שאלה לגבי חשמל וטלוויזיה - עמוד 2 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה לגבי חשמל וטלוויזיה

nnfyrbsnss

Recommended Posts

ככה חשבתי.

שאלתי היום את המורה שלי , והוא אמר שטלויזיה בכלל לא צריכה חיבור להארקה .

אמרתי לו שזאת LCD ושיש לה את החיבר הזה, אבל הוא אמר שאפשר גם בלי זה .

המורה שלי מבין בחשמל . כי הוא בעצמו מלמד את זה .

ואולי באמת הטלויזיות לא צריכות חיבר הארקה ? (הוא שהוא התכוון לישנות יותר ?)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שנאמר כבר בת'רד הזה, מוצרים אשר הגוף החיצוני (המארז) עשוי ממתכת (כולו או בחלקו) זקוק להארקה, לטלווזיות הישנות היה מארז מפלסטיק, לפלאזמות ו-LCD יש לרוב גב ממתכת ולכן הן חייבות הארקה תקינה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

shuy נראה לי שהבנתי (תקן אותי אם אני טועה ) .

אם המארז של הטלויזיה מברזל אז חייב הארקה . כי אם אני יגע בטלויזיה מברזל שלא מחוברת להארקה אז אני עלול להתחשמל ?

אבל המארז שלי הטלויזיה שיש לי הוא לא מברזל .

אז למה אני צריך את הארקה הזאת ?

יש לי אותה הטלויזיה כמו לפותח התארד .

איך זה שלמכשירי וגם ממירים אין חיבור הארקה למרות שהם מברזל ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם המארז של הטלויזיה מברזל אז חייב הארקה . כי אם אני יגע בטלויזיה מברזל שלא מחוברת להארקה אז אני עלול להתחשמל ?

ההארקה לא קשורה לפעולה של הטלויזיה. חוט ההארקה שיש בשקע מתחבר דרך מפסק פחת למוט ברזל ארוך שתקוע בתוך הקרקע ליד הבניין שלך.

חשוב שיהיה חיבור הארקה למוצרים שהמארז החיצוני שלהם מתכתי ואז מחברים את חוט ההארקה למארז. אם קורה שבגלל כשל במוצר חוט הפאזה יגע במארז אז מפסק הפחת יקפוץ ויכבה את הספקת החשמל וכך נמנעת סכנת התחשמלות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי תפסיקו עם השטויות?

כל מכשיר חשמלי המיובא לארץ חייב בביקורת ואישור מכון התקנים.

המכשיר מיובא לישראל באישור מכון התקנים, כולל כבל חשמל מתאים למכשיר בהתאם לצוןרך ולמבנה המכשיר.

למה זה ככה ומה הסיבות לחוקים ולתקנות, אם המכשיר כן מברזל או לא ומה הקשר להארקה, זה כרגע לא לענין....

מה שחשוב הוא שיש מכשיר שמכון התקנים חייב בכבל עם הארקה, ובא אידיוט ומנתק ההארקה שלו.

זה הכל.

אם יש בעיה בתאימות שיטות עבודה או הממירים של לא מסוגלים להוציא סיגנל "צף" נקי, זה לא תירוץ ולא

סיבה לנתק הארקה.

היות ובשני המקרים מעורבת אותה הטלויזיה, צריך לבדוק ביניכם אם יש לכם אותו הממיר.

נסו לבקש מחברת להביא ממיר אחר.

לגבי ה"טכנאי" של נותן האחריות יש להודיע לחברה שלו כי ניתוק הארקה ממכשיר המחויב בה לפי התקן ואישור מכון התקנים הוא לא רק הצבת סיכון אלא גם עבירה על החוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בכלל לא רואה שידורים של , יש פשוט ממיר בחדר כי.. לא יודע למה פשוט יש.

ככה שלא מעניין אותי פסים או לא ממיר אחר או לא.

אז בקיצור לא להקשיב לטכנאי ההוא ולהחליף כבל חשמל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:kopfpatsch:

כן!

3 עמודים מסבירים לך שאם המכשיר תוכנן להיות עם כבל של 3 פינים יעני עם ארקה וזה מה שהוא הגיע איתו זה מה שצריך להיות וגם שזה לא חוקי לעשות את מה שהטכנאי עשה.

תחליף כבל ואני במקומך דואג ללימוד מחדש של הטכנאי של הTV

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יחבר לי את ההארקה ויסקש מהם שיסדרו לי את זה .

ממליץ שחשמלאי יסדר הארקה ויבדוק תקינות הארקה בדירה.

אם יש בעיה בשימוש עם הטלויזיה הספציפית אז זה צריך להפתר בינך לבין מי שנותן אחריות לטלויזיה.

אם יש בחברת העיה עם ממיר מסוים אז הם צריכים לפתור זאת עם ממיר מתאים.

בכל מקרה תסביר לטכנאי שאתה לא מחבל בהארקה שבבית שלך ושחברת צריכה לספק לך סיגנל תקין.

יש עוד בדיקה שאתה יכול לעשות לפני שמגיע הטכנאי (לא בכל קמום בארץ זה אשפרי, תבדוק אצלך):

חבר הטלויזיה את שקע הכניסה של בקיר, זה שממנו הולך כבל לבן אל הממיר, ישירות לכניסת האנטנה או כניסת RF בטלויזיה שלך.

כעת בצע חיפוש ארח ערוצים שונים, לפי הכתוב בספר המכשיר על איך מחפשים ומכוונים קליטת שידורי וכיוון ערוצים.

אם אתה רואה תמונה תקינה, ולא חשוב בכלל באיזו תחנה, אז זה יכול להיות טעיון טוב להחלפת הממיר לסוג אחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חבר הטלויזיה את שקע הכניסה של בקיר, זה שממנו הולך כבל לבן אל הממיר, ישירות לכניסת האנטנה או כניסת RF בטלויזיה שלך.

זה באמת נשמע רעיון טוב , תודה אני ינסה את זה .

אבל החיבור יתאים ?

אם כן ותיהיה תמונה תקינה אז מה אני יגיד להוט?

את ההארקה אין לי בעיה לחבר . זה רק בשביל שהטכנאי יראה את הבעיה .

מה זאת אומרת לספק לי סינגל תקין ?

פותח התארד איזה ממיר יש לך ?

לי יש את ההוט MAGIC .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה באמת נשמע רעיון טוב , תודה אני ינסה את זה .

אבל החיבור יתאים ?

החיבור שנכנס לכניסת אנטנה (כניסת RF) בטלויזיה הוא לא החיבור שנכנס לממיר.

צריך כבל אחר, או מתאם .

ראה צורת התקעים, זה הנכנס לשקע בקיר וזה הנכנס לתוך הטלויזיה. אתה צריך מצב של כבל שבקצה אחד יכנס לשקע בקיר ובשני לשקע בטלויזיה. לכל טכנאי של יש כאלו באוטו.

צריך לחפש תחנה בטלויזיה לפי מה שמוסבר בספר המכשיר על חיפוש וכיוון תחנות. ברגע שיש תמנה בסדר בטלויזיה סימן שהבעיה בממיר שהיה באמצע הדרך. יש הסבר חשמלי-אלקטרוני לתופעה אבל זה לא צריך לענין אותך. אתה צריך לקבל תמונה נקיה בלי השטויות של ובלי ביטול הארקה.

לטכנאי של תגיד שהיה אצלך חשמלאי של חברת חשמל שראה שאין הארקה ואמר שהוא ידאג לנתק את החשמל בכלל בבית שלך אם ההארקה לא תהיה מסודרת כנדרש בתקנים ובחוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...