ת'רד חידות - עמוד 17 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ת'רד חידות

3d7

Recommended Posts

• תגובות 362
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

חברה הנה חידה שאני מנסה לפתור כבר כמה ימים:

המשימה: להעביר קו רצוף בין כל החורים פעם אחת בלבד.

ראה: http://en.wikipedia.org/wiki/Seven_Bridges_of_K%C3%B6nigsberg

נהפוך כל מלבן לקודקוד + השטח שמחוץ לו לקודקוד = 4 קודקדים.

כל חור בין יהיה קשת בין שני הקודקדים.

יוצא שדרגת כל קודקוד (מס' הקודקודים שיוצאים ממנו) הוא 5.

אתה מחפש מסלול אוילר - אבל יש כזה אם ורק אם יש בדיוק 0 או 2 קודקודים עם דרגה אי-זוגית.

לכן אין פתרון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון מאוד! המינימום הוא כדור אחד מהקופסה המעורבת. חברה מה זה את כל החידות אתם פוטרים ב שתי דקות :yelclap:[br]פורסם בתאריך: 31.05.2009 בשעה 18:26:20

טוב אחת ארוכה:

אדם אחד מצליח מאוד עובד בבניין בן 100 קומות.המשרד שלו ממוקם בקומה האחרונה וכל יום הוא מגיע לעבודה לפני כולם.

הוא נכנס למעלית עולה לקומה ה50 ומשם עולה במדרגות עד למשרד שלו.

בסוף היום הוא יורד את כל 100 הקומות במעלית ונוסע הביתה.

שאלה: מה הסיבה שהוא לא עולה את כל 100 הקמות במעלית בבקורת.

רמזים: הוא לא עושה ואין תקלה במעלית.

נ.ב זו היא חידה פתוחה ויכולות להיות כמה תשובות נכונות אבל יש תשובה נכונה אחת בטוחה.

כי המעלית מגיעה רק עד לקומה ה-50 :(

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי הוא המנקה ;D

עולה עד קומה 50, משם מתחיל לנקות את המדרגות ובסוף העבודה כשהכל מנוקה הוא יורד במעלית :P. (וגם רשום שהוא מגיע לעבודה לפני כולם...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נו, קחו חידה:

שלושה אנשים תקועים במעלית ללא קשר עם העולם החיצון.

הם מחליטים לשחק משחק - עליהם לגלות מהו סכום גילם, מבלי שאף אחד מהם יידע את גילם של שני האחרים.

מצאו שיטה לפתור את הבעיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סליחה שאני מחייה נושא עתיק - בעניין החידה עם הכדורים שזורקים מבניין גבוה וצריך לבדוק איזה קומה הם מסוגלים לשרוד במינימום נסיונות:

תסלחו לי על הניסוח, אבל מה שכתבתם, כולכם - זה בולשיט אחד גדול. המצב בחידה אומר שמכל ניסוי אתם מקבלים תוצאה חד משמעית של "יותר" או "פחות", וצריך למצוא ערך מדוייק מתוך מספר אפשרויות סופי. נכון עד כאן?

ועכשיו, המושג חיפוש בינארי אומר כאן משהו למישהו (אם לא, יש ויקיפדיה)? הרי החידה שקולה לחלוטין למציאת שם מסויים ברשימה ממויינת לפי הא"ב (כמו שהקומות ממויינות לפי גובה), בעוד שכל שם שאתה קורא עשוי להיות "לפני" (=קומה נמוכה מדי) השם אותו אתה מחפש או "אחרי" (=קומה גבוהה מדי). ההבדל היחיד הוא שכאן אתה לא תדע שהגעת לערך הנכון גם אם תעמוד בדיוק עליו. עדיין, כדי לצמצם רשימה של 100 ערכים לשני ערכים סמוכים של "יותר מדי" ו"פחות מדי" לא תזדקק ליותר מ7 הטלות (החזקה המינימאלית של 2 הגבוהה מ100 היא 7). זה קצת פחות מה14 שטענתם, לא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סליחה שאני מחייה נושא עתיק - בעניין החידה עם הכדורים שזורקים מבניין גבוה וצריך לבדוק איזה קומה הם מסוגלים לשרוד במינימום נסיונות:

תסלחו לי על הניסוח, אבל מה שכתבתם, כולכם - זה בולשיט אחד גדול. המצב בחידה אומר שמכל ניסוי אתם מקבלים תוצאה חד משמעית של "יותר" או "פחות", וצריך למצוא ערך מדוייק מתוך מספר אפשרויות סופי. נכון עד כאן?

תקרא את החידה לפני שאתה מתבטא כך...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קראתי גם קראתי. כן, ראיתי שבמקור נאמר שיש 2 כדורים. עם זאת, גם ראיתי שהפתרון שלכם דורש במקרה הגרוע הרבה יותר. זרקתם מקומה 14? בעסה, כבר נשבר. מה הלאה? קומה 7? בעסה, נשבר גם הוא. נגמרו הכדורים, לא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...