עם מה הייתם ממליצים להמיר RAW? - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עם מה הייתם ממליצים להמיר RAW?

psychuil

Recommended Posts

• תגובות 36
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

קרא את הדף הזה כדי לקבל מושג על ההבדלים שאתה יכול לקבל עם התוכנה שמגיעה עם המצלמה בהשוואה ל-Adobe Camera RAW (חלק מפוטושופ) ובהשוואה ל-JPEG של המצלמה.

אגב, אני מציע שתוריד את הקבצים המלאים ושתשלח אותם להדפסה. אני כמעט בטוח שתסכים איתי שההדפסה של ה-JPEG של המצלמה טובה יותר מאשר מאשר זו של ה-RAW עם ACR (תוכנת ההמרה החביבה על dpreview.com). זה שם באור די מגוחך את ההסתייגות שלהם בסוף הביקורת - ‏"Highly Recommended (if you shoot in RAW)‎". אם הם היו טורחים להדפיס מדי פעם הם היו מגלים כמה שהם טועים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי מה שרואים בהיסטוגרמה מחליטים אם החשיפה הייתה טובה, ואם לא - מצלמים שוב עם פיצוי חשיפה מתאים. לפרטים נוספים קרא את המאמרים הרלוונטיים בקליקי ואת ההסבר בספר של המצלמה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זאת דוגמה טובה לנושא שבו הטווח הדינמי של הנושא גדול יותר מזה שהחיישן מסוגל לקלוט, ולכן חייבים להחליט על מה מוותרים (במקרה הזה וויתרת על פרטים בשני הצדדים - גם הבהיר וגם הכהה). אני לא משוכנע שבשביל ללמוד להשתמש בהיסטוגרמה זה רעיון טוב להתחיל מנושא כל כך בעייתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן למדתי לפני יום יומיים על הטווח הדינמי, קליקי רשם את זה הרבה יותר טוב בספר(ששם כמעט לא מוסבר דבר, כנ"ל בהיסטוגרמה), והתחלתי קצת לשחק עם ההיסטוגרמה ולהבין מי נגד מי. אפשר להפוך עולמות עם זה.

ואורן, עם מה היית מתחיל ללמוד ?:)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר להשתמש בהיסטוגרמה בתוכנת העריכה, אבל היא לא תחזיר פרטים שלא קיימים במקור, בניגוד לתיקון החשיפה בזמן הצילום.

החשיפה של התמונה שהעלאת סבירה, אבל כמו במדורה, גם כאן מדובר על נושא עם טווח דינמי עצום וכמעט ללא גווני ביניים:

8913144.png

חכה למחר וצלם באור יום. אל תקפוץ ישר לנושאים כל כך בעייתיים.

להשוואה, כך נראית חשיפה טיפוסית של סצנת נוף באור יום, עם הרבה גווני ביניים:

2532010.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי המרה מ- RAW.

הייתי הולך על DXO 5.3.

אני משחק עם התוכנה בימים אלו, אולי תצא מזה איזו השוואה יפה, אבל בכל אופן, אם יש משהו שיכול לדגדג אותה זה רק ה- NX של ניקון שלא רלוונטית לך.

יכולת הסרת הרעשים שלהם מדהימה, לא פחות ולא יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...