דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0 - עמוד 302 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0

karpad

Recommended Posts

• תגובות 4.6k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

בגלל זה אנחנו נחשפים לכל מיני מודיפיקציות בדת אשר אמורות לשמור על היושר שלה , המודיפיקציות האלה באות במקביל לתגליות מוכחות בעולם המדעי.

דוגמא בולטת: גילינו בצורה חד משמעית את גילו המשעור של כדור הארץ (4.54 מיליארד שנה). אנשי הדת היהודים טענו בבטחון שהוא בן 6000 שנה והנה פתאום לאחר שהמדענים הגיעו לתוצאה חד משמעית צצו להם הפירושים שבעצם כל X יחידת זמן מתוך אותה תקופה שווה ל Y יחידת זמן מתוך תקופתנו.

חייב לציין שהם ממש ערמומיים והם יודעים לעמוד בקצב אך המציאות שלהם מתנפצת לאט לאט.

סתם שאלה: מה אתם אנשי הדת חושבים על הדינוזאורים? האם אתם מפקפקים בקיומם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

משום מה קל לערבב בין כל מיני דתות וכן שטויות לדעה רווחת. -מראה בהחלט על בני-אדם שלא מחפשים לדייק, כי מה איכפת להם לרמוס כל דבר שלא מתאים לאמונתם .

יש מקורות בחז"ל שלמדים ממקורות כתב רבים (עוד לפני שבמדע ידעו בכלל שלעולם עוד יש התחלה) שהעולם קיים הרבה יותר זמן מ6000 שנה

וכן איך הוא מתחלק.

אסור להתייחס לספר התורה -כספר פיזיקה וכדו' - כי הוא לא כזה ולא מתיימר להיות כזה.

בבראשית הניתון המרכזי שבא לתת הכותב ,הוא- שכן אני הבורא עצמי בראתי את האדם את החיה וכו' ..ולא ללמד אותנו טבע ונוסחאות.

לכן יש הרבה פעמים כמה דעות בחז"ל (שהרי רקע לפעמיים נמצא- כמו שלעולם יש התחלה -וזה כבר למדים מהמילה' בראשית ברא' ),שכן כותב התורה לא פרש את משנתו בשביל דברים אלו.

http://akadamya.fav.co.il/index.php?dir=app_sites&page=article&op=item&id=36553

"אלוקים שם עצמות בכדי לבדוק את האמונה" .-אממ זאת אימרה של אנשים טפישים בנצרות .

דינוזאורים אכן התקיימו - ( שהרי נמצאו ) וכן יש גם מקורות מכל העולם שאכן גם חיו לצד בני-אדם ( לפני המבול ). ומוזכרים בתורה עצמה וגם בחז"ל שהכירו ידעות אלו למשל אצל המלבי"ם בקשר לפרשת נח.

''… והנה שהרבה נשארו עצמותיהם החזקים כמטילי ברזל ולא נמוחו, בכל זאת נמוחו מן הארץ כי ע''י שטף המים הובלו הפגרים לתוך העמקים ורובם נבלעו בעמקי תהום, אשר האדמה פצתה את פיה מעומק תהום רבה וירדו כמה אלפים אמה לעמקי שאול, עד שבצאת נח מן התיבה לא מצא שום רושם מפגרי ועצמות הענקים ובעלי חיים הגדולים שהיו קודם המבול.

ועדות ה' נאמנה מחכימת פתי להשיב דבר לחכמי הגאולוגיה, שחופרים במעמקי האדמה ומוצאים עצמות גדולות מענקים ובעלי חיים גדולים שנאבדו מן הארץ ואינם עוד מימי המבול ואילך, והם מוכיחים מזה קדמות העולם, כי יחשבו את האדמה שעשויה מינים מינים, שבכל עומק ידוע יש מין אדמה אחרת, ויחשבו לפי איכות האדמה שימצאו העצמות שם, ולפי חשבון כמה היה צריך עד שיולדו שטחי האדמה שהעולם קדמון מרבוא שנים, ושכבר היו מימי קדם קודם לזמן היצירה שלנו. וכל זה הבל וריק, כי בעת המבול פתחה האדמה את לועה ע''י הרעשים שבאו מעומק שאול ותהום רבה והפכה תחתונים למעלה ועליונים למטה והורידה פגרי הבעלי חיים עמוק עמוק, ונבקה חכמת הדורשים והחופרים לדעת איכות המהפכה הזאת אשר עשתה נפלאות במשך 150 יום של עמידת המים, עד שכל הסדרים שסדרו להן החוקרים מאיכות האדמה בכל שטח וכל חשבונותיהם בזה נתבלבלו אז וכל השערותיהם ודימיונותיהם ישא רוח יקח הבל, ולא חכמו ישכילו זאת ויראו מעשי ה' ונפלאותיו במצולת שאול איך מחה את כל היקום מעל פני האדמה ויטביעם בשאול תחתית עדי אובד''.

נימוקו של המלבי''ם , שבזמן המבול נשתנו לחלוטין כל סדרי בראשית, ותהליכים שהיו לוקחים מיליוני שנים באופן טבעי נעשו תוך שעות או ימים בלבד, וכך למשל עברו העצמות של החיות האלו תהליך של התאבנות מהיר ביותר אשר באופן טבעי היה נמשך מיליוני שנים, אבל עקב הלחצים האדירים שפעלו על העצמות האלו אשר החדירו את העפר במהירות עצומה לתוכן הן התאבנו לאבנים שצורתן כצורת העצמות של החיות כפי שרואים היום.

אז בסך הכל הראנו אי דיוקים ^^

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדיוק הוספתי להודעתי הקודמת בהקשר זה.

אבל כמובן זה רק על קצה המזלג, שכן אני רק באתי להראות אי דיוקים ודעות קדומות .

אם יש משהו ספציפי שאתה רוצה לדעת -בבקשה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נימוקו של המלבי''ם , שבזמן המבול נשתנו לחלוטין כל סדרי בראשית, ותהליכים שהיו לוקחים מיליוני שנים באופן טבעי נעשו תוך שעות או ימים בלבד, וכך למשל עברו העצמות של החיות האלו תהליך של התאבנות מהיר ביותר אשר באופן טבעי היה נמשך מיליוני שנים, אבל עקב הלחצים האדירים שפעלו על העצמות האלו אשר החדירו את העפר במהירות עצומה לתוכן הן התאבנו לאבנים שצורתן כצורת העצמות של החיות כפי שרואים היום.

אך כמובן שהמלבי"ם הזה (מי שזה לא יהיה/יהיו) לא מבין דבר וחצי דבר בתארוך פחמן או בהיווצרות מאובנים.

אבל העיקר שהוא טוען שתהליכים שלוקחים בדרך כלל מיליוני שנים קורים ביומיים וחצי בגלל קצת גשם... :screwy:

שלא נדבר על כך שמספיק לקרוא את סיפור הבריאה, ואז את סיפור הבריאה השני שבא מיד אחריו בשביל להבין

שהתנ"ך הוא סתם שטות שנכתבה על ידי כמה וכמה אנשים בכמה וכמה תקופות שונות ולא "דברי אלוהים חיים".

כמובן שאז יבואו הדתיים ויטענו שזה פירוט של הסיפור השני או כל מיני דברים שונים, תוך התעלמות מוחלטת מכך

שסדר הבריאה שונה או שתהליך היצירה של בני האדם היה שונה.

סיפור א': ביום חמישי ברא את הדגים והעופות. וביום שישי ברא את שאר בעלי החיים ואת נזר הבריאה, אדם הראשון

סיפור ב': בסיפור המופיע בפרק ב', לעומת זאת, נברא האדם מיד לאחר בריאת הצמחים, בעוד שאת כל בעלי החיים, ואת האישה, החליט אלוהים לברוא רק משום שהאדם (הגבר) היה בודד בעולמו החדש

כלומר, מספיק לקרוא את שני הפרקים הראשונים בתנ"ך בשביל לראות שאפילו התנ"ך לא בטוח כיצד, מתי ובאיזה סדר נברא העולם.

אז למה לעזאזל להמשיך לקרוא את שאר הספר, שלא נדבר על להאמין לשטויות שרשומות שם?

עריכה:

אבל עכשיו כמובן רוני יבוא ויטען שאני "אתאיסט שלילי" (כמו אלקטרון, כנראה :smile1: ), וזה בהנחה שהוא יטרח להתייחס להודעה שלי.

ואם הוא יטרח להתייחס הוא גם לא יביא הסבר הגיוני כלשהו ללמה לעזאזל יש שני סיפורי בריאה שונים לחלוטין אלא הוא רק יגיד

שיש תשובות שם בחוץ והרב שקר-כלשהו מסביר את זה טוב מאוד בספר של 7056 עמודים שהוא כתב אז אם אני באמת רציני ורוצה

לשמוע את האמת אני צריך לקרוא אותו.

ואני שואל אתכם, אם צריך 7056 עמודים של ספר בשביל לנסות להסביר סתירות קשות ועמוקות בשני הפרקים הראשונים של התנ"ך,

איך אני אמור להאמין לכל שאר התנ"ך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן אתאיסט שלילי,נשאר שלילי. לא יתכן שאחרי זמן מועט יחזור אותו אתאיסט שוב עם "שאלות"

אחרי שגילה מרוב חוצפתו גישה מזלזלת למתדיין עימו או לאמונתו.

אפשר לספק לינקים. אפשר לספק לינקים גם אחרי תשובות מנומקות (

זיכרוני עדיין עובד טוב ,למשל מקרה סיפורו של אלישע הנביא )-והתעלמות לחלוטין אחר זה.

אפשר לספק לינקים למילים קשות ומתנשאות וכן שקרים שמפיץ על אחרים -אך שנגלה לעינינו מיהו השקרן ( רמז: נושא הנאצים ) .

כמובן שגם מעולם לא עבר הוא עצמו בדקדוק רב על המקרא עצמו.

שהרי קצת מים אילו מילים שלך בלבד.

אז איך אדם רוצה להיות כבר פרשן? אפילו לדעת מי זה המלבי"ם (שעוד ציין אולי ברבים ) .

" בשנת שש מאות שנה לחיי נח בחודש השני בשבעה עשר יום לחודש , ביום הזה נבקעו כל מעינות תהום רבה (1), וארובות השמים נפתחו "( בראשית ז'- יא' ) .

המלבי"ם :

(1) בקיעת במעינות היית מלווה בהתפרצות וולקנית .

אז הראנו את רמת הכותב, מה יש עוד להמשיך?

סתירה בין פרק א' לב'. גם מי שעובר על הפשט מגלה שאין סתירה.

ד,ב פרש את זה באופן מדהים.

http://www.hydepark.co.il/topic.asp?cat_id=24&topic_id=2720853&forum_id=4142

אכן שתדע -הדברים לא בשבילך.שלמרות קיבלת את זה :screwy: (שסימנת ) חזרה לפרצוף.

ExtraThing נראה שרוצה לדעת קצת איך זה הולך על פי סקרנותו ,מכאן נמשיך עם סקרנותו שלו -באם ירצה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוני אתה רק מאמת את מה שאמרתי בתגובה הקודמת על המודיפיקציות של הדת :))

אגב כל המושגים והפירושים שאנשי הדת מרשים לעצמם להשתמש בהם כדי לאושש את סיפורי המעשיות הם פרי עבודתם של אנשי המדע שעמלו כדי להבין תופעות טבע ואת כל המתרחש על הפלנטה.

אגב ההסברים שלך על התקרית המבול והתהומים היה פשוט מבדר ברמות. מי שרשם את הדברים האלה אדיר! חייב לשקול לרשום איזה תסריט להמשיך שר הטבעות או משהו.

סתם ככה באמת שמתוך סקרונות (אני אוהב בטירוף פאנטזיה) : מה קרה לדינוזאורים האמפיבים ולמעופפים (petrosaurus וkronosaurus למשל)? האם מרוב פחד האמפיבים שכחו לשחות והמעופפים שכחו לעוף ושני הגזעים נשאבו לתהום? או ש רגע רגע יש לי הזרמים היו חזקים מדי לאמפיבים והם נשאבו לתהום והמעופפים נחנקו מהחום והעפר באוויר - הרי היו התפרצויות מסיביות ואז נפלו לים ונסחפו גם הם לתהום האינסופית?

האם אני יכול לפרש ולהציל את כתבי התורה גם?

יש מצב בתורה או באחד מהספרים המדהימים שאתם קוראים רשום מה קרה למינוטאורים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מחזקאת דברי roni.וגם את מה שרשמתי לפני,

לא שווה להתווכח עם אדם בור,וזאת הסיבה שאני כבר נמנע מלהגיב.

אתם מוליכים את עצמכם שולל בגלל מסקנות של כמה מדענים שהחליטו להתעשר..תמשיכו להפיץ במרץ כמו הדביל ההוא.חבל..

התורה מתייחסת לדינזאורים בספר בראשית פרק א' - "התנינים הגדולים".יש חלקם אומרים שזה דינזאורים וחלקם אומרים שמדובר בלוויתנים.

התורה לא סותרת כלום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סותרת ועוד איך. על פי המדע, דינוזאורים ובני אדם חיו בתקופות שונות,

בהפרש של בערך 200,000 שנה.

אתה לעומת זאת רואה פרק של הפלינסטונז ומתייחס לזה כמסמך תיעודי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סותרת ועוד איך. על פי המדע, דינוזאורים ובני אדם חיו בתקופות שונות,

בהפרש של בערך 200,000 שנה.

אתה לעומת זאת רואה פרק של הפלינסטונז ומתייחס לזה כמסמך תיעודי.

ע"פ המדע של נשיונל גאוגרפיק.

תעשה טובה ואתה וכל חכמי החלם פה,תסתכל מה רשום בחתימה שלי..

אתה יכול להביא אלף ואחד טיעונים..ב 4 עניים אני אוכל את כולכם.חכמולוגים ממכם נפלו..

סיימתי פה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...