White toyota - פרוייקט CarPC - החלפת OpAmp! עמוד 23 - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

White toyota - פרוייקט CarPC - החלפת OpAmp! עמוד 23

ravid

Recommended Posts

White toyota

מטרת הפרוייקט לשים מחשב ברכב שיעבוד עם מסך מגע, ידוע במונח CarPC.

משם יהיה לי סאונד ברמה מתקדמת, , דיבורית, ממשק מתקדם ועוד...

אתה כל החלקים אני קונה חדשים כדי שיהיו אפס תקלות בעתיד.

מה זה CarPC?

זה מונח של קישור בין מחשב לרכב.

התחיל להיות נפוץ כאשר מחירי המחשבים צנחו למטה, היום התופעה כבר בגידול עצום עם התקדמות הטכנולוגיה.

האתר ההכי מוכר בנושא הוא www.mp3car.com

הרכב הוא טויוטה קורולה שנת 2002

זהו פנים הרכב:

img0278ca3.th.jpgthpix.gif

אפשר לשים לב שאין ממש מקום נורמלי לשים את המסך ככה שהחלטתי לשים אותו במקום הרדיו של הרכב, מה שמצריך בניה רצינית שתתאים למסך.

המקום בו יונח המסך:

img0282ru7.th.jpgthpix.gif

מפרט המחשב (לא סופי):

מעבד 4850e AM2

לוח אם GAMA78S2H

זיכרון 1GB 800MHz

ארד דיסק 2.5" 160 GB

ספק כח M2 ATX 160W

כרטיס קול Audigy2

מסך מגע:

Lilliput 629GL גודלו 7 אינצ'

קצת הסבר טכני:

לוח האם נלקח בכוונה ב form factor של micro-ATX ככה שלא יתפוס מקום ברכב, הסטנדרט הזה זהה במחיר לסטנדרט ATX רגיל.

בלוח יש כבר הרבה חלקים חיוניים, כרטיס המסך המובנה יחסוך לי הספק יקר, בלוח הזה הכרטיס מסך הוא חזק יחסית, זה יתן לי יתרון בקבצי מולטימדיה.

בלוח יש גם אומנם כרטיס קול די טוב, אבל לא ברמה של ה Audigy שלי :)

הספק כח הוא מיוחד לרכב, עם פונקציות כיבוי מיוחדות, הוא ניזון ממתח 12V מהמצבר ולא 220V כפי שבדרך כלל הספקים.

במצב כיבוי ניתן להגדיר לו לתת למחשב דקה או יותר להתכבות אחרי כיבוי הרכב, ככה שמתח המחשב לא יפול בפתאומיות.

המסך יתחבר דרך יציאת ה VGA מהלוח אל המסך, אין טעם להשקיע בחיבור דיגיטלי, ההבדלים במסכים בגודל הזה לא נותנים תמורה כדאית.

מהכרטיס קול האות צריך הגברה, האות שמע יעבור אל המגבר של הרכב ומשם לרמקולים.

המסך כבר נקנה ויגיע אלי תחילת שבוע הבא.

חלקי המחשב על סף קניה בשבוע הבא, מלבד ספק הכח שכבר בהזמנה מחו"ל.

התוכנה שבה אני משתמש היא roadrunner,

גם centrafuse נחמדה אבל סגורה מידי לדעתי.

אשמח להצעות, הערות, שאלות מכולם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 245
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

את זה אני עדין לא החלטתי, רוב הסיכויים שבתא מטען, למרות שזה יתפוס לי הרבה מקום שכבר לא נשאר כמעט.

אני צריך לבנות את המארז ולראות את החלקים בעיניים כדי לגבש החלטה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואי, נשמע מגניב ביותר! ;D

וקצת שאלות כדי לאתגר אותך ולראות עוד פרטים..

*למה לא לשים את המחשב בתא כפפות כמו שמישהו כבר אמר כאן..

איך אתה מתכוון להיתמודד עם הקטע של הכרטיס קול? הוא תופס מקום כשהוא מחובר ב-90 מעלות ללוח, לא כדאי לקנות כזה רכיב "שמכופף" את *החיבור?

*לא חושב שיהיה בעיות עם הרד דיסק ברכב? הטלטלות והבאלגנים לא נראה לי יעשו לו טוב.

*אם תשים את המחשב בבאגז' או בכל מקום אחר, איך תחבר את מסך למקום שלו מבלי שיראו את החוטים- הרי איך תעביר את החוטים מאחור שלא יראו.

*מותר לשאול כמה כל המפרט וכל החלקים וכל הסיפור בערך אמור לעלות?

ולסיכום, אומנם זה נשמע לי רעיון מאוד מגניב ונחמד אבל לא כדי פשוט לקנות EEE פשוט של 4G ולשפצר אותו במסך מגע, הרד דיסק חיצוני, רכזת ועוד כל מיני דברים שיחזקו אותו כמו כונן דיסקים חיצוני, ועוד ופשוט לעשות לו תושבת או מהו מעל התא כפפות או כמו שיש לכוסות ואז מניחים אותו שם.

כמובן שאם ה-EEE חלש לך מדי יש למתחרים מחשבי נוט בוק גם טובים ואז אני לא בטוח שיהיה מסך מגע אבל יש גם את ה- ועוד כל מיני שה וזה נחמד.

סה"כ זה נראה לי יותר פונקציאלי כי אתה גם יכול לנייד את המחשב בין אם ברכב לאנשים מאחור שלהם יהיה זוג של "מתקן" לשים על המשענת ראש של הנהג או היושב מלפנים ואז מניחים על זה את הנייד שישב כמו על שולחן במטוס שכזה או שפשוט תחליט שבא לך לקחת אותו לטיול בארומה כשאתה יוצא דקה לקנות משהו.

סה"כ נראה מעניין ומצליח מאוד, מחכה לעידכונים! :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פרוייקט מעניין ביותר.

מבחינת האודיו - איך אתה מתכנן להפעיל את המערכת(HeadUnit/רדיו דיסק)? חיבורי RCA רגילים, או שאתה מוותר לגמרי על ה-HU?

מה המטרה העיקרית שלך פה בעצם? (יכולים להיות מס' שימושים שונים, החל מ- ועד שיפור הסאונד ברכב ע"י תוכנות איזון שונות, מה השימוש העיקרי?)

לבחור שמעליי:

- בנוגע לכונן הקשיח: בסך הכל זה פרטי, לא ג'יפ ולא טרקטורון. התזוזות של הרכב לא אמורות להשפיע בצורה משמעותית על הרכיב.

- לגבי הכבלים: יש מספיק מקומות להסתיר את הכבלים.

לי אישית יש מערכת(סאונד) רצינית למדיי ברכב, עם כמויות אדירות של כבלים שעוברים מאזור המכסה מנוע, עד לתא מטען: ולא רואים אפילו כבל אחד חשוף.

זה הכל עניין של השקעה, וזמן עבודה המוקדש לפרוייקט.

נשמח לתמונות קצת יותר ברורות, ולעוד קצת פירוט על מיקום כל רכיב ורכיב.

שיהיה בהצלחה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם עוד לא עשית את זה אני ממליץ לך להכיר את הפורום של .mp3car

http://www.mp3car.com/vbulletin/

במיוחד את מחלקת הפרויקטים שלהם

http://www.mp3car.com/vbulletin/show-off-your-project/

זה יתן לך מספיק רעיונות ודרכים כיצד לבצע את המוד האמור.

לדעתי mini atx יהיה די גדול לך, העדיפות בבניות כאלו הם לוחות mini itx שנכנסים בצורה יותר טובה לרכב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מחזק

בהחלט שאם אתה הולך למישהו(או אתה) שמבין בעניין הכבלים וסידורם יעשה לך עבודה מעולה

לגבי ההארד דיסק, אולי באמת קצת תיהיה בעיה עם הרעידות זה ממש לא מומלץ, צריך לשים לו בולמים או משהו שיגן עליו קצת לא הייתי מסתכן אישית

אני בכלל למחשב הייתי הולך על INTEL ATOM 330 הוא פצפון! זה micro ITX הוא כולל מעבד מובנה, מריץ סרטי HD בלי FPS נמוך, כולל קירור פסיבי כולל כרטיס מסך מובנה והמחיר שלו נמוך מאוד

תחשוב על זה...

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16813121359&Tpk=atom%20330

ואיזה מארז אתה מתכנן לקחת, אתה צריך מארז ממש קטן, אני אישית הייתי קונה את הלוח קודם כל ומכין מארז במיוחד ללוח הפצפון הזה ככה מבודד אותו, שם אותו על גומיות בשביל למנוע ויברציות מיותרות

הארד דיסק הייתי חושב לקחת 1.8 אינץ שהם גם פיצים הבעיה זה המחיר...

ואפשר לחשוב על EEE...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במחשבה שניה אפשר לשים גם הארד דיסק של לפטופ שמיעד לזה

את המחשב יש לי גם איזושהיא דרך שחשבתי עליה עכשיו

אתה הרי חותך פאנל עם חור למסך, את המסך אתה שם פאנל שחתכת, ואת המחשב אתה מצמיד למסך כמה שיותר. מה שיוצא לך זה מסך ומחשב קטן מחוברים צמוד אחד לשני, אותם אתה תדחוף לדאשבורד

אפשר גם לשים בתא הכפפות כמו שאמרו לך, אתה יכול לישם את המחשב בתא עם מנעול, כמו של המגירות המשרדיות האלה ואז רק אם מפתח אתה פותח את הפאנל.

ומאחורה תוכל להוסיף מאווררים קטנים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא ציין שהוא שם הארדיסק של לפטופ.

ומה יש לכם עם הEEE? עדיף הלוח של ג'יגהבייט עם הצ'יפסט של , יכול אפילו לנגן HD כמו כלום. האסוס מחשב ממש דפוק..

בכל מקרה זה מתכון בדוק לפריצות.. ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...