אוברקלוק ל E4400 - עזרה בבקשה - עמוד 2 - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אוברקלוק ל E4400 - עזרה בבקשה

ArielBiMBa

Recommended Posts

איזה תזמונים אתה מציע לי לשים?אני כרגע עם 5-5-5-15,שזה התזמוני סטוק שכתובים בCPU-Z.ושוב הזיכרון אפילו מתחת לסטוק שלו,הוא ב300mhz כשהזכרונות הם 333.יהיה לי ממש תמוה אם הזכרון הוא הגורם הבעייתי במערכת.

ואני אקח אותה בערבון מוגבל ואעשה בדיקות עם תדרים שונים...הבעיה שאני לא יודע אם זה ייפול בכלל וכל פעם זה לא מעט שעות בין שינוי לשינוי,ואני עוד רוצה לנסות להגיע ל3.33 GHZ.טוב אני אהיה סובלני :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 36
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

הזכרונות אכן מוגדרים ידנית.

לגבי הבדיקו שדיברנו עליהם - בדקתי עם 280 FSB(יוצא 2.8GHZ) כשכל המתחים בסטוק והמחשב היה יציב לגמרי אחרי 12 שעות של Small FFTs ו12 שעות של Blend.

קיצר אני לא יודע מה עומד מאחוריי חוסר היציבות בBlend ב 300FSB...נראה לי אני אנסה היום להגיע ל3.33 ולהביא אותו ליציבות בתדר הזה,לפחות יציבות בSmall FFTs,וזה יהיה סיום האוברקלוק שלי לבינתיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב קצת על מה שניסיתי בימים האחרונים:

החלטתי שאני רוצה לראות עד איפה אני יכול להגיע עם המתח המקסימלי שאני מוכן לתת,לכן הגדרתי ככה את המתחים:

Vcore = 1.45

V.MCH = +0.2

V.FSB = +0.2

V.DDR2 = Normal (כזכור הזיכרון לא בOC,ואף נמוך מתדר הסטוק)

ניסיתי לתת לו את התדר המקסימלי כך שהזיכרונות לא בOC,כלומר הגדרתי FSB=333.המחשב עשה פוסט אבל לא יותר מזה.

ניסיתי FSB = 325,המסך טעינה של הווינדוס עלה אבל כשניסיתי להכנס למשתמש הוא קרס

עכשיו FSB = 320, עלה אבל קרס אחרי רבע שעה של Small FFTs

FSB = 315 - הייתי בטוח שכבר הגעתי ליציבות,Prime רצה כבר כמה שעות,הלכתי לישון.בבוקר התברר לי שאחרי 8 שעות המחשב קרס :( כמו כן הטמפ' גם כבר היו די גבוהות ולעיתים הטמפ' במאמץ הגיעה ל63,וזה עוד בחורף.

השלב הבא היה FSB = 310 שהיה מחזיק בטוח אבל החלטתי ש310 לא שווה כאלה מתחים גבוהים כאשר בשביל 300 FSB המחשב דורש הרבה פחות מתח ליציבות.

מכאן שחזרתי להגדרה האחרונה שנתנה לי יציבות מוחלטת בSmall FFTs והחזיקה 6 שעות בblend וגם עליתי עוד רמת מתח אחד במעבד.ההגדרה היא:

FSB = 300

V.Core = 1.375

V.FSB = +0.1

V.MCH = +0.2

תמונות CPU-Z ו - Pi למטה.לשם השוואה,בתדר הסטוק שלו,2GHZ,המעבד עשה 29.65 שניות בSuper Pi.שיפור של 10 שניות זה לא רע בכלל.

מה שכן,אני חייב לציין שאני מאוכזב.לפי מהOCDB פה באתר אנשים עם המעבד שלי הצליחו להעלות את מערכת ההפעלה על תדרים כמו 3200 עם מתח הרבה יותר נמוך ממה שאני הייתי צריך.מכאן אני מסיק 1 מ2 המסקנות הבאות (ואולי שתיהן נכונות):

1.נפלתי על מעבד שלא כל כך מוצלח לOC

2.הספק שלי,למרות שהוא מחברה מוכרת,הוא ספק די זול יחסית,במחיר ובאיכות,והוא מספק מתחים לא יציבים יחסית לספקים שרמה אחת מעליו כמו הLiberty לדוגמה ולכן גם הOC שלי לא מצליח להיות יציב במיוחד במתחים גבוהים.

עוד דבר שמוזר לי הוא שהמחשב החזיק בתכל'ס מצויין עד לרמה מצויינת,הוא היה יציב ב2.8 כשכל המתחים בסטוק,והוא יציב בFSB=300 כשהV.core = 1.75,אז למה כדי לעלות רק עוד 10 FSB אני צריך להגיע עד למתח של 1.45 בשביל יציבות?מאוד מוזר לי העניין.

אז פה נגמר הOC הראשון שלי,אני חייב לציין שהיה נחמד ומעשיר ידע,וגם השגתי שיפור של 50% למעבד שזה לא רע בכלל.תודה taotao על כל העזרה,אתה תותח :yelclap:

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמחתי לעזור...ויש כל כל הרבה קונפיגורצית בOC..שהכל עניין של משחק..

לך תדע אולי בעדכון ביוס הבא..או עם תחפור קצת יותר בהגדרות וכו..תצליח יותר..למרות שדיי התעמקת.. ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חח באמת התעמקתי...גם ביצעתי מחקר לא קטן לפני על כל העניין,ואני באמת לא יודע אם אני יכול לשפר את הOC יותר ממה שניסיתי.

אני לא יודע אם אני אעדכן ביוס,הבנתי שלפעמים לוחות נדפקים מזה,האמת נשמע קצת מסוכן הסיפור...אולי בעתיד שפחות יהיה אכפת לי מהמחשב ;D

אתה חושב שיכול להיות שהבעיה שלי באמת קשורה לספק?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן שכחתי להגיד שסקרנתם אותי אתמול בקטע הזה וגיליתי כמה דברים חדשים בנוגע לVID הזה,והבנתי שאכן הערך שיש לי גבוה יחסית אבל זה הערך ברוב המעבדים מהסוג הזה.כלומר זה לא כאילו היה לי חוסר מזל ונפלתי על מעבד מעאפן,פשוט לא היה לי את המזל ליפול על אחד מהמעבדים המוצלחים(מי שלא הבין את ההבדל בין הניסוחים יכול לשאול ;) )

בכל מקרה,יש משהו אחד שמעניין אותי:

איך נקבע הVID?הרי לא עורכת בדיקת יציבות דקדקנית לכל מעבד שיוצא תחת ידיה שבו היא בודקת מהו המתח הנמוך ביותר שבו הוא יוכל לעבוד ביציבות מלאה,והמחשב לא יכול לזהות את זה אוטומטית כי אז היו יכולים בקלות ליצור גם תוכנה שתזהה את המתח המינימלי שאנחנו צריכים לכל תדר שנרצה,אז איך מגיעים לVID הזה?

ועוד משהו לא הכי קשור:

קנינו לאחרונה לאמא שלי מחשב חדש עם E5200 וזה מעבד עם מכפלת רצינית (12.5) ו45nm מה שאומר לי - חיית OC.לפי דברים שקראתי ברשת הוא גם מגיע ל3.6 בלי בעיה ותוצאה של 15.3 שניות בערך בSP 1M.מה שגרם לי לזמום על החלפת מתישהוא בעתיד,ולכן קצת שאלות:

הVID במעבד שלה הוא 1.175 - זה טוב/רע למעבד הזה?

מה הגבול העליון שאפשר להגיע אליו עם מתח המעבד בלי לשים את המעבד בסיכון?

מה הTj Max שצריכים לקבוע למעבדים מה הסוג הזה?

מה הטמפ' העליונה שאסור לעבור אותה איתו במאמץ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...