White toyota - פרוייקט CarPC - החלפת OpAmp! עמוד 23 - עמוד 2 - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

White toyota - פרוייקט CarPC - החלפת OpAmp! עמוד 23

ravid

Recommended Posts

הוא ציין שהוא שם הארדיסק של לפטופ.

ומה יש לכם עם הEEE? עדיף הלוח של ג'יגהבייט עם הצ'יפסט של , יכול אפילו לנגן HD כמו כלום. האסוס מחשב ממש דפוק..

בכל מקרה זה מתכון בדוק לפריצות.. ;D

בסדר אז מגנים על זה איכשהוא צריך לקחת את הסיכון.

הEEE הוא קטן וטוב לצרכים שלו, הוא לא הולך לשחק עליו CRYSIS

בכל מראה אני אמרתי את שלי, עדיף את הATOM הכי קטן, הוא בגודל של הEEE בערך ואפילו יותר קטן ועולה פחות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 245
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

שמחתי לראות את התגובות, הן בהחלט מחזקות :xyxthumbs:

לשים את המחשב בתא הכפפות יתפוס לי תכלס את כל התא, אני לא בטוח שאני רוצה לאבד את המקום הזה.

אבל אני לא מוריד את זה בתור אפשרות.

שכחתי להזכיר, עלויות משוערות של כל הפרוייקט כ 3200 שקל. יש מצב שזה עוד יעלה :-[

אבל מצד שני רדיו דיסק ברמה הזאת עולה 2500 שקל ומעלה, ברמה הזאת עולה 2000 שקל ומעלה, ודיבורית 500 שקל לפחות. ככה שיש צד חיובי לזה :D

YogiBear

*למה לא לשים את המחשב בתא כפפות כמו שמישהו כבר אמר כאן.

הרעיון של YogiBear לשים את ה PCI על הצד פשוט גיאוני! נזכרתי שראיתי דבר כזה לפני כמה שנים, יש למישהו מושג איפה ניתן להשיג את זה?

יוגי גם הזכיר את הנושא של המחשב הנייד - יש לו הרבה חסרונות, הוא יוצא יקר, לא גמיש לשינויים, חלש באופן משמעותי ממחשב רגיל והכי חשוב לא אמין מניסיון של אנשים ברכב.

Milk-Inc

מבחינת האודיו - איך אתה מתכנן להפעיל את המערכת(HeadUnit/רדיו דיסק)? חיבורי RCA רגילים, או שאתה מוותר לגמרי על ה-HU?

מה המטרה העיקרית שלך פה בעצם? (יכולים להיות מס' שימושים שונים, החל מ- ועד שיפור הסאונד ברכב ע"י תוכנות איזון שונות, מה השימוש העיקרי?)

השימוש העיקרי הוא לסאונד, אני כעת לא מרוצה מהשמע ברכב שלי, זה ידוע שהרכיב הראשוני, שבמקרה הזה הוא ה HU, הוא הכי דומננטי לרעש. אני מצפה לשיפור רציני מבחינת איכות.

בעזרת הכרטיס קול תהיה לי שליטה מעולה על השמע, אני אוכל להגדיר תדרים לכל ערוץ בנפרד ועוד מלא דברים.

iakovl

לדעתי mini atx יהיה די גדול לך, העדיפות בבניות כאלו הם לוחות mini itx שנכנסים בצורה יותר טובה לרכב.

ניסיתי למצוא אפשרויות כאלו, אבל המגוון בארץ על הפנים, לא מצאתי משהו שעדיף על מפרט חזק שאומנם עולה הרבה אבל נותן תמורה למחיר.

tamos

לגבי ההארד דיסק, אולי באמת קצת תיהיה בעיה עם הרעידות זה ממש לא מומלץ, צריך לשים לו בולמים או משהו שיגן עליו קצת לא הייתי מסתכן אישית

לקחתי ארד דיסק של 2.5" ולא את הרגילים שהם 3.5", אלו מיועדים לניידים והם עולים בהתאם.

הם מחזיקים טלטלות חזקות יותר ועובדים בתנאי חום גדולים יותר, ככה שזה צריך לתת את המענה.

shai11

אני חושב שעדיף לך לעבוד עם DOC's גדול של 16/20 גיגה במקום ההארד דיסק לאכסון המרכזי

תראה אם המחשב כבר עולה עם הארד דיסק למה שאני לא אשתמש בו? הוא הרבה יותר מהיר מ DOC, אבל אני אשתמש בו בשביל להעביר תוכן חדש אל הרכב.

rand0m_x

בכל מקרה זה מתכון בדוק לפריצות..

אל תעשה לי עין הרע :P בכל מקרה אם היית רואה את הרכב מבחוץ בחיים לא היית מאמין שיש בו משהו כזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עכשיו שאני רואה את המחיר של זה, כמעט 500 שקלים, אני בכלל משוכנע שאני מעדיף המפרט הרגיל.

הלוח אם הרבה יותר מתקדם והמעבד הרבה יותר חזק, וההפרש לא בשמיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על כפתור הזה אני לא יכול לפרט :smile1:

בטח מערכת NOS כלשהיא :P

לעניין,

לדעתי אתה מסודר בכל מה שקשור

אני עדיין ממליץ לך ללכת על לוחות MINI ITX קטנים שמוסגלים להריץ הכל, תזמין מחו"ל ב80$ ואז אתה רק צריך הארדדיסק, מארז, וכונן אופטי כלשהוא

לגבי AUDIO, מישהו הביא פה את האתר mp3car אז דיפדפתי וראיתי אותם מתחברים בדבר כזה

FM Modulator,

http://www.amazon.com/dp/B00009W5KT?smid=A2R0FX412W1BDT&tag=shopzilla_rev_1121-20&linkCode=asn

לא יודע איך זה עובד בכלל...

אני ממליץ לך לקנות גם מפצל USB ולהחביא אותו איפשהוא ואליו יתחבר כמובן מקלט שעובד על , ג'וג כלשהוא של WIFI, עכבר, מקלדת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תמונות יגיעו כבר בראשון או שני (תלוי מתי אני יחזור מהצבא) של המסך מגע.

כנראה יהיה חיבור בקידמת הרכב, איפה שהמעצור יד. דרך מפצל.

בקשר למקלדת ועכבר, רוב הסיכויים שלא יהיו בכלל :jump:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואי, נשמע מגניב ביותר! ;D

וקצת שאלות כדי לאתגר אותך ולראות עוד פרטים..

*למה לא לשים את המחשב בתא כפפות כמו שמישהו כבר אמר כאן..

איך אתה מתכוון להיתמודד עם הקטע של הכרטיס קול? הוא תופס מקום כשהוא מחובר ב-90 מעלות ללוח, לא כדאי לקנות כזה רכיב "שמכופף" את *החיבור?

*לא חושב שיהיה בעיות עם הרד דיסק ברכב? הטלטלות והבאלגנים לא נראה לי יעשו לו טוב.

*אם תשים את המחשב בבאגז' או בכל מקום אחר, איך תחבר את מסך למקום שלו מבלי שיראו את החוטים- הרי איך תעביר את החוטים מאחור שלא יראו.

*מותר לשאול כמה כל המפרט וכל החלקים וכל הסיפור בערך אמור לעלות?

ולסיכום, אומנם זה נשמע לי רעיון מאוד מגניב ונחמד אבל לא כדי פשוט לקנות EEE פשוט של 4G ולשפצר אותו במסך מגע, הרד דיסק חיצוני, רכזת ועוד כל מיני דברים שיחזקו אותו כמו כונן דיסקים חיצוני, ועוד ופשוט לעשות לו תושבת או מהו מעל התא כפפות או כמו שיש לכוסות ואז מניחים אותו שם.

כמובן שאם ה-EEE חלש לך מדי יש למתחרים מחשבי נוט בוק גם טובים ואז אני לא בטוח שיהיה מסך מגע אבל יש גם את ה- ועוד כל מיני שה וזה נחמד.

סה"כ זה נראה לי יותר פונקציאלי כי אתה גם יכול לנייד את המחשב בין אם ברכב לאנשים מאחור שלהם יהיה זוג של "מתקן" לשים על המשענת ראש של הנהג או היושב מלפנים ואז מניחים על זה את הנייד שישב כמו על שולחן במטוס שכזה או שפשוט תחליט שבא לך לקחת אותו לטיול בארומה כשאתה יוצא דקה לקנות משהו.

סה"כ נראה מעניין ומצליח מאוד, מחכה לעידכונים! :xyxthumbs:

אני יודע שההודעה קצת ישנה והכל אבל לא יכולתי שלא להגיב: לגבי ההארד דיסק.

חשבתי כבר על הנושא ההארד דיסק ואני מכיר חבר שבנה ממיר מחיבור של SATA לחיבור . עכשיו קיימים הארדיסקים ניידים (הדקים יותר והקטנים יותר) שהם בנויים בצורה כזאת שתלתלות לא יפגעו בהם (זה עוד סיבה למה הם יקרים יותר מהHD הניידים הגדולים יותר) ככה שזה פותר את בעיית התלתלות ... לפי דעתי מחשב יכול לעבוד ולעלות וינדוס אומנם בצורה איטית יותר (כי חיבור של הרבה יותר איטי מ SATA) דרך הUSB אבל אם לא אפשר לצור ממיר חזרה מUSB לSATA :)

think about it :)

חלפינו - אני חשוב שהתכוונתה בכינוי ל"חלפיניו"?

ולגבי המארז - לא יותר שווה לבנות אחת לבד? :D רק להתחשב שעם התנודות של הרכב גם כל החומרה הולכת לקפץ וזה יכול לשבור את החיבורים... ;)

ולגבי המסך מגע - יש לך שמותאמת למסכי מגע?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בניתי בעבר מערכת דומה (שלבסוף לא השתמשתי בה... אבל זה כבר סיפור בפני עצמו)

אצלי הפרוייקט היה מבוסס על לוח MINI ITX כמו שכבר הזכירו כאן.

כמה טיפים שאני יכול לתת לך:

אם אתה יכול להשאר עם HU כלשהוא - תשאר (ותחבר אליו את המחשב בAUX ) יש מקרים שאתה קופץ למכולת ועד שאתה חוזר המחשב עדיין עולה

כמו כן, תחבר את הספק שלך יחד עם המגבר למתח ה12V של המצבר (וזאת כדי שהREMOTE יתפוס גם על הספק)

בקשר למכופף כרטיסים - קוראים לזה רייזר

ברגע שיש לך מסך מגע - אין צורך בעכבר ומקלדת (לא מזיק שיהיה לך זרוק משהו ברכב בכל זאת)

אני לא יודע מה תהיה צורת הבניה שלך, אך לפעמים ניתן ל"דחוס" הכל מתחת למושב האחורי (לא יודע כמה הוא גדול בטיוטה שלך..)

או, במידה ויש לך חלל מספיק גדול באזור הגלגל החלופי שברכב (מסביבו), חבל לבזבז מקום יקר כמו תא כפפות ותא מטען בשביל זה.

בקשר לHDD, אין שום בעיה לדעתי, וחבל להשקיע בדברים יקרים יותר כמו , אם זה טוב לBMW וAUDI - זה יהיה מספיק טוב גם לך.

HUB בתוך המשענת יד יכול לעזור לך מאוד (במידה ויש לך - אם לא, יהיה שווה להתקין רק בשביל הפרוייקט הזה)

בהצלחה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על העזרה.

arkadur אמרת שאפשר לשים מתחת למושב האחורי? זה לא ממש ברור לי, יכול להיות שברכבים אחרים הצורה היא אחרת אבל אצלי זה נראה שאין מצב לגעת שם.

זה הכל פלסטיק קשיח ומי יודע מה יש מתחת אם לא איזה מיכל דלק :P

תודה על השם של המתאם ל PCI, מצאתי תוך שניה.

הזמנתי היום את ה PCI riser וגם הזמנתי כבלים ממירים מיציאת 3.5mm כמו של הכרטיסי קול לחיבור RCA כמו במגברים.

יגיעיו רוב הסיכויים באמצע שבוע הבא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חח אל תדאג.. אין שם מיכל דלק.. המושב האחורי מוסר בד"כ בהרמה, הוא תפוס על ידי 2 קליפסים

כמו שניתן לראות כאן:

rearseat_01.JPG.JPG

ברוב המכוניות, יש מספיק מקום כדי להתקין כל מיני דברים, ואם אתה מתכנן לבנות את המחשב שם - צורת הבניה שלך צריכה להיות דקה ככל האפשר

היתרון של המקום הזה - חיסכון במקום, וניצול מקומות לא שימושיים, וכמובן - כל עניין "רחוק מהעין"..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...