West Vs. East - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

West Vs. East

MishaK

Recommended Posts

אלה מכם שמתעניינים ואוהבים ראפ, בוודאי יודעים לפחות בכללי את הסיפור בין 2Pac ל-B.I.G. שניהם גדלו באותו מקום והיו חברי ילדות.

אבל.. ריב קטן ביניהם על נקבה גרם לביגי לשכוח בכלל מי לימד אותו הכל, באלבום הראשון שהוא הוציא הוא לא הזכיר את טופאק ולא התקרב בכלל להזכיר אותו. דבר שעיצבן את טופאק, בצדק. פאק לימד אותו הכל ובמקום לקחת מה שפאק לימד ולהוסיף לזה סטייל אישי, הוא העתיק בידיוק ולא אמר אפילו תודה.

בפעם הראשונה שניסו לרצוח את טופאק הוא היה בדרך לאולפן הקלטות בניו יורק, וביגי "במקרה" הקליט באותו זמן שם, ברגע שפאק נכנס ללובי קפצו עליו שני אנשים, ירו בו 5 כדורים גנבו את כל התכשיטים שלו וברחו. טופאק שרד את ניסיון הרצח הזה והאשים את פאף דדי וביגי בניסיון הזה.

שנה וחצי לאחר מכן, פאק נורה בלאס ווגאס לאחר הקרב של טייסון, ומת שבע ימים לאחר הירי בתאריך 13.09.96.

ביגי נורה למוות שנה לאחר מכן גם כן. בשני המקרים לא נעשו שום מעצרים או ניסיונות רבים למצוא את הרוצחים.

כל היריבות בין טופאק לביגי הפכה ליריבות בין West Coast ל-East Coast, יריבות שקצת החלה להרגע לאחר מות שני הגנגסטרים הענקיים האלה, אבל עכשיו החלה להתחדש.

נא להכיר את השחקנים החדשים:

בצד East Coast ניתן למצוא את Benzino ו-Ja Rule שנראה שהחליטו להנהיג את הצד שלהם במלחמה.

בצד West Coast ניתן למצוא את Eminem ו-50 שמנהיגים את הצד החזק יותר במלחמה.

על מה כל המהומה הפעם? השד יודע.

משום מה קם לו שיגעון של חבורת ראפרים מסכנים שרצו קצת פירסום בצד של ה-East שבניהם גם Benzino והחלו להוציא Disses לאמינם. בהתחלה אמינם שתק, אבל אז נשבר והחליט להחזיר להם.

אבל הצד היותר מעניין פה הוא 50, הבנאדם גדל יחד עם Ja Rule גם כן, ברחוב Jamaica בניו יורק. לצערי אין לי מושג למה, הם גם כן הגיעו לריב כל שהוא, בכל דיסק שתמצאו של 50 יש לפחות Diss אחד לג'ה. גם פה זה לא מסתכם בשירים בלבד, זה הגיע אף למעשים.

בדומה לסיפור ביגי-פאק, ג'ה הקליט באיזה אולפן בניו יורק ו-50 הגיע גם כן, לאחר שנודע לג'ה שידידו "הטוב" 50 נמצא בבנין, הוא הגיע עם שני ביריונים התנפל עליו בדקירות סכין, 50 שלא נשאר חייב הוציא אקדח, והעיף את הביריונים וגנב לג'ה את השעון וכל התכשיטים (זה למה בכל קליפ של 50 יש זום ענקי על השעון... התגרות בג'ה). עכשיו מי שבאמת יודע, תכשיטים זה דבר שמסמל הרבה כבוד ברחובות, ברגע שגונבים לך זה כמעט ההתגרות הכי גדולה בך. ג'ה ניסה בכל אופן להחזיר את התכשיטים שלו ולא הצליח... לאחרונה באיזה חלוקת פרסים, הוא בא ל-50 והתחיל לדבר Shit, ידידנו 50 שוב לא נשאר חייב ואילף את ג'ה עם אפר קט (אגרוף מלמטה) לפנים.

בשלב הזה המלחמה מתרכזת שוב ב-Disses בלבד, אבל בקרוב אני מאמין שנגיע גם לניסיונות רצח ויותר.

לא יודע מה איתכם, אני אוהב את זה.

זה עולם המוזיקה היחיד הלא מזוייף, זה העולם שמגיע מהרחוב, הוא שופך קצת אור על מה שבאמת קורה ברחובות של אמריקה ובשאר העולם. וגם עכשיו עם המלחמה הזאת, אין רגע אחד משעמם, כ"א יודע שהוא חייב להיות יותר טוב מהשני, זה גורם למוזיקה להיות הרבה יותר טובה כשהיא מגובה גם במעשים.

מה דעתכם על הכל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 181
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

מעניין מאוד.... אני לא מעודכן בעולם הראפ לא ידעתי בכלל ש2pac מת... זה באמת מוסיף משהו כל המאבקים האלו בין הראפרים אבל לדעתי הנסיונות לרצח האלה זה כבר מוגזם.

BTW

את השם של 50 מבטאים fifty?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

I love it

אני חולה על המוזיקה של Eminem ועל של 50cent.

ja rule יש לו סתם שירים מאפנים. אני חולה על השיר 50cent in da club. ובכלל אתה שוכח שכל האמנים הגדולים כמו Eminem וDr dre וd12 ועוד כמה שאין לי מושג את השמות שלהם הם עם 50cent.

Love it!!!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה באמת חושב שזאת היא מלחמה אמיתית ? לפי מה שנראה כאן זה ניסיון מגעיל לבל קצת אור זרקורים ממלחמות של ילדים קטנים. אין כאן מלחמות כנופיות או משהו רציני באמת, רק כמה ילדים מתגרים אחד בשני - אם זה יתפתח לבאמת משהו גדול אז יהיה על מה לדבר, בינתיים זה לא מתקרב להתגבשות למחנות או למלחמה אמיתית... -> ככה אני רואה את זה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

nice...

but still... i h8 koshim music.. :-\

אני גאה בך! לך תחפש בקאזה את הסרט Boyz N The Hood ותגיד לי אם אתה רוצה להתחלף איתם.

אני גם שמעתי על הריב הזה במס' שירים (Hail marry וגם בgo to sleep מוזכר) ודווקא שמעתי על ריב במועדון שהתחיל את כל הריב. האמת שאי אפשר לדעת כי זה יכול היה להיות אפילו ריב על דבר קטן שהתנפח בגלל התקשורת והרצון לפרסום.

בקשר להשוואה: 50סנט לטופאק? No Way! הוא ממש לא מתקרב לליגה. את המוזיקה של אמינם אני לא הכי אוהב אבל נראה כאילו הוא מנסה לעשות הכל בדרכי טופאק: לריב עם כל העולם בשירים שלו, לשחק בקולנוע, להיות בלהקה (outlawz against d12) ועוד סממנים שאולי יקברו גם אותו בעתיד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצחיק אך מעניין יהיה להשוות את הנושא למה שמתפתח כאן בארץ, אמנם אין הרבה מה להשוות בכל הקשור לגודל התעשייה אבל סאבלימינאל למשל אוהב להתגרות בג נחש בכל מקום שרק אפשר כנראה כדי להלהיב מלחמה שאין בארץ. ודוגמות ניתן למצוא כל פעם בקווינס שם הוא מופע...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני גאה בך! לך תחפש בקאזה את הסרט Boyz N The Hood ותגיד לי אם אתה רוצה להתחלף איתם.

אני גם שמעתי על הריב הזה במס' שירים (Hail marry וגם בgo to sleep מוזכר) ודווקא שמעתי על ריב במועדון שהתחיל את כל הריב. האמת שאי אפשר לדעת כי זה יכול היה להיות אפילו ריב על דבר קטן שהתנפח בגלל התקשורת והרצון לפרסום.

בקשר להשוואה: 50סנט לטופאק? No Way! הוא ממש לא מתקרב לליגה. את המוזיקה של אמינם אני לא הכי אוהב אבל נראה כאילו הוא מנסה לעשות הכל בדרכי טופאק: לריב עם כל העולם בשירים שלו, לשחק בקולנוע, להיות בלהקה (outlawz against d12) ועוד סממנים שאולי יקברו גם אותו בעתיד

אתה שוכח משהו קטן, במלחמה הישנה פאק היה כוכב ענק וביגי כוכב עולה, עכשיו זה ההפך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

I love it

אני חולה על המוזיקה של Eminem ועל של 50cent.

ja rule יש לו סתם שירים מאפנים. אני חולה על השיר 50cent in da club. ובכלל אתה שוכח שכל האמנים הגדולים כמו Eminem וDr dre וd12 ועוד כמה שאין לי מושג את השמות שלהם הם עם 50cent.

Love it!!!!

In da club שיר מפגר וחסר משמעות, אבל חליק.

אם כבר שמע את Many Men, שיר לג'ה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי הם אנשים עם אגו נפוח שמחפשים תשומי...

קשה להם להתאלם מכול זה?!

הם אנשים שמגיעים מהרחוב, שם מישהו מזלזל בך רק טיפה זה כבר עילה למלחמה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה "קצת" לא אובייקטבי כשאתה מתאר את המלחמה בין טופאק לביגי... יש הרבה חילוקי דעות לגבי מה שהביא לחילוקי דעות ביניהם ואתה העדפת להשמיט את החלק הזה.(כמובן עם נטייה לכיוון ה WEST...)

ובקשר למלחמה ברחובות כיום, זה סתם מלחמה כדי להשיג יותר פופולריות והיא אפשר בכלל להשוות את זה למה שהיה לפני כמעט 10 שנים בין טופאק לביגי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה "קצת" לא אובייקטבי כשאתה מתאר את המלחמה בין טופאק לביגי... יש הרבה חילוקי דעות לגבי מה שהביא לחילוקי דעות ביניהם ואתה העדפת להשמיט את החלק הזה.(כמובן עם נטייה לכיוון ה WEST...)

ובקשר למלחמה ברחובות כיום, זה סתם מלחמה כדי להשיג יותר פופולריות והיא אפשר בכלל להשוות את זה למה שהיה לפני כמעט 10 שנים בין טופאק לביגי...

אפשר קצת, במיוחד כשמתקרבים לתאריך החזרה של פאק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...