שירות בצבא וקבא - עמוד 2 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שירות בצבא וקבא

חן מ

Recommended Posts

אני בטוח שאף אחד לא התחייב לך שאם תלמד ערבית, תגיע למודיעין, ובטח לא גורמים צבאיים.

זה חרטא.

כמו שלא כל אחד שלומד מחשבים מתקבל לממרם,

או כל אחד שלומד תקשורת מתקבל לחיל התקשוב,

או כל מי שמנגן ושר מתקבל ללהקה צבאית וכו' וכו' וכו'

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 290
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אצלי בטירונות הגיע מדריכה וכינסה את כל הפלוגה באודיטוריום, היא נתנה דף לכולם ובו היה צריך לדרג מי הכי מתאים לקצונה....

לאחר בירורים מאנשי שמבינים בעניין הבנתי שזה משפיע מאוד על הקב"א.. לדעתי זה מאוד מטומטם, זו היא הדרך לדרג מי מתאים לקצונה?

הרי כל אחד שרוצה להיות קצין אפילו אם הוא מפגר שכלית יבוא אלייך ויזיין לך שעתיים בשכל שתרשום אותו..

אני עשיתי המון שטויות וצחוקים בטירונות וזה השפיע על הקבא שלי, אומנם הוריד לי רק בנקודה אבל עדיין לדעתי זאת דרך מטומטת מאוד...

אחרי הטירונות יצאתי דיי מורעל ורציתי לצאת לקצונה אבל הנקודה הזאת עשתה אותי חריג... למה לא ניסיתי בכל זאת לצאת? כי אני משרת בבסיס של נגדים מסריחים עם אגו מנופח.. בקיצור סיפור ארוך לא חושב שזה יעניין מישהו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא,אבל למה למשל מודיעין עושים מיונים מאוד מאוד קפדניים?

כאילו אם מישהו לומד ערבית ברמה של 5 יחידות לימוד,למה הוא לא מתקבל אוטומאטית למודיעין?

הרי אומרים שמי שלומד ערבית יגיע למודיעין בקלות,וזה לא כזה ככה

....

הרמה של חמש יחידות ערבית ברצפה, אפשר לגמור אותה בהצטיינות גם בלי לדעת ערבית.

או לפחות ככה זה היה לפני 3 שנים.

למידת ערבית תתן לך עדיפות על פני מישהו אחר בתפקידים שדרושים ערבית, ישנם פרויקטים בהם אתה מחוייב ל5 יחידות פיזיקה, מי שלא עשה

לא מתקבל.אם באת לצו ראשון חיפפת בהכל כדי ללכת לבלות, חבל שבאת. חבר שלי שהוא לא גאון גדול בלשון המעטה קיבל קב"א לפחות 52 (קיבל

זימונים לפרויקט גאמא).

חוץ מזה הקב"א מושפע מגורמים נוספים כמו השכלה, השכלת הורים, מצב סוציואקונמי תיקים פלילים וראיון אישי.

יכול להיות שאתה בא מערים נכשלות, והמצב סוציואקונומי שלך נמוך מאוד, ולכן קיבלת קב"T נמוכה.

דבר שני בקשר למיונים: ברור שזה קשה, אין לצבא צורך או רצון להשקיע באנשים של יחזירו לו את ההשקעה שלו, לכן הוא עורך מבחנים.

ברור שלמשל אם מישהו הולך ללמוד קורס מתכנתים בצבא, רצוי שהוא יבוא אם ידע בסיסי מהבית למבחנים אחרת אין לו צ'אנס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

dxm אתה למדת ערבית בתיכון?

ותכלס זה מאוד קל,והמורה כל הזמן הייתה משכנעת אל כל המגמה שנגיע למודיעין,בסוף מכל מי שנשאר במגמה השנה ביב אף אחד לא התקבל למודיעין,ואני בכלל לא קיבלתי זימון

אמנם את הצו ראשון כנראה לא עשיתי הכי טוב,אבל זה לא אומר כלום,הם בכל זאת לדעתי היו צריכים לשלוח לי זימון למודיעין ולתת לי הזדמנות להתקבל לשם,כי אני אמור להיות בוגר של מגמת הערבית 5 יחידות,עכשי ואני כבר לא יודע אם אני אהיה בוגר של המגמה הזאת

חוץ מזה הם פוסלים על כל שטות הכי קטנה שתגיד שם במבחנים

ואני לא בא מעיר נכשלת,אני בא מחיפה,דווקא לא ידוע לי שהיא עיר נכשלת

בקשר למיונים למה עושים אותם כל כך קשים שאחוז העוברים הוא נמוך מאוד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חחחחחח נו אתה רציני? יש מספר מסויים של אנשים שהם צריכים והם בונים את המיונים ככה שזה יהיה מספר האנשים שיתקבלו..

אני מצטער שלא הלך לך עם מודיעין ואני יודע שזה מבאס ברמות מטורפות, ואולי כדאי שתנסה לשלוח פקסים ובכל זאת להגיע למיונים אבל בכל מקרה זה לא סוף העולם, סך הכל , זה לא מה שיהרוס לך את החיים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חוץ מזה הם פוסלים על כל שטות הכי קטנה שתגיד שם במבחנים

ואני לא בא מעיר נכשלת,אני בא מחיפה,דווקא לא ידוע לי שהיא עיר נכשלת

כדי לברור את האיכותיים מן הסתם?!

עם שאלות וחוסר היגיון שכזה, אתה מתפלא שלא קיבלת זימון? ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העניין שאתה צריך להבין זאת העובדה שהצבא מחפש אנשים איכותיים למודיעין, והוא בודק את זה על פי הקב"א (שנקבעת ע"י מבחנים וראיונות שונים). העובדה שיש לך בגרות ב-5 יח"ל ערבית יכולה להוות בונוס, אם הגעת לדרישות שלהם ויש 2 אנשים שמתאימים לתפקיד עם אותם הנתונים: אחד שלמד ערבית ואחד שלא. למרות זאת, אתה לא מתאים לדרישות הראשוניות ככל הנראה, בגלל זה לא קיבלת זימון, ולכן העובדה שיש לך בונוס (5 יח"ל ערבית) כלשהו לא תעזור לך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצבא מפגר כי הוא נותן לילדה בת 18 לקבוע את עתידם של אלפי מלש"בים על סמך ראיון אישי שעוברים בגיל 16. זה מה שיש. תשלים עם זה.

אין אחי,

כל משפט שלך תובנה גאונית

(נאמר בשיא הרצינות)

פותח הת'רד,

בצבא אתה צריך לקחת מה שאתה רוצה, אף אחד לא יתן לך, אם לא תפעל לא תגיע לשום מקום.

בהצלחה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לי פרופיל קרבי יש לי 64,בצבא אני רוצה לעשות משהו מעניין שזה יכול להיות משהו במשרד וכו',הייתי נעול רק על מודיעין אבל עכשיו אני יכול להיפתח לדברים אחרים כשאני יודע שיש לי אופציות אחרות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה כל המטרה של המיונים,למצוא את האנשים הטובים ביותר לתפקידים ה"נחשבים".

מה חשבת,שכל אחד שרוצה ישירות מתקבל לתפקיד שהדרישות אליו גבוהות מאוד? :screwy:

זה שאתה יודע ערבית לא אומר שאוטומטית אתה מתאים לתפקיד...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...