דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0 - עמוד 54 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0

karpad

Recommended Posts

תשמע זה לא שאני לא מסכים איתך. אני כן. אבל המילה נתיב לא מתאימה לפה. אמונה ודת הם בתכלס תחומים נפרדים אם כי דת כוללת בתוכה (או שזה רק נראה ככה) אמונה.

אתה לא יכול לשלול באופן טוטאלי את הקשר בין אמונה ודת - לזה התכווונתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 4.6k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

מזה לא לשפוט, איזה שטויות. אין שום פסוק בתורה שמצווה עליי להשאר אדיש כאשר נחשפת טעות בפרשנות של חז"ל. לך תהיה אתה שיקפוץ מהגג גם אם יגידו לו. לא כזה אני ולא בשביל זה אלוהים ברא אותי - ככה ההגיון אומר. את מה שאמרת אמרת ללא סימוכין ומיתר הסמכות שאתה והנותנים לזה יד הקנתם לחכמים - שיכולים לטעות כי זו זכותם.

לא נחשפה שום טעות בפרשנות של חז"ל, אם כבר נחשפה טעות בהבנה שלנו את חז"ל. על כך כבר ציווה ה' בתורה לשמוע לחכמים אפילו אם יגידו ששמאל זה ימין וימין זה שמאל. מותר לשאול ולחקור - אך לא לשפוט. אנו לא השופטים של חז"ל, חז"ל הם רבותינו ולא להיפך.

החכמים לא יטעו מכיוון שהבורא הבטיח שהתורה שהוא נתן לישראל לא תישכח לעולם, ובמילא ה' שומר על תורתו באמצעות חכמי הדור והוא לא יתן להם לטעות בהלכה. זוהי אמונתנו מכורח התורה עצמה.

1.לא דנו על שום דבר. יודע מה?, כן דנו אבל לא סיכמתי איתך כלום כי אני חושב שאתה משקר לעצמך. הבאתי אפילו תמונה של בשר אדום ובשר לבן (עופות כשרים) ואתה טענת שעדיין מתבלבלים. לא רק זה הבאתי לך דוגמה למה התבלבלות כזו היא מקרה 1 ב10 שנים - בהתחשב באורבניזציה שעברנו ובתקופה הזו שבה קונים בשר בקצביה מוסמכת בסופר.

2.אני קורא נכון?. אתה אמרת שהתורה ניתנה רק לישראל אבל עכשיו אתה אומר לכל בני האדם?! :xyxthumbs:

אני לא משקר לעצמי,אני הולך לפי דברי התורה,לגבי מה שטענתי שעדיין מתבלבלים,אני שאלתי ואמרו שיצא להם להתבלבל [כמו בקניית שקדים ואיברים אחרים, אחד התבלבל וחשב שזה של עוף בסוף זה היה של כבש].

בני-אדם התכוונתי לעם היהודי, בני-האדם הגויים מחוייבים רק בשבע מצוות בני-נח.

זו שטות. החכמים הם בני אדם - הם אינם הבורא. הם יכולים לטעות - זו זכותם. החובה שלך היא לחשוף בפרהסיה אם נפלה טעות שמקשה על ולעשות הכל כדי להביא אותה בפני חכמי הדור הקיימים או לפחות לתרום את חלקך לתיקונה ולהחזרת עטרה ליושנה.

הוא שומר עליה או שומר עליה + מצפה שאתה תשמור עליה? (שהרי הוא נתן לך אותה) הקביעות שלך לטעמי אבסורדיות וחסרות סימוכין.

רוני רוני... לא תוסיפו עליו ולא תגרעו ממנו. מי שמוסיף על התורה חכם כבור - כופר.

אבל עכביש חביבי, הבעיה היא חס ושלום לא עם החכמים. היא עם מספר פירושים מוטעים לכתבי הקודש, שעליהם התווספו עוד פירושים מוטעים שכל בנאדם שעיין בכתבים יודע שהם אכן מוטעים - יש גם חרדים כאלה שפשוט פוחדים לדבר כי הם יודעים שהקהילה שלהם תוקיע אותם מתוכה.

אבל הבעיה הגדולה עוד יותר היא האדישות של מי שכן יכול לעשות מעשה. אני החלטתי לא לשתוק!.

החזרת עטרה ליושנה יכולה להיות רק כאשר תהיה סנהדרין, וזה יקרה רק אחרי שיבנה בית המקדש.

הסברתי לך ששום מצווה של חז"ל לא יכולה להיות הוספה, כי מצווה של חז"ל היא לא מצווה של התורה, אין עליה אותו העונש, אין לה אותו היחס, היא אפילו לא מוזכרת כמצווה מן התורה! במילא אין כאן שום הוספה כלל.

חוץ מזה הטעויות שאתה מדבר עליהן מדור לדור היא טעות ,בכל דור יש אלפי תלמידי חכמים שלומדים אותו הדבר ומלמדים אותו הדבר כך שלא יכול להיות טלפון שבור. החכמים היהודיים הם כמו חומה והם שומרים על המצוות מכל משמר, ואפילו אחד שיסטה מעט מן התורה הידועה לנו - וכל הרבנים שבדור יצאו נגדו. כך שלא יתכנו טעויות בפירוש וכאלו, כי התורה ניתנה להמונים ולא לאדם יחיד.

אין מצווה בתורה לשתוק, אפשר לשאול כל שאלה ברוח נעימה, אך צריך להזהר שלא להוציא לשון הרע או לזלזל בחכמים חלילה.

סתם קישקשתי?. תודה. לך תעבוד אתה פסלים וקמעות. אם תעשה זאת - אתה שכחת מיהו נותן התורה ומה סמכותו. אם לא תעשה זאת - לא שכחת.

לא שמת לב שהוא אמר? "אני לא מאמין בחוטים אדומים ובסגולות".. אני מאמין שאפשר לקנות פקט של חוטים אדומים ב10 דולר. לא שמעת?.

למה אתה מציג אותי בצורה הלא נכונה? שאלת למה הרבנים לא יוצאים נגד זה,אז אמרתי שזה לא נמצא בציבור החרדי, וגם אמרתי שזה באמת דבר שטות [לא צריך להאמין בדברים הללו]כמו שהרב אמנון יצחק אמר, אז מה אתה רוצה ממני?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא יכול לשלול באופן טוטאלי את הקשר בין אמונה ודת - לזה התכווונתי.

ואיפוא אתה רואה שאני שולל את הקשר ?

להבדיל , אני כתבתי בהודעה מס' 2 בדף ראשון של תרד זה את דעתי ( לצערי אף אחד עדיין לא שלל ו / או העמיד אותי על טעות כזו או אחרת את ההגדרות - אי לכך עדיין אני מרגיש חופשי לראות בזה " שתיקה כהודיה " ) והיא איננה שוללת קשר בין דת לאמונה - נהפוכו היא מסבירה את מהות הקשר .

המיסיונר כל הזמן מסתבך עם עצמו - אפשר לשאול שאלות - רק ה"מורים " יקבעו אם השאלה היא נכונה או לא :lol:

כמה קשקשת להסתיר את חוסר ידע - כמה הם מכסים על הבושה - פחחח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא נחשפה שום טעות בפרשנות של חז"ל, אם כבר נחשפה טעות בהבנה שלנו את חז"ל. על כך כבר ציווה ה' בתורה לשמוע לחכמים אפילו אם יגידו ששמאל זה ימין וימין זה שמאל. מותר לשאול ולחקור - אך לא לשפוט. אנו לא השופטים של חז"ל, חז"ל הם רבותינו ולא להיפך.

החכמים לא יטעו מכיוון שהבורא הבטיח שהתורה שהוא נתן לישראל לא תישכח לעולם, ובמילא ה' שומר על תורתו באמצעות חכמי הדור והוא לא יתן להם לטעות בהלכה. זוהי אמונתנו מכורח התורה עצמה.

לא נחשפה שום טעות בפרשנות של חז"ל? - זו טעות (לא בהכרח שהיא מתוקף קריאה לא נכונה של הכתוב) אבל זו אכן טעות: הם הוסיפו איסור מיותר שלא קיים ולא היה קים בתורה מעולם מתוך "דאגה" - כל עוד האיסור ההלכתי שהם הוסיפו לא על פי התורה (שאסור להוסיף לה איסורים) הוא פשוט פסול אוטומטית - כי אסור להוסיף על תורת האלוהים. ובאשר לנו: אנחנו באמת הבנו אותם - אם לא היינו מבינים, לא היינו חושפים את הטעות שלהם.

מותר לשאול ולחקור - אך לא לשפוט. אנו לא השופטים של חז"ל, חז"ל הם רבותינו ולא להיפך.

רוני אתה שטוף מוח תסלח לי, החכמים שלך הם כבר מזמן לא חכמים - הם ברמה של האלוהים. אבל לא כך הדבר רוני. לא כךך... איי איי רוני רוני, איך כואב לי לשמוע דברים כאלה ועוד מאדם חזק בתורה כמוך. פשוט עצוב. נשבע לך שעצוב.

אני לא משקר לעצמי,אני הולך לפי דברי התורה,לגבי מה שטענתי שעדיין מתבלבלים,אני שאלתי ואמרו שיצא להם להתבלבל [כמו בקניית שקדים ואיברים אחרים, אחד התבלבל וחשב שזה של עוף בסוף זה היה של כבש].

בני-אדם התכוונתי לעם היהודי, בני-האדם הגויים מחוייבים רק בשבע מצוות בני-נח.

רוני, אתה טועה בנאדם, אתה טועה. חלאס..

החזרת עטרה ליושנה יכולה להיות רק כאשר תהיה סנהדרין, וזה יקרה רק אחרי שיבנה בית המקדש.

תחכה אתה לסנהדרין - אני לא הולך להדפק בגלל שאתה רוצה להמתין להריסתו של מקדש אל-אקצה. לא רק - הכחמים שהפכת לחלק בלתי נפרד מאלוהים אינם מספיקים?.

הסברתי לך ששום מצווה של חז"ל לא יכולה להיות הוספה, כי מצווה של חז"ל היא לא מצווה של התורה, אין עליה אותו העונש, אין לה אותו היחס, היא אפילו לא מוזכרת כמצווה מן התורה! במילא אין כאן שום הוספה כלל.

חחחחח רוני עכשיו עברת את גבול השוואת החכמים לאלוהים רוני דייי!!! דייייייי!! יש רק תורה אחת והיא תורת האלוהים!!!!!!!!.

יאווו אני לא מאמין לכפירה שאני שומע פה אני לא מאמין!!!!!!!!!

אין מצווה בתורה לשתוק, אפשר לשאול כל שאלה ברוח נעימה, אך צריך להזהר שלא להוציא לשון הרע או לזלזל בחכמים חלילה.

רוני רק רוני, רק אמן כן יהי רצון סלע!!!!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^^

חוץ מזילזול לא ענית לי על כלום, יפה תותח.

רק שתדע שאני גם ככה מוגן [ביום הדין הגדול] יש מאחורי את כל גדולי הדור [ואם הם גם טעו,למרות שכאן לא טעו כי אני מבין מה שאתה לא מבין כנראה] אלוקים אמר להקשיב להם ,וכך עשיתי לכן אלוקים לא יכול לבוא בטענה אלי .[ויש תענין עשה לך רב לפי התורה, כל עוד אתה עושה מה שרבך אומר לך אתה מוגן, וזה לפי התורה חביבי]

לגבייך אתה לבד, אתה לוקח את הסיכון שאם אתה טועה ,אין לך על מי לסמוך. חבל חבל ידידי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זהו, נמאס לי.

אי אפשר להיות רבני - כי אצל הרבניים יש שני נותני תורה: אחד נתן למשה והשני הוא צוות שלא מפסיק לתת.

אי אפשר להיות קראי כי קראי הולך עם הראש בקיר וטוען שהיתה רק תורה אחת בעוד שהתורה עצמה (במספר פסוקים) מעידה על יותר מתורה אחת.

חלאס.

נמאס לי!. למה אף אחד לא הביא שינוי?.

למה מרוב תמימותנו ברחנו מהטעות בעודנו פונים לאתאיזם\אגנוסטיקניות?. למה לא עמדנו לתקן את הטעות??!?!

[br]פורסם בתאריך: 16.12.2008 בשעה 20:02:10

^^^^

חוץ מזילזול לא ענית לי על כלום, יפה תותח.

רק שתדע שאני גם ככה מוגן [ביום הדין הגדול] יש מאחורי את כל גדולי הדור [ואם הם גם טעו,למרות שכאן לא טעו כי אני מבין מה שאתה לא מבין כנראה] אלוקים אמר להקשיב להם ,וכך עשיתי לכן אלוקים לא יכול לבוא בטענה אלי. [ויש תענין עשה לך רב לפי התורה, כל עוד אתה עושה מה שרבך אומר לך אתה מוגן, וזה לפי התורה חביבי]

לגבייך אתה לבד, אתה לוקח את הסיכון שאם אתה טועה ,אין לך על מי לסמוך. חבל חבל ידידי.

שמע רוני. זה לא ילך, עזוב.

עשה לך רב זה לפי התורה?.

המילה רב (כמנהיג רוחני) כלל לא מוזכרת בתורה!.

המילה בית-כנסת גם היא לא מוזכרת שם.

לא מגן דוד.

לא שטריימל.

לא כיפה.

לא יהודים או יהדות.

לא רבי ולא רבן.

לא אלוהים אחרים על פני האלוהים שישפוט את כל המוסיף על תורתו ביום הדין.

רוני, צא מהסרט!.

לא איתך האמת הפעם!, פשוט לא איתך!.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוטא - אתה יכול לסמוך על עצמך ועל אבינו שבשמיים ( ככה בסינכורניזציה )

איפה איסתרא שיצטט לו את דוד המלך ומה דעתו על אלו שסומכים על בן אדם - פחחח

הוא מבכן הצדיק המיסיונר הזה ( הבעיה שהוא רוצה לעשות את כולם מסכנים כמוהו והוא עוד חושב שזה טוב ונכון - פחחח )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ריקי סאלמטק על ההישתחררות - עכשיו תנסה לשחרר גם את השכל שלך ( ולא רק את הלשון ) ותגדיר את המדדים שלך לטוב ( מיותר לציין שברגע שתעשה זאת - תגלה שיש מישהו שחושב שאלו הם דברים רעים ) שאתה רוצה בגן עדן . ( עם תשובות כמו שנתת קיקי - אני חושב שאת אינך מתיחסת לעצמך ברצינות ;) )

למה שאני אגיד לך , הרי אתה כבר יודע יותר טוב ממני. גאון מוכח אתה.

מי בכלל אמר לך שאני מאמין בגן עדן? אני מאמין באלוהים יש בורא לעולם, מה זה טוב ומה זה רע-כתוב בתורה, להרוג אנשים זה רע, לנאוף זה רע וכולי וכולי אבל מה זה חשוב בכלל לא מעניין אותך לשמוע מה שיש לי להגיד, ולצורך העניין כמעט כל מי שמדבר פה לא בא להקשיב אלא רק לבלבל את השכל ולכפות דעות שלו אחד על השני, אז לבריאות עכביש, תזהר ביום הדין שלא יבוא לך בהפוכה(אולי תהפוך לבת בגלגול הבא!!)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ריקי יום הדין ?

מה זה טריקים של ילד קטן "שלא יבוא שוטר יקח אותך !" גם אז לא גמרתי את כל התרד מהצלחת .

בן אדם מה נהיה לך - אני נותן לך ולשאר היזדמנות לערער על התאוריה שאתם כל כך בטוחים בה ואתה חושב שאני נגדך ?

אני לא נגד אף אחד ואין לי דעה בכלל על הנושא - "צדיק באמונתו יחיה " ואני מפרש אותה שהוא צריך להצדיק אותה , את דעתו ועד כה - אף אחד מהמאמינים למיניהם ( גם האתאיסטים ואגנסטיקאים וגם הדתיים ) לא היצדיקו בשיט את דעותייהם - רק התפלספו והיסתבכו בשטויות שלהם , אף אחד לא היה גלוי ואמר את האמת - מדוע הוא בוחר להאמין - מה זה עושה לו טוב וכו' , כל אחד או ניסה ללעוג לשני או להעליב ו / או לזלזל וכמובן להוכיח שהצד השני טועה .

כמו שכתבתי שוב ההודעה אחרי קרפד - ההודעה הליכאורה ראשונה בתרד הזה - נתתי את הניתוח שלי על המערכת הזו - אף אחד מלבד ארט לא היתיחס לזה - הדתיים מנעו כל דיון בנושא על ידי הטפה והיתגוננות .

וגם אתה מתנצח ומנסה להתנגח איתי במקום לנצל את ההיזדמנות לראות איך הדעות שלך משתקפות בראיה של מישהו אחר .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תחדש תשאלה, אני איבדתי אותך בכלל

לא הבנתי עד עכשיו מה אתה רוצה

לשמוע מה? כבר אמרתי לך אלף פעם, איןןןן מציאות אובייקטיבית, כן כן עכביש, גם אתה לא אובייקטיבי בין אם תרצה ובין אם לא

הוי אומר, לא משנה מה נגיד, כולנו משוחדים לאמונות/מחשבות/דעות שלנו

אז קוראים לך רון? ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...