"ב-60 שנות קיום של מדינת ישראל, זוהי הממשלה ה-61 שנפלה" - עמוד 5 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

"ב-60 שנות קיום של מדינת ישראל, זוהי הממשלה ה-61 שנפלה"

DarkMoh

Recommended Posts

אתה מאוד לא מדויק. מצב הבטחון בעיראק משתפר בהתמדה והאמריקאים מסתגרים בבסיסים שלהם מחוץ לערים

נכון, אם תשים לב החלק המודגש זה חלק מתשובה לגבי מצב היפוטתי אחר שבדיוק הייתה יוצרת מצב הפוך למצב קיום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 74
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

ועדיין האמריקקים אלופים בלהיכנס לבוץ

במקום להנחית מהלומה לנצח ולצמצם כוחות בצורה דרסטית מה הם עושים?נשארים שם

עם אפגניסטן הם סיימו?!

כמה זמן לקח להם להתקפל מויאטנם??

ועדיין

הסיבה שם זה אגו של הממשל

זה גם חוסר הניסיון בהנהגה כי ארה"ב זו לא מדינת צבא

ואנחנו עקבנו אחריהם בלבנון 2

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשביל לעשות את זה הם היו צריכים לשלוח עוד הרבה חילים ולבזבז עוד הרבה כסף

ובשביל התרחה הם היו מקבלים יותר עירקים שהיו רוצים אותם בחוץ וצבא עירקי אינפוטנטי שהאמריקאים עושים הכול בשבילו.

יש כרגע בערך 140,000 חיילים אמריקאים בעירק. 140 אלף. לא משנה כמה חיילים עוד יוסיפו, הם לעולם לא יוכלו לחסל באופן סופי את כל מי שמתנגד להם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ועדיין האמריקקים אלופים בלהיכנס לבוץ

במקום להנחית מהלומה לנצח ולצמצם כוחות בצורה דרסטית מה הם עושים?נשארים שם

עם אפגניסטן הם סיימו?!

כמה זמן לקח להם להתקפל מויאטנם??

ועדיין

הסיבה שם זה אגו של הממשל

זה גם חוסר הניסיון בהנהגה כי ארה"ב זו לא מדינת צבא

ואנחנו עקבנו אחריהם בלבנון 2

בויטנאם ארה"ב הפסידו, אז לא היו להם הכללים להתמודד עם מלחמת גרילה

ולקח להם פחות זמן להתקפל משם ממה שלרוסים לקח להתקפל מאפגניסטן.

מה שכן בדיעבד אנחנו חכמים ומצטערים שהם הורידו את עירק כי עכשיו אין קונטרה לאירן

אבל כשהם התחילו את המלחמה אתה בטח הייתה בין אלא שהתפלל שהם רק יצאו.

אבל אם כבר אז מה שהם עשו ביוגוסלביה הוא פשע חמור.

לגבי לבנון השניה, תגיד מה שתגיד לפחות לאולמרט היו הביצים לצאת למלחמה ולא לקבל מטווחים יומים על .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה פשוט טועה :nono:

לארה"ב הכלים והיכולת לנצח את צפון וייטנאם (בטקטיקה הידועה של "לתקוע כדורי עופרת בראשים של הממזרים הצהובים ולהשקות אותם בנאפלאם בוקר צהריים וערב") ובשלבים המתקדמים השיגה השגים מרשימים, אבל לא הייתה לגיטמציה ציבורית להמשך המלחמה ולכן ארה"ב נסוגה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה פשוט טועה :nono:

לארה"ב הכלים והיכולת לנצח את צפון וייטנאם (בטקטיקה הידועה של "לתקוע כדורי עופרת בראשים של הממזרים הצהובים ולהשקות אותם בנאפלאם בוקר צהריים וערב") ובשלבים המתקדמים השיגה השגים מרשימים, אבל לא הייתה לגיטמציה ציבורית להמשך המלחמה ולכן ארה"ב נסוגה.

יש הבדל בין לנצח מלחמה לבין להשמיד את האויב, אזרחים וכל מה שזז בסביבה... כמה מליונים הרוגים שם יכולים להעיד שזה עובד

אבל עם התקשורת של ימינו זה לא יעבוד שוב...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכל תלוי איך את המגדיר לנצח מלחמה. לנצח יכול להיות לעמוד ביעדים, לחורר את כל האויבים, להשמיד, להרוס וכו' וכו' וכו'

הבעיה בתפיסה של אנשים זה שארגונים שמונעים מאידיאולגיה (דתית, לאומנים וכו') הם בלתי עצירים, ועל כל אחד שתשמיד יבואו 2 גרועים יותר (למה אתה חושבים של מחסלים/חיסלו את נסראללה? מזמן היו יכולים לעשות את זה ולקחת עוד כמה על הדרך, וכנראה חמ"ן ידע מי ירש אותו). כל עוד גוף מונע מאידיאולגיה, לא ניתן לחסל אותו. רק ע"י עקירתו מהשורש, דבר כמעט בלתי אפשרי (איפה השורש? רגע, כדי לחסל את ארגוני הטרור צריך לחסל מאות מיליוני אם לא יותר בני אדם וגם אז זה לא יעזוב בהכרח). למה אתם חושבים שניצחנו במלחמת העצמאות? ובששת הימים? כי המניע שלנו היה הציונות והאהבה למדינה. למה הובסנו ביום כיפור? כי היינו שאננים. ולמה נכשלנו בלבנון פעמיים ואנחו עוד ניכשל בעתיד בכל מלחמה? כי אנשים כבר לא מאמינים בכך שא"י היא ההגשמה של הציונות, ולא משנה אם הם מהצד השמאלי או הימני של הפוליטיקה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לנצח ???

מה זה לנצח ?

איך אפשר לנצח מלחמה - אם אומה צריכה להילחםהיא כבר הפסידה - אולי היא יכולה למזער נזקים עתידיים - אבל לנצח ?

צריך להגדיר את המילה הזו לפני שמשתמשים בה .

אולי אפשר להשיג את הכרעת היריב באופן זמני - זו אולי ההגדרה הכי קרובה למילה ניצחון שאני מצליח להגיע או השמדת היריב , אבל ההגדרה הראשונה איננה ניצחון , היא יותר הפוגה בקרב והשניה היא השמדה/ רצח ותו לא ואיננה מתאימה למילחמה שהינה מצב מערכתי ולא פרטני , אולי השמדת הרצון של היריב להילחם בך , אבל בדרך כלל ( ותקנו אותי אם אני טועה ) הישג כזה לא ניתן להשיג ע"י שימוש בנשק ואם כן , אז שלום הוא הגדרה טובה לניצחון כי אתה משיג את השמדת הרצון של היריב להילחם בך , טוב אני יודע שיש אנשים שחושבים שכניעה היא הדרך להשמדת הרצון של היריב ואחרים חושבים שהרתעה היא השמדת רצון היריב להילחם , כניראה ששני הצדדים צודקים , אבל מה היא ההגדרה שלכם לניצחון ???

"עוד ניצחון כזה ואבדנו "

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניצחון = הסרת האיום המיידי

בריחה

התעלמות

דחיה

שינוי תודעה

שלום

רצח

אלו הגדרות אשר נופלות תחת הסרת האיום

האיום מצוי באוזניי השומע ( אירן מאיימת - אז אנחנו הפסדנו ? )

האיום מצוי בתודעה של המאויים ( נניח החלש של השכונה לא יכול לאיים על הביריון של השכונה זה לא נשמע איום - זו בדיחה )

הסכמים למיניהם מסירים איומים הם גם נופלים תחת ניצחון

הפתעה ופגיעה ללא הערכות , נניח פיגועי טרור .

אני חושב שיש כאן עיניין לדרך הסרת מה נשמע כמו איום וזה לא ניצחון זה הפסד , אתה מפסיד משאבים וכו' .

עדיין אני לא חושב שיש דבר כזה ניצחון ( אולי במסגרות פנימיות יותר - נניח כלכליות אם מדברים על מדינה - אבל זה דיון אחר )

הייתי מגדיר את המילה ניצחון בצורה הבאה:

שינוי תודעתי קבוע .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניצחון = הסרת האיום המיידי

אולי זה ניצחון בקרב אבל מה קורה כשיש מלחמה שלמה לחשוב עליה

[br]פורסם בתאריך: 5.12.2008 בשעה 14:01:25

יש גם הבדל בין לדעת על מלחמה מסרטים מאשר לדעת עליה מספרים או אפילו וויקי ::)

אם האמריקאים היו נחושים הם היו יכולים לדחוף את הצ'ארליז עד סין

אתה מוזמן לפרט, אני בהחלט לא יודע יותר מידי על מלחמות מחוץ לארצנו ואירופה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוב הסרטים מציגים את תחילת המלחמה, בהמשך העליונות של הצבא האמריקאי היתה מאוד ברורה אבל הוא היה מאוד מוגבל בפעילות בגלל לחץ דעת הקהל.

כדי להוציא את ארה"ב מהלחימה נחתם ב 73 הסכם שבית שחייב את ארה"ב להוציא את כוחותיה מהאזור. רק שנתיים אחר כך הדרום התמוטט

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...