ת'רד חידות - עמוד 24 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ת'רד חידות

3d7

Recommended Posts

• תגובות 362
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

בגלל שכשהאחרון מגיע יש רק מקום אחד פנוי, השאלה היא מה ההסתברות שזה יהיה דווקא המקום שלו, תוך כדי התחשבות בזה שיש אנשים שלא ישבו במקום אקראי אלא ישבו תמיד במקום שלהם (כל מי שמגיע לפני הסבתא, וכל מי שמגיע אחרי הסבתא אבל המקום שלו פנוי)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

\\\\\\\חידה:

בחדר מסויים יש מנורה(רגילה-בצורת אגס), ומחוץ לאותו חדר יש 3 מתגים שרק אחד מהם מדליק את המנורה, והשניים הארים מנותקים.

יש לך אפשרות להפעיל שני מתגים בלבד, אחד בכל זמן, ואתה יכול להיכנס לחדר פעם אחת בלבד.

איך תדע איזה מהמתגים מפעיל את המנורה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ושוב חוזרת החידה הזאת, אני יודע... מדליקים 2 מתגים מחכים שעה ומכבים אחד ונכנסים

1 - הנורה חמה ומכובת אז זה זה שכיבינו

2 - הנורה דלוקה זה זה שדלוק

3 - הנורה מכובת וקרה אז זה זה שהיה מכובה כל הזמן

:sleep:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קוורטי, בשלב הזה אתה מוזמן לנסות ולהגיד איך ולמה הפתרון שלי (ושל הבחור אחרי שהביא את אותו פתרון) לא נכון.

[br]פורסם בתאריך: 4.06.2009 בשעה 10:09:11

ושוב חוזרת החידה הזאת, אני יודע... מדליקים 2 מתגים מחכים שעה ומכבים אחד ונכנסים

1 - הנורה חמה ומכובת אז זה זה שכיבינו

2 - הנורה דלוקה זה זה שדלוק

3 - הנורה מכובת וקרה אז זה זה שהיה מכובה כל הזמן

:sleep:

ממש לא. לא זכור לי שנתון שהמנורה כבוייה בהתחלה. אם אתה נכנס והמנורה דולקת, אז אין לך דרך לדעת האם זה המתג שהפעלת ולא כיבית או שזה בכלל המתג שלא נגעת בו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השאלה היא כזו: מה הסיכויים של מישהו שאינו הסבתא לשבת במקום הפנוי של הסבתא אחרי שהיא עלתה. החל מהרגע שזה קורה, כל אחד ישב במקומו הרשום, כאשר היחידים שאינם במקומם הם אלה שעלו החל מהסבתא ועד הרגע שמישהו התיישב במקומה. מה הסיכויים שזה יהיה דווקא האחרון? כמובן, 1 לכמות הנוסעים אחרי שהסבתא התיישבה - כולל הסבתא (אותו נסמן כM), מספר הנע בין 1 לN. הסיכוי שלו לשבת במקום שלו הוא 1 פחות הסיכוי שלו לתפוס את מקום הסבתא. נשאר לעשות סכום של כל השברים ולחלק את התוצאה ב N-1.

גם אחרי שהתיישבו במקומה של הסבתא, ישנם אנשים היושבים במקומות לא להם, יתכן שגם במקומות של אנשים שטרם עלו למטוס. טעות שלי...

אם הבנתי נכון את הטיעון שלך, אתה לא לוקח בחשבון שיש אנשים שיושבים במקומם גם אחרי שהסבתא עלתה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הפיתרון הוא 50 אחוז.

כל הנוסעים בתור שלפני הסתבא חסרי משמעות-כולם מתישבים במקום שלהם. כלומר החידה למעשה היא שהסבתא בתחילת התור. היא מתישבת במקום לא שלה. כל נוסע שבא אחריה יש שני מיקומים חשובים- או שהוא יושב במקום של הסבתא- ואז הכל נגמר וכל השאר מתיישבים במקום שלהם, כולל האחרון, או שהוא יושב במקום של האחרון ואז האחרון לא יכול לשבת במקום שלו.

עריכה: לא יכול להיות מצב שמקומו של מישהו שלא עלה למטוס תפוס אחרי שישבו במקום של הסבתא, כי בכל נקודה רק מקום אחד תפוס ע"י מישהו שגוי. (אם הכיסא שלך שגוי וישבת במקום אחר, מבחינתך עכשיו הכיסא שלך נכון)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שהתשובה עם הסבתא היא 50%.

אם היא עולה אחד לפני הסוף, אז ברור שיש סיכוי 50-50.

אם היא עולה 2 לפני הסוף, אז יש 3\1 שהיא תתפוס את האחרון, 3\1 את שלה, ושליש את של הלפני אחרון. במקרה של הלפני האחרון, יש לו 50-50 לתפוס את האחרון, כלומר חזרנו למקרה הקודם. סה"כ עדיין 50%.

במקרה של 3 לפני הסוף, יש רבע לתפוס את שלה, רבע את האחרון, ורבע לחזור לאחד משני המקרים הקודמים, כלומר 50%, וכך באינדוקציה עבור מקרה K+1.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קוורטי, בשלב הזה אתה מוזמן לנסות ולהגיד איך ולמה הפתרון שלי (ושל הבחור אחרי שהביא את אותו פתרון) לא נכון.

[br]פורסם בתאריך: 4.06.2009 בשעה 10:09:11

ממש לא. לא זכור לי שנתון שהמנורה כבוייה בהתחלה. אם אתה נכנס והמנורה דולקת, אז אין לך דרך לדעת האם זה המתג שהפעלת ולא כיבית או שזה בכלל המתג שלא נגעת בו.

\\\\\\\חידה:

בחדר מסויים יש מנורה(רגילה-בצורת אגס), ומחוץ לאותו חדר יש 3 מתגים שרק אחד מהם מדליק את המנורה, והשניים הארים מנותקים.

יש לך אפשרות להפעיל שני מתגים בלבד, אחד בכל זמן, ואתה יכול להיכנס לחדר פעם אחת בלבד.

איך תדע איזה מהמתגים מפעיל את המנורה?

אני חושב שזה רמז עבה ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן התשובה של 50% היא הנכונה, כך גם ההסברים של Zrizi ו- TeaTime.

לדעתי די נוח להסתכל על כל העניין כך שאם הסבתא המשוגעת תופסת מקום של מישהו, הוא הופך להיות הסבתא המושגעת. כך תמיד יש סבתא משוגעת עד שהיא מתיישבת במקום שלה.

חידה (פשוטה למדי) לבקשת הקהל שאינו אוהב חידות עם מספרים:

סיפרו לבלש את הסיפור הבא: "איש אחד ישב ערב אחד עם אישתו בסלון. האיש קרא להנאתו ספר מתח, ואשתו סרגה אפודה. האיש היה שקוע בקריאה, ובפרק שקרא סופר על מרוץ מכוניות אחרי פושע נמלט. היה חמים ונעים בחדר, האיש הרגיש שהוא מנמנם ואט אט עצם את עניו ונירדם. ובחלומו ראה האיש את עצמו משתתף במרדף המכוניות,ממש כמו בסיפור. בהמשך החלום הגיע האיש עם מכוניתו לפסי הרכבת והחליט לחצות אותם במהירות. אבל כאשר התקרב לפסים הוא ראה, בזווית עינו, את הרכבת המתקרבת אליו במהירות. בינתיים סיימה אישתו של האיש לסרוג את האפודה, והחליטה שהגיע הזמן לשכב לישון. או אז שמה לב לכך שבעלה ישן על הספה. האישה ניגשה אל בעלה ונערה את כתפו כדי להעיר אותו ובדיוק אז, בחלום, הרכבת התנגשה בכל העוצמה במכוניתו של האיש, האיש נבהל כל כך עד שקיבל התקף לב ומת במקום."

"אינני מאמין בסיפור הזה!" אמר הבלש. "כל הסיפור הזה הוא שטויות."

מה הניע את הבלש להיות כל כך בטוח שאין כל אמת בסיפור הזה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואני אומר: איזה סבתא מטומטמת! היא לא יכולה להתיישב במקום שלה?! :pissed:

סתם, אהבתי את החידה.

בקשר לחידה עם הבלש - האיש מת, אף אחד לא יודע מה קרה בחלום שלו.

אופס, לא שמתי לב שזה שמעליי אמר כבר את התשובה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האיש לא היה רואה את תנועת הרכבת מזווית עינו.

החידה עם המתגים - מדליק אחד לחצי שעה, מכבה ומדליק עוד אחד ונכנס לחדר. אם האור דלוק זה המתג המורם, אם האור כבוי הוא צריך לגעת

במנורה - אם היא חמה אז המתג הראשון הפעיל אותה ואם לא אז המתג שהוא לא נגע בו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 4 שנים מאוחר יותר...

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...