תיק תקשורת HWZONE - הבלאגן בדרום והסיקור (דיון) - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תיק תקשורת HWZONE - הבלאגן בדרום והסיקור (דיון)

Mortar

Recommended Posts

טוב אז ראיתי שהרבה אנשים כבר עלו על הנושא ומן הסתם שזה בוער אצל כל אחד שיש לו קצת חוש לתקשורת וביקורת והוא לא אוכל כל מה שנותנים לו בכפית מהמסך.

אז חשבתי לעשות דיון כולל לכל מה שתרצו לעלות ולבקר במקום לפתוח על כל דבר נושא.

אני אתחיל עם מה שבאמת הרתיח אותי היום ות'אמת כבר הרבה זמן, אבל היום זה פשוט היה בלתי נסבל וזה היחס לירי הרקטות על שמתרחש כבר... 8 שנים בערך? כאל דיווח מזג אוויר, משהו בסגנון של: היום יהיה שלג בגולן וטיפטופי עופרת בשדרות.

התוכנית - 6 עם... ערוץ 2 והפעם עם עודד בן עמי, וכן יש לי הערכה אליו אבל פשוט צפיתי בזה וחשבתי מה נסגר איתך בנאדם ? אתה מבין על מה אתה מדבר בכלל?

הוא כולו צוחק ומחייך ועם גיחוך כזה אומר "אחרי הפרסומות נשוחך עם הצל וסינרגיה שהקליטו בזמן שנפלה רקטה באיזור ונשוחח גם עם אניה בוקשטיין והחוויות שלה במקלטים בשדרות (או משהו דומה)".

אני חוזר מהצבא אחרי שבועיים, אני לא בעזה אבל עובד מספיק קשה בגלל הבלאגן שם וכשאני רואה את היחס ב"אזרחות" שמועבר ע"י התקשורת כאילו שנופלות רקטות באופן טבעי ובא ונריץ צחוקים עם סלבז על הרקע סיקור לחימה, קיבלתי כזה גועל שאפילו לא נשראתי לראות את התוכנית (אז מצטער אם אני לא הכי אוביקטיבי לגבי האייטם ששודר) אבל רק מהפרומו לאטיים הזה פשוט הייתי המום מהיחס, ואין לי בעיה עם פרודיות והומור שחור אבל זה לא זה ולא זה.

עוד תופעה כוללת שרצה בתקשורת היא שכתב שחושב שהוא נבחר להיות דובר הציבור של שדרות/אשדוד/אשקלון/באר שבע וכו' ויוצא בהצהרות כמו: "הציבור בעיר כבר התרגל למציאות ולנפילות הטילים" אפילו ללא סוג של הבעת דיעה מצד אותו כתב - תגיד "כמו שאני רואה..." או "לדעתי הציבור פה כבר..." אבל אפילו את זה הוא לא אומר.

וכשכל רגע יש דיווחים מערים בארץ על נפילות ובכל ערוץ משדרים וכל המדינה רואה זה חודר לרובינו למוח אם נרצה או לא, הכתב אומר שתושבי אשדוד כבר "רגילים" לנפילות טילים בעיר וזה נשמע כאילו הם כבר בסבבה עם זה... אבל אין מי שיעשה קאט ויצעק לו "הלו!!! צא מהסרט ?! למה נראה לך ?! מי התרגל לחרא הזה ?! תעשו משהו שזה יפסק ומהר !!!"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למרות שאני מסכים עם רוב הטענות שהועלו, אני לא חושב שהתקשורת היא מקור הבעיה.

הבעיה היא האדישות של הציבור שהוטמעה בו ע"י שנים של הבלגה מצד הממשלה, ההסכמה השקטה עם המצב והכנסתו תחת חזקת "זה מה יש". המצב בשדרות ועוטף עזה (שהתרחב לאחרונה לשאר האזור) אוכסן על מדף עמוק בבקטגוריית "דברים שהם חרא אבל לא מטפלים בהם", יחד עם השחיתות בממשל, הפשיעה במגזר הערבי, הכפיה החרדית (בעיקר כאשר היא מגובה בהפרעות סדר) ועוד כהנה וכהנה.

הדחקה מסוג זה נכנסת עם הזמן ל"סטטוס קוו", עד כדי כך שהמצב האבסורדי בתחום זה או אחר נתפס בתור נורמלי ואילו מי שמלין עליו פתאום הוא המשוגע. בהקשר הנוכחי של המבצע בעזה הדבר בולט במיוחד אם מעיפים מבט בדעת הקהל העולמית. אף אחד כמעט לא זעק כשנפלו טילים על שדרות - ולמה שיזעקו? אם המצב נמשך כבר כמה שנים טובות(?) וישראל עדיין קיימת ובאופן כללי מסתדרת לא רע (יחסית לשכונה, כן?), אז זה מה יש ואין מה לעשות עם זה. אבל כאשר לישראל נמאס פתאום - זה כבר לא בסדר. למה שנפר את הסטטוס קוו? משוגעים שכמונו.

פה כבר נכנסים לתחום הפסיכולוגיה, שזו ממש לא המומחיות שלי, אבל אני אנסה להרחיב בכל זאת: הדבר שמפחיד את היצור האנושי יותר מכל הוא הפתעות ושינויים פתאומיים. לא מלחמות ולא אלימות, אלא הבלתי צפוי, כשאין אפשרות להתכונן. במובנים רבים, מצב גרוע אך מוכר נתפש בתת מודע כעדיף על מצב לא ידוע, ולכן כל שינוי באשר הוא תמיד ייתקל בהתנגדות מסויימת, קל וחומר אם הוא כולל אלימות ונפגעים. זו הסיבה שעדיין יש רבים התומכים בהדברות ובהפסקת הפעולה הצבאית: הדברות לעולם לא תביא לשינויים חדים או בלתי צפויים, לא לטובה ולא לרעה. מדובר ס"כ ב"החלקת עקומת הארועים", שינוי איטי (אם בכלל) הנותן זמן להסתגל למצב החדש.

בד"כ האנשים שרוצים שינוי הם אלה שגבשו דעה מוצקה מספיק לגבי תוצאותיו החזויות כדי לסלקו מקטגורית ה"לא נודע". גם אם הם טועים, העובדה שהם חושבים שהם יודעים עוזרת להם שלא להאחז בקיים אלא לעשות את הדבר האמיץ.

והתקשורת? התקשורת היא סה"כ מראה של הציבור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התקשורת מעצבת את דעת הציבור, לא ראיתי בית בישראל (קשה יום ככל שיהיה) שאין בו טלוויזה,

ככה שהמסר מגיע לכולם...

וכן זה מעצבן היחס, אבל זה 8 שנים ככה, אפילו צחקו על זה בארץ נהדרת ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התקשורת מעצבת את דעת הציבור....

לא לגמרי מסכים

אנחנו יצורים חושבים ורובנו בעלי ניסיון בחיים - אישית אני ראיתי הרבה דברים ב-32 שנותיי כדי לא לבלוע כל מה שמוכרים לי

וזה כולל לסחוב גופות של חיילים אחרים ולחוות ולהבין שאנחנו מדכאים ורודפים עם אחר - וזאת לאחר שב2000 השנה האחרונות אנו היינו הנרדפים

לעניין גופא - אין להבליג על ירי תלול מסלול אל אוכלוסיה אזרחית - זה שאני שמאלני לא אומר שאני מוכר את נשמתי לשטן ומצדיק את הפעולות של החלאות אדם האלה. ולא את פעולתם של חלקם הקיצוני של המתנחבלים. על ירי כזה צריך היה להגיב מהשנייה הראשונה ובצורה מאוד כואבת כדי שבצד השני יובהר המסר.

יש לי סלידה מאותם אנשי שמאל קיצונים שמפגינים נגד הגדר ונגד המחסומים ונגד ונגד ונגד - הם לא רואים שהפתרונות האלו הם כקורח מן המציאות

צריך שיהיה פה שלום צודק - שני מדינות לשני עמים - וכדי שיתחולל השלום הזה שני הצדדים צריכים להבין שאף אחד מהם לא יתאדה פתאום מהאזור...

כל טוב וסוף שבוע שקט שיהיה לכולנו - אמן,

גבריאל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התקשורת מעצבת את דעת הציבור, לא ראיתי בית בישראל (קשה יום ככל שיהיה) שאין בו טלוויזה,

ככה שהמסר מגיע לכולם...

בבתים של החרדים אין טלויזיה

בבתים של הערבים יש - אבל היא מכוונת לערוצים ערביים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא לגמרי מסכים

אנחנו יצורים חושבים ורובנו בעלי ניסיון בחיים - אישית אני ראיתי הרבה דברים ב-32 שנותיי כדי לא לבלוע כל מה שמוכרים לי

וזה כולל לסחוב גופות של חיילים אחרים ולחוות ולהבין שאנחנו מדכאים ורודפים עם אחר - וזאת לאחר שב2000 השנה האחרונות אנו היינו הנרדפים

לעניין גופא - אין להבליג על ירי תלול מסלול אל אוכלוסיה אזרחית - זה שאני שמאלני לא אומר שאני מוכר את נשמתי לשטן ומצדיק את הפעולות של החלאות אדם האלה. ולא את פעולתם של חלקם הקיצוני של המתנחבלים. על ירי כזה צריך היה להגיב מהשנייה הראשונה ובצורה מאוד כואבת כדי שבצד השני יובהר המסר.

יש לי סלידה מאותם אנשי שמאל קיצונים שמפגינים נגד הגדר ונגד המחסומים ונגד ונגד ונגד - הם לא רואים שהפתרונות האלו הם כקורח מן המציאות

צריך שיהיה פה שלום צודק - שני מדינות לשני עמים - וכדי שיתחולל השלום הזה שני הצדדים צריכים להבין שאף אחד מהם לא יתאדה פתאום מהאזור...

כל טוב וסוף שבוע שקט שיהיה לכולנו - אמן,

גבריאל

:hizuk:

אני רק יכול לחזק בפה מלא...

בתים חרדיים וערביים הם כנראה לא המטרה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העיניין הוא ידידי שבקצב הדברים, 2 מדינות אכן יהיו.

רק שאחת מהן ל"פלשטינים" בלבד והשנייה ל"פלשטינים" ויהיודים ביחד !

ודבר נוסף זה שאתה פשוט עיוור לראות שהם שנאו,שונאים וימשיכו לשנוא אותנו...

מבחינתם השלום היחידי שמתאפשר זה אנחנו בים.

לכל מי שאיכפת לו

היום (03.01.2009) בשעה 18:00 בכיכר רבין

תתקיים הפגנת נגד להפגנת הסמול ההזוי שרוצה להניף דגלי אשף, אין מצב שזה יעבור להם בשקט...

כולם מוזמנים, :evil_laughterperple:

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3649311,00.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אותי דווקא נורא הצחיקה הכתבה הזהו- http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3649143,00.html

החלאות האלה ימותו ולא יצאו מהבועה של צפון ת"א... שיחייו שבוע בשדרות החולארות...

לגבי העיתונות- עודד בן עמי הוא יוצא -> לא אינטליגנט במיוחד. וכמו רוב התקשורת (ע"ע מישחקי מילים שגורמים להתאבדות של תאי מוח בכל מיני עיתונים) הוא מנסה ליצור עניין בנושא ה-OH SO לא מעניין שהוא צריך להעביר- וזו הדרך הכי טובה שהוא מכיר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יותר מצחיק זה שהם לא יכלו אפילו להזיז את התחת בשביל להפגין מול בסיס אמיתי, שדה דב לכל הרוחות מחזיק "ססנות" לא מטוסי קרב...

פעילי שמאל פלצניים שהולכים להתנדב בבתי חולים בעזה אני עדיין יכול להבין, אבל פעילי שמאל שאפילו לא מוכנים להזיז את התחת מחוץ לטווח של סניף הארקפה הקרוב בשביל להפגין זה כבר פשוט עצוב..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העיניין הוא ידידי שבקצב הדברים, 2 מדינות אכן יהיו.

רק שאחת מהן ל"פלשטינים" בלבד והשנייה ל"פלשטינים" ויהיודים ביחד !

ודבר נוסף זה שאתה פשוט עיוור לראות שהם שנאו,שונאים וימשיכו לשנוא אותנו...

מבחינתם השלום היחידי שמתאפשר זה אנחנו בים.

מבחינתי שלום צודק אומר סיפוח ערביי המשולש לגדה - ואני לא עיוור

הפתרון לכל אותם ערבים ישראלים שרואים עצמם פלשטינאים - יש לכם מדינה - אתם רוצים תפדל - אתם לא רואים את עצמכם כישראלים הדלת פתוחה

ולא אני לא עיוור - אני בטוח שהם שונאים אותנו לא פחות מאשר אנו שונאים אותם - אני רוצה שתהיה להם מדינה לא בגלל אהבתנו הגדולה

אלא בגלל שאני לא רוצה אותם יותר

ברגע שתהיה להם מדינה עצמאית הם יתנתקו מחבל הטבור שלנו - אם אתה לא יודע כמה כספים ומשאבים אנו מעבירים להם (חשמל, דלק, עבודה וכו')

ולא תהיה להם טענה בקשר ל - מעברים חופשיים וכו' - רוצים מדינה - שיסתדרו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...