עולה הטקסטורות תופסות נפח גדול יותר וכאן הזכרון העודף נכנס לשימוש. הכרטיס לא צריך לדעת כלום. יכול להיות שהכרטיס לא חזק מספיק לטפל בטקסטורות מורכבות מדי. זה הגיוני. אבל במקרה זה לפחות הזכרון יקל על המעבד של הכרטיס בעבודה היות ואין צורך לטעון שוב ושוב טקסטורות מהכונן קשיח/זכרון המחשב מה שיוסיף מספר קטן של פריימים לשנייה. מדובר בעניין שהוכח שוב ושוב ושוב ושוב בכל כרטיסי המסך בשנים האחרונות.

עמוד הסיכום בביקורת בתומס

http://www.tomshardware.com/reviews/phenom-ii-940,2114-24.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש הבדל ברזולוציה של 1900/1200 . חד משמעית. עכשיו, אם תשאל אם כל ה- 512MB הנוספים מנוצלים במלואם, לא יודע, כנראה שלא. אבל עדיין יש הבדל משמעותי לטובת כרטיסים עם זיכרון מורחב.

אין הבדל. יודע מה? תביא באנצ' שמראה שיש.

לזה שמתחתיו:

1. בדוק בסיכום, אני בטוח ב-99% שהם אומרים שה-940 בין Q9300 ל-Q9400.

2. מה שאמרתי זה שמרובע הליבות היחידי שקיים כרגע והוא לא נמכר במחיר שחיטות זהו ה-Q6600. במידה והבן אדם רוצה מרובע ליבות, שיקח אותו ויעשה לו OC. אני לא חושב שקיים בן אדם שיוציא פי 2 על המעבד רק בגלל שהוא די "מתבייש" לעשות OC.

3. תגיד אתה עושה צחוק? ספק טוב זה הדבר הכי חשוב במחשב. נתת ספק מסריח מחברה מסריחה. למה לא לקחת סיסוניק 400W? הרבה יותר איכותי ועמיד, בזמן שהוא עולה פחות או יותר אותו דבר..

4. הכרטיס לא יכול לנצל ג'יגה, נקודה. ההבדל יהיה מקסימום FPS יחיד "ומיוחד".. וגם זה יהיה רק במשחקים כמו קרייסיס. זו פשוט שטות לקחת כרטיס שכזה בגרסאת ה-1GB, שכן חוץ מ"יוקרה" זה לא נותן לו כלום. פחות או יותר כמו נגד חברה כמו ..

אתה גם שוכח שהבן אדם פאקינג רוצה לשחק על מסך ה-24" שלו. מה אתה תוקע לו כרטיס כזה יקר ולא משתלם שלעומת מחירו לא יכול להריץ שום דבר על הרזולוציה הטבעית של המסך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין הבדל. יודע מה? תביא באנצ' שמראה שיש.

לזה שמתחתיו:

1. בדוק בסיכום, אני בטוח ב-99% שהם אומרים שה-940 בין Q9300 ל-Q9400.

2. מה שאמרתי זה שמרובע הליבות היחידי שקיים כרגע והוא לא נמכר במחיר שחיטות זהו ה-Q6600. במידה והבן אדם רוצה מרובע ליבות, שיקח אותו ויעשה לו OC. אני לא חושב שקיים בן אדם שיוציא פי 2 על המעבד רק בגלל שהוא די "מתבייש" לעשות OC.

3. תגיד אתה עושה צחוק? ספק טוב זה הדבר הכי חשוב במחשב. נתת ספק מסריח מחברה מסריחה. למה לא לקחת סיסוניק 400W? הרבה יותר איכותי ועמיד, בזמן שהוא עולה פחות או יותר אותו דבר..

4. הכרטיס לא יכול לנצל ג'יגה, נקודה. ההבדל יהיה מקסימום FPS יחיד "ומיוחד".. וגם זה יהיה רק במשחקים כמו קרייסיס. זו פשוט שטות לקחת כרטיס שכזה בגרסאת ה-1GB, שכן חוץ מ"יוקרה" זה לא נותן לו כלום. פחות או יותר כמו PALIT נגד חברה כמו SAPPHIRE..

אתה גם שוכח שהבן אדם פאקינג רוצה לשחק על מסך ה-24" שלו. מה אתה תוקע לו כרטיס כזה יקר ולא משתלם שלעומת מחירו לא יכול להריץ שום דבר על הרזולוציה הטבעית של המסך?

בטומס לא רשום שום דבר כזה. בחייך, הבאתי לך את עמוד הסיכום מהכתבה. גם במבחנים שם הוא מתעלה מעל הQ9440 ולמעשה טוב ממנו בכל ארבעת מבחני המשחקים שם. מה שהם רושמים בסיכום זה שהוא לא טוב כמו בI7 אך הוא זול ממנו. גם זה דבר שמופיע במרבית הביקורות.

אתה לא קורא נכון. שים לב מה הוא אומר גיימר אני לא,אבל בהחלט אשמח לשחק פה ושם, רצוי מעבד עם ארבע ליבות,4 ג'יגה זיכרון,וכמות סבירה של מקום אכסון(500 ג'יגהבייט לפחות). והנה עוד, ."הכל מהכל,אני מתכוון לשחק עליו,לבצע עליו עבודה משרדית,לקמפל עליו הרבה דברים כבדים,עריכת וידאו וכו'.."

צריך לדעת להתפשר. היות והמחשב מיועד לכל כך הרבה מטרות צריך לבחור חלקים שידעו לעשות את העבודה כמו שצריך. במקרה הזה צריך גם מעבד מוצלח. יש אפשרות לקחת Q6600 וכרטיס GTX260 ואז הוא יהנה יותר בשחקים. אך בעבודה מדובר על מעבד חלש יותר וזו עובדה שאתה יכול לראות בביקורות. אפשרות שניה היא ללכת על הקומבינציה שאני נתתי. מדובר בכרטיס מסך שווה כמעט לחלוטין ל4850 והזכרון הנוסף אמור לעזור לו לשחק ברזולוציה הזאת כל עוד הוא לא מתכון לשחק על רמת פירוט גבוהה במשחקים. למיטב ידיעתי אין שום אפשרות אחרת. הוא דורש והGTX260 פשוט יקרים מדי.

הספקים של HEC בסדר גמור. הם לא שיא התחכום אבל הם זולים ועושים את העבודה. אל תשכח, לא מדובר כאן ברכיבים זוללי חשמל. מעבר לזה לדעתי ספק 400 יהיה קצת קרוב מדי לגבול שהמחשב הזה צריך.

יש 4870 ב1170 בפנדה. אם הוא יהיה מוכן ללכת על זה מדובר בפתרון הטוב ביותר. אבל בדרישות הוא ביקש בלבד.

בנושא הזכרון של כרטיס המסך. בנתיים אני לא היחיד שאומר לך את זה, אין לי עניין להתווכח איתך על זה. תשאל בפורום או חפש ביקורות בעצמך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...