דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0 - עמוד 33 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0

karpad

Recommended Posts

[מי יהודי משיחי ולמה אתה אומר את זה? אגב אני שולל משיחיות]

אף אחד לא אומר שיהדות היא הדת הראשונה בעולם הרי כולם יודעים שהיו עובדי אלילים ושאברהם בעצמו היה עובד אלילים לשעבר.

אם כבר אומרים משהו אז היהודים הם הראשונים שהחלו עם האמונה באל יחיד ולא מוחשי-כלומר היהדות אמורה לשלול פטישיזם(אז למה שמים של צדיקים??? היהודים בטוח לא התחילו עם האמונה באל אחד - אל אחד היה קיים לפני כן - ההבדל הוא שמשה הוציא אותו מחוץ לטבע - וזה כל היחוד של תורת משה - שעד אז האל / ים היו שולטים על בני האדם והטבע אבל היו גם נתונים להשפעות - דרך אגב גם האל היחיד נכון להיום נתון להשפעות - אצל המאמינים לתפילה ו / או מצוות - אבל זה רק טריק כדי לנצל את המאמינים שיעשו מה ש " המורים הרוחניים " רוצים - אל תשכח שאת התורה כתב משה - ואברהם היה הרבה לפני משה - כך שהו יכול לכתוב מה שהוא רוצה ומה שמתאים לו גם אסור לשכוח את הסופרים שהשתתפו בכתיבה וכל אחד מכניס לשם מה שהוא רוצה - תראה לדוגמא את מוחמד שהוא משכתב לאחור - קרי - אברהם מוסלמי - פחחח , אולי בדוואי - אבל אין שום קשר לדת . וכן אגב טוטא , העם השוכן כאן היה צריך להיות לבוש יותר בסגנון בדוואי ולא בבגדים מהתחפושת של פורים שהבאת של שלושת הנוצרים - פחחח - הלבוש של החליפה של הדוסים נכון להיום והבגדים השחורים רחמנא לצלן - הוא לבוש גלותי למהדרין ולבוש של גויים טהור . .)

טוטא הוא משיחי - בלי להודות ו / או לדעת

איתן הוא "יהודי" משיחי ( אני מהמר ממש נוצרי )

וליכאורה יהודים דתיים שמים ( למרות שיש איסור מפורש - הדיבר השני ולא אין טעם להתפלסף איתי על הנושא - אסור - נקודה .) כי זה עושה להם פירסומת ויחסיי ציבור ומכניס להם כסף בצורה ישירה ועקיפה - ממש כמו הגוריים ההודים וכמו בודהה הפסל ( שדרך אגב - לא צריך להתפלל אליו ו / או להשתחוות אליו - למרות שיש כאלו שעושים זאת - הפסל ו/ או התמונה של הבודההה נועד רק לדבר אחד - ממש כמו התמונות של הרבנים - לעזור למאמין להתרכז ע"י שימוש בדוגמה בלבד . )

ויזבלו לך היהודים הליכאורה דתיים שאברהם היה ראשון - גם המוסלמים - לא חסר להם - (אברהם היה ראשון פחח)- מוחמד ראה שהוא לא יכול לקחת את משה - אז הוא לקח את אברהם - ואלו טוענים "הוא היה יהודי" ( פחחח ) ואלו טוענים ש"הוא היה מוסלמי"( פחחח ) גם היהודים וגם המוסלמים הם דתות שהומצאו הרבה הרבה לאחר מיכן - אז הם מוצאים לעצמם סיבות לריב בינהם וזהו ולצורך זאת הם חופרים הסברים וסיבות ותרוצים העיקר לגנוב יותר ויותר נשמות . אברהם היה איש מטורף הוזה - כניראה לקה בסכיזופרניה קלה ואפוף בחשיבות עצמית אגואיסטית - אני לא הייתי אומר שהאזור הזה שליכאורה אמור היה להיות גן עדן ( זה גם האזור לפי התורה ) ולאורך ההיסטוריה מוכיח את עצם היותו גהינום - מוכיח את כישוריו המעולים בתור אבא , או בו נגיד שילדים על הפנים מעידים על החינוך שהם קיבלו .

כל זמן שהילדים שלו רבים - הוא אבא על הפנים

בזמן שהילדים שלו יעשו שלום ויחיו כמו משפחה - הוא יהיה אב כל העמים ואבא מעולה וראוי .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 4.6k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

הסיבה שחרדים (מסוג כזה או אחר) לובשים שחור זה כמובן בגלל שככה הונהג המון שנים (מנהגים זה דבר חשוב אצלם).

אבל אם תחשבו על זה קצת, לבן מתלכלך... :lol:

בנוסף על כל זה, לבוש פשוט ודומה הוא חלק הכרחי בשמירה על מנטליות חברתית אחידה (למשל תלבושת אחידה בבתי ספר).

אם כולם יתלבשו שונה אז השם ישמור יכנסו להם רעיונות לראש.

ואם ילבשו צבעים ופסים של זוהר ויוקרה אז השם ישמור הם יחטאו בחשיבות עצמית, ואנחנו כולנו יודעים שבחברה החרדית כולם עבדים חסרי חשיבות שעושים וחושבים את אותם דברים.

שינוי הלבוש של זרמים משיחיים הוא התגשמות פיזית של הרצון הפנימי להפריד ולטהר את עצמם מהזרם המרכזי.

המשיכה לחזור למראה של תקופות קודמות היא ביטוי לחוסר ההסכמה עם מה שהדת הוסיפה עם הזמן, ונסיון להסיר את השכבות האלה ולחזור למשהו בסיסי וקדום יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסיבה שחרדים (מסוג כזה או אחר) לובשים שחור זה כמובן בגלל שככה הונהג המון שנים (מנהגים זה דבר חשוב אצלם).

אבל אם תחשבו על זה קצת, לבן מתלכלך... :lol:

לבוש מאוד נוח.

על השחור לא רואים ליכלוך, ומאידך לבן אפשר לכבס עם אקונומיקה.

ואין מה להסתבך בבוקר, כי הכל אותו דבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Art tatum שכחת לציין שהמשיחיים בכלל לא רוצים להתלבש כמו בתנ"ך.

למעשה יש רק שני זרמים שעושים את זה (אולי יש עוד ואני לא מכיר). נחמנים (שהולכים ככה ברחוב) ושומרונים שהם קהילה סגורה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשכתבתי את מה שכתבתי היה לי בראש כל הזמן את totah שאמר( ואני מצטט):

לי היה חלום שאני בבית המקדש - לבוש בבגדים תנכיים, בחג כלשהוא. (מאז התקרבתי לדת האמת).

וגם

התרבות של עם ישראל התנכ"י היא אקזוטית ויפה.

בקיצור, ככה חרדי צריך להתלבש:

http://www.earlenesroots.com/Images/3wiseman.gif

לא ככה!

http://arjewtino.com/wp-content/uploads/orthodox-jews-2.JPG

;D

סביר להניח שרק כוהנים וכל מיני אנשים עם תפקידים וחשיבות וכמובן אנשים עשירים התלבשו בבגדים צבעוניים ויפים עם פסים זהובים עיטורים ותכשיטים.

רוב רובו של העם לבש בגדים פשוטים ודהויים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יהודים משיחיים זה לא אלו שמאמינים בישו? עדי ה' וכולי?

ויזבלו לך היהודים הליכאורה דתיים שאברהם היה ראשון ראשון במה? לפני אדם וחווה? - גם המוסלמים - לא חסר להם - (אברהם היה ראשון פחח)- מוחמד ראה שהוא לא יכול לקחת את משה - אז הוא לקח את אברהם - ואלו טוענים "הוא היה יהודי" אז הם לא ממש יודעים היסטוריה-יהדות נולדה רק אחרי שהשבטים התפזרו מן הסתם( פחחח ) ואלו טוענים ש"הוא היה מוסלמי"( פחחח ) גם היהודים וגם המוסלמים הם דתות שהומצאו הרבה הרבה לאחר מיכן -מצד שני קרו הרבה יותר מדי דברים מופלאים כמו לדוגמא עצם הישרדותו של העם כנגד כל הסיכויים, וכן אף אחד לא יכול להוכיח שמה שאתה אומר זה נכון - אז הם מוצאים לעצמם סיבות לריב בינהם וזהו ולצורך זאת הם חופרים הסברים וסיבות ותרוצים העיקר לגנוב יותר ויותר נשמות . נראה לי שלא ממש, אבל אני יכול להבין למה אתה רואה את זה ככה אברהם היה איש מטורף הוזה - כניראה לקה בסכיזופרניה קלה ואפוף בחשיבות עצמית אגואיסטית ובגלל זה הוא הצליח לקחת קבוצה של נבערים על כל משפחותיהם ולהזיז אותם לאיזה ארץ לא ידוע שקול אמר לו מבפנים? נראה לך שזה היה פשוט עובד ככה סתם? מכוח השכנוע של סכיזופרן? קצת הגזמת..- אני לא הייתי אומר שהאזור הזה שליכאורה אמור היה להיות גן עדן ( זה גם האזור לפי התורה ) ולאורך ההיסטוריה מוכיח את עצם היותו גהינום - מוכיח את כישוריו המעולים בתור אבא , או בו נגיד שילדים על הפנים מעידים על החינוך שהם קיבלו .

כל זמן שהילדים שלו רבים - הוא אבא על הפנים

בזמן שהילדים שלו יעשו שלום ויחיו כמו משפחה - הוא יהיה אב כל העמים ואבא מעולה וראוי .

לא הבנתי מה הנקודה שלך, שלמעשה יש פה קונספירציה לגרום לאנשים לחשוב שפה זה גן עדן?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בין אם מדובר בזרמים משיחיים או זרמים אחרים שמחפשים לשנות ולהשיל רבדים, לכולם יש מכנה משותף.

כולם רוצים לחזור לתקופות קודמות, מתכחשים לשינוים שנוספו בדת ונמשכים לסגנון בגדים שמשקף תקופות קודמות. :lol:

אפילו אנשים כמו חוזרים בתשובה שמקבלים על עצמם את הדת הפרושית במלואה ומחפשים טוהר מסוים, לא רואים את עצמם שייכים לזרמים חרדים, ומבטאים את זה בשינוי לבוש קטן וצנוע.

למשל הכיפות הגדולות או כיפות לבנות.

בהרבה מקרים אין קשר בין עדה או תרבות לבין הכיפה הגדולה היפה עם העיטורים או כיפה לבנה ענקית לבין אותם חוזרים בתשובה.

הם פשוט חושבים שזה יותר יפה וטהור ומבחינה מסויימת זה מבטא את הרצון הפנימי שלהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יהודים משיחיים זה לא אלו שמאמינים בישו? עדי ה' וכולי?

לא הבנתי מה הנקודה שלך, שלמעשה יש פה קונספירציה לגרום לאנשים לחשוב שפה זה גן עדן?

Rikus ידידי

אנחנו נכנסים פה לדיון מעניין ביותר (להגדיר מיהו יהודי משיחי - מה שרבים וטובים מאיתנו ניסו לעשות ולא הצליחו).

יהודים משיחיים רואים עצמם ממשיכי דרכם של תלמידיו של הרבי מנצרת - ישוע. איש שענה על רוב הנבואות למשיח, הוא היה אישיות פופולרית מאד במיוחד באמצע תקופת בית שני. הסנהדרין תחילה הכירו בחוכמתו. לאחר שראו כי הוא פופולרי יותר מדי, מפחד שיעורר מהומות מקומיות והחשש שיחל מרד חדש בשלטון הרומאי. ביקשו הנציבים הרומאים והסנהדרין להוציאו להורג בצליבה.

הוא נצלב (לפי מה שחלק מהבשורות שכתבו מקורביו עליו) בערב פסח (אם אני לא טועה) במוצאי שבת או כניסתה.

עדי ה' הם כת נוצרית להם אידאולוגיה משלהם.

היהודים המשיחיים הם יהודים או גויים שמשלבים את האמונה במשיחיותו של האיש עם האמונה היהודית (הם מזדהים יותר עם הקראים מאשר עם הרבניים מבחינה תאולוגית) אף שישוע עצמו היה "רבני" - "פרושי".

ישנם יהודים משיחיים הרואים בו "בן האלוהים" - שתופות לדוקטרינה הנוצרית המקובלת ביותר. בעוד שישנם כאלה שבדומה לתלמידיו הראשונים: האביונים - רואים בו משיח בלבד ודוחים כל דוקטרינה המציגה אותו כבן האלוהים בטענה שהיא בסה''כ הבנה שגויה לכתבי הקודש.

האביונים קיימים עד היום, כמספר כיתות בנצרות וכזרם ידוע בשם "עבדי ה'". שים לב - לא "עדי ה'" שהם הכת הנוצרית המסיונרית אלא "עבדי".

אני חייב לזוז.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חייב להודיע לכם - יהדות רבנית ( פרושית ) איננה הדת היחידה בעולם וכמו כן היא שווה ( אולי לא לכל משתתפי הפורום ) בערכה ובמטרות שלה לשאר הדתות בדיוק . אחרי שאמרתי זאת ...

rikus

הנקודה היחידה שלי ביחס להודעה שלך : כול הדתות ימכרו לך איזה בולשיט שהם יחשבו שתקנה , בין אם זה " אלוהים הוא אחד " דרך " אברהם הוא היהודי / המוסלמי / הפאגני הראשון " ועד " אתה חוטא / צדיק והינה לך המפתחות לגן עדן / גהינום " - כל הסיפורים הסברים ותרוצים הם בולשיט אחד גדול - העיקר תאמין ל"מורה הרוחני " ותעשה מה שהוא / הם אומרים קרי תתן את התודעה שלך והכח שלך והכסף שלך והנשמה ( אם יש ) שלך ואת הילדים שלך והמישפחה שלך ואת הזמן שלך לנו ואנחנו מתכוונים לקחת הכל ( ובסופו של דבר גם את החיים שלך - ראה ערך ג'יהד ומלחמת מצווה ומסעות צלב וכדומה ) גם אם נידמה לך שאנחנו מסתפקים בפחות .

קונספירציה ??? אולי תהיה קצת יותר היסטרי , הם אומרים זאת בפירוש - אפילו חברות הגז ( פז גז , סופר גז וכו' ) מנהלים את עיסקיי הטריטוריה שלהם ביותר סודיות - רק תשתתף " בשיעור " ( פחחח - שיעור - שטיפת מח , ) או הרצאה ( פחחח - הרצאה - שטיפת מח , ) או בשיחה ( פחחח - שיחה - שטיפת מח , )

או סתם תקרא את התורות של הדתות - כולן אומרות שרוצות לך טוב - אבל עושות לעצמן טוב בפועל .

כולם רוצים לחזור לתקופות קודמות, מתכחשים לשינוים שנוספו בדת ונמשכים לסגנון בגדים שמשקף תקופות קודמות. :lol:

כמובן שזה רק " ביהדות " סנטולוגיה ואיסלם רוצים ללכת קדימה - שלא לדבר על דתות הזויות יותר או פחות סטייל ראלים ואו כתות משונות של פסיכופטים סטייל ג'ונס וכו' שרוצים קדימה .

עריכה :

אני הגזמתי ? :bash: לקחת את הבן שלך ולרצות לשחוט אותו נשמע לי קצת יותר הגזמה כמו לחתוך לעצמך את ה - ז ולכול מי שאתה אוהב או לזרוק את הבן הבכור שלך למדבר או לחתוך חיות לחצי לעבור בתוך הג'יפה שלהם - לא יודע אני חושב שאם הוא היה עושה את הדברים האלו היום הוא מזמן היה כפות בכותונת - ואני הגזמתי ???

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חייב להודיע לכם - יהדות רבנית ( פרושית ) איננה הדת היחידה בעולם וכמו כן היא שווה ( אולי לא לכל משתתפי הפורום ) בערכה ובמטרות שלה לשאר הדתות בדיוק . אחרי שאמרתי זאת ...

rikus

הנקודה היחידה שלי ביחס להודעה שלך : כול הדתות ימכרו לך איזה בולשיט שהם יחשבו שתקנה , בין אם זה " אלוהים הוא אחד " דרך " אברהם הוא היהודי / המוסלמי / הפאגני הראשון " ועד " אתה חוטא / צדיק והינה לך המפתחות לגן עדן / גהינום " - כל הסיפורים הסברים ותרוצים הם בולשיט אחד גדול - העיקר תאמין ל"מורה הרוחני " ותעשה מה שהוא / הם אומרים קרי תתן את התודעה שלך והכח שלך והכסף שלך והנשמה ( אם יש ) שלך ואת הילדים שלך והמישפחה שלך ואת הזמן שלך לנו ואנחנו מתכוונים לקחת הכל ( ובסופו של דבר גם את החיים שלך - ראה ערך ג'יהד ומלחמת מצווה ומסעות צלב וכדומה ) גם אם נידמה לך שאנחנו מסתפקים בפחות .

קונספירציה ??? אולי תהיה קצת יותר היסטרי , הם אומרים זאת בפירוש - אפילו חברות הגז ( פז גז , סופר גז וכו' ) מנהלים את עיסקיי הטריטוריה שלהם ביותר סודיות - רק תשתתף " בשיעור " ( פחחח - שיעור - שטיפת מח , ) או הרצאה ( פחחח - הרצאה - שטיפת מח , ) או בשיחה ( פחחח - שיחה - שטיפת מח , )

או סתם תקרא את התורות של הדתות - כולן אומרות שרוצות לך טוב - אבל עושות לעצמן טוב בפועל .

כמובן שזה רק " ביהדות " סנטולוגיה ואיסלם רוצים ללכת קדימה - שלא לדבר על דתות הזויות יותר או פחות סטייל ראלים ואו כתות משונות של פסיכופטים סטייל ג'ונס וכו' שרוצים קדימה .

לדברים שכתבת מעל לכך אי אפשר להתייחס - אתה קבעני מדי, אתה מדבר בפזיזות.

לגבי האלסאם - אתה מדבר שטויות.

האסלאם רוצה ללכת קדימה?.

האסלאם הוא פולחן, הוא נשאר במקום שלו עד היום, הדבר היחיד שהתחלף זה רובים במקום חרבות.

הסיינטולוגיה - גם היא סוג של פולחן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הם אומרים זאת בפירוש - אפילו חברות הגז ( פז גז , סופר גז וכו' ) מנהלים את עיסקיי הטריטוריה שלהם ביותר סודיות - רק תשתתף " בשיעור " ( פחחח - שיעור - שטיפת מח , ) או הרצאה ( פחחח - הרצאה - שטיפת מח , ) או בשיחה ( פחחח - שיחה - שטיפת מח , )

מה שעכביש אומר למעשה ידוע לכל חילוני, והאמת שאני לא יודע ממתי יהדות החלה במיסיונריות?

ותראו לאן זה הוביל אותה? היהדות לדעתי, אמורה לשאוף להראות אמת בלתי מעורערת, רק שכוונת המסיונרים היהודים של התקופה העכשווית(שלדעתי לא היו קיימים בגלות, תקנו אותי) בהחלט מוטלת בספק גם ע"פ דברים שמן הסתם כל מי שדיבר עם דתי הרגיש את זה.

הבעיה שכולם רוצים להרגיש חלק ממשהו גדול יותר, וזה בעיה. כולם רוצים להיות חלק ממסגרת כלשהי ולכן הרבה מאוד צעירים נמשכים לדת בין בגלל שהם שהם לא מצאו כלום בללכת כל יומיים ולדפוק את הראש בפאב או בסתם אפילו לגור בארץ שזה מרגיש לרוב האנשים כאן כאילו ללכת עם הראש בקיר כל דקה.

תותח-

לא הבנתי את השאלה שעליה אתה מנסה להשיב.שוב חברה, כותרת ..

עריכה מהעריכה של עכביש:

עריכה :

אני הגזמתי ? לקחת את הבן שלך ולרצות לשחוט אותו נשמע לי קצת יותר הגזמה כמו לחתוך לעצמך את ה - ז ולכול מי שאתה אוהב או לזרוק את הבן הבכור שלך למדבר או לחתוך חיות לחצי לעבור בתוך הג'יפה שלהם - לא יודע אני חושב שאם הוא היה עושה את הדברים האלו היום הוא מזמן היה כפות בכותונת - ואני הגזמתי

:lol: :lol:

תשמע אני לא חייתי לפני כמה אלפי שנים אבל אני בטוח שיש כמה מנהגים היום שיראו להם ממש מוזרים ומוטרפים לא פחות ממה שאמרת.

ובקשר לזה אני חושב שלא ממש הבנת את הסיפור אם אתה חושב שאברהם רצה לשחוט את הבן שלו.

יש המון פרשנויות מעניינות לכך, ואתה יכול לפרש את זה שאברהם היה סכיזופרן כי הוא שמע קולות מנוגדים.

אני לדוגמא מפרש את זה שאותו אברהם לא ידע עד לאן סמכותו של רצון האל מגיעה ומה שקרה לו עם הבן שלו רק מראה שיש דברים שאף אדם אסור שיעשה לא משנה איזה קול הוא שומע בראש, הייתי משליך את זה ברזולוציה של פרשנות של קומודור 64 ל"פקודה בלתי חוקית בעליל".

אבל כל אחד והסרט שלו עם התנ"כ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מבין מה היהדות הפרושית מנסה למכור ?

הפרושים הם זרם ביהדות של ימי בית שני (ביחד עם הצדוקים, הסיקריים, האביונים - תלמידיו של ישו), האיסיים ומספר נוספים.

הפרושים טענו שיש ואף חובה לפרש חלקים מוסיימים בתורה. למעשה הם אבי "היהדות הרבנית" שהיא שם כולל לכל הזרמים שאינם קראים או משיחיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...