מה גודל הpartition המומלץ לויסטה אולטימט 64 ביט? - עמוד 5 - Windows - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה גודל הpartition המומלץ לויסטה אולטימט 64 ביט?

ABL

Recommended Posts

גם עם TEAKUI אי אפשר להזיז APPLICATION DATA

וזה פולדר לא קטן אבל בהחלט לא גדול מאד. 45 מגה אצל משתמש שלי.

DOCUMENTS AND SETTINGS שלי 398 מגה

MY DOCUMENTS שלי קטן יחסי - רק 3.4 גיגה.

לא יודע ולא בדקתי אם אפשר להעביר DOCUMENTS AND SETTINGS .

אז בדקתי ויש דרך להעביר הסבר כאן עם הרבה WARNINGS

http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=KB;EN-US;Q236621

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 71
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אי אפשר להזיז את application data לבד, אבל אפשר להזיז את documents and settings על כל תת-הסיפריות שלו.

זה מה שאני תמיד עושה, מעביר את הסיפריה הזאת לכונן D.

יש תוכנות מטונפות שמתעקשות לזרוק את הנתונים שלהן בכונן C, אז למעשה יש לי שני documents and settings כאשר חלק נמצא ב-D וחלק ב-C, אבל זה עדיף על כלום...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרבה משחקים שומרים את ההגדרות/CACHE/ושמירות ב My Documents\My Games או ב Username\Saved Games,

ואת אלה למרבה המזל כן אפשר להזיז בקלות.

משחקים ותוכנות ששומרות קבצים ב APPDATA (כאלו שתופסים הרבה מאוד) הם לפחות מהנסיון שלי לא רבות.

אני מניח שיש כאלו שכן ואז זה באמת עניין מציק.

מה באמת אפשר לעשות בVISTA במצב כזה ?

פעם אחרונה שבדקתי ה TWEAKUI לא ממש תומך בויסטה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

*עריכה - יכול להיות שחשבתי שסיימתי לקרוא את התרד ולמעשה פיספסתי כמה עמודים, אז אני מבקש לסלוח לי מראש אם חזרתי על משהו :-\ .

האמת שזה נכון, יכולות הקריאה שונות משמעותית בין החלקים הפנימיים של הדיסק לבין החיצוניים וזה נכון גם למדיית CD. עד כמה היחסים בביצועים שמראות תוכנות בנץ' לבין שימוש בפועל הוא דומה זה כבר דיון אחר - בדיוק כמו שמעבד שהוא פי 2 יותר מהיר מאחר בבנץ' לא תמיד יהיה פי 2 יותר מהיר בשימושים מסויימים אבל אין וויכוח שהמעבד הראשון יותר מהיר מהשני, כנ"ל לגבי 667 מול 1333, הפרש הביצועים יכול להיות הרבה יותר קטן מהעברת המידע התיאורטית (פי 2) אבל אין וויכוח שיש הבדל. מן הסתם איפה שביצועי הקריאה טובים יותר (ואפילו די משמעותית) יהיו ביצועים טובים יותר כל עוד צריך לקרוא משהו ואין צוואר בקבוק אחר.

בכל מקרה לא היתי מגדיר את זה כדבר קריטי אבל מן הסתם עדיף שדברים יעבדו בצורה אופטימלית אם אפשר ואין לזה באמת עלות או סירבול.

לגבי ההמלצה - אז דבר ראשון כדאי שבמחיצה אחת יהיו מערכת ההפעלה, התקנות התוכנות ופחות או יותר זהו. כל שאר המידע עדיף שיהיה במחיצה השנייה וזו מהסיבה הפשוטה שאם נידפק משהו במערכת ההפעלה וצריך להתקינה מחדש - אז כל מה שיהיה דרוש זה פירמוט למחיצה C בלי איבוד מידע כבד וחשוב (כואב לשבור את הראש בשביל להציל מהחתונה). זה כמובן מצריך אופי שימוש נכון של שמירה של מסמכים וכל מידע חשוב על מחיצה D ולמהדרין (כמו שתיארו כאן) לכוון כמה שיותר הגדרות ושמירות של תוכנות מסויימות במחיצה D.

לגבי SWAP FILE - ניתן להגדירו כקבוע לאחר DEFRAG של הדיסק ואז אין שום צורך לשים אותו ב D.

לגבי גודל, המינימום לדעתי הוא 30 אבל לא היתי הולך על פחות מ 40 על דיסק מספיק גדול (מעל 250 גיגה). עם דיסק ממש גדול, 50 60 אמנם יתנו הרבה ספייר בשימוש נכון (שלא מזבל את C) אבל עדיף בשביל הלב השקט ובשביל להקל משמעותית על תוכנות דיפרגמנטצייה (תוכנות חשובות מאוד בשביל ביצועי קריאה של מערכת ההפעלה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרבה משחקים שומרים את ההגדרות/CACHE/ושמירות ב My Documents\My Games או ב Username\Saved Games,

ואת אלה למרבה המזל כן אפשר להזיז בקלות.

משחקים ותוכנות ששומרות קבצים (כאלו שתופסים הרבה מאוד) הם לפחות מהנסיון שלי לא רבות.

אני מניח שיש כאלו שכן ואז זה באמת עניין מציק.

מה באמת אפשר לעשות בVISTA במצב כזה ?

זאת בדיוק הסיבה למה אני לא ממליץ לעשות חלוקה (למי שיש 2 HD גדולים כמו לבחור ששאל).

אני עושה מה שאפשר בהתקנה ראשונית ומעבר לזה אני לא שובר את הראש, להגדיר מחיצה 50G זה אומר שאתה חייב

להתחיל לשבור את הראש רגע איפה אני אתקין את זה ואיפה אני אשמור את זה, בעצם אתה מתחיל לעבוד בשביל המחשב

כדי שעוד חצי שנה אתה לא תתחיל לספור כל BIT על שולחן העבודה ותעשה ניקוי יסודי במחיצה.

אני לא בעבודה אני חוזר הביתה לא כדי להתעסק במחשב אלא כדי להנות מהשימוש בו

גם לי יש 2HDים גדולים כמו לבחור ואני אומר שיתקין תוכנת דפרגמנטציה טובה ויהנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני תמיד מתקין + כל התוכנות + כל המשחקים בהארד דיסק אחד (גם אם הוא 300 GB ) כי אחרת אין מקום שם ו"צפוף" לי.

ואת כל השאר (תמונות ואימיול) אני שם בהארד דיסק הגדול (1TB ) .

האם זה אמור להיות בסדר ? ולא אכפת לי לפרמט פעם בשנה ומשהו ואז לוותר על המשחקים והתוכנות. זה בדיוק שעה להחזיר אותם.

דרך אגב יש את ה MFTהמעצבן הזה. יש דרך להזיז אותו לאן שאני רוצה בדיסק ? ואם כן איפה המקום האידיאלי ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...