זכרון שלא מתאים לצ'יפסט - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

זכרון שלא מתאים לצ'יפסט

lioryb

Recommended Posts

שלום.

לפני כמעט חודש רכשתי מחשב חדש (את מרביתו ב-SKYPC).

לאחר שבחרתי את הלוח אם - GA-EP43-DS3 - ביקשתי שימליצו לי על , ורכשתי בהתאם להמלצתם 4GB של G.Skill:

F2-6400CL4D-4GBPI -

חזרתי הביתה שמח וטוב לב, הרכבתי את כל המחשב, והתחלתי בהתקנות - WinXP

די מהר, התחלתי לשים ש- נתקע בטעינה שלו, אחת לכמה פעמים שאני עושה RESET (במסך שבו כתוב XP בגדול), כש-HARD RESET, ובחירה ב-LOAD NORMALLY היו מצליחים, והכל עבד כאילו אין בעיה.

קצב התקיעות הלך ועלה, התקנתי מחדש למקרה שמשהו השתבש בהתקנה (גם מדיסק אחר), אבל זה המשיך.

הרצתי MemTest86+ והרצתי בדיקות על הדיסק הקשיח, ובדקתי את הטמפרטורות של המעבד והצ'יפסט, והכל היה תקין.

עד שאתמול הזמן לי להגיע לאתר היצרן G.Skill:

http://newgskill.web-bi.net/bbs/view.php?id=g_ddr2&page=2&sn1=&divpage=1&sn=off&ss=on&sc=on&select_arrange=headnum&desc=asc&no=121

מסתבר, שעל פי הטבלה שלהם שם, הזכרון לא מתוכנן לעבוד עם צ'יפסט P43.

הורדתי סטיק אחד, ואני עובד רק עם 2GB כרגע. התקנתי מחדש את WINDOWS, את כל הדרייברים, צ'יפסט עדכני.

כבר עשרות פעמים עשיתי RESTART - ולא נתקע ולו פעם אחת.

נכנסתי לבדוק א תההגדרות של הזכרון ב-, ושם הוא נמצא במצב AUTO, והתאמה אופטימלית, והוא נותן 1.8V לזכרונות, כשבאתר היצרן כתוב 2~2.1V.

השאלה היא, האם כיוון של המתח ב- יפתור את הבעיות, או שכבר עדיף לפנות לחנות ולבקש שיחליפו לי את הזכרונות (שהם המליצו לי עליהם, ברוב מקצועיותם).

לתגובות, אודה, ותודה על הסבלנות לקרוא את כל הסיפור :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הייתה לי בעייה דומה עם לוח P45 ו 2X2GB של GSKILL

אחרי הרבה נסיונות, הסתבר שהבעייה הייתה בביוס של הלוח. עדכון לגירסה האחרונה פתר את הבעייה. (קיבלתי את הלוח עם F6... ורק ב F10 זה נפתר)

(העליתי את המתח ל 2.0V)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הייתה לי בעייה דומה עם לוח P45 ו 2X2GB של GSKILL

אחרי הרבה נסיונות, הסתבר שהבעייה הייתה בביוס של הלוח. עדכון לגירסה האחרונה פתר את הבעייה. (קיבלתי את הלוח עם F6... ורק ב F10 זה נפתר)

(העליתי את המתח ל 2.0V)

אז זהו, עדכנתי את הביוס ל-F9 (כי F10 לא מיועד ללוח שלי), ואכן הגדרת המתח בביוס מכוונת 1.8V. עוד לא עדכנתי ל-2V, זה השלב הבא, שיעשה הערב, כשאגיע הביתה מהעבודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...