מחשב קורס, נתקע ועובד באופן איטי מאוד: ניסיתי הכל והתייאשתי - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב קורס, נתקע ועובד באופן איטי מאוד: ניסיתי הכל והתייאשתי

stio

Recommended Posts

שלום רב,

מדובר במחשב בן כמעט 9 שנים, מסוג פנטיום 3 450 עם 384 מ"ב זיכרון, כונן של 40 ג"ב שמריץ וינדוס .

לפני כמה חודשים החלה תופעה של קריסת המערכת. מה שקורה שאני עובד על המחשב, פתאום מתקבלת הודעת שגיאה כחולה, ותוך שנייה אחת ההארד דיסק נכבה, המערכת קורסת ועושה ריסט באופי מיידי, ואח"כ בשלב ה- BOOT הוא נדלק שוב והוינדוס עולה כרגיל.

בנוסף המחשב פועל באופן איטי מאוד יחסית למה שהיה פעם, וכמו כן נתקע לעיתים קרובות. במצב כזה ניתן להזיז את סמן העכבר כרגיל אבל החלון שבו אני עובד תקוע עד שמשתחרר לבד אח"כ שוב.

לגבי הניסיונות שלי:

1. המאווררים פורקו, נוקו ושומנו ע"י WD40, פנים המארז נוקה ע"י ספריי דחוס בלחץ אוויר.

-כל הפעולות הבאות נעשו במצב בטוח-

2. בדיקת ע"י תוכנת אנטי וירוס מעודכנת.

3. בדיקת רוגלות ע"י 2 תוכנות שונות מעודכנות.

4. בוצעה סריקה לגילוי שגיאות כולל בדיקה לגילוי סקטורים פגומים, הבדיקה עברה בהצלחה.

5. בוצע איחוי לכל הכוננים.

למרות זאת זה לא פתר לי כלום, ואני לא יודע מה לעשות. האם יש פתרונות?

תודה מראש,

גיא.

תמונות:

1. תקציר פרטי המערכת.

2. קריאה טמפ' ומתחים.

3. מנהל המשימות.

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל תיכנס להתחל , הפעלה ותכתוב :

%Systemroot%\Minidump

ותעלה את הקבצים לפה

ותכבה את המחשב , תוציא את הזיכרונות ותשאיר אחד ותבדוק אותם אחד אחד בעזרת MEMTEST

http://www.memtest.org/download/2.01/memtest86+-2.01.iso.zip

תחלץ ותצרוב .. ואח"כ תשים את הדיסק ותעשה ריסטרט , תן למחשב לעלות מהCD

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדבר הכי חשוב שלא בדקת זה את הקבלים (capasitors) שעל הלוח

המחשב שלך בן 9 שנים רוב הסיכויים שהקבלים שלך התנפחו וכבר לא מתפקדים

הקבלים מתנפחים ולא עושים את העבודה

התופעות של הקבלים הנפוחים:

ריסטרטים חוזרים ונשנים

מסכים כחולים

תקיעות מערכת

ועוד

מצורף לינק לתמונה:

http://img108.imageshack.us/img108/6660/p1010010fm5.jpg

שים לב לשלושת הקבלים השמאליים - הכבל האמצעי נפוח למעלה

תבדוק אצלך בלוח

הקבלים עולים 2 שקלים וניתן למצוא בכל חנות אלקטרוניק - בעיקר בדרום ת"א[

ניתן להחליף אותם - יש מקרים שההחלפה לא תפתור את הבעיה כי כבר נגרם נזק לשאר הרכיבים בגלל שלא תפסת את זה בזמן

כמו כן אם אתה מחליף לבד את הקבלים אתה צריך להזהר לא לחמם את המקום יותר מדי כי אתה תדפוק את הפדים שבתוך הלוח.

עדיף שטכנאי אלקטרוניקה יחליף לך

בהצלחה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר לקבצים- אינני יודע כיצד לכווץ קבצים לקובץ זיפ או ראר, עברו שנים רבות מאז שתעסקתי עם זה ושכחתי כיצד עושים זאת. אם תדריך אותי אודה לך מאוד ואשמח להעלות את הקבצים הנ"ל.

בקשר לקבלים שעל הלוח אם- כבר לפני שנה המצב שלהם היה רע, בפעם האחרונה שפתחתי את המארז כדי לנקות אבק ראיתי שעל הרבה קבלים יש חלודה רצינית מאוד כזאת למעלה, המצב שלהם פשוט רע מאוד.

אני יודע מצויין כיצד להלחים כאלו דברים (התעסקתי עם זה בעבר ויש לי מלחם ובדיל בבית) אבל להחליף כ"כ הרבה קבלים זה יציל לי את הלוח? האם יש עצות אחרות?

תודה מראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...