פיראטים הביתה! - עמוד 5 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

פיראטים הביתה!

Ramsses_II

Recommended Posts

כל הדוגמאות שהבאתי כבר קיימות מזמן, אבל אני חושש מתקופה בה תעשיית המשחקים תהייה רווייה בהם כי זה יהיה הבסיס הכלכלי שלה.

ברור שתעשיית המשחקים רחוקה מלהיות תמימה, מדובר אחרי הכל בעסקים למטרות רווח בראש ובראשונה. אבל המציאות הנוכחית היא מעגל שלפיראטיות יש חלק גדול ביצירתו ובאפשרות שלו להמשיך להתגלגל, ויש יותר מדי אנשים שמכחישים זאת וטוענים שפיראטיות היא חסרת השפעה או בעלת השפעה זניחה, וזאת טעות. תרבות צריכה שגורמת למשחק מחשב להראות כאילו הוא לא מוצר שראוי לקנייה בכסף, הופכת לתופעה רחבת היקף, ולכן ההשפעה שלה רצינית ובהחלט באה לידי ביטוי ברווחים של מפתחות המשחקים.

אולי לא כל הטענות, אבל חלק נכבד מהטענות מבחינתי מכוון לצרכנים:

אחת הבעיות הגדולות היא הגישה של הגיימרים, שרובם המכריע דורש משחקים מושקעים ב"מעטפת" (שיווק אגרסיבי, גראפיקה, איכות הפקה סינמטית, ריאליזם ועוד אלמנטים שדורשים עלויות של מליוני דולרים) לפני שבכלל מייחסים חשיבות לתוכן (עלילה, משחקיות, יציבות עם מינימום באגים, תוכן רב, replay value). הרי רוב הגיימרים לא ירקו לכיוון של משחק שלא מראה איכות הפקה בעלות של סרט הוליוודי. חברות משחקים רואות את הדרישה הזו ובאופן טבעי ישקיעו הרבה יותר במעטפת מאשר בתוכן (אם בכלל ישאר כסף להשקיע בתוכן אחרי המיליונים שהולכים למעטפת).

אז למי צריך לבוא בטענות כשהמשחק לא גמור, עמוס בבאגים, קצר ולא יצירתי בעליל? אך ורק לצרכנים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 123
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אולי יגיע מתישהו היום בו אף אחד לא יצליח לפרוץ/לעקוף את ההגנות של דיסקים

כלומר הגנה כ"כ טובה..

ואז לא יהיו סרטים ומשחקים להורדה.

לפחות זה יחזיק כמה שנים.. אולי.

ספק שיהיה כזה דבר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל הדוגמאות שהבאתי כבר קיימות מזמן, אבל אני חושש מתקופה בה תעשיית המשחקים תהייה רווייה בהם כי זה יהיה הבסיס הכלכלי שלה.

ברור שתעשיית המשחקים רחוקה מלהיות תמימה, מדובר אחרי הכל בעסקים למטרות רווח בראש ובראשונה. אבל המציאות הנוכחית היא מעגל שלפיראטיות יש חלק גדול ביצירתו ובאפשרות שלו להמשיך להתגלגל, ויש יותר מדי אנשים שמכחישים זאת וטוענים שפיראטיות היא חסרת השפעה או בעלת השפעה זניחה, וזאת טעות. תרבות צריכה שגורמת למשחק מחשב להראות כאילו הוא לא מוצר שראוי לקנייה בכסף, הופכת לתופעה רחבת היקף, ולכן ההשפעה שלה רצינית ובהחלט באה לידי ביטוי ברווחים של מפתחות המשחקים.

אולי לא כל הטענות, אבל חלק נכבד מהטענות מבחינתי מכוון לצרכנים:

אחת הבעיות הגדולות היא הגישה של הגיימרים, שרובם המכריע דורש משחקים מושקעים ב"מעטפת" (שיווק אגרסיבי, גראפיקה, איכות הפקה סינמטית, ריאליזם ועוד אלמנטים שדורשים עלויות של מליוני דולרים) לפני שבכלל מייחסים חשיבות לתוכן (עלילה, משחקיות, יציבות עם מינימום באגים, תוכן רב, replay value). הרי רוב הגיימרים לא ירקו לכיוון של משחק שלא מראה איכות הפקה בעלות של סרט הוליוודי. חברות משחקים רואות את הדרישה הזו ובאופן טבעי ישקיעו הרבה יותר במעטפת מאשר בתוכן (אם בכלל ישאר כסף להשקיע בתוכן אחרי המיליונים שהולכים למעטפת).

אז למי צריך לבוא בטענות כשהמשחק לא גמור, עמוס בבאגים, קצר ולא יצירתי בעליל? אך ורק לצרכנים.

אם כל יוצרי המשחקים היו מתאגדים וקובעים מחיר אחיד של 10 $ למשחק המכירות היו מרקיעות שחקים וככה היה להם מליארדים ...ולא מיליונים .

זה ההגיון שלי אומר ...אבל אולי יש דברים שאני לא יודע ..כי לי זה נראה הגיון פשוט שמשום מה לא רוצים לקבל בתעשיה הזאת

אולי מישהו יסביר לי למה מתנגדים לרעיון הזה שלכאורה נראה הגיוני

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שאני אומר כל פעם

אם יקום גוף שימכור כמו חבילות חבילת הורדות בלתי מוגבלת של משחקים וכל הדברים שמסביב במחיר חודשים כמו 20 דולר שזה 80 שקלים.

אנשים שקונים חבילת גלישה יוכלו להוסיף לזה את חבילת ההורדות כך שתיהיה תוכנה שיוכלו להוריד.אנשים יתחייבו לשנה.

המון אנשים ישלמו באופן עקבי כל חודש את הסכום החודשי לא משנה אם הורידו או לא והרווח יהיה גדול הרבה יותר.

הרווחים יתחלקו לחברות על פי אחוזי ההורדה וכולם יצאו מורווחים.

גם אנשים שלא הורידו עד עכשיו ולא קנו אף משחק ישלמו על זה וחלקם ימשיך לא להוריד,מי שקנה ימשיך לשלם לפעמים הוא ישלם בשנה הרבה יותר ממה שהוא משלם עד עכשיו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זהו כמו שאתה רואה סרט ב HOT.. חברת הכלבים קונה את הסרט ואתה יכול לראות אותו.. מה אתה משלם ישירות לחדשות ערוץ 2 בישביל לראות חדשות?

שככה חברות האינטרנט יקנו את המשחקים ויתנו לנו הורדה חינם של המשחק.. ככה כולם ירויחו ויהיה סבבה

... ואני בטוח שהעותק של פותח הנושא הוא לא חוקי בכלל!

עלק הוא קנה בכסף מלא WINRAR , קנה בכסף מלא PHOTOSHOP ( איזה 2000 שקל ) וקנה בכסף מלא בבילון.

למי שכל התוכנות שלו חוקיות במחשב זה יעלה לו איזה 5000 שקל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

SerpentMage איפה רשמתי שמותר לי להוריד ?

רשמתי את זה בשביל שפותח התארד יבין שלא לכולם יש כסף לקנות משחקים .

ומי אתה שתגיד לי מה לעשות בזמן הפנוי שלי .

תאמין לי שאני רוצה לעזוב את העבודה שלי ולמצוא לי אחרת .

אבל רוב העבודות לא מסתדרות לי עם השעות .

ולמה נראה לך שכל היום אני יושב במחשב ומשחק ?

יש לי רק 2 משחקים על המחשב .

ורק בימים האחרונים אני שיחקתי וזה היה במשחק COD 5 .

המשחקים שאני הכי אוהב אלה משחקי רשת .

כמו SILKROAD ROHAN וכאלה .

אז אם היה לי זמן הייתי משחק רוב הזמן במשחקים כאלה .

אולי יגיע מתישהו היום בו אף אחד לא יצליח לפרוץ/לעקוף את ההגנות של דיסקים

אני יהיה האחרון שיהיה מבואס מזה .

אבל אם יעשו את כל משחקי הרשת החינמיים בתשלום מזה אני באמת יתבאס.

בקשר לסרטים.

זה דווקא טוב אם יצליחו לעשות לה הגנה טובה .

ויהיה אפשר לקנות באיכות טובה ומחיר נורמלי דרך האינטרנט .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהחלט ת'רד מעניין! :hat:

בנוגע למה שאודי אמר, בהחלט אם אלבום לוסלס/ פלאק/ פורמט X אייכותי הייה עולה ככה-עד 10 דולר הייתי אומר שכל אחד היה רץ ישר לקנות. משחק גם כן, עד 10 דולר, נראה לי זה גם הגון.

לפי מה שאמרו מקודם זה נכון, הפיראטיות מקדמת את הטכנולוגיה וכך גם הפוך, אנשים לא היו קונים LCD תומכת HD אם לא היה להם ב-HD וכאלה.

מה גם נגיד בשוק הכוננים הקשיחים, אנשים באמת צריכים נפחים של טרה וכאלה בשביל "גיבויים" או חומר X? הרי בשליפה כל אחד יוכל לומר שמדובר בכונן שיכיל חומר פיראטי. הצרכן דורש יותר נפח הצרכן יקבל.. כנ"ל לגבי שרתיי גיבוי וכדומה..

בנוגע לנושא הפירסומות, הקטע בערוץ 22 או ערוץ 10 בהקרנות שלהם זה שהם קונים את הסרט, ואז מקרינים בטלויזיה ואז בין לבין כל איזה 20 דקות דוחפים לך פירסומות באורך של 5 דקות, מבאס מאוד ומוריד לדעתי מהערך של הסרט. מה גם שסך הכל הם לרוב מקרינים סרט יחסית ישן שעולה להם "בזול" והם שמים מלא מלא פירסומות ואז מכסים על ההפסדים שלהם.

ונגיד שחברות האינטרנט היו עושות את זה, מה היינו מרוויחים מזה? זה לא כאילו אני רואה את נט וויז'ן, , ועוד חברות האינטרנט "רוכשות" משחקים ומשחררות ברשת על שמם או עם פירסומות וכאלה.

בהמשך לנושא הזה של הפירסומות, נגיד והיה סרט טוב בטלויזיה ואני אומר שאני רוצה להקליט אותו ב-VCR שלי. אני כמובן כמו מקליט טוב אני אקליט את הסרט עצמו ולא את הפירסומות. אז מה קורה כאן בדיוק? אני גורף ל-22 ו-10 חלק מהרווחים של הסרטים שהם שידרו? הרי העתקתי לעצמי את הסרט, זה פיראטיות?

צורת פיתרון נוספת ש-HOT העלו לצרכן הישראלי זה שיטת ה-VOD, זה קיים וישנו. אין צורך לרכוש את המדיה עצמה יותר בבלוק באסטר או במקום X שמשכיר אלא אתה פשוט מקליק על השלט והסרט אצלך ל-5 ימים הקרובים "שמור".

איך אני רואה את זה בא לידי ביטוי בחברות? החברות פשוט יעשו חבילות זמן למשחק, אני אשחק במשחק שעה נגיד? אז חבילה של שעה, ותהיה חבילה של 60 שעות נגיד, אז כמובן שכמו בעסקים ככל שקונים יותר המחיר יותר זול- סיטונאות. תקנה יותר שעות משחק זה יהיה יותר זול. השיטה הזו יכולה להיות שימושית כי במקרה ונגיד "סיימת" לשחק במשחק אז אתה אולי הפסדת איקס דקות או שעות אבל החברות מרווחות ואז אתה יודע כבר מראש בערך כמה תשחק. לא השיטה האידיאלית אבל שיטה נחמדה.

חוץ מזה יש את האייטונס ועוד רבים, החסרונות בתחום המוזיקה זה שלרוב אתה מוריד את השיר לא באייכות המקורית שלו כי מורידים את הנפח ומקודדים לפורמט/גודל יותר קטן שכל צרכן יוכל לקנות ואז הרווחת שיר יחסית אייכותי וגם קטן ויורד מהר. אז פה אולי תהיה בעיה אם כל השירים יהיו ב-FLAC כי יקח הרבה נפח מקום על המחשב, וגם זה יקח הרבה זמן לרדת.

כמו שמישהו אמר, מאמין שהחברות כבר חשבו על 1001 רעיונות כבר לעומת מה שאני חשבתי..

בארה"ב לפי מה שזכור לי יש כבר ירידה בפיראטיות בעקבות פתרון מעניין שהחלו שם עם ספקיות האינטרנט שאומר שאם אתה מוריד מעל X מגה בייט או לא זוכר אז הספקיות נותנות לך אזהרה, אחרי כמה כאלה סוגרים לך את האינטרנט לחלוטין!

בעיה נגד זה שעולה לי עכשיו כל עניין ה-WIFI שמתחיל לתפוס תאוצה בשנים האחרונות לכיוון הטוב ואז כל אחד יהפוך את מקדונלדס/ארומה/ מסעדה X לבית הורדות. יבוא לשם לאכול ארוחה באיזה 3 שעות ואז בזמן שהוא אוכל יבוא עם הנייד שלו ויוריד לו איזה סרט או שתיים. אולי מהיום נשאיר גם טיפ לפי רמת המהירויות שיתנו לנו?

בכל מיקרה, את רמת הפיראטיות תמיד אפשר להוריד/ להעלות, להפסיק לגמרי זה לא יקרה לעולם כי אין דבר כזה מוחלט כמו שלעולם לא יפסיקו להיות אנסים, גנבים, ועוד ועוד..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

... ואני בטוח שהעותק של פותח הנושא הוא לא חוקי בכלל!

עלק הוא קנה בכסף מלא WINRAR , קנה בכסף מלא PHOTOSHOP ( איזה 2000 שקל ) וקנה בכסף מלא בבילון.

למי שכל התוכנות שלו חוקיות במחשב זה יעלה לו איזה 5000 שקל.

תהיה מופתע - אין לי!

תוכנת צריבה - חינמית - קוד פתוח.

אופיס - Open .

תרגום - מורפיקס.

אין לי וכל תוכנה אחרת לעריכת כל מיני דברים.

פשוט כל מה שעולה כסף ואני לא צריך - אין לי! או שיש לי תוכנות חינמיות.

לכל דבר יש פתרון. השאלה כמה מחפשים אחריו.

עד עכשיו הייתי באמת בעדך, ובעד הדעות שלך, ובעד הרעיונות שלך,

עד שקראתי את זה:

.........

מזה הבנתי שאתה סתם ילד שמנת מפונק שרץ לאמא שלו שתקנה לו משחקים חדשים.

........

לא לכולם יש כסף. אומנם אני לא במצב גרוע (תודה לאל) אבל אני ממש לא יכול להרשות לעצמי לקנות משחק חדש כול כמה שבועות.

יש לך מזל שנולדת להורים עשירים. אני בטוח שאם זה לא היה ככה, היו לך דעות בדיוק כמו שלנו.

1) אני לא ילד.

2) כל המשחקים שיש לי הם מכספי המלא. לא רצתי, לא ביקשתי ולא התחננתי למשחק חדש. רציתי משהו - הוא הגיע ממני.

3) אם רק היית צודק. הלוואי וההורים שלי היו עשירים. אמרתי כבר, אני לא במצב רע, אבל אל תתפלא אם אתה אפילו במצב יותר טוב משלי. ושוב, זה לא משנה, כי לא קיבלתי בילדות שלי כל מה שאני רוצה (ולהיפך) וכל מה שנמצא בחדר שלי חוץ מרוב הריהוט הוא מכספי האישי בלבד (כולל המחשב ותוכנו).

זה חלק מתופעת הישראלי היפה, סמוך עליו שהוא כבר יגיד לך איך לחיות וינהל לך את החיים... צביעות...

עזוב אותך, חיה ותן לחיות, מה אכפת לך מה החברות מפסידות? יש לך מניות שם? ולמה הצורך לחנך?

יהיו לך ילדים יום אחד, אותם תחנך איך שאתה חושב...

הורדות אגב זה שיא הקומוניזם, לכולם יש מה שלכולם יש... אז תברר גם במה אתה מאמין קודם לפני כל מיני ערכים בוויקיפדיה...

ממש ישראליות. אם השכן שלך (ואתה בתחום הזה שכן שלי) יוריד את הזבל בכניסה לבניין וישאיר אותו שם, לא תבקש ממנו שיפסיק?

אם הוא לא מפסיק לא תפנה לגוף שאמור לטפל בו? לא תעיר את תשומת הלב של הבניין/שכונה?

ושוב, לא אכפת לי מה החברות מפסידות (למרות שיש חברות שאני ממש אוהב), אכפת לי מה מפסידים האנשים שעובדים שם. ולא המנכ"ל או היו"ר, אלא המתכנת הפשוט.

הורדות זה שיא הקומוניזם ואני מסכים בהחלט, אבל הכל טוב ויפה כל עוד אתה לא פוגע באנשים.

אני אדגיש את זה, כי רשמתי את זה קודם, וכנראה לא שמים לזה לב:

לממש את אורך החיים בו אתה מאמין בתוך חברה אשר מתנהלת שונה, היא הכפייה האמיתית.

אני מאמין במה שאני מאמין, ואני לא מתבייש בזה, אבל כל עוד הזולת לא חושב כמוני, אני לא אכפה עליו את אמונותיי (שיתוף קבצים) ואצייט לדרך החיים שלו (ארכוש כחוק).

אני הולך ובוחר בבחירות, למרות שאני לא מאמין בדמוקרטיה ייצוגית (אבל עד כאן לדבר על דברים שלא קשורים לת'רד.)

בסופו של פוסט... אני תומך בהורדות ובשיתוף קבצים רק כשאף אחד לא נפגע מהם בדרך ישירה או עקיפה (גניבת העותק המוזהב של משחק היא דרך ישירה, ושכפול המשחק זו דרך עקיפה. זה הסבר לכל המתרצים פה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...