סקר: ביבי או פייגלין? - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

סקר: ביבי או פייגלין?

Nyromith

במי משני האישים אתה תומך יותר?  

1273 הצבעות

1. 1. במי משני האישים אתה תומך יותר?

Recommended Posts

אם רק אני הייתי אומר שאתה דמגוג שמדבר בסיסמאות, אולי הייתי מקבל את דעתך

אבל כשכולם אומרים לך את זה, אולי כדאי שתחשוב מה זה אומר.

בנוגע לנושאים כלכליים, יש עשרות ומאות דברים שאני יכול ללמד הדיוט שכמוך,

וזה שאתה מנסה להתנסח בצורה "מקצועית" לא גורמת לתגובות שלך בנושא להיות פחות מטופשות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 48
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אם רק אני הייתי אומר שאתה דמגוג שמדבר בסיסמאות, אולי הייתי מקבל את דעתך

אבל כשכולם אומרים לך את זה, אולי כדאי שתחשוב מה זה אומר.

אני מאוד אשמח אם תקים מועדון מעריצים , כך תהיה לך מסגרת לדון בתגובות שלי ( מיותר לציין שאני אתמוך בך ליו"ר ) משהו בסגנון " גם אני מכפיש , את העכביש " :xyxthumbs:

בנוגע לנושאים כלכליים, יש עשרות ומאות דברים שאני יכול ללמד הדיוט שכמוך,

וזה שאתה מנסה להתנסח בצורה "מקצועית" לא גורמת לתגובות שלך בנושא להיות פחות מטופשות.

אני מאוד אשמח ללמוד אבל לא ניראה לי שיש משהו לילמוד ממך כמובן למעט גישה מחורבנת לדעתו של האחר ( למרות שבמגע איתך אני חש השתפרות מפתיעה ;) )

ולסיכום עומרי - אתה מתעב את התגובות שלי רק בגלל סיבה אחת , שהן מקוריות ולפעמים נוגדות את שלך ואינך יכול לסבול משהו שמאיים לך על האגו , או במילים של זאפוד ביבילברוקס :" אם יש משהו גדול מהאגו שלי - תיפסו אותו ותירו בו "

אינך יודע עלי דבר שאינני מעוניין שתדע ,מהיכן לך ההשגות המטופשות עלי ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ביבי פגע בדמוקרטיה בכך שהוריד את פייגלין למקום ה 36

איך? התקנון קובע שאם אישה לא תופסת את המקום ששוריין לאישה (כי היא הגיע בכוחות עצמה למקום גבוה יותר), המקום שהתפנה הולך למחוזות ולא לרשימה הכללית. יש לזה גם תקדים. פייגלין רץ ברשימה הכללית ולא במחוזות ולכן המקום הזה לא שלו.

תכף תגיד שזה שפייגלין לא קיבל עוד 10,000 קולות פוגע בדמוקרטיה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3637261,00.html

הידיעה הזו גרמה לי לעיין במצע שלו ( לפחות במספר תשובות )

אני חייב להגיד לכם , לי אישית ניראה שהרעיונות שלו הן אלטרנטיבה שתהיה ראלית בקצב הנוכחי בעוד ( אני מנחש ) שתי קדנציות ,

הוא בהחלט מיצג ערכים אלטרנטיביים לימין המתלהם , קהל הבוחרים שלו יהיה מסורתיים ימניים וימניים - רק אם הוא יצליח למתן את העמדות הדתיות שלו קרי הוא טוען שלרבנים אין מקום בפוליטיקה ( טוב ) אבל במערכת החינוך הוא צריך להיות יותר דמוקרטי ופלורליסטי כלומר יש מקומות שהוא איננו צריך ללחוץ ואז תהיה לו כמות ראלית של בוחרים אפילו מספיק כדי לרוץ במפלגה לבד , אבל , הוא חכם יותר מיזה ורוצה לקבל את הלגטימציה של המותרג " ליכוד " .

כשקראתי את הראיון איתו לפני כ 3 שנים במוסף "7 ימים" בידיעות אחרונות,הבנתי שהוא יותר קיצוני מכהנא.דבריו המתונים בקישור הזה:

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3636223,00.html

מראים שהוא גם שקרן ומניפולטיבי,ואתה,כמו רבים וטובים,נפלת בפח.דעותיו האמיתיות של פייגלין שונות ממה שהוא מצהיר עכשיו.חבל שאני לא זוכר את כל מה שהוא אמר אז בראיון....זכור לי במעומעם שהוא מתכוון לבנות את בית המקדש,להקים מחדש את הסנהדרין,לשלול זכויות אזרח מערביי ישראל ולעודד (interesting choise of words) הגירה שלהם מן הארץ.

אגב,חלק ממשנתו ההזויה היתה כתובה עד לפני כמה ימים באתר "מנהיגות יהודית",אבל עכשיו הוא מחק אותה.עם זאת,את גוגל קשה לרמות,וזכרתי את שם המאמר:"תכנית 100 הימים".כניסה ישירה לא מתאפשרת (כאמור לפני כמה ימים היא כן התאפשרה-נכנסתי לשם בעצמי!),אז הנה המטמון של גוגל.קיראו ותחשבו אם אתם רוצים פה איראן:

http://209.85.129.132/search?q=cache:jZYapRlg9zoJ:he.manhigut.org/content/view/2457/230/+%D7%AA%D7%95%D7%9B%D7%A0%D7%99%D7%AA+100+%D7%94%D7%99%D7%9E%D7%99%D7%9D&hl=iw&ct=clnk&cd=1&gl=il

עדיין,למיטב זכרוני,דבריו בראיון לידיעות אחרונות היו קיצוניות אפילו יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא היה עוד עם בהיסטוריה שנלחם במדינתו כמו שהישראלים נלחמים במדינת היהודים.

אני מעדיף מדינה יהודית דתית-חילונית, ממדינה יהודית חילונית-ערבית. אני מעדיף את בית המקדש על פני אל-עקצה, את הסנהדרין (בשביל הדתיים) ע"פ בג"ץ השמאלני-קיצוני, ואזרחים בעלי תעודת זהות כתומה שהם דתיים כלאום כמעט נפרד ע"פ הגייס החמישי שיש לנו כיום. עלה והצלח פייגלין! הגשם את החזון ששני הזרמים ביהדות חלמו עליו 2000 שנה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכיוון שאליו הוא חותר בראיון וכמו כן התדמית "החדשה" שהוא ליכאורה מביא עדיין לא פוגמים בתחזית אשר אני משער , זה התפקיד של הציבור להביא לידיעה את הדברים האיומים כמו מדינת הלכה לתודעה הציבורית , כמו כן אני בטוח שעם הקצנת המצב בארץ יהיו רבים אשר יתמכו בחלק של משנתו הפוליטית .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכיוון שאליו הוא חותר בראיון וכמו כן התדמית "החדשה" שהוא ליכאורה מביא עדיין לא פוגמים בתחזית אשר אני משער , זה התפקיד של הציבור להביא לידיעה את הדברים האיומים כמו מדינת הלכה לתודעה הציבורית , כמו כן אני בטוח שעם הקצנת המצב בארץ יהיו רבים אשר יתמכו בחלק של משנתו הפוליטית .

לא ממש הבנתי מה אתה רוצה לומר.....אני חלק מן הציבור ומילאתי את תפקידי כשהבאתי קישור לדבריו ומחשבותיו האמיתיות.בניגוד להצהרותיו העכשויות,האיש רוצה להקים כאן מדינת הלכה,לבנות את בית המקדש,לנתק את הקשרים עם ארה"ב אם פולארד לא ישוחרר,לייחד את יום שבת להעמקת הזהות היהודית (לא נראה לי שתגובות בפורום זה בשבת עונות לדרישותיו..),ועוד ועוד.

אני ציוני כמו כל-אחד אחר,ובעד שמירה על צביון יהודי של המדינה,אך יש מרחק רב מציונות לפאשיזם דתי פנאטי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חשוב לי יותר שמדינת תהיה מדינה דמוקרטית מאשר שתהיה מדינה יהודית, ולכן פייגלין מפחיד אותי מאוד.

אני רק יכול לקוות שמעצם הגדרת הדמוקרטיה פייגלין יישאר דמות שוליים יחסית בפוליטיקה הישראלית.

בינתיים, זה עובד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חשוב לי יותר שמדינת ישראל תהיה מדינה דמוקרטית מאשר שתהיה מדינה יהודית, ולכן פייגלין מפחיד אותי מאוד.

אני רק יכול לקוות שמעצם הגדרת הדמוקרטיה פייגלין יישאר דמות שוליים יחסית בפוליטיקה הישראלית.

בינתיים, זה עובד.

אתה אכן נוגע בנקודה שהיא קשה לעיכול וכמו כן טרם פוענחה

מדינה דמוקרטית

מדינה יהודית

אי אפשר להכחיש שהיהודים שבנו את הארץ הצהירו על רצונם בדמוקרטיה

נכון להיום הערכים האלו מתנגשים - ולכן דעתו של אחד כמו פייגלין היא לגיטימית כי להבנתי הוא בעד יותר יהודית מאשר דמוקרטית

אני אישית חושב שדבר כזה צריך להיות מוחלט בדיון ציבורי מיוחד או במילחמת אחים ( כמו כל מדינה נורמלית )

הרצון שלך למדינה דמוקרטית הוא בעייתי בנושא הזה דווקא לנוכח השואה שהביאה את הבנת העמים להצביע בעד מדינה יהודית .

אישית אני חושב שישי פתרונות טובים יותר גם מהרעיון הדמוקרטי הבילעדי וגם מהפיתרון ה"אירני " לדבריך של פייגלין .

אבל מה הטעם ? אף אחד איננו מעוניין באמת בפיתרונות - כולם רוצים את המשך הסיכסוך והבעיות - זה יותר מעניין .

פייגלין ממשיך :

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3637837,00.html

עריכה :

לאחר קריאה נוספת - הבן אדם מסוכן ויותר מסוכן המצב שיכול לגרום לאנשים מתוך יאוש להצביע עבורו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הפואנטה היא שפייגלין לא האמין ולא מאמין באידיאולוגיה של הליכוד. אם כבר הזכירו פה גיס חמישי אז פייגלין הוא גיס חמישי בתוך הליכוד, הוא שם בכדי לפוצץ את המפלגה או לחילופין לשנות את זהותה. שרון כשלחלוטין הפסיק ללכת בדרך הליכוד עבר למפלגה משלו (מובן שלא עשה זאת מטוב ליבו..). גם ליברמן הוא דוגמה. לפייגלין מלכתחילה אין מה לחפש בליכוד. מסוג הדברים שאין דרך לכמת אותם ולמדוד אותם, אין חוק שנוגע בעניין. לי בכל אופן זה נראה שכל הכניסה של פייגלין להתמודדות על ראשות הליכוד היא בעצמה תרגיל "מסריח" אחד גדול (אבל חוקי), אז זה שנתניהו משתמש בתקנון בצורה כזו "מסריחה" (אבל חוקית) - לא מפריע לי. אם היה זה סתם עוד מתמודד "לגיטימי" (במרכאות מפני שאת הלגיטימיות המדוברת קשה למדוד כפי שכתבתי קודם) בסגנון סילבן שלום נניח, שרץ לראשות הליכוד ונתניהו היה "מתעמר" בו ככה, הייתי יכול להבין על מה המהומה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מקומו של פייגלין הוא במפלגה ימנית. מקומו של ביבי הוא בבית זונות פוליטי כמו קדימה.

עכביש בכביש - מה המדינה הזאת צריכה אם לא מהפכה גדולה? המדינה הולכת וחומקת לנו מבין האצבעות, ואתם שומרים על ה"דמוקרטיה" שהולכת ומשחיתה את העם הזה? אם היהודים בדורות הקודמים היו בוחרים ללכת תמיד על הפיתרונות הקלים לא היו יהודים, ולא הייתה להם מדינה! היהדות נשמרה רק בגלל האנשים המסורתיים שסירבו בתוקף להיכנע לתכתיבים ה"מערביים" למרות שאם היו עושים את זה היה להם הרבה יותר קל.

עם מושחת ופחדן יש לנו עכשיו. עם שלא אכפת לו להוביל את המדינה לעזאזל בתנאי שהוא ישחה בזכויות ובחופש. ממש כמו נרקומנים שיודעים שהם נחלשים ונחלשים, אבל מתעקשים ללכת בדרך הזאת כי זה הרבה יותר קל להם מאשר הייסורים של שינוי ההרגלים.

הלוואי שהמכפכה בדרך, כי אם לא אז המוות יתפוס את מקומה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הייתי משתמש בסיגנון שונה אבל , כניראה שהנבואה השחורה שלך היא אחת מהאפשרויות שמיעדות למדינה הזו - אני אישית חושב שזה יהיה מהפכה שיזמו ערבים שחיים בישראל או משהו בסיגנון של ריצה אל מול הגדרות של הערבים הפלסטינים - אבל לא הייתי מהמר על זה , אני יותר חושב שזו תהיה מהפכה שקטה יותר כלומר ה"טובים" יעזבו וישאירו את המדינה לדוסים שיסתדרו טוב מאוד עם הערבים שבסופו של דבר יגרשו את שארית הדוסים ( שמעדיפים להיות בגולה ) כניראה שישאר קצת בלגאן עם הדתיים הלאומניים ( כמו פייגלין - בקשר אליהם אני לא יודע מתי זה יתפרץ - יכול להיות שזה כמו אצל הערבים שחיים בישראל - ראה ארועיי אוקטובר ועם הלאומיים היהודים כל פינוי וכו ' ) .

אומנם היה תרד על שינוי שיטת המימשל - אבל אני חושב שהבעיה היא לא הדרך בה המדינה הולכת אלא חוסר הדרך , קרי הפוליטיקאים אינם יודעים בין ימינם לשמאלם "תרתי משמע " וכל מה שהם עושים בינתיים זה "לקנות זמן " ( לעצמם ולחברים שלהם שבינתיים עושים קופה ושודדים את המדינה ) . דבר גרוע מאוד במדינה כמו שלנו שאין לה גבולות מוגדרים , כלכלה מוגדרת וכו' .

אבל אני תמיד אמרתי ואומר , אנחנו מדינה בהתהוות , מלחמת השיחרור עדיין לא הסתיימה , אנחנו רק בהפוגת הקרב . וכן מלחמת אזרחים או מהפכה ( לצערי ) הן חלק מתהליך ההיתהוות של מדינה , אני בעד מהפכה בדיבור .

לאור כל שאמרתי לעיל - אני חושש שלבחור קיצוני כמו פייגלין יהיה מקום ניכבד במצב קיצוני כמו המצב שאנו עומדים לחוות במדינה הזו , אני מקווה שאתבדה אל המציאות היא שבבחירות הבאות אנשים כמו פייגלין יקבלו יותר קולות .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Nyromith, במילים אחרות, היהדות נשמרה עד היום בגלל קנאות דתית (Fundamentalism).

וגם אם אין ויכוח על כך שזו הדרך הטובה ביותר לשמור על דת, זו לא בהכרח הדרך הנכונה לשמור על מדינה.

המדינה לא צריכה מהפכה וגם לא שינוי משטר. אנשים צריכים ללמוד להעריך מה יש להם ולפעול לשיפור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...