דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0 - עמוד 306 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0

karpad

Recommended Posts

בתורה רשום דברים בלי שינויים. 5680 שנה,אנשים התחילו לרשום,מה היה ועד עכשיו.. ולא מוצאים שקרים.

הפחמן 14 זאת שיטה מוטעית שלא מעט נסויים כשלו.

....

פחמן 14 זה שקר, ויונה הנביא שחי שבוע בתוך לוויתן זו אמת לאמיתה :facepalm:

אחר כך תוהים מדוע צריך לימודי ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 4.6k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

תאוריה היא לא רק השערה. כפי שכבר כתבתי, לא רק שאתה לא מכיר את התאוריות שלהן אתה מתנגד, אתה אפילו לא מכיר את השיטה המדעית שעל פיה נוצרו אותן תאוריות.

ושוב, המחשב שלך פועל על סמך תאוריה מדעית. מאחר שזו "רק השערה", הוא בטח לא עובד. תכבה אותו.

לאבולוציה יש מספר עצום של ראיות מאוששות. גם אם תתעלם מכל המאובנים, עדיין תישאר עם מספר אדיר של ממצאים שתומכים באבולוציה. צריך משהו קצת יותר רציני מהאמירה "רק תאוריה" כדי להפריך אותה.

copy.pngurl.pngfavicon.icofavicon.icofavicon.ico

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני שמח שאנחנו יורדים לפסים אישיים.

ככה סוף סוף יש לי הזדמנות זמן וחשק לדבר על הדברים החשובים באמת.

הכל בעצם קיים בראש של בני האדם.

אלוהים, דת, מצוות, שכר, עונש, קדושה, טומאה.

זה הכל פעילות עצבית בים של נוירונים.

הפסיכו-לוגיה של בני האדם.

חלק ממערך פיזיולוגי ניורוביולוגי שקיים במוח ומוקדשים לו איזורים שלמים שיש להם חיים משלהם.

וכמו כל יצור חי או קבוצה של יצורים חיים, אותם קבוצות נוירונים רוצים לחיות ולהגן על קיומם.

הם שרדו וגדלו והתחזקו, עם כל הפונקציות שצריך כדי להזין ולשמר את פעילותם.

כשחושבים על זה בעצם כל הדיונים כאן בפורום הם קבוצות נוירונים במאבק על קיומם.

ומתוך ההבנה של אותם קבוצות נוירונים, הצורה שלהם, המאפיינים שלהם, והדרך שהם ניזונים וחיים, אפשר להבין המון.

האדם הוא יצור מאוד אינטליגנטי.

יש לאדם אינטואיציה ותבונה להבין במידה רבה (גם אם בדרכים שונות) את האמת הנוירולוגית.

הדת עושה בתבונה הזאת שימוש רב.

הרי הדת בסופו של דבר, כמו כל דבר אחר, היא מבנה נוירולוגי.

הדת היא גידול נוירולוגי אישי וחברתי סבוך מאוד עם מערכות אברים משלו.

כשהדתיים אומרים "לחזק את האמונה", "התחזקות" וכו...

הם בעצם מתכוונים לחיזוק אותם קבוצות נוירולוגיות שניזונות ומזינות את האיבר הגדול הראשי שהוא "אלוהים" ו"היהדות".

והדרך לעשות זאת היא בעזרת ניורו-לוגיקה מהונדסת למטרה זו.

העומס האדיר של הפעילות שמופעל כדי להשיג זאת, מוביל במידה כזאת או אחרת למצב שבו החומר מגיע למסה קריטית וקורס אל תוך עצמו, בדומה לקיומם של חורים שחורים.

ובולע את כל הגופים השמימיים שמסביב ואפילו את האור עצמו.

כמובן כל זה מבחינה ניורוביולוגית.

זה לא פלא אם כן שגם כשתדליק אצלם קבוצת תאים שיש בה אמת בפני עצמה או הגיון בלתי ניתן לעירעור, לא יקח הרבה זמן עד שהם ימשכו ויבלעו ע"י אותו חור שחור אצלם במוח, ויאבדו את מסלולם הטבעי.

זה הטבע של קיום בתוך או ליד חור שחור.

ולכן שינוי אמיתי במציאות הנוירונית של אדם חרדי היא כמעט בלתי אפשרית מבחינה פיזיקלית.

מושג הטוב והרע מקבל אופי בהתאם לזה.

הטוב האולטימטיבי הוא מה שמחזק את החור השחור.

והרע האולטימטיבי הוא מה שמחליש ומנוגד לחור השחור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תארוך פחמן 14 הוכח כלא נכון בניסויים? ואני זה שטוען טענות הזויות?

מה דעתך לפני שאתה טוען כאלה טענות להביא סימוכין לשטויות שאתה אומר?

ובתור חילוני, אני יכול להגיד לך שאני לא מאמין למה שכתוב בתנ"ך.

ישנם דברים מסויימים שם שהם נכונים מבחינה היסטורית, ויש אחרים שאין להם הוכחות בכלל,

ובהחלט ובהחלט שאני לא מאמין למילה וחצי מילה ממה שכתוב על אלוהים. או על סיפור הבריאה למשל. או על סיפור המבול. או על הרבה סיפורים אחרים בתנ"ך.

ובהחלט ובהחלט שאני לא מאמין בשטות שהדתיים טוענים שהתורה ניתנה למשה בהר סיני, כאשר מישהו שקורא

את התנ"ך עם קמצוץ של ספקנות יכול לראות שהתנ"ך נכתב על ידי סופרים שונים ומשונים בתקופות שונות לאורך ההיסטוריה.

ואתה יכול להמשיך לקרוא לזה "תאוריה" כאילו שזה סתם השערה ותו לא, אבל ה"תאוריה" הזאת היא בדיוק אותה "תאוריה"

שהביאה לך ולשאר העולם את הרפואה המודרנית, , מחשבים מתקדמים וחלליות.

שלא נדבר על כל הניסויים שנערכו לאורך ההיסטוריה בשביל להראות את הנכונות (החלקית, לפחות) של התאוריות המדעיות למיניהן. אבל למה שזה יפריע לך לטעון שזה סתם השערה?

השערה שהפכה לעובדה.תן לי עובדה שהדבר הזה קיים מיליירדי שנה..החישובים לא מדוייקים ויש אינספור הוכחות.חפש בגוגל.אתה צריך לגלות את האמת.אני את שלי מציתי.

ואם כבר, תזכיר לי לאיזה המצאות הספר הזה שאתה כל כך אוהב הוביל?

הכל רשום.. אל תתעלם,פשוט תלמד.

כל היסודות בפיזיקה ובאסטרנומיה וכל השאר,נרשמו ע"י "אנשים משועממים" לפני שנים רבות(ע"פ דבריך)..השערות מדוייקות ? כנראה שכן.יש כל כך הרבה דברים שאני יכול לסתור בדבריך שאני יכול לרשום ספר רב מכר.. :facepalm:

ואני לא יפרט את כולם כי את רוב הזמן שלי אני ישרוף על הפורום.

ואני לא מתוסכל. זה מצחיק ומעציב אותי שיש בני אדם שמסוגלים להאמין בכזאת אדיקות בגיבוב של שטויות חסר הוכחות.

אבל לי לא באמת אכפת, אני לא זה שמבזבז את החיים שלי על כוכב הלכת הזה בסגידה ליישות שאינה קיימת.

אני את הסטייק בשמנת ואת השרימפס ואת החזיר שלי אוכל בכל מקרה. אתם אלה שצריכים לסבול בלי לחם בפסח, לא אני.

אז מתוסכל? ממש לא. רק לא מאמין שיש אנשים שמסוגלים להאמין בצורה עיוורת בארנב הפסחא. אה, סליחה, אלוהים. אבל מה ההבדל בעצם?

"וכסיל לא יבין את זאת"..

משהו קטן בשבילך.תקרא קצת

כסיל = השונא דעת

• האם, בכל פעם שמציעים לי ללמוד, אני מסתכל לקצה השני של הארץ, ומחפש תירוצים מדוע אי אפשר ללמוד עכשיו? משלי יז24: "אֶת פְּנֵי מֵבִין חָכְמָה, וְעֵינֵי כְסִיל בִּקְצֵה אָרֶץ" (פירוט).
  • האם אני מרגיש בוז כלפי אדם האומר דברים הגיוניים? משלי כג9: "בְּאָזְנֵי כְסִיל אַל תְּדַבֵּר, כִּי יָבוּז לְשֵׂכֶל מִלֶּיךָ" (פירוט).
  • האם אני חש ביטחון מלא בכל מסקנה שאני מגיע אליה, ומרגיש שאין לי צורך לשמוע אף דעה אחרת? משלי כח26: "בּוֹטֵחַ בְּלִבּוֹ הוּא כְסִיל, וְהוֹלֵךְ בְּחָכְמָה הוּא יִמָּלֵט" (פירוט).
  • האם, כשאני שומע דעה של אדם אחר, אני לא מסוגל אפילו "להחזיק בראש" את הדעה שלו כדי להבין מה הוא חושב? משלי טו7: "שִׂפְתֵי חֲכָמִים יְזָרוּ דָעַת, וְלֵב כְּסִילִים לֹא כֵן" (פירוט)
  • האם הייתי רוצה לקנות תואר אקדמי בכסף, בלי שאצטרך לאמץ את המוח? משלי יז16: "לָמָּה זֶּה מְחִיר בְּיַד כְּסִיל לִקְנוֹת חָכְמָה - וְלֶב אָיִן" (פירוט).
  • האם אני בוחן את הדברים שאני שומע לפי מצבו הכלכלי של מי שאומר אותם? משלי יד24: "עֲטֶרֶת חֲכָמִים עָשְׁרָם, אִוֶּלֶת כְּסִילִים אִוֶּלֶת" (פירוט).
  • האם אני אוהב לשמוע דברים שטחיים, המציגים רק צד אחד של המציאות? משלי טו14: "לֵב נָבוֹן יְבַקֶּשׁ דָּעַת, ופני כְסִילִים יִרְעֶה אִוֶּלֶת" (פירוט).
  • האם אני מתעלם מהעובדות, וממשיך ללכת באותה דרך גם כשהעובדות מראות שהדרך כושלת? קהלת ב14: "הֶחָכָם עֵינָיו בְּרֹאשׁוֹ, וְהַכְּסִיל בַּחֹשֶׁךְ הוֹלֵךְ..." (פירוט) .
  • נלקח מהאתר http://tora.us.fm/tnk1/kma/qjrim1/ksil.html

---------------------------------

פחמן 14 זה שקר, ויונה הנביא שחי שבוע בתוך לוויתן זו אמת לאמיתה :facepalm:

אחר כך תוהים מדוע צריך לימודי ...

אם תאמיןאמין לשקר האבולוציה ולכל מה שמאכילים אותך המדענים עם הספקות שלהם,ואתה משוכנע 100% שהיית קוף לפני,

איך זה שלא תאמין לסיפור כזה "פושט".אם כבר לרדת עלי אז דבר על קריעת הים..

לא רחוק מאיתנו,יש את הקוסם ההוא שהצליח לשרוד 3 ימים בתוך קרחון.ויש אנשים ששורדים בתנאים הזויים.

רק שם לב איך אתה סותר את דברי.. הפחמן 14 לא מדוייק ! בדקו על פחם ממכרות,כלבי ים ועוד כמה מינים..

אל תרשום סתם שטויות בבקשה.

דפדפו דף אחד אחורה ותענו לי על השאלה שהחלטתם לפסוח עליה:

איך משה קבע שאין דג עם קסקסים שאין לו סנפירים ? (אין דבר כזה ולא יהיה).

איך הוא קבע שיש ארנבות וכל מיני מינים וכל מיני שרצים שהם במיוחד אסורים לאכילה ?

כל כך הרבה דברים שאם תלמדו אותם,אתם תסכילו קצת יותר.

משה לא היה צוללן ובטח ובטח שלא צלם או מדען שהשקיף כל יום על המים.

עד היום לא מצאו שרץ וחיה כזאת,כן זאת עובדה !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האכילו אותך שטויות בתור לאמונה ואתה לקחת אותה כמו שהיא בלי להבין מהי ושהיא מבוססת על טעות.

ועכשיו אתה מנפנף בה בגאון ומחפש להאכיל אחרים באותה התרעלת.

יש כזה דבר בכלל דג בלי סנפיר ?

אם יש לו קשקשים ואין לו סנפירים איך זה יכול להיות דג.

בהגדרה שלו, לדג יש סנפירים.

אם אין לו סנפירים אז זה נחש או סרטן או צב, וכו...

זה כמו שאני יגיד שאין אדם שיש לו זקן אבל אין לו אוזניים (אבל הפוך יש כמובן).

איך ידעתי ?

אתה קולט כמה זה מטומטם ?

הסיבה שקשקשים הם סימן לדג שאינו רעיל נובע מהנסיון של הדייגים שדגו באיזור.

ומכאן מגיע הכלל הפשוט והמגביל הזה, שמיועד למי שאינו מכיר ולא רוצה לאכול דג רעיל בטעות.

ומי שלמד ולימד את הכלל הזה היו דייגים מטבע הדברים.

ולא לא קראתי את זה בשום מקום.

הרגע חשבתי על זה מתוך ההגיון הבריא.

מסתבר שיש יתרון למי שלא קובר את עצמו בספרים עתיקים של אנשים חולים ששכלם נלכד בחור שחור נוירולוגי.

ומה אתה מבלבל על דברים שמשה קבע במיוחד שאסור לאכול ארנבות.

מה חכם בדיוק בזה ?

אין שום סיבה לא לאכול ארנבות, הם מאוד טעימות ובריאות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השערה שהפכה לעובדה.תן לי עובדה שהדבר הזה קיים מיליירדי שנה..החישובים לא מדוייקים ויש אינספור הוכחות.חפש בגוגל.אתה צריך לגלות את האמת.אני את שלי מציתי.

כרגיל, אין לדתי המחמד הוכחות להביא אלא רק זיוני שכל ו"לך תחפש".

אם תאמיןאמין לשקר האבולוציה ולכל מה שמאכילים אותך המדענים עם הספקות שלהם,ואתה משוכנע 100% שהיית קוף לפני,

איך זה שלא תאמין לסיפור כזה "פושט".אם כבר לרדת עלי אז דבר על קריעת הים..

לא רחוק מאיתנו,יש את הקוסם ההוא שהצליח לשרוד 3 ימים בתוך קרחון.ויש אנשים ששורדים בתנאים הזויים.

רק שם לב איך אתה סותר את דברי.. הפחמן 14 לא מדוייק ! בדקו על פחם ממכרות,כלבי ים ועוד כמה מינים..

אל תרשום סתם שטויות בבקשה.

בדקו? מי בדק? אולי תפסיק לזיין בשכל ותתחיל להביא הוכחות?

וכן, אני משוכנע לחלוטין שלבני האדם ולקופים יש אב קדמון משותף. וגם את האבולוציה אפשר לראות טוב מאוד איך היא מתקיימת במציאות בניסוי מעבדה על ייצורים בעלי מחזור חיים קצר.

דפדפו דף אחד אחורה ותענו לי על השאלה שהחלטתם לפסוח עליה:

לא יודע איך הוא קבע כזה דבר. ואפילו אם נניח והוא צודק (ויכול להיות שהוא צודק, אין לי מושג), אז מה? מה זה משנה?

אם אני אגיד שהשמש זורחת בחוץ ושיש חייזרים על מאדים, האם בגלל שצדקתי בחלק הראשון (שהשמש זורחת) זה אומר שגם החלק השני נכון (שיש חייזרים על מאדים)? כמובן שלא!

אז אותו הדבר עם משה, הוא מוזמן להגיד מה שבא לו על דגים. אבל זה לא הופך אותו למומחה בשום דבר אחר מלבד דגים.

ומה לעזאזל הבעיה עם לאכול ארנבות? מיליוני אנשים ברחבי העולם אוכלים ארנבות בלי שום בעיה.

ורק אתה, או שמא, משה, החליט שאסור לאכול ארנבות... ובכן, משה מוזמן לקחת את כל העצות שלו בנוגע לארנבות ולחזור למכור דגים.

ותספיק לכתוב ב-bold כל הזמן. זה מכוער, מגעיל וצעקני. מצד שני, כנראה שזה מתאים לשטויות המתלהמות וחסרות ההוכחות שאתה כותב, אז אולי עדיף שתמשיך.

copy.pngfavicon.icofavicon.ico

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כרגיל, אין לדתי המחמד הוכחות להביא אלא רק זיוני שכל ו"לך תחפש".

בוא תגיד לי את זה בארבע עניים ונראה.

בדקו? מי בדק? אולי תפסיק לזיין בשכל ותתחיל להביא הוכחות?

וכן, אני משוכנע לחלוטין שלבני האדם ולקופים יש אב קדמון משותף. וגם את האבולוציה אפשר לראות טוב מאוד איך היא מתקיימת במציאות בניסוי מעבדה על ייצורים בעלי מחזור חיים קצר.

קצת מידע עם מקורות.(כן כן הידברות..).

http://www.hidabroot.org/ARDetail.asp?BlogID=111184

לא יודע איך הוא קבע כזה דבר. ואפילו אם נניח והוא צודק (ויכול להיות שהוא צודק, אין לי מושג), אז מה? מה זה משנה?

אם אני אגיד שהשמש זורחת בחוץ ושיש חייזרים על מאדים, האם בגלל שצדקתי בחלק הראשון (שהשמש זורחת) זה אומר שגם החלק השני נכון (שיש חייזרים על מאדים)? כמובן שלא!

אז אותו הדבר עם משה, הוא מוזמן להגיד מה שבא לו על דגים. אבל זה לא הופך אותו למומחה בשום דבר אחר מלבד דגים.

ומה לעזאזל הבעיה עם לאכול ארנבות? מיליוני אנשים ברחבי העולם אוכלים ארנבות בלי שום בעיה.

ורק אתה, או שמא, משה, החליט שאסור לאכול ארנבות... ובכן, משה מוזמן לקחת את כל העצות שלו בנוגע לארנבות ולחזור למכור דגים.

לא ציפיתי לתשובה כזאת מטומטמם.

אל תאכל ארנבת כי אלוקים ציווה.

עם אטימות כמו שלך,אני חייב להדגיש את הדברים שלא תזיין בשכל ותסטה מהנושא שלי !.כמו שרוב החכמולוגים עושים פה.

ותכלס לא הייתי מתבייש להוריד לך איזה כף שטות או בעיטת שטות.

אני מבזבז את הזמן שלי כאן..הרמה ירודה שבא לי לצחוק.

ראש בקיר :s07:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החור השחור הניורוביולוגי מכופף ובולע אפילו אור.

ובתור חילוני, אני יכול להגיד לך שאני לא מאמין למה שכתוב בתנ"ך.

ישנם דברים מסויימים שם שהם נכונים מבחינה היסטורית, ויש אחרים שאין להם הוכחות בכלל,

ובהחלט ובהחלט שאני לא מאמין למילה וחצי מילה ממה שכתוב על אלוהים. או על סיפור הבריאה למשל. או על סיפור המבול. או על הרבה סיפורים אחרים בתנ"ך.

ובהחלט ובהחלט שאני לא מאמין בשטות שהדתיים טוענים שהתורה ניתנה למשה בהר סיני, כאשר מישהו שקורא

את התנ"ך עם קמצוץ של ספקנות יכול לראות שהתנ"ך נכתב על ידי סופרים שונים ומשונים בתקופות שונות לאורך ההיסטוריה.

כי את נגנית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך אני אוהב שדתיים שלא למדו אפילו דקה אחת של שיעור מדעים בכיתה ז', אבל הם כן יודעים יותר טוב מכל המדענים, אולי תשתמשו בידע ובשכל שלכם כדי לעשות מחקר מדעי אמיתי ותזכו בפרס נובל? אתה יודע כמה כסף מקבל מי שזוכה בפרס נובל?

הכי יפה זה שההוכחה היחידה בשבילהם זה יהיה לעמוד ליד דינוזאור במשך עשרות מיליוני שנים ולספור כמה שנים הוא מת.. שום דבר אחר לא קביל, כי אולי זה עובד רק ל2000 שנה ואחרי 2000 שנה פתאום החומר מחליט להאיץ את ההתפרקות שלו???

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שאני אומר זה שאת התורה גם לא כתבנו, לקחנו סיפור שהיה קיים וסיפרנו אותו מחדש בצורה שלנו זה הכל...

כלומר, יש למיטוסים שם מקור יותר מוקדם מאיתנו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

sniper434

למה שלא תפסיק לקלל ותשיב על טענותי לגבי גיל העולם?

אתה הרי לא באת לשם הדיון אלא לשם "התחזקות".

האמת? לא מפתיע אותי, שהרי אלה שחזקים באמונתם כבר מזמן הבינו שהתורה היא לא ספר .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קצת מידע עם מקורות.(כן כן הידברות..).

http://www.hidabroot.org/ARDetail.asp?BlogID=111184

נו, זו הרמה הרגילה של הידברות. אותו אתר שטוען ששינוי זעיר בחוקי הטבע יגרום לכך שחיים יהפכו בלתי אפשריים טוען שבמהלך אלפי השנים האחרונות היה שינוי משמעותי בחוקי הטבע שגרם להתפרקות מהירה מאוד של חומרים רדיואקטיביים. עיקביות היא לא הצד החזק שלהם.

כמות הפחמן 14 באטמוספירה יכולה להשתנות (ובאמת משתנה), אבל מה שמודדים הוא לא את כמות הפחמן 14 בבעל החי לשעבר, מה שבודקים הוא היחס בין פחמן 14 לפחמן 12 - וזה מספר הרבה יותר יציב. בנוסף, אנחנו יודעים כמה פחמן 14 היה באטמוספירה באלפי השנים האחרונות ע"י בדיקת כמותו בשלג העד שבקטבים, שם יש שכבות שלג בנות אלפי שנים, כך שאין שום בעיה לכייל את המדידות.

ואם היתה רק חצי מכמות הפחמן 14 משאנחנו חושבים שהיתה? לא בעיה - מחצית החיים של פחמן 14, כלומר הזמן בו חצי מהכמות מתפרקת, הוא כ- 6,000 שנים. כלומר אם חשבת שהיתה כמות X ולכן המומיה היא בת 15,000 שנים ובפועל היתה כמות X/2, המשמעות היא שגיל המומיה הוא חצי ממה שחישבת או 7,500 שנים. ובהחלט מצאו ממצאים שתוארכו כבני 15,000 שנים ויותר, כלומר גם אם מניחים שכמות הפחמן 14 הוכפלה מאז בריאת העולם, זה עדיין לא מסביר את התארוכים של הממצאים האלו.

נכון, כמות הפחמן 14 גדלה באופן זמני בשנות השישים. וזה קרה, כפי שצוטט, בגלל המספר הרב של ניסויי פצצות המימן באותה תקופה, בהם נוצרו מספר רב של איזוטופים רדיואקטיביים קלים. אלא מה, זה תהליך זמני - ברגע שהניסויים נפסקים (בעקבות חתימה על הסכמי הגבלת הניסויים), כמות הפחמן 14 מתחילה לרדת עד שדי מהר הוא חוזר לרמתו הקודמת. בנוסף, זה תהליך שיכול להגדיל את כמות הפחמן 14, כלומר לגרום לאורגניזמים להופיע כצעירים יותר מכפי שהם בפועל ואתם טוענים שההיפך הוא שאירע, שאנחנו רואים יצורים צעירים יחסית שלפי ריכוזי הפחמן 14 שבהם אנחנו חושבים שהם זקנים יותר.

נכון, כמות הקרינה שמגיעה לכדור הארץ יכולה להשתנות. אלא מה, שינוי גדול יגרום לכך שהחיים יהפכו לבלתי אפשריים... ואיך זה מסביר מדידות שנעשו באיזוטופים כבדים יותר, כאלו שלא נוצרים ע"י קרינה קוסמית?

ובגלל שאני כבר עייף, בדילוגים קלים וממש בקיצור:

"היום יש בידינו ראיות המעידות על כך שהקרינה הקוסמית לא היתה קבועה באופן מוחלט בתקופות שגיל המאובנים שלהן מתוארך בעזרת פחמן 14", (המדע והאל עמ' 69).

לא אמין, שים לב למקור.

"למרבה האירוניה פחמן 14 כמעט אינו קשור לממצא המאובנים והוא חסר כל משמעות בתיארוך מאובנים של דינוזאורים ושל היצורים שנמצאו בסלעי הצפחה במעבר ברג'ס. מאחר שזמן מחצית חיים של פחמן 14 הוא פחות מ600 שנה, אין לו משמעות בכל הנוגע לתיארוך ממצאים בני מליוני שנים", (המדע והאל עמ' 67). לפיכך הגיל המופלג שמייחסים לעולם בודאי אינו נסמך על פחמן 14

הופלה, שוב אותו מקור. והפעם לא מדובר רק על פיקפוק באמינותו, הפעם הוא בבירור טועה: מחצית החיים של פחמן 14 הוא קצת פחות מ- 6,000 ולא קצת פחות מ- 600, או פי עשר מכפי שנטען באותו מקור. ברור שאי אפשר לתארך מאובנים בשיטת פחמן 14 - פחמן 14 רלוונטי רק לרקמות חיות, מאובנים עשויים מאבן. גם אם משך מחצית החיים של פחמן 14 היה מיליוני שנים עדיין אי אפשר היה להשתמש בו לצורך זה.

גם "אבן יהואש" שעמדה בעינה של סערה ארכיאולוגית קטנה עד שהתבררה באופן סופי כמזוייפת, נקבעה לתקופת יהואש ע"פ בדיקות פחמן 14, (מכון ויצמן למדע, גליון 33 יוני 2004).

שוב, אי אפשר לתארך אבנים בשיטת פחמן 14. כלומר או שבאותו גיליון כתבו שטויות או שהידברות מחרטטים כהרגלם.

"הגילים המופלגים ביותר שנקבעו בשיטה זו בסלעים קדומים הם כ3.5 מליארד שנים.. אך יש יסוד להנחה שערכים אלה הם מופרזים ושאין הם קובעים אלא את הגבול העליון, (אנצ"ע כרך י' עמ' 85, ראה שם על סתירות שמעלות בדיקות אלו).

אי אפשר לקבוע את גילם של סלעים בשיטת פחמן 14!

מקורות נוספים על אלפי בדיקות של מאובנים ניאנדרטליים, קרומניונים, שכבות פחם נפט וגז, המלמדות על גיל של אלפי שנים ולא מליונים כפי התיאוריה המקובלת

אי אפשר לתארך בפחמן 14!!!

ליבי (ממציא השיטה) עמד על כך שמשהו לא היה כשורה כאשר דגימות מצריות שתוארכו לפי שיטתו נתנו בעקביות תוצאות צעירות מדי בהשואה לכרונולוגיה ההיסטורית המקומית, כיום משתמשים בתיארוך ההיסטורי בכדי לקבוע את מקומו היחסי של הממצא ע"פ התיארוך ורק לאחר מכן מתאימים את הבדיקה לנתונים, נמצאו אי התאמות שיטתיות בין התיארוך בעזרת פחמן 14 לבין לוחות הזמנים ההיסטוריים מכל העולם.. על סמך תוצאות אלו הביעו מספר אגיפטולוגים את אי אמונם בשיטת הפחמן 14", (עמנואל וליקובסקי, תקופות בתהו, מבא תיארוך בעזרת פחמן רדיו אקטיבי. הוצ' רמ תשנז').

ברגע שהשתמשת בווליקובסקי כאסמכתה, האמינות שלך ירדה לאפס. האיש רמאי מורשע, שרלטן בחסד שהפליץ שטויות שדווקא מי שמאמין באמיתותה של התורה צריך להתפלץ מהן: הוא טען, למשל, שהמן שבני אכלו במדבר היה פחמימות שנשרו מכוכב נוגה במעבר קרוב מאוד לכדור הארץ (בדיקות ספקטרוסקופיות וחלליות שנחתו על הכוכב לא מצאו בו פחמימות בכלל), שעמוד האש והעשן שהוליך את בני היה בעצם אותו כוכב, שכל מכות מיצרים וקריעת ים סוף נוצרו ממעברים קרובים של נוגה ושה"שמש בגבעון דום" היה התנגשות של נוגה בכדור הארץ.

לא ציפיתי לתשובה כזאת מטומטמם.

התשובה המטומטמת היא שלך. בחייך, אתה קוטוען שמשה ידע משהו בכך שציווה לא לאכול ארנבות ומראה שמה שהוא ידע זה ש... אלוהים ציווה לא לאכול ארנבות ומסר את הציווי הזה למשה? זה טיעון מעגלי!

אני מבזבז את הזמן שלי כאן..הרמה ירודה שבא לי לצחוק.

ראש בקיר :s07:

אתה לא חייב להישאר כאן, אתה יודע. למעשה עדיף שלא תישאר.

copy.pngfavicon.icofavicon.ico

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוד דבר, פחמן 14 לא עובד על יצורים ימיים.

להשכלה כללית:

מדוע אנשים צוחקים על הדתיים? חלק 26

איסתרא בלגינא

ישר כוח על הסבלנות!

האמת, אני חושב שלך, לvic07 ואפשר לצרף גם את "דובי זובי", יש יותר שכל מכל המגיבים פה בפורום(בלי כוונה להעליב אף אחד כמובן).

אני תמיד נהנה לקרוא את התגובות שלכם בדיונים(אהבתי למשל את הויכוח שלך עם השמאלנים בדיון "ועדת חקירה לארגוני השמאל").

בקיצור רק שתדע שאתה לא עושה את מלאכתך לשווא, יש מי שקורא את ההודעות שלך ומשכיל מהן :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...