דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0 - עמוד 160 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0

karpad

Recommended Posts

עכביש.

תשובתך כולה חסרת שחר.

כי?

פשוט לא קראת את דבריי.

טענת שהבאתי דוגמה אחת; מהכתובים. אבל הדוגמאות שהבאתי הן מהתורה\נביאים, לא מהכתובים.

וממילא דעתך על הכתובים הינה בדיונית ואף שקרית לטעמי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 4.6k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

זה נכון שאני אידיוט

אבל כניראה לא מספיק אידיוט כדי להתעמק בשטויות שאתה מברבר

טוטא

אם אתה לא יכול לתמצאת את שאלתך ו / או טענתך למשפט אחד או שניים - כניראה שזה שטויות .

ה"אמת" נימצאת בין שני בני אדם ולא אצל אחד מהם בראש - חחח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חוזר ומסביר, ההוכחות שלהם לאלהיותו של ישו מגוחכות, העיסוק בסיבתיות, מקור הכחות, וכדו' הוא פילוסופי. העיסוק ברעיון שאיש אחד שחי בינינו הוא בעצם האלהים הוא מגוחך ואי אפשר אפילו באופן תיאורטי להוכיחו. איני מתייחס לטוענים אלא לטיעונים. אתה מניח שאני מסמן את המטרה קודם ואתה לא, אבל אין צורך לשפוט בני אדם, יש צורך לשפוט את הטיעונים.

ואני חושב שהרעיון שיש ישות כל יכולה שמה שמעניין אותה זה שלא אוכל צ'יזבורגר מגוחך ואי אפשר להוכיחו. אבל ההוכחות כביכול לנכונותה של הנצרות תקפות בדיוק כמו ההוכחות שלהם לקיומו של אלוהים, כלומר בכלל לא.

איני מסכים עמך, ברור שאי אפשר להוכיח ישירות שום עצם שאינו בטווח החושים והתפיסה, אבל אפשר להוכיח בצורה עקיפה. ואילו להפריך אי אפשר בצורה עקיפה.

בסדר, אני מניח שיש כאן בעיית ניסוח מצידי. ננסה בצורה אחרת: אם אי אפשר להפריך את זה, המדע לא מתעסק בזה.

אני מסכים שאינטואיציה אינה שופט עליון, אבל להתעלם ממנה זה סוג מסויים של התכחשות, תאר לעצמך שאתה רואה אדם רודף אחרי חברו כשסכין בידו, שניהם נכנסים לחורבה, ולאחר דקה הראשון יוצא כשהסכין נוטפת דם, ובחורבה מתגלית גופה. האם יש הוכחה לוגית שהוא רצח אותו? לא, אבל האינטואיציה שלנו קובעת שכן, ועל סמך זה שופט יכניס אותו למאסר עולם, או לכסא החשמלי בארה"ב.

וכאן אתה מבלבל בין הוכחה משפטית להוכחה לוגית. הוכחה משפטית דורשת ודאות מעל כל צל של ספק סבירף, הוכחה לוגית דורשת ודאות מוחלטת.

בכל מקרה, הטיעון הזה שייך דווקא לצד שלי ולא לזה שלך: הצד שלך הוא זה שכל הזמן מתעקש שאולי ראינו את הנאשם רודף בסכין שלופה אחרי הקורבן, נכנס איתו לחורבה ויוצא משם אחרי כמה דקות כשהסכין מגואל בדם והקורבן מת מדקירות, אהל לא ראינו אותו דוקר את הקורבן ולכן, מי יודע, אולי אלוהים הוא זה שדקר את הקורבן?

אני כמובן לא חושב שהבעיה של הקואנטים היא החתול, ואני מנסה להבדיל בין שני רמות של בעיות אינטואיציה, אני זוכר לפני 15 שנה אמרה לי אשה זקנה בהתרגשות: איזה מחשב מוזר יש לפלוני, הוא בכלל לא צריך ללחוץ עליו, יש לו כזה חוט עם קופסה הוא לוחץ עליה ויוצא דף מודפס.. כשכוונתה כמובן לעכבר, היא היתה מוכנה לקבל כל מורכבותו, אבל שעכבר חיצוני יגרום להדפסה? זה מה ששפטה האינטואיציה שלה. הנוסחאות של איינשטיין אינם נוגדות את האינטואיציה אלא מתמיהות אותה בשמיעה ראשונה, לאחר עיון והעמקה במושגים הרי שבאמת אפשר להבין שהזמן והמרחב הם יחסיים גם אם לא התרגלנו לכך. מה שאין כן מכניקת הקוונטים מביאה אותנו לסתירה ולדואליות ולכן לאחר כל ההעמקה היא נסמכת על נתונים ועל ממצאים אבל אינה נתפסת כלל, אין נוסחה היכולה לרצות את האינטואיציה. ולפיכך הומצאה תיאוריית המיתרים וכדו' כדי לתת נוסחה שהאינטואיציה תוכל לתפוס אותה. אם תרצה אני מחלק בין אינטואיציה ראשונית היכולה להשתנות על ידי לימוד והעמקה, ובין אינטואיציה בסיסית שאין מה להעמיק בה. אין נוסחת קסם היכולה לשכנע אותי שהרודף הזה אינו הרוצח, ושבעולם בעל תכונות כשלנו אין מעורבות התחלתית.

כלומר אני יכול להביא אלפי דוגמאות שבהן האינטואיציה טועה ואתה תמשיך להתעקש שהאינטואיציה שלך היא מסוג מיוחד שלא יכול לטעות. בסדר, לפחות אנחנו יודעים איפה אנחנו עומדים.

ברגע שלמדת והבנת את התאוריה, במקרה הזה היחסות הפרטית והכללית, זו כבר לא שאלה של אינטואיציה. אתה כבר מבין ויודע. במשל שלך, זה דומה למקרה בו החשוד מודה ברצח ומשחזר אותו, האינטואיציה כבר לא משחקת תפקיד. אבל לטעון, למשל, שגלי האור נעים בכלום - מה, זה לא רציני. גלים הם תנודות של משהו. גלי יש הם תנודות של מים, גלי קול הם תנודות של אוויר, גלי אור הם תנודות של כלום? חייב להיות תווך כלשהו, אתר, שהתנודות שלו הן גלי האור. אינטואיציה. עד שבא איינשטיין והראה שזה לא ככה.

תאוריית המיתרים לא באה לפשט את מכניקת הקוונטים ולהפוך אותה לאינטואיטיבית מה לעזאזל אינטואיטיבי בעשרה מימדים שחלקם מקופלים? בחלקיקים נקודתיים שהם בכלל מיתרים רוטטים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^

--------------------------------------------------------------------------------

עכשיו לבחור CRT

אתייחס לדבריםה עיקרים מתווך הודעה קיצונית זאת..

1.ידוע שהיכן שחוזרים בתשובה הפשיעה יורדת. הרבה שכונות חילוניות של פשע הפכו להיות ישרות ונקיות לאחר שחזרו בהם רבים בתשובה.

כמו הישיבה של הרב דניאל זר: http://rabenu.co.il/ [פרדס-כץ]

לפני שהיתה הישיבה הזאת השכונה היתה חילונית מאוד, ופושעת מאוד.

2. רבנים שנוסעים על מכוניות ספורט עם מצלמות.? לא נשמע.

רבנים לא מהמרים.

אתה אולי מדבר על אנשים שמתלבשים כמו חרדים, כמו "באבות" למיניהם...

אם אתה מדבר על החברה החרדית - הרי שהרבנים חיים בצניעות וביושר.

באופן כללי -רוב הציבור החרדי הם אנשים קשי יום שנוסעים בתחבורה ציבורית, כ50% ממנו אברכים, המדינה משלמת לכל אברך 700 ₪ לכולל, וראשי הכולל מוסיפים במקרה הטוב עוד כ1000 ₪, להיכן אפשר להגיע עם משכורת של 1700 ₪ ברור שישנם אנשים שעובדים, אבל בכל מקרה רמת החיים של הציבור החרדי היא נמוכה , אחוזי הרכבים נמוכים . וגם אם יש כאלו במרצדס אין זה אומר כלום.

3.אמרת שאסור לשאול שאלות, וזה שקר גס מאוד.

היהדות היא הדת היחידה בעולם שמעודדת שאלות.

ביהדות לא מטייחים שאלות, אלא דווקא להיפך - חוקרים ודורשים בהם. כל יהודי שלמד אפילו דף גמרא אחד בחייו יודע שהיהדות עוסקת בחקר האמת, בצורה ביקורתית שאין דומה לה בדתות העולם. היהדות מעלה כל שאלה, בוחנת אותה ללא משוא פנים, וגם לא חוששת להשאיר שאלות פתוחות ["תיקו"].

ביהדות כל אדם מוזמן לשאול על מנת לדעת, והוא אינו אפיקורס [ אפיקורס הוא רק מי ששואל על מנת להתגרות ולקנתר -ללעוג ליהדות], . לעומת זאת מי ששואל על מנת לברר - הרי הוא מבורך, ומדף הספרים היהודי מלא בספרי הגות ומחשבה .

זכור רק זאת - היהדות היא הדת הרציונאלית ביותר בעולם, ולכן בשמה נמצאים עשרות אלפי ספרים עבי כרס על מחשבה והגות בשם היהדות. ביהדות לא מטשטשים שאלות, אלא דווקא להיפך - בוחנים ומתעמקים בהן.

4.אני מסכים איתך שיש אנשים בלבוש חרדי שהם חסרי מצפון, כפי שיש בכל קבוצה. כמו כן ישנם חרדים נאיביים , וזה לא חסרון כזה גדול. חרדים לפעמים מעמיסים על רכבם יותר מן המותר מכיון שיש להם הרבה ילדים, אף אחד לא מוציא כסף על תפילות.אנשים מתפללים עבור הקב"ה, ולא מבקשים תמורה כספית עבור תפילותיהם. אתה מזכיר זריקת אבנים על רכבים בשבת, האם זה באישור המנהיגים הרוחניים? זריקת אבנים אסורה בשבת בכל מקרה.http://www.olam-jew.com/shut/zrikat-avanim-beshabat.htm האם באמת אתה חושב שאין הבדל בין חרדי לפלסטיני? ואם חרדי גנב תרומות, גם הירשזון גנב, מה זה אומר? בכל קבוצה ישנם גנבים. אתה חושב שאליאור חן מיצג את הציבור החרדי? אולי הוא מייצג את החילוני מכיון שהוא בעל תשובה? בלי ספק מדובר בחולה נפש שאינו מייצג אף אחד.

תסתכל על העמותות החרדיות הגדולות בארץ עושים יותר מכל המדינה גם יחד - הם מצילים חיים, עוזרים לחולים ולנזקקים וליתומים ולאלמנות. לחילונים ודתיים גם יחד, ללא חילוק בין דת, גזע ומין.

יד שרה, עזר מציון, עזרא למרפא, ועוד ועוד עוזרים לאנשים בכל רחבי הארץ.

5.כתבת -"כמו כן יד את הקיצוניים שגרים במדינה נהנים מהתשלומים שהם מקבלים ובכל מקרה נגד המדינה "

חסידי סאטמר ונטורי קרתא דווקא אינם לוקחים שופ דבר מהמדינה אפילו לא ביטוח לאומי

והם לא נגד ציונות אלה ציונות החדשה החילונית

ראה- http://hydepark.hevre.co.il/topic.asp?topic_id=2445906&forum_id=4142

1. אל תביא לי מקרה פרטי וסטטיסטיקה מפגרת. לפי סטיסטיקה עם כניסת חוק חובה קסדה לאופניים יש 20%פחות מקרים שמגיעים רוכבי אופניים לבתי חולים. אבל לא מתייחסים שיש ירידה של 40% ברוכבים.

אני מדבר פה על שכונה שהאוכלוסיה שלה נשארה... עבריינים נשארו עבריינים רק מה שהם בדרך גם רבנים או חרדים שנראים ועושים את עצמם צדיקים גדולים.

אני לא חושב שמשהו שמכיר אותם יעז לזרוק מילה לא במקום... (כמו להתעסק עם מאפיה רק שהיא בתחפושת של משטרה). זה לא הופך את השכונה לפחות עבריינית פשוט העבירות על החוק נהיות יותר גדולות ולא ברמה של עברייני רחוב.

2 א. אוקיי המקרה של תצפית על מכונית של רב\חרדי\דתי לא אמור להיות לכם חדש... ולא זה לא צחוק כלל וכלל.

מה שעוד יותר מוכיח שהפחד גדול העובדה שאנשים לא נכנסים לרכב עם משהו עבר לידו ונגע בו... קודם כל מגיע ניידת חבלה ורק אז ה"צדיק" יכול לסוע ברכב ה"צנוע" שלו שעולה לא פחות מחצי מיליון.

2 ב. דתיים\חרדים שהם קשיי יום ... הנה כמה פתרונות... יום יום אני רואה אלפי פועלים זרים (משמע יש עבודה והאנשים עצלנים). תקומו ותלכו לעבוד... אתה מרחם גם על הנרקומנים של תחנות מרכזיות???..... פתרון עוד יותר טוב... האם אתה מכיר משפחה חילונית משכילה שמביא יותר מ2-3 ילדים.. ובדרך כלל גם אם הם אוהבים ילדים מביאים לעולם כמה שיכולים לפרנס. אבל לא במקרה של חרדי\דתי שלהביא לעולם 15 ילדים לקבל עליהם קצבה (למה לא החילוני משלם מיסים הוא עובד) זה בשבילו כמו כלום.

2 ג. אני לא נכנס לכיס של אנשים אחרים ולא רוצה לדעת מאיפה משיגים אותו אבל אני גרתי בשכונה די דתית (תתפלא) ולמיטב ידעתי אנשים שלא עבדו בעלי כ 10 ילדים גרו בווילות עם רכבים מאוד לא זולים..... ואין מספיק זכיות בלוטו בשביל לכסות את כמות האנשים האלו.

2 ד. האוכלוסיה הדתית העניה האמיתית היא אוכלוסיה שקל היה לגייס אותה לאמונה וכו'... (שוב אין לי בעיה אם זה, אבל שזה יבוא מהלב ולא שיכנוע.).

3. אני אשאל שתי שאלות בוא נראה אם תדע לענות.

א. כמעט רוב המוחלט של הדתיים\חרדים\רבנים אומרים לי דבר כזה: כל דבר בעולם נעשה ע"י מישהו. השעון שעל היד הנעליים מחשב וכו'...

עכשיו גם בן אדם נעשה ע"י משהו וכדור הארץ... וכו'... התשובה לבורא עולם היא אלוהים.. עכשיו אם ללכת בדרך של ההוכחה הזאת (אינדוקציה) אז מי הבורא לאלוהים? ומי הבורא לבורא של האלוהים כו'... אין לזה סוף. התשובות האפשרויות שקיבלתי.. אסור לשאול שאלה כזאת. או המוח שלנו כל כך מפגר שאנחנו לא יכולים להאמין\לדעת מעבר לזה לכן נאמין במה שאנחנו יכולים להבין. ומפה בא לי שאלה אחרת.

ב. אם כל הטענות של אלוהים כל יכול, יש שאלה מתחכמת ש"מפגרים כמונו, שלא יכולים להבין מעבר למושג אלוהים," יצרנו

האם אלוהים יכול ליצור אבן שלא יוכל להרים? כמובן איך שלא נענה על שאלה זאת יצא האלוהים לא כל יכול..

והצלבה פשוטה בלוגיקה של אלוהים כל יכול עם אלוהים לא כל יכול נותן פתרון אלוהים לא קיים. מוזר... וגם לשאלה זה רוב הרבנים ששאלתי ענו לי שאסור לשאול שאלה כזאת בתכלית כי היא סותרת את האמונה שלהם... אפילו לא רצו לתת לי איזה הסבר או נימוק למה..

4. אוקיי...ברור שבכל משפחה יש את המכוער.. אבל המכוער בולט יותר ממשפחה שאמורה להיות צדיקה. וזה מכתים פי כמה וכמה יותר מאשר שהמכוער יהיה למשפחת פשע. עכשיו בלי לדבר על אישור או לא אישור עובדה שהם עושים את זה. ועובדה שזה לא מטופל כמו שצריך. יידוי אבנים זה לא הפגנה זאת כבר נסיון לרצח...!!!! (תקנו אותי אם אני טועה) אם לא מגנים על אף אחד אף אחד לא תוקף אותם אין סיבה להרוג ולפצוע אנשים סתם. שוב מראה על ברבריות.

וברבריות של מאות ואף אלפי אנשים... ויש ביניהם ילדים קטינים שההורים שלהם שולחים אותם לעשות את כל המעשים המזעזעים שאלו כי הם יודעים כי החוק לא פועל לגביהם. וכל הברבריות וחוסר כבוד עוד מתחיל מחינוך גרוע. (שהוא אחר מחינוך חילוני וגם בתי ספר אחרים).

5. בכל מקרה אני מתכוון לאותם אנשים שמתפללים בתור עבודה לא עושים כלום חושבים שהם חשובים ומאיימים עם אופוזיציה בשביל לקבל תקציב של כמה מיליוני שקלים וגם בעניין הפרטי שאנשים לא עובדים וחיים על קצבה. זה מנמיך מאיכות החיים של שאר האוכלוסיה ומעלה את המיסים שהאוכלוסיה העובדת משלמת בתמורה לתפילות.

ממקווה שהסברתי את עצמי בצורה טובה הפעם!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה הסברת ?

שהדתיים אינם מיוחדים בכלום

שיש אנשים נצלנים בעולם ?

כולם הרי מנסים לרמות את ביטוח לאומי ולא קשור אם זה דתיים ערבים או סתם עבריינים שאינם משתייכים לממגזרים האלו .

יש אנשים טובים חרדים ויש חארות שחבל"ז וזה תופס לכל המגזרים .

הטרול רוני ( סליחה סראטוסטרוני ) מנסה לגנוב נפשות ולכן הוא מיחד את המיגזר שלו , הוא פשוט במסע של מיסיונריות .

כמו כל אחד אחר הוא רוצה להתפרנס ו / או לקבל טפיחה על השכם או בשפתם להיכנס לגן עדן על חשבון הצלת נפשות - פחחחחחחח .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק רציתי להיות חלק מהדיון הענק הזה ולציין שאני לא מאמין בחבר דמיוני שברא את העולם.

וחושב שהעולם חייב להרפא מהמחלה הנוראית שנקראת דת.

זה כל מה שהיה לי לומר בנושא הזה, תודה ולהתראות :hi:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההודעה הבאה תעבור לדיון -דת-ואמונה ואם יהיה לך דבר להשיב שלח לשם חבר.

בעיקרון לי חשוב הסברת היהדות [מה ששוללים ממך בבית-ספר חילוני דברים בסיסים] זה הכל.

בכיף.. מעבר לזה אני אגיד לך כמה שאני נגד אמונה בעיניים עצומות... יש לי 3 חברים טובים שהם דתיים והם אומרים לי שנמאס להם ביריונות הדתית כלפי כולם כולל דתיים. פשוט ההתנהלות של קבוצה\כת\חבורה\איך שלא תקרה לזה מתאימה יותר לימי הביניים. להשיג הכל בכוח... ובאמת אני רואה עכשיו כתבות וכואב לי הלב על 5 השוטרים שנפצעו ועל הילד בן 6 שלא מבין מה קורה... וכל זה ביידי חרדים שמנסים להשתלט על חילונים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עידכון

"ראש עיריית י-ם וסגנו קיבלו היום איומים על חייהם בעקבות פתיחת חניון קרתא בשבת. "האיומים לא ישפיעו על החלטת ראש העיר"

לזה כבר אי אפשר לקרוא משהו נורמאלי או מקרה קיצוני זה טרור בפשטות המלה.!!!!

הם לא שמים פס על החוק ועושים מה בראש שלהם.

ולא צריך להגיד שזה מיעוט כי אני בטוח שעצרו אולי איזה 5 אחוז ממה שהיה צריך לעצור.

"במהלך הפגנות החרדים נגד פתיחת החניון בירושלים אמש, נעצרו 57 בני אדם, מתוכם 10 בשכונת בית גן והשאר במאה שערים. במהלך העימותים נפצע צעיר בן 20 באורח קשה. הוא נחבל בראשו כשנפל מגובה רב ולקה בהתקף אפילפסיה. הוא פונה במצב קשה לבית החולים הדסה עין כרם. כמו כן, ילד בן שש וחמישה שוטרים נפצעו קל מיידוי אבנים וחפצים."

רונני יש לך מה להגיד על זה???

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. אל תביא לי מקרה פרטי וסטטיסטיקה מפגרת. לפי סטיסטיקה עם כניסת חוק חובה קסדה לאופניים יש 20%פחות מקרים שמגיעים רוכבי אופניים לבתי חולים. אבל לא מתייחסים שיש ירידה של 40% ברוכבים.

אני מדבר פה על שכונה שהאוכלוסיה שלה נשארה... עבריינים נשארו עבריינים רק מה שהם בדרך גם רבנים או חרדים שנראים ועושים את עצמם צדיקים גדולים.

אני לא חושב שמשהו שמכיר אותם יעז לזרוק מילה לא במקום... (כמו להתעסק עם מאפיה רק שהיא בתחפושת של משטרה). זה לא הופך את השכונה לפחות עבריינית פשוט העבירות על החוק נהיות יותר גדולות ולא ברמה של עברייני רחוב.

2 א. אוקיי המקרה של תצפית על מכונית של רב\חרדי\דתי לא אמור להיות לכם חדש... ולא זה לא צחוק כלל וכלל.

מה שעוד יותר מוכיח שהפחד גדול העובדה שאנשים לא נכנסים לרכב עם משהו עבר לידו ונגע בו... קודם כל מגיע ניידת חבלה ורק אז ה"צדיק" יכול לסוע ברכב ה"צנוע" שלו שעולה לא פחות מחצי מיליון.

2 ב. דתיים\חרדים שהם קשיי יום ... הנה כמה פתרונות... יום יום אני רואה אלפי פועלים זרים (משמע יש עבודה והאנשים עצלנים). תקומו ותלכו לעבוד... אתה מרחם גם על הנרקומנים של תחנות מרכזיות???..... פתרון עוד יותר טוב... האם אתה מכיר משפחה חילונית משכילה שמביא יותר מ2-3 ילדים.. ובדרך כלל גם אם הם אוהבים ילדים מביאים לעולם כמה שיכולים לפרנס. אבל לא במקרה של חרדי\דתי שלהביא לעולם 15 ילדים לקבל עליהם קצבה (למה לא החילוני משלם מיסים הוא עובד) זה בשבילו כמו כלום.

2 ג. אני לא נכנס לכיס של אנשים אחרים ולא רוצה לדעת מאיפה משיגים אותו אבל אני גרתי בשכונה די דתית (תתפלא) ולמיטב ידעתי אנשים שלא עבדו בעלי כ 10 ילדים גרו בווילות עם רכבים מאוד לא זולים..... ואין מספיק זכיות בלוטו בשביל לכסות את כמות האנשים האלו.

2 ד. האוכלוסיה הדתית העניה האמיתית היא אוכלוסיה שקל היה לגייס אותה לאמונה וכו'... (שוב אין לי בעיה אם זה, אבל שזה יבוא מהלב ולא שיכנוע.).

3. אני אשאל שתי שאלות בוא נראה אם תדע לענות.

א. כמעט רוב המוחלט של הדתיים\חרדים\רבנים אומרים לי דבר כזה: כל דבר בעולם נעשה ע"י מישהו. השעון שעל היד הנעליים מחשב וכו'...

עכשיו גם בן אדם נעשה ע"י משהו וכדור הארץ... וכו'... התשובה לבורא עולם היא אלוהים.. עכשיו אם ללכת בדרך של ההוכחה הזאת (אינדוקציה) אז מי הבורא לאלוהים? ומי הבורא לבורא של האלוהים כו'... אין לזה סוף. התשובות האפשרויות שקיבלתי.. אסור לשאול שאלה כזאת. או המוח שלנו כל כך מפגר שאנחנו לא יכולים להאמין\לדעת מעבר לזה לכן נאמין במה שאנחנו יכולים להבין. ומפה בא לי שאלה אחרת.

ב. אם כל הטענות של אלוהים כל יכול, יש שאלה מתחכמת ש"מפגרים כמונו, שלא יכולים להבין מעבר למושג אלוהים," יצרנו

האם אלוהים יכול ליצור אבן שלא יוכל להרים? כמובן איך שלא נענה על שאלה זאת יצא האלוהים לא כל יכול..

והצלבה פשוטה בלוגיקה של אלוהים כל יכול עם אלוהים לא כל יכול נותן פתרון אלוהים לא קיים. מוזר... וגם לשאלה זה רוב הרבנים ששאלתי ענו לי שאסור לשאול שאלה כזאת בתכלית כי היא סותרת את האמונה שלהם... אפילו לא רצו לתת לי איזה הסבר או נימוק למה..

4. אוקיי...ברור שבכל משפחה יש את המכוער.. אבל המכוער בולט יותר ממשפחה שאמורה להיות צדיקה. וזה מכתים פי כמה וכמה יותר מאשר שהמכוער יהיה למשפחת פשע. עכשיו בלי לדבר על אישור או לא אישור עובדה שהם עושים את זה. ועובדה שזה לא מטופל כמו שצריך. יידוי אבנים זה לא הפגנה זאת כבר נסיון לרצח...!!!! (תקנו אותי אם אני טועה) אם לא מגנים על אף אחד אף אחד לא תוקף אותם אין סיבה להרוג ולפצוע אנשים סתם. שוב מראה על ברבריות.

וברבריות של מאות ואף אלפי אנשים... ויש ביניהם ילדים קטינים שההורים שלהם שולחים אותם לעשות את כל המעשים המזעזעים שאלו כי הם יודעים כי החוק לא פועל לגביהם. וכל הברבריות וחוסר כבוד עוד מתחיל מחינוך גרוע. (שהוא אחר מחינוך חילוני וגם בתי ספר אחרים).

5. בכל מקרה אני מתכוון לאותם אנשים שמתפללים בתור עבודה לא עושים כלום חושבים שהם חשובים ומאיימים עם אופוזיציה בשביל לקבל תקציב של כמה מיליוני שקלים וגם בעניין הפרטי שאנשים לא עובדים וחיים על קצבה. זה מנמיך מאיכות החיים של שאר האוכלוסיה ומעלה את המיסים שהאוכלוסיה העובדת משלמת בתמורה לתפילות.

ממקווה שהסברתי את עצמי בצורה טובה הפעם!

1.אתה בעצם אומר שאותם עבריינים משחקים אותה רבנים או חרדים, אז מה אתה רוצה בעצם? הרי הם לא חרדים אמיתים אלה עברינים בתחפשות וזה עוד אתה אומר, תלך לבני-ברק תבקר שם בישיבות ותראה מה זה חרדים.

אני הבאתי לך מקום ששם הגיעו חרדים באמת -וכפי שאפשר לראות המקום הזה ניהיה יותר שקט.

עכשיו הטעות הגסה שלך שאת "החרדים "בתחפושת אתה הופך לרוב האוכלוסייה.

2. א. אתה שוב הופך פחות מאחוז אחד באוכלוסייה [שאינו מקובל] בתור דוגמה לרוב האוכלוסייה. זה ממש לא רציני מצידך.

ב. לא זכור לי שנשאל פיתרון לתעסוקה לציבור החרדי ,אתה אמרת נוסעים במרצדס וכדומה, ואני כתבתי שרוב הציבור חי בצורה פשוטה -אז שוב אנחנו מגיעים לקטע של העברינים איפה שאתה מתגורר[כנראה גם שאלת אותם שאלות ביהדות ולא היה להם מה להשיב ? ב-ט-ח הרי הם "לומדים" יום וליל]

3. א. אלוקים ברא גם את הזמן, אלוקים הוא נצחי, הוא אינסופי, ומי שאינו מוגבל לזמן - אין לו גם התחלה או סוף [כי התחלה זה משהו ששייך רק במציאות של הזמן].

מי שיצר את היקום הוא גם מי שיצר את הזמן, ולכן הוא היה תמיד, הוא אינסופי, הוא נצחי, ואין לו התחלה כלל.

ב.תופתע לגלות שהשאלה הזאת שהיא ישנה מאד. אלף שנה לפחות. כבר רב סעדיה גאון בספרו "אמונות ודעות" מתמודד איתה לפני כמעט אלף שנה. בתקופה ההיא השאלה היתה מנוסחת קצת אחרת: "האם אלוקים יכול להעביר את העולם דרך טבעת מבלי להגדיל את הטבעת ומבלי להקטין את העולם?" או "האם אלוקים יכול לעשות את החמש יותר מעשר מבלי להוסיף לחמש ומבלי להפחית מהעשר?" הרמב"ם במורה נבוכים ניסח זאת אחרת: "האם אלוקים יכול לברוא עוד אחד כמותו או לעשות שהוא לא יהיה?"

תשובה מהירה - אלוקים הוא כל יכול, ולכן הוא בהחלט יכול להגביל את הכח שלו.

ועובדה - הבורא יכל להוציא את כל עם ממצרים בשנייה אחת, אבל הוא הגביל את הכח שלו להוציא את עם במשך 40 שנה.

ראה תשובה מפורטת - יש כיום במקום לישאר עם השאלות בבטן תחפש אותן ותמצא בקלות

http://www.olam-jew.com/shut/even-elokim.htm

4. נכון ,זה כמו שכמה "חרדים"יגנבו ואז זה עושה שם רע, אבל אתה כבר ילד גדול וצריך להבדיל מכלל האכלוסייה לכמה בודדים -הרי החרדי לא שונה ממך יש לו גם רגשות. לא מדובר ברובוט

בנוסף לכך האם חשבת שלדתי וחרדי אין יצר הרע? האם הדת עשתה אותו מושלם? האם אין לו תכונות שהוא צריך לתקן? כתוב בקהלת: כִּי אָדָם אֵין צַדִּיק בָּאָרֶץ אֲשֶׁר יַעֲשֶׂה-טּוֹב וְלֹא יֶחֱטָא: , גם הצדיקים יכולים לחטוא, אז קל וחומר דתיים וחרדים שאינם הגיעו עדיין לדרגת צדיק.

אמור לי בכנות, האם לדעתך כשדתי גנב הוא קיים את הדת או הפר את הדת? מה אחד מעיקרי הדת? לקיים את רצון האלוקים, עכשיו תענה לעצמך, האם הוא קיים במעשה זה את רצון האלוקים?

אתה לא צריך להתרחק מהדת בגלל דתיים שלא שומרים את הדת, תאר לך אדם שיחליט שהוא לא נוסע יותר ב"אגד" כי הוא ראה שם אדם שלא נתן לזקנה לשבת בכיסאו, האם זה נראה לך הגיוני?

היהדות היא דרך חיים, היא דרך המדריכה כיצד להיות טובים, להיות ישרים.

שאר הדברים כבר היום דנתי על כך ב"קווי לילה? ....

5. רוב החרדים הם לא עשירים כלל. כך שהם לומדים תורה לא בשביל כסף, אלא מתוך רצון אמיתי לאמת.

החרדים לא חיים על קצבת המדינה, ומי שאמר לך את זה הוא פשוט אידיוט. לא ניתן לחיות מקיצבה לאומית, ולגדל משפחה של 4 ילדים ואשה.הרבה חרדים גם עובדים כיום.

תפילות גם לא עולות כסף, ואני לא יודע מי הכניס לך את זה לראש.

(כרגע נודע על זה שהיום הולכים להגדיל את התקציב לחינוך חרדי\דתי.. והוא יהיה יותר גדול מהתקציב של חינוך חילוני.... :s05:)

זה לא משהו שנשמע טוב... :bash:

אתה רואה טוב בכלל מה אתה כותב.

התקציב לחינוך החילוני הוא הרבה הרבה הרבה יותר גדול מהתקציב לחינוך חרדי.

זו עובדה. ראית באיזה חדרים עלובים לומדים חרדים? האם ידעת שכל ראש ישיבה נאלץ לנסוע לחוץ לארץ כדי לבקש תרומות מעשירים בשביל להחזיק את הישיבה?

בתי הספר החילוניים זוכים למבנים מפוארים ושיפוצים על ימין ועל שמאל, ובחיים שלי לא שמעתי על מנהל בית ספר שצריך לנסוע לבקש כסף מתורמים כדי להחזיק את הבית ספר .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוני, איך זה תמיד כשאני נכנס לפורום הזה בשביל לסקור את התגובות פה

תמיד יש איזה תגובה שכשאני מגיעה עליה אני צריך לגלול את המסך ולגלול ולגלול...

ותמיד זה מסתבר שזאת תגובה שלך?! (שלא יהיה לך ספק אני לא מתכוון לקרוא מגילות רק כי אתה לא יכול/מוכן לסכם את דעתך בכמה שורות)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...