איזו שפת תיכנות אתם ממליצים לי ללמוד? - עמוד 2 - תכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איזו שפת תיכנות אתם ממליצים לי ללמוד?

The Shark

Recommended Posts

לא קראתי את ההודעות האחרונות אבל אני יעשה את זה פשוט, (המלצה אישית מניסיון)

בגלל שאתה יודע כבר JAVASCRIPT (שהיא די דומה לC++) וASP, אני ממליץ לך ככה:

א. C, הבסיס של כל השפות, אחרי שליטה בשפה הזו כל שפה אחרת תבוא לך בכיף.

ב. ללמוד C++ (יתרון של שפה מונחת עצמים) יקח לך ממש קצת (אני למדתי חודשיים את הספר של 800 עמודים בקלות).

ג. מפה כבר תבין לבד, VB, וגם הדוטנט כמו C#, JAVA וכו' - לעבור משפה לשפה יהיה לך כ"כ פשוט אתה לא מאמין.

אישית, בגלל שאני יודע כמה שפות, יוצא לי לפעמים להתבלבל ולכתוב בשפה אחרת..

לדוגמא במבחן בגרות בפסקל התחלתי תוכנית בפסקל וסימתי בC++, אבל מחקתי הכל בסיידר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תוכל להתייחס להודעה האחרונה שלי?

כתבתי שם שאני יודע JS קצת.. לא שולט בה ממש.

;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. C, הבסיס של כל השפות, אחרי שליטה בשפה הזו כל שפה אחרת תבוא לך בכיף.

ב. ללמוד C++ (יתרון של שפה מונחת עצמים) יקח לך ממש קצת (אני למדתי חודשיים את הספר של 800 עמודים בקלות).

ג. מפה כבר תבין לבד, VB, וגם הדוטנט כמו C#, JAVA וכו' - לעבור משפה לשפה יהיה לך כ"כ פשוט אתה לא מאמין.

קודם כל, אשמח אם תקרא את ההודעה שלי פה למעלה כי באמת השקעתי בה מחשבה ואני חושב שהיא מתאימה לעוד מקרים ככה שאשמח אם תעיף בה מבט (ואם בא לך תרשום הערה/השגות בנושא למרות שממש לא חייב ;D ).

עכשיו, אני חשבתי גם על אם ללכת על "מסלול" של C ואז CPP (ד"א, CPP היא לא תכנות מונחה עצמים טהור, בניגוד לג'אווה וכל שפות הdot net)

C/PP לדעתי היא שפה לא נוחה, מסורבלת ולדעתי אם אין חובה ממש ליגוע בה לעומק לא צריך, בניגוד למה שחושבים.

(ד"א אני די מסכים עם איזה מאמר, לא משהו עמוק וכבד אבל משהו די מבודח:

http://silver.sucs.org/~manic/humour/languages/cpascal.htm

נכון, זה במחלקת הומור, אבל הם די צודקים סה"כ בקשר למה שהם אומרים שם לגבי C)

אפשר ללמוד JAVA, שהיא שפת OOP טהורה ואז ללמוד C# שמבחינת SYNTAX דומה לC (למרות שהוא הרבה יותר "מובן" ממנו) וככה בעצם יהיה לך שליטה בשפה אחת מרכזית (JAVA) ועוד שפת OOP עם SYNTAX שדומה לC ומפה אתה גם יכול ללכת לאן שאתה רוצה. כמובן שבכל מקרה ללמוד עוד שפה לא מזיק.

יואינגאם, תודה רבה על התגובה המפורטת ;)

ולנושא...

אכן אני חושב שעדיף לי לחזק את הבסיסף משום שאני יודע (שוב, לא נחשב. אני לא מאמין שיש טמבל בעולם שמתכנת היום בפסקל), HTML (לא נחשב. זה לא תיכנות ממש) וממש קצת מ-JS ו-ASP. ככה שלפי מה שאתה רואה, הידע שלי די ...

לכן אני כן אלך לכיוון אופצייה מס' 3 - חיזוק הבסיס.

אהה ויש לי שאלה.

#NET זה מקבץ של שפות לפיתוח בסביבת , או שמה זו שפה בפני עצמה? סליחה על הבורות :-\

ועוד אחת (קרציה אני, הא? ;D ).

מה זה תכנות עצמים מונחים?

ולגבי הספרים, יש לי ניסיון עם ספרים של פוקוס ושל הוד-עמי. ממה שהספקתי להבין, פוקוס סתם חפרנים שאי אפשר ללמוד כלום מהספרים שלהם, ואילו הוד-עמי תמציתיים ומצוינים. לימדו אותי JS טוב יותר מהמורה שלי (אם כי לאחר כמה חודשים טובים שלא נגעתי בשפה הזאת, שכחתי קצת :-X ).

TNX.

.Net (לקרוא כ-dot net) זה בעצם מקבץ של אובייקטים (מתחיל להבין לאיזה כיוון אנחנו הולכים כשאנחנו אומרים תכנות מונחה עצמים (objects)? ;) ), משהו בסביבות כמה עשרות אלפי אוביקטים אפשר לומר האמת היא (לא, לא צריך לדעת גם עשירית מזה) כשכל אובייקט בעצם הוא כלי לביצוע משהו. נגיד בשביל טיפול בXML יש לך את האובייקטים במחלקה System.Xml והם עושים את הכל, אתה רק אומר להם מה ולא צריך להתעסק מעבר לזה, איך עושים, מה הם עושים...

עכשיו, C#, VB.NET ובעצם כל שפה שמתאימה לדרישות מסוימות, יכולה להשתמש באותם אובייקטים. אפשר לומר שC# (למשל) זה השפה שאיתה אתה אומר לאובייקטים ב.NET מה לעשות. C# זו השפה ו.NET זו בעצם הטכנולוגיה.

על קצה המזלג, בתכנות מונחה עצמים (Object Oriented Programming) יש לך הרבה מאוד אובייקטים כשלכל אחד מהם יש תכונות ופעולות שהם יכולות לבצע. למשל האובייקט מכונית, יש לו את התכונות: מהירות מקסימלית, צבע, סוג גלגלים וכו'. ויש לו את הפעולות: סע, השמע רדיו, פתח חלון וכו'.

בשפות פרוצדורליות, כמו פסקל, תוכנית היא אוסף של הליכים (פרוצדורות). בשפות מונחות עצמים תוכנית היא אוסף של הוראות לשימוש בעצמים.

אל תדאג, כל ספר לJAVA/CPP יסביר לך מה זה ויש גם ספרים ייעודיים בנושא :)

לגבי ספרים, שאלה לי אליך - איך האנגלית שלך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אהה, בסה"כ היית צריך להגיד שתכנות עצמים מונחים זה כל עניין האובייקטים :D

וההבנה שלי באנגלית מעולה. אם יש ספר באנגלית שמסביר יותר טוב מאשר בעברית, לא תהיה לי בעיה איתו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת היא אני לא מכיר כרגע ספרים ללימוד C/JAVA טובים בעברית... האמת היא שאת הספר האחרון שלי בעברית קניתי לפני שנה וחצי או יותר. באנגלית אני יכול להמליץ לך על ספרים מההוצאה WROX, קניתי בינתיים שניים שלהם, אחד של ASP.NET with C# והשני של JavaScript ובינתיים זה היה שווה כל שקל (או במקרה הזה, דולר). המליצו לי עליהם גם כמה שבאמת מקצועיים ב"תעשית" התכנות.

לדברים כמו C אני בטוח שיש גם ספרים טובים בעברית, אולי אחרים יוכלו להמליץ :) לי יש את "ללמוד C" של הוד עמי בהוצאה הראשונה שלנו, מאז הוא הודפס בגרסאות חדשות יותר והאמת היא אני כבר לא זוכר כל כך את ההתרשמות שלי ממנו מבחינת למידה, אז אני לא יכול להמליץ או לבקר אותו לגבי זה.

לגבי WROX, אני קניתי מאמאזון (בכלל, מומלץ לשוטט קצת שם עם הSEARCH בנוגע לדברים שמעניינים אותך בתכנות) אבל מwww.bookpool.com מתברר הם הרבה יותר זולים (עשרות אחוזים יותר זול) והוגנבו לאוזניי שתי שמועות: האחת שBUG או חנות אחרת הביאה אותם לארץ במחירים של פחות או יותר , והשנייה שיש להם תרגום. לגבי הראשונה זה ממקור די אמין, למרות שאישית לא ראיתי אותם בארץ. השנייה אני האמת היא מתקשה להאמין, אבל אולי מי יודע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...