דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0 - עמוד 23 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0

karpad

Recommended Posts

איך הגענו למצב שמוחמד (גוי) כלכך דרש את תורת וכלכך רצה להיות יהודי ולהאמין באל היחיד עד שהחל דת חדשה שהטיף לה בפנאטיות, דרכה אפילו הצליח לאחד את כל העמים והתרבויות שישבו בחצי האי ערב (גם המסוכסכות שבהן) - אל האמונה בה' (גם אם דרכו מוטעת) רק שאנשים יבינו.

היהדות היא דבר יקר, מעשה פזיז ולא נכון יהייה להתעלם ממנה או לזלזל בה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 4.6k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אממה אתאיזם היא אמונה באי קיום האל

אתה לא מדוייק.

אתאיזם היא לא דת ולא אמונה.

אני אתן לך דוגמא את עצמי : אני לא מאמין שאין אל, אני בכלל לא פותח בדיון כי זה לא לוגי ובגלל שזה מושפט (במקרה שלנו) זה לא ניתן לוויכוח על קיום.

לשאול אם ישנו אל זה כמו לשאול אם חומת ברזל יכולה ללמד דוב נמלים פיזיקה גרעינית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הציטוט מויקי

ובלי שום קשר לדעתי האישית שאומרת דבר כזה - כל מה שאתה יודע מבוסס על אמונה וכל מה שאתה מאמין מבוסס על פחד ואי לכך החיים עצמם הם סוג של דת ( לפי ההגדרה שסידרת פעולות הניגזרת מאמונה היא דת ) לכן רוב האנשים הם דתיים במקום כזה או אחר , מעט מאוד הם האנשים החופשיים .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ובלי שום קשר לדעתי האישית שאומרת דבר כזה - כל מה שאתה יודע מבוסס על אמונה וכל מה שאתה מאמין מבוסס על פחד ואי לכך החיים עצמם הם סוג של דת ( לפי ההגדרה שסידרת פעולות הניגזרת מאמונה היא דת ) לכן רוב האנשים הם דתיים במקום כזה או אחר , מעט מאוד הם האנשים החופשיים .

אתה מדבר על משהו אחר ידידי

אתה מדבר על אנושיות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא מדוייק.

אתאיזם היא לא דת ולא אמונה.

אני אתן לך דוגמא את עצמי : אני לא מאמין שאין אל, אני בכלל לא פותח בדיון כי זה לא לוגי ובגלל שזה מושפט (במקרה שלנו) זה לא ניתן לוויכוח על קיום.

לשאול אם ישנו אל זה כמו לשאול אם חומת ברזל יכולה ללמד דוב נמלים פיזיקה גרעינית.

מסטלה אני כל פעם מופתע כמה אתה מושפע מחדש.

אתאיזם זו לא אמונה?.

אז מה מזה? - נראה כאילו לא נוח לך להודות באמת - אתאיזם זו השקפה השוללת קיומם של אלוהים מחד ואלילים מאידך. דהיינו אתה מאמין שאין אלוהים (או אלילים) אפילו שאין לך הוכחה שאין.

הרי אלוהים נתפס כאקסיומה על ידי רוב המאמינים - המדע המטריאליסטי לא יכול להבין אותו (ועוד עשרות גופים -פיזיים לא חומריים אחרים) מכאן שחוצפה זו תהיה לקבוע לנו שאינו קיים\שאין זה לוגי לנסות לתמוך או אפילו לסתור קיומו.

אתה בעצם מתעלם מהאקסיומה הזאת, זה מעין פחד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אגב מסטלה, לפי איך שאתה מתאר את עצמך אתה בכלל לא אתאיסט אלא אגנוסטיקן. כלומר אינך נוקט עמדה בשאלת קיומו של האלוהים. לפיכך אתה אגנוסטיקן אבל מצחיק שלא ידעת על זה.

אני מציע לך ללמוד על הקבוצה שאליה אתה משתייך.

ויקיפדיה היא מקור נחמד (קרא גם הערך האנגלי בנושא).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אגב מסטלה, לפי איך שאתה מתאר את עצמך אתה בכלל לא אתאיסט אלא אגנוסטיקן. כלומר אינך נוקט עמדה בשאלת קיומו של האלוהים. לפיכך אתה אגנוסטיקן אבל מצחיק שלא ידעת על זה.

אני מציע לך ללמוד על הקבוצה שאליה אתה משתייך.

ויקיפדיה היא מקור נחמד (קרא גם הערך האנגלי בנושא).

אני לא אגנוסטיקן.

אני לא כמו אגנוסטיקנים שלא יודעים אם יש או אין ללא הוכחה אני לא מתווכח על זה אפילו כי זה פשוט, תסלח לי, מפגר.

האם יש חקלאי מרחף המחזיק בידו קלח תירס בחדר שלי? - אי אפשר לדעת אולי הוא בלתי נראה - ככה נשמעת לי השאלה על קיום האל. (בפירוט מוגזם)

אני לא לוקח את קיום האל כאפשרות כי זה לא לוגי.

אני פורש מהדיון מחוסר עניין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא אגנוסטיקן.

אני לא כמו אגנוסטיקנים שלא יודעים אם יש או אין ללא הוכחה אני לא מתווכח על זה אפילו כי זה פשוט, תסלח לי, מפגר.

האם יש חקלאי מרחף המחזיק בידו קלח תירס בחדר שלי? - אי אפשר לדעת אולי הוא בלתי נראה - ככה נשמעת לי השאלה על קיום האל. (בפירוט מוגזם)

אני לא לוקח את קיום האל כאפשרות כי זה לא לוגי.

אני פורש מהדיון מחוסר עניין.

איזה גנוב אתה!.

אתה מצד אחד מציג עצמך בדיוק כמו שתארתי אותך (אדם שאינו נוקט שאלה בקיום האלוהים (גם אם מטעמים אישיים) ) אבל עדיין טוען שאינך אגנוסטיקן.

אתה לא יכול לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה. אם כזה אתה, אתה תוגדר כאגנוסטיקן בפי כל הסובבים אותך.

[br]פורסם בתאריך: 5.12.2008 בשעה 04:35:49

עם האמת שלך כמובן

מיותר לציין שלא קיימת האמת האבסולוטית(ע"ע תורת הקוונטים)

למעשה על אדם והאמת שלו

בכללי, אמת זה מושג דיי סוביקטיבי

מסכים איתך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...