מסך 22אינץ' לצפיה בסרטים (וגם שימושים משרדיים) בתקציב 1050ש"ח מקס' - עמוד 3 - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מסך 22אינץ' לצפיה בסרטים (וגם שימושים משרדיים) בתקציב 1050ש"ח מקס'

1_Nike_1

Recommended Posts

• תגובות 45
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

הלינק הזה ישן וכנראה לא רלוונטי

מחישוב שעשיתי בעקבות השוני ביחס וגודל המסך, מסתבר למעשה שהבנקיו הוא כמו מסך 22" (16:10) אבל נמוך בכמעט 3cm שמהווים בערך 10% שטח.

למעשה לא תקבל תועלת אמיתית בצפייה בסרטים אבל כנראה שתרגיש בחיסרון לעומת מסך 22", ביישומי וכדומה, בגלל השינוי בגובהה. מצד שני הבנקיו מגיע ברזולוציה גבוהה יותר שיכולה לפצות על-כך, במידה ותעבוד ברזולוציה הטבעית של המסך וגודל הפונטים יהיה לך נוח (שזה כבר אינדיבידואלי).

אני אנסה לעשות כאן קצת סדר (לפי ראות עינייי כמובן):

* מבחינת שטח צפיה (בפיקסלים): ל-BENQ יש רזולוציה של 1920X1200 לעומת 1680X1050 בכל מסכי ה-22' האחרים.

כלומר 30% יותר שטח צפיה בסה"כ או 14% יותר שורות לגובה ולרוחב.

המשמעות היא דווקא יותר שטח צפיה בטקסט ולא פחות! תקבל יכולת לעבוד עם שני עמודי WORD למשל בזום של 110% בו זמנית.

* מבחינת שטח פיזי/גודל נקודה: מכיוון שיש 30% יותר פיקסלים על מעט פחות שטח פיזי (זניח) מתקבל גודל נקודה קטן בהרבה.

היתרון הגדול הוא טקסט חלק וחד יותר. מצד שני - הוא קטן יותר ולחלק זה קטן מדי מכדי להיות נוח.

הפתרון לכך מאוד פשוט - הגדלת הזום במסמכים/דפדפן או הגדלת ה-DPI בהגדרות ל-120 במקום 96. אמנם תפסיד שטח צפיה בפועל

(כל אות "תופסת" יותר פיקסלים) אבל הטקסט ישאר חד, חלק ונוח לקריאה מבחינת גודל.

לעולם, אבל לעולם אל תעבוד שלא ברזולוציה הטבעית! הירידה באיכות התמונה ובעיקר טקסט היא בלתי מתקבלת על הדעת!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבדיקה שערכתי (דיברתי עם ביגבוקס, או יותר נכון bestbuy).. המסך של מאוד רלוונטי

ויש גם אפשרות ל12 תשלומים בלי ריבית /הצמדה. :D

נקווה שהם לא זבלים כמו וואלה שופס :o

אני שמח לשמוע,

שיהיה בהצלחה הפעם ;)

מה זמן האספקה שלהם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי... מה-BenQ ירדתי בגלל הרזולוציה הגבוהה מידי יחסית לגודלו

-- לא אכפת לי שזה 21 או 21.5, פשוט אני עם 24אינץ' רזולוציה 1920x1200 ובהתחלה זה היה קצת לא נח, אבל התרגלתי. עכשיו אני אצטרך להתרגל למסך שהיחס שלו שונה, וגם קצת יותר קטן...? לא תודה (: --

הASUS בסוף לא רלוונטי ): הקישור הזה ישן ואין להם אותו בכלל.

אז חזרנו כמה עמודים אחורה. מתוך אלו על מה אתם ממליצים

שוב אני מזכיר.. כולם יעשו את העבודה לשימושים משרדיים (אינטרנט ואופיס), אז נא להתמקד בצפיה בסרטים..

ACER X223W

PHILIPS 220cW9FB

CHIMEI 228D

VIEWSONIC VA2226W

ואם יש המלצה למסך אחר עד 1050 (כולל משלוח, אם לא אז 1000).. אני אשמח לשמוע

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ערכתי את ההודעה

בנוגע לASUS, כנראה הוא נגמר והם לא הורידו אותו מהאתר.

בנוגע לBENQ.. בהתחלה כשקניתי מסך 24אינץ' אני מאוד לא אהבתי את הרזולוציה הגדולה, חשבתי שזה יהיה אחרת. הכל כ"כ קטן, אפילו שהמסך גדול.. מאוד לא נח. אבל הסתדרתי עם DPI 120 כמו שציינת.. וכל מיני הגדרות פה ושם. עכשיו אני מבסוט עד השמיים, מסך מצוין ואני לא מתחרט. אבל! אם מדובר במסך יותר קטן.. (21) שבעל רזולוציה כמעט זהה! אז זה לא יהיה נח, ו-DPI לא בטוח שיעזור כ"כ הרבה.

אני בטוח שזה יהיה מעולה לסרטים.. אבל מה עם שימושים אחרים?

עד כמה נורא יהיה להשתמש ברזולוציה שאינה הטבעית? כי אני הייתי תקופה ארוכה עם רזולוציה לא טבעית עם ה24אינץ' שלי.. וזה לא היה כ"כ נורא כמו שציינת. נכון שיש הבדל, והוא גדול, אני לא אומר שלא.. אבל זה לא כ"כ נורא. גם כי זה בסה"כ ה-Desktop.. כלומר וכדומה. אין לזה השפעה על או משחקים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

להוריד רזו' לשימוש כלל זה ממש לא לעניין כי הטשטוש ניכר אתה יכול לבדוק את זה על ה-24" שלך לקבל מושג כללי.

גם אם תראה טוב כשתוריד רזולוציה אז כבר איבדת את היתרון, הלא וודאי, בבנקיו.

לגבי הבנקיו ומסכי 22", ההבדל מבינת רזו' היא של 17.55% תוספת שטח צפייה בבנקיו לעומת 22"

ניתן בקולת לראות שאת רב התוספת אתה מקבל ברוחב ואילו בגובהה באופן שאינו בולט 1920x1080

מול 1680x1050

המשמעות היא שברוחב תקבל יכולת מולטיסשיין טובה אך שאינה באה לידי ביטוי כ"כ בגובהה.

תוכל לפתוח שני יישומי לדוגמה, הם יישבו לך יופי על הרוחב אך בגובהה תראה דומה מאד ל22" רק 'דחוס' בפחות גובהה פיזי.

מבחינת ,על 22" תראה סרטי HD באיכות טובה לא פחות מאשר על הבנקיו. סרטי 720p תראה מצוין ב22" אך פחות טוב בבנקיו.

סרטי 4:3 תראה גרוע בשניהם אולי במידה מסוימת פחות מפוקסל ב22", מה שבטוח תקבל תמונה גדולה יותר ב22".

לגבי הגודל הפיזי כאמור הפער הוא של כמעט 3cm גבוהה שמהווים 10% שטח פיזי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי כמה דברים

ראשית לא הבנתי את סוף ההודעה שלך לגבי הסרטים

למה שאני אראה יותר טוב עם 22אינץ' מאשר עם הBENQ שהם בפורמט רחב.. 16:9 או 16:10..

אם המסך הוא 16:9 אז אני אמור לראות בצורה נוחה יותר מאשר בכל מסך 22אינץ', למיטב הבנתי, כך הפסים השחורים (למעלה ולמטה) יפחתו

ולמיטב הבנתי, סרט 4:3 יהיה פחות טוב בBENQ ויותר טוב במסך 22 שכן הגובה של ה22 הוא מעט יותר מהBENQ.

לגבי הרזולוציה

אז אתה אומר שאני אבחר רזולוציה שאינה טבעית במסך שלי.. והאיכות שאני אראה, זה בערך מה שיציג הBENQ? אם כך, אז מעולה.. כי כפי שאמרתי, זה לא נורא בכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי כמה דברים

ראשית לא הבנתי את סוף ההודעה שלך לגבי הסרטים

למה שאני אראה יותר טוב עם 22אינץ' מאשר עם הBENQ שהם בפורמט רחב.. 16:9 או 16:10..

אם המסך הוא 16:9 אז אני אמור לראות בצורה נוחה יותר מאשר בכל מסך 22אינץ', למיטב הבנתי, כך הפסים השחורים (למעלה ולמטה) יפחתו

נכון תראה פסים למעלה ולמטה אך גודל התמונה יהיה זהה תאורטית ולהרגיש את ההבדל באיכות התמונה לא תרגיש עם מסך בגודל כזה.

בנוסף הרבה מהסרטים שאנשים רואים הם בפורמט צר יותר מ16:9, כך שאתה עשוי לראות פסים שחורים גם בפורמט 16:9

ולמיטב הבנתי, סרט 4:3 יהיה פחות טוב בBENQ ויותר טוב במסך 22 שכן הגובה של ה22 הוא מעט יותר מהBENQ.

בדיוק, רק שההבדל הקטן הזה יכול להיות בעל משקל גדול יותר ממה שזה נראה.

לגבי הרזולוציה

אז אתה אומר שאני אבחר רזולוציה שאינה טבעית במסך שלי.. והאיכות שאני אראה, זה בערך מה שיציג הBENQ? אם כך, אז מעולה.. כי כפי שאמרתי, זה לא נורא בכלל.

הבנתי דווקא שאתה על רזולוציה טבעית עם שינוי DPI. בכל מקרה אני לא יכול להבטיח לך שמסך אחר ועוד עם פנל שונה יתנהג באותו אופן, אבל אם אתה יודע מראש שתוריד רזו' בבנקיו, אז כדי להתמקד ב- 22".

תוכל כמובן לשחק עם DPI וכדומה כמו שהציעו לך פה, אם נוח לך אז אחלה. אני אישית רואה בזה פתרון עקום

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...