יכולים להכריח אותי בעבודה? - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

יכולים להכריח אותי בעבודה?

cateye

Recommended Posts

שלום אני עובד בחברה כבר מספר חודשים עם התחייבות של 4 משמרות בשבוע .

כל משמרת הייתה 8 שעות ומלפני חודש בערך הם העלו את המשמרות שבבוקר (אלו שיותר נוחות) ל9 שעות, בגלל שאין להם אנשים...

האם מותר להם "להכריח" אותי לעבוד במשמרות האלה 9 שעות במקום 8 ?

כשהעלתי את הנושא אמרו לי :"לפי החוזה מותר לנו" אז הסתכלתי החוזה והנה מה שרשום:

"החברה רשאית מעת לעת ועל פי צרכיה לשנות את סוגי המשמרות, שעות ההתחלה והסיום של המשמרות, מספר המשמרות, הרכב המשמרות או את התגמול בגין המשמרות".

אומנם רשום שהם יכול לשנות את שעות ההתחלה והסיום, אבל לא רשום דבר על "אורך" המשמרת, יש מישהו שמבין בנושא ויכול לעזור לי או להפנות אותי למקום כלשהוא שנותנים בו ייעוץ?

בתודה מראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 37
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

הם לא יכולים להכריח אותך לתת יותר משמרות בשבוע ממה שהתחייבת. אבל אם הם שינו את אורך המשמרות, מן הסתם זה משהו רוחבי שלאו דווקא יכול להחשב כהרעת תנאים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תתעלם מהחוזה לרגע וקודם כל תבדוק מה אומר החוק. יש סיכוי לא קטן שהחוזה בכלל לא חוקי.

אתה מכיר מישהו שיכול לבדוק לי /אתר ?

אבל אני רוצה להבין רגע, זה שמותר להם לשנות את השעות לא אומר שאורך המשמרת צריך גם להשתנות, ואי אפשר להבין את זה במפורש ממה שהם כתבו

אני חושב שהם פיספסו פה את הקטע הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה נסגר עם כל האשכולות האלו?

אתם חושבים שחייבים לכם, אתם הולכים למקום כלשהוא, ומקבלים אתכם, ומה לעשות, יש להם דרישות.

ההוא עצלן, השני לא רוצה להסתפר...

אני רוצה לאכול מאשרומס ולרכב על זברות, אבל בבית לא מסכימים לי, הם יכולים להכריח אותי?

הם יכולים לבקש ממך, אבל מצד שני, אתה אומר שאין להם מספיק עובדים, אז הסיכוי שהם יפטרו אותך הוא די נמוך, תנסה להתמקח ותראה מה יצא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן אבל אנשים מגזימים, וזה לא רק פה.

כל פעם אני נתקל באנשים שחושבים שהמסגרת בה הם נמצאים חייבת להם משהו וצריכה לפעול ע"פ הצרכים והרצונות שלהם.

בכל אופן, הבעתי את דעתי, והצעתי לו פתרון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן אבל אנשים מגזימים, וזה לא רק פה.

כל פעם אני נתקל באנשים שחושבים שהמסגרת בה הם נמצאים חייבת להם משהו וצריכה לפעול ע"פ הצרכים והרצונות שלהם.

בכל אופן, הבעתי את דעתי, והצעתי לו פתרון.

מה קשור הגזמתי בזה ששאלתי את זה?

איך הבנת שאני חושב שמישהו חייב לי משהו?

איך הבנת שהמסגרת צריכה להיות לפי הרצונות שלי?

אתה סתם מדבר מבלי לתת תשובה שתעזור, העיקר להתעצבן ולרשום את כל זה.

אם היית באמת קורא היית מבין שאני רוצה לדעת מה אני יכול לעשות בקשר לזה, והאם זה חובה עליי כי זה לא "מובן בצורה חד משמעית".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשמע. זה לא העניין.

גם אם אתה מוצא עכשיו את תיקון לחוק 4288726-455א, שמוכיח מעל כל ספק שאסור להם לשנות לך את אורך המשמרת, ומנפנף להם אותו בפנים, כמה זמן אתה חושב שהיית נשאר בעבודה אחר כך?

בסופו של דבר מדובר באנשים. או שתגיע איתם להבנה, או שלא. הם אלה שמשלמים את המשכורות ולכן הם אלה שמחליטים איך העסק יעבוד.

הפיתרון שאתה מחפש הוא דרך מצויינת "לשבור את הכלים". אף מעסיק לא מעוניין בעובדים שפונים לצד ג' כדי לפתור בעיות.

אני הייתי ממליץ לך במקום להסביר להם שלדעתך זה לא חוקי, ולפתוח חוזה (שזה כבר טעות), לדבר איתם ולהסביר להם למה אתה לא יכול לעבוד משמרות יותר ארוכות. ובמידה ואתה עובד טוב והם מעריכים אותך ורוצים לשמר אותך יש סיכוי שתשיג משהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם חתמת על חוזה שהם רשאים לשנות לך את אורך המשמרת . אין הרבה מה לעשות . כול עוד כמות השעות סבירה . משלמים לך תוספת על השעות הנוספות עם כול הזכויות שאתה זכאי . למעט שהם מחויבים להודיע לך מראש . אין מה לעשות . הרבה מקומות עובדים 9 שעות במשמרת ולא 8 . יש מקומות שעובדים 10-12 שעות בתקופות של עומס בהזמנות .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...