אני רוצה להקים מערך raid 1 על מחשב dell optiplex 745 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אני רוצה להקים מערך raid 1 על מחשב dell optiplex 745

Tal555

Recommended Posts

ולא נראה לי שללוח אם שלו יש בקר רייד מובנה, כמה יעלה לי בקר רייד, איזו חברה מומלצת לקנות?

אני מתכנן לעשות מהמחשב הזה שרת קבצים, אני ארגיש הבדלים משמעותיים בביצועים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שרת קבצים שאני אחלוק ברשת, כן..

אבל ראיתי בזאפ כל מיני בקרים אפילו כאלו שמתחילים מ100 ש"ח.. שזה מחיר סבבה לגמרי

הבעיה בלגבות כל דיסק על דיסק בנפח זהה, זה שזה לא לא זמין כמו רייד, אני אגבה נגיד פעם בשבוע ואז יכול להיות שבמהלך השבוע הדיסק יקרוס ואז אני אאבד מידע... אל אם כן אני אעשה את זה על בסיס יום-יומי, ואני אתעצל לעשות את זה כנראה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

RAID 1 הוא לא גיבוי

אני ממליץ לך להשתמש בכונן קשיח חיצוני למטרות גיבוי לשרת שאתה מכין, רוב התוכנות מגיעות עם אפשרות לגיבוי אוטומטי בפרקי זמן מסויימים

אם אתה רוצה אתה יכול לקנות בקר זול, לRAID 1 אין צורך בבקר חומרה אמיתי ויקר, גם הזולים יספיקו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

RAID 1 הוא לא גיבוי

מחזק - יתירות אינה גיבוי שזה שגיאה נפוצה....

לגבי RAID1 קח בחשבון שבכתיבה זה יהיה יותר איטי (ובקריאה יותר מהיר)

לגבי דיסק חיצוני לגיבוי - קנה לפחות שני יחידות (שרק אחת מהן מחוברת למחשב תמידית)

אופציה נוספת היא לעשות את ה-RAID דרך מערכת ההפעלה אך לזה אתה צריך דיסק נוסף (אם אין לך בקר) - דיסק פיזי אחד אשר יעלה את רכיבי מערכת ההפעלה החיוניים דיסק לוגי שני (RAID) אשר מכיל את הנתונים הקריטיים. בתוך מנהל הדיסקים של אפשר לעשות MIRROR... כבר מגרסא NT4 הזכורה לטוב...

כל טוב ושבת שלום,

גבריאל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה זאת אומרת raid 1 הוא לא גיבוי, בסופו של דבר המידע נכתב לשני הארדיסקים בו זמנית, ואם אחד נשרף או נופל, אני פשוט מחבר אותו ישירות ללוח אם במקום לבקר והכל ממשיך לעבוד כרגיל, אמת? זה סוג של גיבוי הייתי קורא לזה...

רשמת שאפשר לעשות את הרייד דרך מערכת ההפעלה, ואני צריך לזה דיסק נוסף.. מה זאת אומרת? בכל מקרה ב raid 1 מן הסתם שאני צריך 2 דיסקים..

ואיך אני עושה רייד דרך מערכת ההפעלה בלי בקר? זה לא מאט את המערכת כי אין רכיב חומרתי שיבצע את העבודה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנה הסבר קצר ממשהו שאני כותב עכשיו

בעיקרון ישנם שני מערכי רייד עיקריים שנועדים ל"גיבוי" RAID1 וRAID5.

אבל , מטרת ה"גיבוי" שמבצע הרייד היא אחרת מביצוע גיבוי רגיל. מערכי רייד אלו נועדו לשפר את שרידות המידע. כלומר למנוע מצב בו מת והעבודה שמבוצעת על המחשב הולכת לאיבוד. אולם אין זה מונע מהמידע להימחק.

אישית אני משתמש בRAID1 של 2 . הבעיה היא כזו, במידה ואני מוחק מידע מקשיח א' המידע יעלם מקשיח ב' אי לכך קשיח ב' הוא לא באמת גיבוי אלא עותק

"חי" של קשיח א'.

יש הבדל בין שרידות שזה מה שרייד נותן לגיבוי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי הבנתי את זה ברגע שהחלטתי ללכת על הרעיון של RAID1, זה פשוט הרעיון המושלם מבחינתי ל"גיבוי", לא צריך "להתאמץ" לגיבויים יומיים וכו', ומה זאת אומרת לגבי הרייד דרך מערכת ההפעלה? איך אני עושה את זה ומה אני צריך בשביל זה? לא צריך בקר? זה לא מאט משמעותית מהמהירות של המערכת מכיוון שאין רכיב חומרתי בנוסף?

ולגבי מה שאתה אומר, אז פשוט עדיף מערך Raid1, ודיסק קשיח חיצוני/פנימי בנוסף לגיבוי שבועי למקרה של מחיקות כמו שאתה אומר, לא כן?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כנראה שעדיין לא הפנמת את מה שאנו מתכוונים

RAID הוא בסך מערך דיסקים שהשרידות שלו גבוהה יותר מדיסק אחד - עדיין זה לא גיבוי - כך שאם משהו נמחק, נדרס וירוס גניבה וכו אתה "נשאר בלי המכנסיים"

לגבי איך לעשות זאת ללא בקר - פשוט תתקין על דיסק בדיד את מערכת ההפעלה - לאחר מכן תחבר את שני הדיסקים ותיצור עליהם MIROR

זה יותר איטי מאשר לעבוד עם בקר אך לא תמיד יש אפשרות להוסיף בקר

אם אתה רוצה פתרון טוב - ואל תחשוב שאני פרנואיד - זה תבנה RAID ותשתמש ביותר ממדיה אחת לגיבוי (תהה זו דיסק קשיח קלטת U NAME IT )

כל טוב,

גבריאל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני הפנמתי וזה מה שאני רוצה אני מודע "לסיכונים", בגלל זה אמרתי שאולי אני אוסיף אפילו עוד הארד דיסק שאני אגבה שבועית את המידע, ואוציא אותו כל פעם...

איך אני תכלס עושה את הmirror הזה? לא ראיתי אופציה כזו במנהל הדיסקים... ועד כמה איטי הפתרון החליפי הזה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לך המלצות לבקר כלשהו שלא יעלה יותר מ500 ש"ח?

ואיך מה שרציתי לעשות? מערך של raid1 שזה 2 דיסקים כמובן כמו שאתם יודעים ועוד דיסק 3 לגיבוי שבועי שיהיה מנותק מהמחשב כשאני לא מגבה את המחשב...

אני לא כל כך מבין באסטרטגיות גיבוי, אבל יש אסטרטגייה כלשהי דרך האפשרות גיבוי של הווינדווס שבפעם הראשונה אני מגבה את כל ההארד דיסק ואז הגיבויים הבאים יהיו מהירים יותר? כלומר רק מה שהתווסף או שונה יוחלף בגיבוי הישן וככה זה יחסוך זמן בגיבוי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לך המלצות לבקר כלשהו שלא יעלה יותר מ500 ש"ח?

ואיך מה שרציתי לעשות? מערך של raid1 שזה 2 דיסקים כמובן כמו שאתם יודעים ועוד דיסק 3 לגיבוי שבועי שיהיה מנותק מהמחשב כשאני לא מגבה את המחשב...

אני לא כל כך מבין באסטרטגיות גיבוי, אבל יש אסטרטגייה כלשהי דרך האפשרות גיבוי של הווינדווס שבפעם הראשונה אני מגבה את כל ההארד דיסק ואז הגיבויים הבאים יהיו מהירים יותר? כלומר רק מה שהתווסף או שונה יוחלף בגיבוי הישן וככה זה יחסוך זמן בגיבוי?

תסתכל בזאפ יש לא מעט

לגבי הגיבוי שאתה מדבר עליו זה נקרא INCREMENTAL

זה לא קשור לגיבוי של כמעט כל תוכנה יודעת לעשות את זה

רק שים לב כדאי לעשות אחד FULL ואחריו שניים או שלושה INCREMENTAL ואז חוזר חלילה

תבין - אם הולך לך הגיבוי FULL זה הופך את ה-INCREMENTS לבלתי יעילים...

כל טוב,

גבריאל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...