החמאס מסוגל להגיע עד באר שבע - דיסקין - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

החמאס מסוגל להגיע עד באר שבע - דיסקין

עכביש בכביש

Recommended Posts

האם זה הגיוני בעינייך ש-50 חיילים יהרגו בשביל פעולה שלא בטוח שתצליח? ושקיים סיכוי גדול שחיילים ייחטפו בפעולה כזו?

חד משמעית, כן.

ואני מוכן להיות בין החיילים האלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 128
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

הזמן שעובר בין השיגור עד שמחשב הירי של התומ"ת מקבל נ"צ הוא שניות ספורות. יש היום מערכות איכון מתקדמות מאוד שמזהות את השיגור כמעט מיידית ומשדרות את הנתונים הרלוונטיים לכל הסוללה. מערכת כיפת ברזל, למשל, פועלת באותה שיטה - איכון, הזנת הנתונים למחשב הירי ושיגור טיל. שם זה לוקח כמה שניות פחות, כי הכל אוטומטי.

כמו ש-TeaTime אמר, אם הסוללה בכוננות (כלומר לפחות צוות אחד בתומ"ת), אכן ניתן להשיב אש בזמן שהטיל עדיין באוויר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חד משמעית, כן.

ואני מוכן להיות בין החיילים האלה.

אז אתה אומר שלספוג עשרות-מאות אבדות כשאף אחד לא מבטיח הפסקה של הירי באופן מידי (ההערכות האופטימיות מדווחות על לשבת ברצועה לכל הפחות חצי שנה - חצי שנה של סיכון של עשרות אלפי חיילים ומאות הרוגים, ע"ע לבנון, עירק וכו') שווה? לא יודע, לא מסכים איתך (שלא תגיד שאני חי בבועה או משהו, אני חיפאי ואני לא רוצה לומר לך כמה טילים נפלו ברדיוס של מאות מטרים מהבית שלי).

ואני לא מדבר על התגובות הבין-לאומיות בכלל, שכידוע לך יהיו מאוד לא נעימות, ועל סיכונים שנראים זניחים אבל כנראה שהם לא כל כך (אתה יודע מה הסורים מתכננים? איך חיזבאללה AKA איראן יגיבו בעניין?).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שדן הציע לדעתי יהיה הרבה יותר יעיל. להחזיק מטוס/מסוק/מזלט מחומש ומוכן לירי כל המן מעל הרצועה גם אפשרי ולא יעלה יותר ממבצע קרקעי לדעתי. כניסה לרצועה? הדבר האחרון שצריך לעשות. נסתבך שם מעל הראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:hizuk:

זה מצב לא פשוט, אבל טכנולוגית יש לנו יתרון ואנחנו צריכים להשתמש בו, יש לנו חיל ים שיש לו יכולות יפות, אפשר לשלב אותו עם

תותחים ומל"ט ולא צריך להיכנס רגלית...

בעיני לפחות זה מצב לא ניתפס שיש להם חופש פעולה כזה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לירות על מקורות הירי אני חושב שזה חוקי

ברור שהפלסטינים ישימו שם ילדים וירו מתוך ישובים כדי להמחיש את אכזריות צה"ל הם כבר עשו זאת בלבנון

אני ממליץ לעיין באתר של גיא בכור - זוית נוספת ( מלבד התלהמת כמובן )

http://www.gplanet.co.il/default.asp

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

להשיב אש למקורות הירי לא רק שזה חוקי- זה כלל מלחמה מס' 1, והיגיון בסיסי. גם אמנת ז'נבה מבהירה שכל מקום ממנו יורים לעבר האויב הופך אוטומטית מטרה לגיטימית בשביל אותו "אויב". גם כל יפי הנפש למיניהם לא יוכלו להגיד מילה במידה וחמאס ירו מתוך בית של משפחה מסוימת, או גן ילדים- החוק הבינ"ל בצד של זה שרק מחזיר אש, במקרה הזה.

גם לא חייב שזה יהיה בצורה מאוד לא פרופורציונלית, אפשר להחזיר 1:1, רק שהאחד שלנו... טיפה יותר גדול ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עם האמנות אפשר לנגב את התחת, בדיוק כמו שהטרוריסטים עושים, אתם חושבים שלפני שהם תוקפים הם מסתכלים על האם התקיפה הבאה שלהם תראה "אתית ומוסרית"? מעניין אותם לפגוע באזרחים בדיוק כמו שמעניין אותם לפגוע בחיילים.

וזה שהמדינה שלנו מטומטמת ולוזרית מנסה להראות יפי נפש אל מול כל העולם כדי שלא יאשימו אותנו בעוד איזה "טבח" מטומטם זה לא חדש.

הם ימכרו את היופי נפש של המדינה מאשר להגן על האזרחים.

ולא אני לא איזה אנטי אני פשוט רואה מה הולך בשנים האחרונות במדינה הזו.

הממשלמה מוותרת על חלקים שאנשים שפכו דם של ילדיהם כדי לכבוש אותם ואז נותנים אותם מתנה כאילו סוכריה על מקל..

כל המבוגרים שמשוטטים באתר יודעים זאת יותר טוב ממני.

אם תוקפים אותנו צריך לתקוף חזרה וזה לא מעניין אם הטרוריסטים למיניהם (ואני חוזר טרוריסטים, לא אנשים חפים מפשע, יש כאלה גם ערבים) משתמשים בקיר ילדים , צריך לנסות להזהר כמה שיותר לא לפגוע באזרחים אבל כשזה מגיע למצב שזה על גבו של חייל אין ברירה..!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הטרוריסטים לא סומכים על קשרי מסחר ולא צריכים דעת קהל של שאר העולם.

אם נעשה טבח כלשהו, העולם יחרים אותנו לתקופה מסוימת, אמברגו כלשהו גם כן יהיה, וכולנו נחטוף את זה גם בצורה שנרגיש טוב מאוד כל אחד בבית, על זה אתה יכול לסמוך.

אם כולם היו אומרים רק "לא יפה" בלי לעשות משהו, לדעתי כבר מזמן היו משטחים את עזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם בחומת מגן אמרו מה: "אבל למה ניכנס? גם ככה זה לא יפתור כלום!" אבל עובדה, זה פתר, כמות הפיגועים שיצאו מאזור הגדה ירדה אומנם לא נעלמה אבל ירדה, הצליחו ליצור מודיעין שעוזר למנוע פיגועים גם עכשיו אז חלאס להגיד שפעולה צבאית של חי"ר לא תעזור כי היא כן.

כמובן זה יגרור הרוגים מצידינו לצערי(לא ממש אכפת לי מה יקרה בצד שלהם כי הם מביאים את זה על עצמם) אבל מה לעשות בשביל זה קיים הצבא, להגן על האזרחים גם אם זה עולה בחיי חייל, בשביל מה עושים צבא? בשביל לעשות אימונים כל הזמן ולגרבץ ולא להילחם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...