דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0 - עמוד 32 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0

karpad

Recommended Posts

ומה אתה חושב, שאברהם המציא את הגלגל? הרי לא היינו עם בכלל עד שיצאנו ממצריים.

הסיפורים התנכיים קיימים בתרבויות אחרות שקדמו לה, כלומר בהנחה שאתה מקבל את ההנחה שהעולם לא נוצר עם אברהם אבינו.

ובכלל בתור מישהו שהוא חלק מהמורשת הענקית הזאת, לא הייתי מגדיר את מה שקורה בארץ כיום כזיוף-הייתי קורא לזה בילבול והתגבשות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 4.6k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

ומה אתה חושב, שאברהם המציא את הגלגל? הרי לא היינו עם בכלל עד שיצאנו ממצריים.

הסיפורים התנכיים קיימים בתרבויות אחרות שקדמו לה, כלומר בהנחה שאתה מקבל את ההנחה שהעולם לא נוצר עם אברהם אבינו.

טעות. היינו עם עוד הרבה לפני זה, אולם לא בקני מידה כמו שהיינו במצרים ולאחר מכן אבל עם.

צא ולמד על עם שלפני ההגירה ההמונית למצרים.

השורה שנייה שלך לגבי זה שהסיפורים האלה (לא ציינת איזה, מה, מי) מופיעים אצל תרבויות שקדמו לנו משקפת מידע שקרי שלא אתפלא אם שמעת באתר המסיונרי "חופש" או במקור אתאיסטי דומה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

(מאמין) כותרת:האם התנ"כ מבוסס על תרבויות קודמות?

טעות. היינו עם עוד הרבה לפני זה, אולם לא בקני מידה כמו שהיינו במצרים ולאחר מכן אבל עם.

כתוב בתנ"כ שנהיינו לגוי גדול במצריים, משמע לפני זה לא ממש היינו עם אלא מין שבט חמולות של כמה עשרות או מאות משפחות.

השורה שנייה שלך לגבי זה שהסיפורים האלה (לא ציינת איזה, מה, מי) מופיעים אצל תרבויות שקדמו לנו משקפת מידע שקרי שלא אתפלא אם שמעת באתר המסיונרי "חופש" או במקור אתאיסטי דומה.

דווקא לא, שמעת פעם על התרבות המזופוטמית?

מסתבר שסיפור המבול היה קיים באוסטרליה אצל האברוג'נים, כמובן עם כמה מפלצות וקישקושים וגם אצל האינדאנים באמריקה של היום.

התרבות המזואפוטמית היא התרבות שאברהם אבינו גדל עליה ומן הסתם יש שם כמה מהמשלים או הסיפורים ששם ויש על כך תיעודים-או לפחות זה מה שטוענת האוניברסיטה העברית.

לא שאני שולל את האפשרות שאברהם אבינו באמת דיבר עם אלוהים, אני פשוט משתדל להסתכל על כמה שיותר צדדים כדי להגיע לאמת שהיא יותר כוללת, ולא ציינתי כי אני פוחד לפגוע באנשים שמאמינים וזה מעליב אותם.

הנה קישור למאמר NRG שבכלל מתאר אינצקלופדיה יהודית-חילונית שיוצאת לאור ומעמיד אותה בסימן שאלה ענקי אבל למעשה מציג גם את כל הבעייתיות של החילוני להתחבר ליהדות מבחינה "רגשית"-

http://www.nrg.co.il/online/11/ART1/620/069.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

(מאמין) כותרת:האם התנ"כ מבוסס על תרבויות קודמות? כתוב בתנ"כ שנהיינו לגוי גדול במצריים, משמע לפני זה לא ממש היינו עם אלא מין שבט חמולות של כמה עשרות או מאות משפחות.דווקא לא, שמעת פעם על התרבות המזופוטמית?

מסתבר שסיפור המבול היה קיים באוסטרליה אצל האברוג'נים, כמובן עם כמה מפלצות וקישקושים וגם אצל האינדאנים באמריקה של היום.

התרבות המזואפוטמית היא התרבות שאברהם אבינו גדל עליה ומן הסתם יש שם כמה מהמשלים או הסיפורים ששם ויש על כך תיעודים-או לפחות זה מה שטוענת האוניברסיטה העברית.

לא שאני שולל את האפשרות שאברהם אבינו באמת דיבר עם אלוהים, אני פשוט משתדל להסתכל על כמה שיותר צדדים כדי להגיע לאמת שהיא יותר כוללת, ולא ציינתי כי אני פוחד לפגוע באנשים שמאמינים וזה מעליב אותם.

בנוגע לסיפור המבול: אכן הוא מתועד בכל העולם - אצל האצטקים, אצל האבוריג'ינים, אצל כל תרבות למעשה - גם כזאת שהיתה מרחק אלפי קילומטרים מאזור המזה''ת.

התשמח לדעת?.

נאמר שאטלנטיס נעלמה בגלל המבול של נוח. שהיא אכן היתה יבשת בין אירופה לאמריקה - היא היתה הרכס המרכז-אטלנטי בטרם כיסו אותו מים מן המבול.

אם כי התאורים עלייה הגיעו זמן רב לאחריו.

noaaMidAtlanticRidgeL.jpg

בקשר לאברהם.

אין "הוכחה" כי לא יכולה להיות כזו - אף אחד לא צילם את אברהם בעודו מקבל את ההתגלות הראשונה בהסטוריה - מן הבורא לאנושות.

אתה יכול להאמין שזה קרה. בנוגע לאברהם - ישנם אישושים למסופר בתנ"ך עליו.

למעשה העיר שבה היה חי (אור כשדים - Ur of the khalades) - שרידיה קיימים עד היום במצב מצוין ואף המקדש בו התפלל אברהם בעצמו בילדותו ובו משפחתו כיהנה.

המקדש: 46769923_a35c9ac3b5.jpg

עם פלישת הצבא האמריקאי חידשו את החפירות במקום.

כיום האבק העירקאי כבר כיסה אזורים רבים מן העיר.

תוכל למצוא מידע על המקום ביוטיוב ובאינטרנט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום, מכיוון שאני מוסלמי ורוב האנשים בורים באסלאם אז רציתי לספר קצת על הדת האסלאם. קודם כל האסלאם עם היהדות הן הדות המונותאסתיות היחידות בעולם (יש שיכללו את הנצרות אבל זה נושא אחר) זאת אומרת מאמינים באל אחד, לפי כמה מחכמי הדת המוסלמים מי שמאמין כי אלוהים הוא אחד והוא אללה או אלוהים יכנס לגן עדן בסופו של דבר

הנביא הוא מוחמד עליו התפילה והשלום ואנחנו מאמינים גם שמשה וגם שאברהם ו ישו ואדם ונוח היו נביאים. אחד הדברים שיהודים תמיד אומרים לי זה שהיהדות היא הדת הראשונה בעולם שזה בככל לא נכון כי אם אז מה הייתה הדת של אברהם עליו השלום וכולי.

אני עכשיו זוכר ציטוט מתוך המשחק CIVILIZATION 4 שאומר NATURE ITSELF HAS IMPRINTED THE IDEA OF GOD IN THE HUMANKIND למי שוזכר של מי הציטוט מוזמן להגיד

הקיצור תעבדו אל אחד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

[מי יהודי משיחי ולמה אתה אומר את זה? אגב אני שולל משיחיות]

אף אחד לא אומר שיהדות היא הדת הראשונה בעולם הרי כולם יודעים שהיו עובדי אלילים ושאברהם בעצמו היה עובד אלילים לשעבר.

אם כבר אומרים משהו אז היהודים הם הראשונים שהחלו עם האמונה באל יחיד ולא מוחשי-כלומר היהדות אמורה לשלול פטישיזם(אז למה שמים של צדיקים???)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשובה טובה,בוא תגיד לי מה בעיה עם של צדיקים [או נוף וכו.]?

אבל אם נסתכל אברהם לא היה הראשון,מה עם נח?

אברהם הוא היה היחיד שגילה את אמונתו בעולם,גם טרח להפיצה. נח לדוגמא שהיה צדיק תמים [לעומת דורו הנוכח] אבל לא הביא אחרים לצדיקותו ואמונתו, לעומתו אברהם גייר את האנשים ושרה גיירה את הנשים - "הנפש אשר עשו בחרן".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברור שאברהם היה אחד "התותחים" אם לא "התותח", לקחת קבוצה של עובדי אלילים גמורים לכרות להם חלק מהקטנצ'יק ולהגלות אותם לאיזה ארץ מובטחת...לא מכיר הרבה אנשים שיכולים לעשות את זה, הוא בין הדמויות הכי מרתקות שקיימות בתנ"כ ללא ספק.

לגבי של צדיקים ועלייה לקברים שלהם,אותם בריות (התחלתי לדבר מוזר משהו) אנשים כלומר, עושים הנצחה לאותם חפצים/אנשים שמתו. מה ההבדל בין זה לבין סגידה לחפצים? לא רק שכתוב במפורש לא תעשה לך כל פסל ותמונה, ואני צריך למות פעמיים כי אני לא שומר שבת, לך תבין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה אומנם טועה במה שאתה אומר בקשר לתמונות של צדיקים מאחר שלא משתחווים אליהם

מה שכן , ישנה טעות היום של אנשים שלא מבינים שמתפללים לצדיקים כאילו הם הקב"ה

זה כבר נהפך לטעות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מתפללים לצדיק עצמו שהוא ירפא/יתן ליהצלחה וכו.. וכו..,אלה מתפללים שבזכות הצדיק ה' יתן לי את בקשתי.

לגבי כאן הטעות שלך אתה קורא פסל ותמונה,אבל למה לקרוא קטע קטן ולהסיק מסקנות? אני אחזור ואמשיך.

[צריך להבין שגדולי הדור הולכים פלס עם התורה לכן לא שייך שיטעו בדבר כה מפורש]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מתפללים לצדיק עצמו שהוא ירפא/יתן ליהצלחה וכו.. וכו..,אלה מתפללים שבזכות הצדיק ה' יתן לי את בקשתי.

לגבי תמונות כאן הטעות שלך אתה קורא פסל ותמונה,אבל למה לקרוא קטע קטן ולהסיק מסקנות? אני אחזור ואמשיך.

[צריך להבין שגדולי הדור הולכים פלס עם התורה לכן לא שייך שיטעו בדבר כה מפורש]

מזה בזכות הצדיק?.

מי מחליט?, הצדיק\הזכות של הצדיק או הקב''ה בעצמו - זה הקב''ה שיחליט מה יהיה ואיך יהיה, למיטב ידיעתי הקב''ה לא אוהב שמתפללים אליו לזכות של זה ולזכות של ההוא. הוא מבקש מאיתנו להתפלל אליו בכל זמן ובכל מקום שאנחנו נמצאים. כמו שרבי נחמן אמר: לדבר עם בורא עולם לפחות שעה ביום, רצוי בהתבודדות.

[br]פורסם בתאריך: 8.12.2008 בשעה 08:17:29

שלום, מכיוון שאני מוסלמי ורוב האנשים בורים באסלאם אז רציתי לספר קצת על הדת האסלאם. קודם כל האסלאם עם היהדות הן הדות המונותאסתיות היחידות בעולם (יש שיכללו את הנצרות אבל זה נושא אחר) זאת אומרת מאמינים באל אחד, לפי כמה מחכמי הדת המוסלמים מי שמאמין כי אלוהים הוא אחד והוא אללה או אלוהים יכנס לגן עדן בסופו של דבר

הנביא הוא מוחמד עליו התפילה והשלום ואנחנו מאמינים גם שמשה וגם שאברהם ו ישו ואדם ונוח היו נביאים. אחד הדברים שיהודים תמיד אומרים לי זה שהיהדות היא הדת הראשונה בעולם שזה בככל לא נכון כי אם אז מה הייתה הדת של אברהם עליו השלום וכולי.

אני עכשיו זוכר ציטוט מתוך המשחק CIVILIZATION 4 שאומר NATURE ITSELF HAS IMPRINTED THE IDEA OF GOD IN THE HUMANKIND למי שוזכר של מי הציטוט מוזמן להגיד

הקיצור תעבדו אל אחד

אני מקבל את האסלאם כדת היחידה שצריכה להתקיים לצד היהדות, אין עוד שום דת בעולם שקרובה אלינו יותר ממנה.

מוחמד, אף שטבח ביהודים, נוצרים, זוראסטרים ופגאנים - לא היתה לו כוונה רעה. הוא עשה את מה שעשה כי רצה לאחד את כל שבטי חצי האי ערב, מכל הדתות. לאמונה באל אחת, אחרי שעבר ממכה למדינה (או ההפך אני כבר לא זוכר) אכן פעל באגרסיות ובחרב. אבל יאמר לזכותו שהיום יש מליארד וחצי גויים שמאמינים בבורא עולם אמונה שלעתים חזקה יותר משל היהודים.

אבל מוחמד אחרי הכל שינה ועיוות את התנ"ך בחלקים ממנו - ועוד האשים את היהודים והנוצרים שעשו זאת בעצמם.

כתוב בקוראן שאברהם אבינו וישמעאל הניחו יסודות לקבה במכה שכביכול עתידה להיות "ירושלים החדשה" (אף שרק 3000 שנים לאחר מהם הפכה היא למקדש מונותאיסטי ועד אז הכילה 136 אלילים של שבט קורייש) - ממתי בכלל מוזכר בתנ"ך שאברהם וישמעאל טיילו את כל הדרך הארוכה אל חולות ערב - 1000 קילומטרים מאזור עיראק בו היו?, אם בכלל ידעו אברהם וישמעאל על קיומו של מקום כזה. לא רק שערבייה בכלל לא מוזכרת בתנ"ך, לא הקבה, לא מוחמד (מתוקף נבואה) ולא שום דבר שקשור לאסלאם.

לא רק שהקוראן טוען שבעקדת יצחק היה זה ישמעאל ולא יצחק - זה בכלל אבסורד.

אני יכול לציין עוד עשרות סתירות.

ישנו סמינר ביטיוב, סמינר מעולה החושף סתירות בין התנ"ך (היהודי\נוצרי) לקוראן - יש שם כ200 פרקים.

http://www.youtube.com/user/AhmadsQuran3

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מזה בזכות הצדיק?.

מי מחליט?, הצדיק\הזכות של הצדיק או הקב''ה בעצמו - זה הקב''ה שיחליט מה יהיה ואיך יהיה, למיטב ידיעתי הקב''ה לא אוהב שמתפללים אליו לזכות של זה ולזכות של ההוא. הוא מבקש מאיתנו להתפלל אליו בכל זמן ובכל מקום שאנחנו נמצאים. כמו שרבי נחמן אמר: לדבר עם בורא עולם לפחות שעה ביום, רצוי בהתבודדות.

אני צריך לזוז ידידי היקר!,אבל אני אחזור ואראה לך איך סתרת את עצמך [רבי נחמן בעצמו אמר לעלות לקיברו]אבל תחכה שאני אחזור ואפרט.

נ.ב מה אתה עושה בשעה כזאת? חזרת משחרית :lol:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני צריך לזוז ידידי היקר!,אבל אני אחזור ואראה לך איך סתרת את עצמך [רבי נחמן בעצמו אמר לעלות לקיברו]אבל תחכה שאני אחזור ואפרט.

נ.ב מה אתה עושה בשעה כזאת? חזרת משחרית :lol:

בסדר חביבי אבל אני בוחר להקשיב למה שהוא אמר שמשקף את התורה ולא למה שאינו.

אני פשוט שואל את עצמי - אם הרבי הזה או הרבי הזה אמרו משהו - זה באמת מה שאלוהים רוצה מאיתנו?.

תודות ל God given mind שלי אני משתדל לבחון אם מה שרבי כזה או אחר אמרו באמת משקף את התורה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...