דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0 - עמוד 123 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0

karpad

Recommended Posts

חחח

תפילין , מי אמר לך שצריך להניח אותם בצורה שאתה מניח אותם ?

אולי צריך להניח פעם אחת תפילין ?

אולי רק בפסח ?

אתה נמצא במטריקס של חירטוטים שמצדיקים את המוסד .

למה אתה מוסיף על התורה ?

למה אתה מחסיר מהתורה ?

איפה כתוב שצריך כל יום ?

בבקשה וויקי :

חירטוטים של רבנים - "פרושים" שבסך הכל רצו את השילטון על העם - תקרא את המקור , המקור של התפילין שלך הוא בתורה הרבנית ולא בתורת משה בכלל .

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%AA%D7%A4%D7%99%D7%9C%D7%99%D7%9F

פרושים = תנאים+אמוראים=כותבי התושב"ע זה לא חידש לי כלום . :nixweiss:

לגבי זה שהדעה הרווחת היא שהרבנות היא המציאה את מצוות התפילין ,

הדעה הרווחת היום שהעולם נוצר בביג באנג , ואולי בעצם עוד 100 שנה תיהיה תיאוריה שתסתור את הביג באנג

דברי חוקר הם לא דברי אלוהים חיים ולמעשה בכל דור יש תיאוריות יותר ויותר טובות ....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 4.6k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

דברי חוקר הם לא דברי אלוהים חיים ולמעשה בכל דור יש תיאוריות יותר ויותר טובות ....

אלא אם כן כמובן אותו חוקר יועלה על המוקד ע"י הרשות הדתית על שהעז לכפור במוסכמות. היכן שיש שלטון דתי לעולם לא תהיה קדמה מדעית משמעותית. אם יש לכם זמן, נסו לקרוא את המאמר (הקצר, באמת) הזה בנושא:

http://hofesh.org.il/articles/science/vrs/victor-religion-science.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חחח

הצדיקים האלו אינם רוצים חופש , הם פוחדים מהחופש , מדוע אתה חושב שהם מכניסים לעצמם את כל המגבלות האלו ?

נכון בגלל שהם מפחדים מהחופש , מה אתה חושב שהם מתכוונים כאשר הם מכנים את האלוהים אבא ? הם ילדים מבוהלים מהחיים והם צריכים את אביהם שיגיד להם מה לעשות , הם צאן קדוש , הם צריכים רועה !

רק מה הם שוכחים ?

שהרועה הוא בעל אינטרס במחלבה ובמשחטה !

מה האינטרס של הרועה לרעות צאן ?

נכון , חלב ובשר ועורות וצמר .

אתה מכיר רועים שרועים אוויר ? או את רועיי החתולים אתה מכיר ? מה עים רועיי הקיפודים , אותם אתה מכיר ? אולי רועיי העכבישים ? , נכון , אם אי אפשר לנצל את הבהמה , אף אחד לא ישקיע .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אלא אם כן כמובן אותו חוקר יועלה על המוקד ע"י הרשות הדתית על שהעז לכפור במוסכמות. היכן שיש שלטון דתי לעולם לא תהיה קדמה מדעית משמעותית. אם יש לכם זמן, נסו לקרוא את המאמר (הקצר, באמת) הזה בנושא:

http://hofesh.org.il/articles/science/vrs/victor-religion-science.html

מדינה הלכה לא היו רוצים גם רוב הדתים תאמין לי ....זה סיוט :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חחח

תפילין , מי אמר לך שצריך להניח אותם בצורה שאתה מניח אותם ?

אולי צריך להניח פעם אחת תפילין ?

אולי רק בפסח ?

אתה נמצא במטריקס של חירטוטים שמצדיקים את המוסד .

למה אתה מוסיף על התורה ?

למה אתה מחסיר מהתורה ?

איפה כתוב שצריך כל יום ?

בבקשה וויקי :

חירטוטים של רבנים - "פרושים" שבסך הכל רצו את השילטון על העם - תקרא את המקור , המקור של התפילין שלך הוא בתורה הרבנית ולא בתורת משה בכלל .

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%AA%D7%A4%D7%99%D7%9C%D7%99%D7%9F

עכביש, דיחלאק, שמור על דיון נאות.

אך הזכרת לי עניין שאני חייב להזכיר בדיון הזה.

התפילין.

אצל הרבניים מניחים כל יום תפילין; חפץ המכיל בתוכו קלף עם פרשיות מן התורה הקדושה: "והיו לאות על ידך ולזכרון בין עינך".

הרבניים מבינים מן הפסוק הזה שצריך להתפלל בבוקר עם החפץ הזה, כשהוא על ידך ועל ראשך (בין עינך).

הקראים למשל טוענים (טענה הרבה יותר הגיונית לדעתי) שכל שהפסוק מדבר עליו הוא הציווי ש א.מעשי ידנו יהיו מעשים של תורה, של קדושה של ענוה. ו ב.שהמראות שנראה בעזרת עינינו, יהיו גם הם מראות צנועים, מראות שאינם חילול קודש, ולא חלילה תועבות ופורענות, כלומר, שנזכור את התורה דרך עינינו.

בפסוק הזה, לא מוזכר שצריך להשתמש בחפץ כלשהוא בשביל זה, לא שצריך להתפלל מדי יום (מלבד שבת) כשהחפץ הזה קשור לגופינו.

הקראים בסה"כ רואים בו מטאפורה, הפצר שהאלוהים מפציר בנו להשתמש בידנו למעשי תורה ולראות עם עיננו מראות שאינם סותרי-תורה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החוקרים טענו : שהתנאים(כותבי המשנה) הם שהמציאו את התפילין

התנאים טוענים : " עת לעשות לשם , הפירו תורתך"

הרי התנאים הם כותבי המשנה , מקור "הרבנות" :)

הם אמרו אין סוף פעם בתלמוד\משנה , שבמתן תורה קיבלנו רק תורה שבכתב וכל ההלכות היו משוננות בעל פה ואסור היה לכתוב אותם

התנאים טוענים שהתלמוד שהם כתבו הוא בעצם אותם הלכות " בעל פה " שמשה לימד את בני

התלמוד נכתב 1000 שנה (בערך ) לאחר מתן תורה , והתנאים מספרים שכל אותו אלף שנה אסור היה לכתוב את ההלכות

לכן זה לא נתפס בידי החוקרים "איך יכול להיות ששבע מאות אלף הלכות(בצחוק כן ? ) היו משוננות בעל פה 1000 שנה ? זה מעל הטבע האנושי !!

לכן הם קבעו ואמרו התנאים הם שהמציאו את התפילין ושלא יבלבלו לנו את השכל :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא צריך שום חוקרים

התפילין הראשונות מזמן סוף בית שני

במשנה עדיין לא היו סגורים על הילכות תפילין ( ואל תבקשו מימיני הוכחות - תחפשו לבד - אני אתן רמז היו כאלו שסברו חמש פרשיות )

באף מקום בתורה ( מספיק לקרא ) לא כתוב הילכות תפילין ( היתכן שדבר כל כך חשוב ומהותי לא יוזכר )

הפרושים היו חרטטנים חבל"ז

מספיק לראות את צורת ההיתנהגות שלהם היום כדי לדעת שהם מבלפים ( גם את עצמם )

אני לא צריך ראיות ( שניתן לפברק ) כשיש מציאות !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה זה לא סגורים על עצמם ? משנה\תלמוד זה לא שולחן ערוך

כל ההלכות של המשנה נכתבות בסגנון הזה :

רבי מאיר אומר "צריך לעשות ככה " רבי שמעון אומר " לא נכון ככה צריך לעשות " ויש אומרים ככה צריך לעשות

זה לא כמו היום שיש ספרדים ואשכנזים , פעם זה היה בית שמאי ובית הילל

פעם קיימו הלכות שאין אותם היום בכלל לדוגמא רוב הלכות בית שמאי לא מקיימים היום

ככה שלהגיד שלא היו סגורים זה לא מחדש לי כלום

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אצל הרבניים מניחים כל יום תפילין; חפץ המכיל בתוכו קלף עם פרשיות מן התורה הקדושה: "והיו לאות על ידך ולזכרון בין עינך".

הרבניים מבינים מן הפסוק הזה שצריך להתפלל בבוקר עם החפץ הזה, כשהוא על ידך ועל ראשך (בין עינך).

ואולי הכוונה הייתה פשוט לזכור ולשמור, במעשי ידך ודבריך?

כי מה זה שווה להניח טפלין על היד והראש כסמל כאשר בפועל אתם מפירים אותם ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואו

אתה "גאון" אי אפשר לחדש לך כלום

אז תן את השני סנט שלך ( מה העמדה שלך ומה אתה רוצה להגיד )

אולי תחדש אתה משהו - אני מקשיב

אני לא מתיימר להיות חכם מאף אחד ואני בטוח שיש לך הרבה מה לחדש לי , זה סתם ביטוי שהשתמשתי בו לצורך הדיאולוג

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פרושים = תנאים+אמוראים=כותבי התושב"ע זה לא חידש לי כלום . :nixweiss:

לגבי זה שהדעה הרווחת היא שהרבנות היא המציאה את מצוות התפילין ,

הדעה הרווחת היום שהעולם נוצר בביג באנג , ואולי בעצם עוד 100 שנה תיהיה תיאוריה שתסתור את הביג באנג

ההבדל שהתנ"ך הוא לא דברי אלוהים חיים אלא אוסף של כתובים של אנשים שנכתבו בשפתנו המוגבלת

וכמו כל דבר כתוב (בעיקר משהו מתקופה שונה לחלוטין) ניתן לפרש אותו במליון דרכים.

לגבי התיאוריה המדעית של הביג באנג, יתכן ותיהיה תאוריה יותר טובה שתסביר את תהליך שבו יצר אלוהים את העולם

(שזה לא משנה כי יש עובדות בשטח שלא ישתנו, כמו שיש חיים על כדור הארץ כבר מיליוני שנים, שהדינוזאורים קדמו לבני האדם וכו.. )

בזמן שאתם אבל אתם מתקבעים על פרוש אחד שמתאים לכם והופכים אותו לפרה קדושה למרות שהסיכוי שאתם הבנתם אותו נכון הוא אפסי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוחות עזות שרפו שלושה בתים בבית חב"ד

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3710281,00.html

זה מה שקורה ששומרים שבת !

לאאא, בגלל ששומרים שבת אז "קרה נס" ואיש לא נפגע. הרי כל דבר טוב קטן בתוך ים של חרא זה נס, לא? עזוב שאלוהים מצא לנכון לשרוף להם את הבית סתם בלי סיבה, העיקר שהוא עשה להם טובה והחליט לא לשרוף את הדיירים ביחד אתו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...