בעיה בנטוויז'ן 013 ברק, כנראה חסימת פורטים, עזרה להתנתק עם התחייבות. - עמוד 3 - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעיה בנטוויז'ן 013 ברק, כנראה חסימת פורטים, עזרה להתנתק עם התחייבות.

DaNiEl360

Recommended Posts

אנשים, אתם מתווכחים לחינם.

כל מי שטכנית לא מבין בנושא ,מדוע להתעקש ?

ישנם מוצרים יקרים שמטרתם בדיוק ליצור QOS ומניפולציות שונות על תעבורה בסדר גודל של ספק , כל ספקיות האינטרנט בארץ ובעולם משתמשות בשרתי CACHE עם מניפולציה זו או אחרת על התעבורה . לפניי 10 שנים קראו לזה PROXY והיה צורך להגדיר את זה במחשב שלכם ,

היום ישנם פתרונות שמתאימים לצרכים של היום.

מדי פעם ספקיות אינרטנט מודות בכך באופן רשמי.

כאשר אתם שואלים את האיש מכירות הוא מכחיש, כאשר אתם פונים לתומך טלפוני זוטר, הוא הרבה פעמים לא יודע כמעט כלום על המערכת, אין לו גישה לשום דבר ובוודאי שטכנית הוא לא קשור לנושא.

לכן

כשאומרים לכם בטלפון שאין חסימה ,סומכים על כך שאתם לא מבינים בנושא, באמת אין חסימה, חסימת פורטים זהו פתרון של שנת 2000 בערך ,

הפתרונות של היום קשים יותר להוכחה אבל דיי ברורים למי שיש לו ידע בתחום.

חבל שאתם לא לומדים מהאינפורמציה שעוברת כאן במקום להתווכח בנושא שלא ממש מובן לכם.

אגב ,כמו שנאמר כאן בעבר ,בתחום העסקי נהוג כבר שנים רבות למכור חבילות לפי נפח שימוש ולא לפי רוחב פס .

זהו בדיוק הפתרון שבסופו של דבר יגיע גם לתחום הפרטי.

יום טוב לכם .

אין חסימות פורטים. זה traffic shaping או פשוט קווים עמוסים, ואם אתה רוצה קישור מהיר יותר אולי fixed ip יעזור לך (יתכן ותקבל ניתוב עסקי כי זה הקהל יעד של המוצר). אני מזכיר שהחבילות הסטנדרטיות ללקוחות פרטיים הם לפי מהירות מקס' (עד 1.5 מגה למשל) ומי שרוצה מהירות מינ' מוזמן לפנות למחלקות העסקיות של הספקיות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 40
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

לגבי סעיף 2

התכוונתי במידה ומדובר 30/100/1000 מתוך 200,000 לקוחות וזה כך תאמין לי, אני שמח זה אומר שאין לי מה לחשוש כמו חלק מאנשים פה.

לקטע שאנשים חושבים אחרת ממני, אין לי בעיה לשמוע אותם כמו שאני שומע אותך, אבל להוסיף בתגובה מילה חריפה ומטופשת בגידופים כמו "טיפש" לא יעלה על הדעת, אני חושב שאתה מבולבל ואומר לי דברים כאילו אני זה שתוקף את הבן אדם, אני דווקא רוצה לשמוע את ה"עובדות" שלו נתתי עובדה שכביכול כל אחד עם הגיון בריא עושה, והוא גם עשה זאת הוא ראה שינוי בין הספקיות על אותו מחשב ואני לא על אותו מחשב אחר משילו, עזוב שניה מה קראת ב-Ynet מה קראת פה ובעוד אתרים תחשוב שניה זה לא נראה ברור מאילו שהבעיה היא או במחשב של הבן אדם או בחיבור לשרת בעייתי להורדה ולאו דווקא בספקית, אני אצייר לך את זה כך, אדם יש לו מחשב א' מוריד מתוכנה UTORRENT אין לו ראוטר זה מחשב מול מודם מתחבר לספק מס' 1 ומתחבר לספק מס' 2 ב-1' מוריד בצורה לא טובה ב-2' מוריד מעולה, מגיעה חווה אותו מחשב ומחוברת מודם מול מחשב מספק מס' 1 מורידה מעולה מספק מס' 2 מורידה מעולה מה השוני פה? לא נראה לך שהגיוני יותר להאשים את המחשב או את השרת המרוחק וזה לא משנה באיזה שעה עם אתה חושב שיש שעות שאין עומס או יש?

קראתי מס' פעמים את הקטעים המודגשים ולא הצלחתי להבין מהם כמעט כלום.

לגבי היגיון בריא - תקרא את מה שכתבתי קודם ואם אתה לא מסיק מכך שיש חסימה/הגבלה מצד ספקיות מסוימות, אז עליך לעבוד מעט על ההיגיון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עד לפני שלושה שבועות הייתי מחובר לנטוויז'ן וחוויתי על בשרי את הגבלת המהירות בתוכנות P2P. טראקרים פרטיים שהיו מספקים לי מהירויות הורדה מקסימליות ללא קושי, פתאום החלו לספק מהירויות צולעות שגירדו את ה20KB/S. הורדות שעשיתי להם PAUSE כשהייתי עוד מחובר לנטוויז'ן, ואז עשיתי להם RESUME ברגע שהתחברתי לבזק בינלאומי (כאשר לכל היותר עברו 5 דקות מרגע העצירה ועד להמשך ההורדה), חזרו למהירויות המקסימליות תוך שניות. מיותר לציין שגם כל הורדה אחרת שבאה מאותו טראקר יורדת עכשיו במהירות מקסימלית.

ורק שיהיה ברור, אין לי שום אינטרס לגרום לאנשים לעבור לבזק בינלאומי. ההפך הוא הנכון. אני מקווה שכמה שיותר אנשים ישארו אצל נטוויז'ן ואצל חברתה 012, שתי מגבילות המהירות. אם תהיה נהירה המונית לבזק, סביר להניח שגם הם לא יעמדו בעומס ויתחילו להגביל מהירויות בעצמם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו הרבה אנשים -אני לא מאמין שבאמת יש חסימה מספקיות (חסימה שאפשר להוכיח )

מספיק שממקום אחד מורידים על המקסימום - אין כבר הגבלת מהירות

יכול להיות מצב שהמערכת ההפעלה שלכם הורידה עדכון ....

ישנה חסימה של מספר תקשורות נכנסות ויוצאות (לינק להסרה http://www.lvllord.de עבור SP2 בלבד )

או שאולי אותו מחשב ניזוק מרוגלות / בוטים / אנטי

אבל אי אפשר לומר ישירות שהספקית חוסמת

לפני שבודקים אם זה עובד אותו דבר בכל מערכת הפעלה

דרכים הכי טובים לבדוק את הנושא

פירמוט

או LIVE CD של מערכת הפעלה אחרת (לא משנה איזה גירסה של , לראות אם שם יש את ההגבלה )

כמו כן אם רוצים לבדוק הורדה מטורנטים -חייבים להוריד מטרקים פרטיים

יםו טוב .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מזל שהאמונה שלך לא משנה את העובדות. תקרא את התגובה שלי ושל עוד רבים ברשת ותבין את המציאות.

המקום לקרוא ולקרוא דברים של אנשים אחרים (מי יודע מאיזה תאריך ומה הידע שלהם )

תעשה בדיקות על המחשב שלך ותביא תוצאות

ולא ישר

מגבילים אותי בלה בלה בלה

תביא דוגמאות כמו מערכות הפעלה שונות , מקורות הורדה פרטיים , החלפה של ספקית לבדיקת מהירות - (דרך הכי טובה לקחת תפרטים של חבר ולהתחבר עם החשבון שלו ... )

ואז יהיה אפשר לדבר

מה שנאי רואה זה כל הסמן דיבורים בשטח בלי

עובדות מהשטח ובלי הוחכות

תוכנה טובה לבדיקה מהירות NETMETER חינמית - חופשית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראשית כל אני חייב לומר ש- QttP מחלק לכם פניני חוכמה וזה לא רק בגלל שאני בדעתו, אתם

זוכים בפורום הזה להרבה פניני חוכמה, תחכימו ותאספו אותם. חבל ShaDj שאתה גורם

להורדת רמת הדיון, אפילו שדעתך שונה, זכות כל אחד לדעתו ולא צריך להפוך ויכוח לריב.

(דעתי)

ראשית כל "תעבורה" היא משאב לכל דבר, לספקיות האינטרנט אין תעבורה בלתי מוגבלת,

(משמע הם משלמים פר גיגה בייט) ובנוסף לכך יש להם רוחב פס מוגבל לחו"ל, ככה שגם

אם יש להם (ואין להם) תעבורה בלתי מוגבלת לחו"ל יש להם רוחב פס מסויים לכמות

מסויימת שמשתמשים צריכים לחלוק.

השוק הישראלי הוא שוק קשה, לכן אף אחת מהספקיות אינן ממהרת להגביל את

כמות ההורדה החודשית, אבל לדעתי זה בלתי נמנע. כתבתי על עיצוב תעבורה בסוף 2007

ולדעתי המאמר עדיין תופס להיום, לכן אני ארשה לעצמי לפרסם אותו:

http://www.itk98.net/traffic.shaping.pdf

דעה משפטי (אין לראות בזה כתחליף ליעוץ מקצועי):

ולשואל שפתח את הדיון, בשביל להפר את ההתחייבות, או יותר נכון לבטלה, אתה תצטרך

להוכיח לספקית שיש לך תיק נגדם ואתה יכול להוכיח במשפט אזרחי שהם מבצעים

עיצוב תעבורה שאסור על פי חוק - דבר שלדעתי לא אפשרי ללא גישה לשרתי

החברה. בדומה לארה"ב משרד התקשורת אחראי על הספקיות ופניה אליו יכולה לגרום

להם לבדוק את הנושא ע"י גישה לשרתי החברה - אך בשונה מארה"ב, צריך בולדוזרים

רציניים שיניעו את הנושא.

יש מצבים בהם הספקיות מוותרות על המחוייבות, נסה את מזלך, אך

תהיה מוכן מראש לכאבי ראש. בגדול המנוי שלך הוא "ניתן להעברה" (תוודא את זה

ב"הסכם שירות" שאתה חתום עליו), תבחן את הנושא, ותעביר את המנוי למשתמש

פחות כבד שלא ירגיש את ה"חסימה".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המקום לקרוא ולקרוא דברים של אנשים אחרים (מי יודע מאיזה תאריך ומה הידע שלהם )

תעשה בדיקות על המחשב שלך ותביא תוצאות

ולא ישר

מגבילים אותי בלה בלה בלה

תביא דוגמאות כמו מערכות הפעלה שונות , מקורות הורדה פרטיים , החלפה של ספקית לבדיקת מהירות - (דרך הכי טובה לקחת תפרטים של חבר ולהתחבר עם החשבון שלו ... )

ואז יהיה אפשר לדבר

מה שנאי רואה זה כל הסמן דיבורים בשטח בלי

עובדות מהשטח ובלי הוחכות

תוכנה טובה לבדיקה מהירות NETMETER חינמית - חופשית

מעל לחודש סבלתי ממהירויות נמוכות מהאתר FILELIST (טראקר פרטי עם מהירויות גבוהות), דבר שמעולם לא קרה לי ב3 שנות השימוש שלי בו. בערך באותו הזמן ששמתי לב להאטה במהירויות ראיתי המון הודעות ממנויי נטוויז'ן ו012 שטענו שאותו הדבר קורה להם, בעוד שלא ראיתי הודעה אחת ממנוי של 014 עם טענה כזאת.

את הפאטצ' שמבטל את הגבלת החבילות בSP2 יש לי מלפני כמה שנים טובות. כמו כן, ניסיתי כמעט הכל לפני שהחלטתי להתנתק מנטוויז'ן. זה כולל התקנה מחדש של המודם, החייגן, SP3, ובסופו של דבר פרמוט המערכת. כאשר גם זה לא עזר והמהירויות עדיין היו נמוכות עברתי ל014. הורדות שעשיתי להם PAUSE כשעוד גלשתי דרך נטוויז'ן, ואז עשיתי להם RESUME כ10 דקות מאוחר יותר כשאני גולש כבר דרך , הגיעו למהירויות מקסימליות בתוך שניות בודדות. כמובן שגם כל הורדה אחרת מFILELIST יורדת עכשיו בשיא המהירות. שים לב שלא שונה דבר המחשב למעט ספקית האינטרנט. אפילו המודם נשאר אותו מודם.

אם אתה רוצה להמשיך להתייחס לזה כדיבורים באוויר וצירוף מקרים, אשריך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנשים, אין ויכוח - טראפיק שייפינג זה דבר שקיים, נתקלנו בו -

אם אתם זוכרים הוצאנו (HWZONE) מטעם HWZONE כתבה ל YNET בנושא בזמנו (על 013, לפני כשנה וחצי) לאחר תחקיר קצר-

הדיון המקורי למי שמתעניין (הקישור לכתבה ב YNET בהודעה הראשונה בת'רד):

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=257472.0

לבחור שכתב

לא נראה לך שהגיוני יותר להאשים את המחשב או את השרת המרוחק

וזה לא משנה באיזה שעה עם אתה חושב שיש שעות שאין עומס או יש?

ההגיון הבריא אומר הפוך -

במצב כזה הרבה יותר הגיוני להאשים את הספקית ואת שעות העומס (שהן לא משהו שאתה "חושב שקיים" הן משהו מוכר וידוע וקיים ושריר)

בנוסף, דוגמאות ל 1000 אנשים שלהם זה לא קורה, לא אומרות שזה לא נעשה לשאר,

בדיון שקישרתי אליו תוכל לראות הרבה הסברים ודוגמאות, לפיהם אפשר להבין שדברים כאלה לא נעשים באופן גורף

כלומר לא ל 100% מהמשתמשים ולא 100% מהזמן.

אני למשל מרגיש באופן משמעותי האטה בסופי שבוע כשמדובר ב P2P בפרט.

אם מדובר בעומס לגיטימי או ב traffic shaping - קשה לומר,

אבל הנטיה היא לכיוון traffic shaping מכוון, וזאת לאחר ששמתי לב לשעות המדוייקות למדי בהן העניין מתחיל להתרחש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראשית כל אני חייב לומר ש- QttP מחלק לכם פניני חוכמה וזה לא רק בגלל שאני בדעתו, אתם

זוכים בפורום הזה להרבה פניני חוכמה, תחכימו ותאספו אותם. חבל ShaDj שאתה גורם

להורדת רמת הדיון, אפילו שדעתך שונה, זכות כל אחד לדעתו ולא צריך להפוך ויכוח לריב.

(דעתי)

ראשית כל "תעבורה" היא משאב לכל דבר, לספקיות האינטרנט אין תעבורה בלתי מוגבלת,

(משמע הם משלמים פר גיגה בייט) ובנוסף לכך יש להם רוחב פס מוגבל לחו"ל, ככה שגם

אם יש להם (ואין להם) תעבורה בלתי מוגבלת לחו"ל יש להם רוחב פס מסויים לכמות

מסויימת שמשתמשים צריכים לחלוק.

השוק הישראלי הוא שוק קשה, לכן אף אחת מהספקיות אינן ממהרת להגביל את

כמות ההורדה החודשית, אבל לדעתי זה בלתי נמנע. כתבתי על עיצוב תעבורה בסוף 2007

ולדעתי המאמר עדיין תופס להיום, לכן אני ארשה לעצמי לפרסם אותו:

http://www.itk98.net/traffic.shaping.pdf

דעה משפטי (אין לראות בזה כתחליף ליעוץ מקצועי):

ולשואל שפתח את הדיון, בשביל להפר את ההתחייבות, או יותר נכון לבטלה, אתה תצטרך

להוכיח לספקית שיש לך תיק נגדם ואתה יכול להוכיח במשפט אזרחי שהם מבצעים

עיצוב תעבורה שאסור על פי חוק - דבר שלדעתי לא אפשרי ללא גישה לשרתי

החברה. בדומה לארה"ב משרד התקשורת אחראי על הספקיות ופניה אליו יכולה לגרום

להם לבדוק את הנושא ע"י גישה לשרתי החברה - אך בשונה מארה"ב, צריך בולדוזרים

רציניים שיניעו את הנושא.

יש מצבים בהם הספקיות מוותרות על המחוייבות, נסה את מזלך, אך

תהיה מוכן מראש לכאבי ראש. בגדול המנוי שלך הוא "ניתן להעברה" (תוודא את זה

ב"הסכם שירות" שאתה חתום עליו), תבחן את הנושא, ותעביר את המנוי למשתמש

פחות כבד שלא ירגיש את ה"חסימה".

בן אדם רושם שאני טיפש ואתה מאשים אותי שאני מוריד את רמת הדיון, אולי אני אקרא לך טיפש ומטומטמם חלילה (לא בכוונה תחילה) אולי רמת הדיון תהיה גבוהה פתאום?

לגבי הגיון והציטוטים שהביאו, תקרא שוב אם אינך מבין את הדוגמא שנתתי אז כנראה שיש בעיה לוגית בחשיבה של אנשים, או שפסיכולוגית אנשים לא מוכנים לשמוע שהבעיה אכן אצלהם או שבשרת בחו"ל,ולא בספק שלהם, כי(אחד מהסיבות הכי נפוצות) משלמים לו כולה 30 שקלה לחודש וחושבים שהם קנו יבשה שלמה וחייבים להם משהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...