בעיה מאוד מוזרה בחיבור לפורום אחר לאחר התקנת ויסטה וכיצד היא נפתרה - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעיה מאוד מוזרה בחיבור לפורום אחר לאחר התקנת ויסטה וכיצד היא נפתרה

Immaculate

Recommended Posts

אני מספר את זה סתם לידע כללי של הקוראים, כאמור הבעיה נפתרה אבל זה סתם מקרה מצחיק וגם קצת מעניין. מצטער על הפוסט המגילתי משהו, אבל למי שיש כוח לקרוא, יש מסקנה נחמדה בסוף.

ובכן, מעשה שהיה כך היה: ;D

הרכבתי מחשב חדש, התקנתי עליו ויסטה, ואני עובד עליו במקביל למחשב הישן, שמחובר לאינטרנט. אני גולש בפורום כלשהו כבר די הרבה זמן ואני משתמש וותיק שם ללא שום בעיות מעולם. עכשיו, יש לי חיבור פתוח (ללא חייגן) דרך הכבלים. אז מתי שהגיע הזמן המתאים, העברתי את כבל הרשת למחשב החדש, ובאמת המחשב קיבל IP אוטומטית והכל בסדר, התחבר לאיטרנט תוך כמה שניות בלי בעיות. אז אני ניגש לכמה אתרים לוודא שהכל עובד כשורה, וכולם עובדים חוץ מאותו פורום. לא זאת ועוד, אלא שאני מקבל הודעה: "נחסמת לצמיתות מהפורום" ולמטה כתוב "כתובת ה-IP שלך נחסמה". ואני לא מבין מה לא עשיתי בסדר לעזאזל, את מי עצבנתי.

אז אמרתי, טוב, אין לי כח להתחיל לפתור את התקלה, בואו נעקוף אותה. התקשרתי לספק שלי וביקשתי שיחליפו לי כתובת. הם אמרו לי שמכיוון שזה חיבור פתוח, הכתובת ניתנת ע"י התשתית (הוט) ולא ע"י הספק. אז התקשרתי להוט וביקשתי שיחליפו לי כתובת. הם אמרו שאי אפשר, שזאת כתובת קבועה, ושהיא מתחלפת פעם בכמה חודשים (מה שהסתבר בדיעבד בתור שקר וכזב). אמרתי מסתומרת אי אפשר, ברור שאתם יכולים אתם פשוט לא רוצים. אז הם אמרו שזה אפשרי, אבל שאז אני אצטרך חייגן. חשבתי על זה כמה שניות והחלטתי שמאוד נוח לי עם החיבור הפתוח הזה וננסה לפתור את התקלה.

אז שלחתי מייל למנהל של הפורום ההוא, ובינתיים עד שהוא יענה, אמרתי לעצמי שאני אנסה לגלוש דרך שרת פרוקסי, כך מן הסתם ה-IP שלי יהיה שונה. אבל לא הצלחתי למצוא שרת נורמלי שגם עובד וגם לא שקוף (אפילו השקוף לא ממש עבד). בינתיים מנהל הפורומים ענה לי אז זנחתי את הקו הזה.

אז כמו שאמרתי, שלחתי מייל למנהל של האתר וסיפרתי לו מה קרה. הוא שאל אותי בתגובה אם זה קורה בשני המחשבים. לתומי הנחתי ששני המחשבים מקבלים כל פעם את אותה כתובת IP, אבל "למען הסדר הטוב" חיברתי את הכבל חזרה למחשב הישן ולהפתעתי כי רבה, הפורום עולה! חבל שלא השכלתי לבדוק את כתובת ה-IP כי בסופו של דבר התברר שהיא אכן היתה שונה ואני סתם לוקה בחוסר ידע בנושא, וזה היה יכול להוות רמז לפתרון יותר מהיר.

בכל אופן, אז איפה היינו? אה כן, המייל הבא ממנו מדווח לי שאין את ה-IP שלי ברשימת הכתובות החסומות! עכשיו אני כבר באמת לא מבין מה קורה. אמרתי לעצמי, אולי זה משהו במערכת ההפעלה? המחשב הקודם על וזה . אולי איזה משהו התקלקל, אנאערף. אז מחקתי את כל הקוקיז ואת כל הטמפים, אמרתי לעצמי שווה ניסיון. לא עזר. (שכחתי להוסיף בהתחלה שקיבלתי את הודעת החסימה לפני שהספקתי בכלל להכניס שם משתמש וססמא, כך שלא היוזר נחסם אלא ה-IP עצמו). חזרתי למחשב הקודם ומחקתי גם שם טמפים וקוקיז ב"תקווה" שהתקלה תופיע גם שם. גורנישט, כלום, נאדה.

אמרתי, אוקי, נעדכן את . הורדתי את כל העדכונים האפשריים ב"תקווה" שזה עוד באג של שיתוקן ע"י אחד מהעדכונים. לא עזר.

מה מסתבר? שבשרת של הפורום ההוא, היה כלל חסימה שאמר שכל הכתובות שמתחילות ב-XXX.YYY ונגמרות ב-ZZZ נחסמות. רק מה, שבמקריות נדירה, אבל ממש נדירה, כתובת ה-IP שלי התחילה ב-ZZZ ונגמרה ב-YYY.XXX !!! ומערכת הפורומים קראה את הכתובת שלי "הפוך" ושייכה אותה לכלל הזה! ולכן נחסמתי!

הכלל הזה הוא כלל ישן שממילא לא רלוונטי להם כיום, אז הוא העיף אותו, וזהו. problem solved...

מסקנה: תמיד במחשבים מופיעות בזמנים קרובים תקלות שנראות קשורות כאשר למעשה אין ביניהן שום קשר. לא פעם ראשונה שזה קורה לי. צריך להשתחרר מהקבעון הזה שתקלות שקורות אחת אחרי השניה הן קשורות, ולחשוב "מחוץ לקופסא" מה שנקרא. זה קרה בדיוק אחרי התקנה של (מערכת שאני עובד איתה לראשונה) על מחשב חדש. וזה לא היה קשור לזה בכלל, אפילו לא במרוחק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בחיבור ללא חייגן בכבלים, כל של ציוד קצה מקבל כתובת IP משלו.

אם תחבר למודם שלך 3 מחשבים שונים (דרך סוויצ') - הרי לכל אחד מהם כרטיס רשת שעליו צרוב ייחודי

אזי כל אחד מהם יקבל כתובת IP שונה, שתהיה מוקצה לו לפרק זמן די ארוך (כמה חודשים, ואפילו שנים).

יש הגבלה על כמות כתובות ה IP שמוקצות למודם אחד, בד"כ 2 או 3 זה המקסימום, ציוד חדש שתחבר לא יקבל כתובת חוקית.

בחברת הכבלים יכולים לאפס את כל הכתובות המוקצות לך, אם היו עושים את זה והיית ממתין אחרי האיפוס משהו כמו שעתיים-שלוש,

ורק אז מחבר את המחשב למודם - יש סיכוי טוב שהיית מושך כתובת IP שונה.

(בנוסף, יכולת לשנות את ה של כ.הרשת בחשב החדש שלך, והיית מקבל IP שונה)

ולא, מקסת'ון לא יותר טוב מפיירפוקס :) אבל זה נושא לדיון אחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז רק שניה, לא הבנתי פה משהו

בסוף התכתובת עם מנהל האתר, אחרי שאמרתי לו שהאייפי שלי לא משתנה במשך כמה חודשים (שזה מה שאמרו לי בהוט, שעכשיו אתה מאשר לי את זה), הוא אמר לי שאני טועה והציג לי רשימה של כתובות מהן גלשתי בימים האחרונים. כולל אתמול (עכשיו זה כבר שלשום). ולא גלשתי לאותו אתר ממחשב אחר. אז איך זה יכול להיות שהיו לי כמה כתובות IP מהזמן האחרון? איך זה מסתדר עם מה שאתה אומר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם יש לך חיבור ללא חייגן בכבלים, הIP שלך לא משתנה במשך חודשים רבים מאוד.

אם אתה אומר שנכנסת לאותו פורום עם מספר Iפ שונים, מאותו מחשב במשך הימים האחרונים, אז יש שלוש אפשרויות בלבד.

או שהחיבור שלך הוא בכל זאת עם חייגן ..

או שמנהל האתר משקר לך בכוונה תחילה

או שמישהו מטייל עם הפרטים שלך באותו פורום.

בקשר לשני הראשונים אין לך הרבה מה לעשות, במקרה השלישי תשנה את הסיסמא שלך בפורום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החיבור הוא ללא חייגן, וזה בוודאות (אני אמנם לא מומחה במחשבים אבל אני מספיק מבין בזה בשביל לדעת ללא שום ספק)

לא נראה לי שמנהל האתר ההוא משקר, מעבר לכך שאין לו סיבה, אני מכיר אותו אישית (בערך, נפגשנו כמה פעמים, ובכלל, מדובר בפורום של אגודת סטודנטים, אין לו שום רווח אישי מהאתר חוץ מהמשכורת שלו).

אני אבקש ממנו גם את התאריכים שבהם השתמשתי בכתובות, ונראה, כי באמת התחברתי לפורום ממחשבים אחרים בשבוע~ ומשהו האחרון

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן לא הבנת :)

כאשר אתה מחבר מחשב בשיטת החיבור בה אתה מחובר למודם כבלים ,

ה DHCP אצל HOT "מחליט" איזה IP להקנות בעזרת אלגוריטם שמתחשב בכתובת של הכרטיס .

לכל מחשב וכרטיס רשת יש כתובת שונה ולכן אתה מקבל IP שונה כאשר אתה מחבר מחשב (כרטיס ) שונה.

לאותו ה IP יהיה קבוע לזמן ארוך.

את התקלה גרמו אנשי האדמין שאחראים על הפורום , העובדה שרוב ה IP משתנים אצל ספקי זהו דבר ידוע ולכן לא חוסמים לפי IP.

למרות שבארהב מאוד מקובל חיבור MPLS ולכן אני מסייג.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...