שיטת הממשל הנוכחית והצעות לשיפור. - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שיטת הממשל הנוכחית והצעות לשיפור.

fungiman

Recommended Posts

• תגובות 59
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

אמרתי שאף אחד לא חשב עליה ;)

אבל היא מתחילה כמו ספר בישול מרוקאי ( לכל "בולסיי השיקמים" - אני מרוקאי אז ,) " קודם כל תרגעי !"

או כמו הספר של דוגלאס אדמס :" בלי פאניקה "

היא בטוח תצוץ כאשר כולם ירגיעו קצת את העסק ויפסיקו לראות בשני את מטרתם ואת המחסום בפני מטרתם ,, אני מובן ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב אני אגיב וכרגיל יהיו קופצים (תמיד אני מכניס פלפל למרק )

קודם כל מי אמר שצריך 120 חברי כנסת.כבר בדיונים קודמים אמרתי שזה מיותר להחזיק 120 פרזיטים.

מבחינתי לניהול תקין של מדינה מספיק לכל היותר 61 ח"כים כמו שזה הסף להרכבת ממשלת מיעוט.שנית אוכלוסיה שאינה עושה (חרדים\ערבים) אינה נאמנה

לדגל (ערבים \ואו נטורי קרתא שחיים בירושלים) לא יזכו לשום יחס מהמדינה ולשלל הטבותיה (כספים קצבאות תמיכות וכדומה)

הדגל מבחינתי הוא סמל וגאווה ויש כאלה שאינם מזדהים אתו ובכל זאת חיים פה.להם תיהיה אזרחות שונה.

ניהול מדינה צריך להיות לפי רמת הנאמנות.אני מאד מזדהה עם הדפוק האירני אחמדיניג'ד (יאללה לקפוץ עליי כוווללםם)

נכון הוא מפגר אבל בתור אחד שדואג למדינה שלו אפשר לקחת ממנו אלפי דוגמאות.כל מי שאינו מזדהה עם הלאומיות האירנית עם הדת האירנית יאללה לכלא

או אפילו הוצאה להורג (אני לא יודע מה הוא עשה עם המתנגדים שלו הדפוק הזה..חחחח)

פה יש לנו אלפי אויבים מבפנים והממשל מפחד לעשות משהו.האויבים צריכים לפחד מהשילטון לא השילטון מהאויבים....

צריך פה שליט או ממשלה חזקה עם יד ברזל כי פה זה לא אירופה (חחחח אירופה בקרוב תיהיה אפריקה...עם דגל האיסלם..)

ראו את אירועי עכו..

השיפור הכי גדול זה להפסיק לרדוף אחרי האויבים לשלום - להעיף את אותם עוורים שחושבים שאם הם יחזירו עוד ועוד שטחים וירצו את האמריקאים יהיה לנו

הישראלים טוב.צריך מנהיגים כמו מנחם בגין שידע לעשות שלום (את אולמרט ולבני אני אפילו לא סופר פה...)

כרגע הכל מושחט ומסואב.מבחינתי צריך לעשות רענון בכל הכנסת כי כרגע לאף אחד לא אכפת מהמדינה מהשטחים שלנו שלחמנו עליהם.כל אחד שחושב כמה

כסף הוא יכול להציא ולברוח.אולי יש 12 צדיקים בסדום שעוד רוצים לעשות משהו אבל זה כלום מתוך 120..

אהה קראתי שאדון אולמרט עוד רוצה להטביע את חותמו ולפני שמעיפים אותו הוא רוצה להחזיר את הגולן ככה שחצי מדינה הוא ייתן ורק כדי להכנס לדפי

ההיסטוריה.. :kopfpatsch: :kopfpatsch:

ותמורת מה בדיוק????

אני מציע שהוא ייצא לפנסיה ויתן לחכמים ממנו את המושכות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה הבעיה בדבריי??

שאנחנו צריכים ראש ממשלה ראוי???.שצריכים פה ממשלה ישרה שתדאג לנו ולא לישבן שלה??

שראש ממשלה ידאג קודם כל לעם ולא לתדמית שלו מול ה"אח הגדול".שידאג למדינה ולא לשלום המיוחל על חשבון שטחים שנכבשו בדם גיבורנו??

אז כן אני רוצה ראש ממשלה ראוי ושילטון נקי כפיים.אני רוצה ממשלה ישרה ולא ממשלה בובות (או בבונים..)

היום זה ביזיון עם הכנסת הנוכחית.בעיני מנחם בגין הוא דמות להערצה ועד היום אף אחד לא מגיע לקרסולים שלו.כולם רוצים אוטו פלאפון הטבות ושוכחים

שהם נבחרי ציבור לשרת את הציבור לטובת הציבור - בגין ידע לעשות זאת וזו היתה שליחות בעינייו לא נטל !!!.

תיראה היום את ניבחרינו - בקושי מגיעים למליאות לדיונים על החלטות הרות גורל של עתיד המדינה !!!.

כל אחד מוכן לחתום עם קבלן לשחרר שטחים פה ולחתום פה תמורת כמה מיליונים..זה מה שאתה רוצה בשילטון שלך???

לאן הולכים המיסים שאתה משלם (או לפחות חלק נכבד מהם..)

אתה יודע שאנחנו לא רחוקים מהתואר המפוקפק "עולם שלישי" כמו מדינה אפריקה ודרום אמריקה בנושא השחיתות השלטונית.מה שמונע מאיתנו את התואר

הזה זו התעשיה והקידמה של ההי טק הטכנולוגי של השלוחות של אינטל ושאר החברות הגדולות שהחליטו להתיישב בציון..

אז בא ידידי הנכבד ותקן את דבריי שכן אני לא יורד להסתה כי זו לא דרכי (זה אסור על פי חוקי הפורום !!!!)

נתתי דוגמה קיצונית על שליט אירן כי הוא לאומן אמיתי וזה דבר שחסר בשילטון בישראל.שליט שידאג לשלמות הארץ ביד חזקה ולא ירדוף אחרי אויבנו כמו

איזה שפן..אריאל שרון מנחם בגין בנימין נתניהו הם דוגמאות טובות אבל הם לא מספיק חזקים.נקווה שיעלה שליט עם יד חזקה שיחזיר את הארץ למצב שפוי

בברכה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מדבר על ערכים

זה נכון שחלה במדינת הפרטה של ערכים ואי לכך הידרדרות בחוסנה המדיני

אבל הדיון איננו על ערכים ( ובהחלט יהיו כאלו שלא יסכימו לערכים שאתה דוגל בהם )

הנושא שיפור שיטת הממשל

ערכים אינם שיפור הם תכונה ( או חוסר )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התגובות כאן ובדיונים נוספים בנושאים משיקים מראים שלמרבה הצער אין הסכמה אפילו על סעיפי היסוד של חוקה פוטנציאלית.

האם ניתן בכלל להגיע להסכמה על מספר עקרונות יסוד? כיצד ניתן לגשר בין עקרונות יסוד אלו לבין היות בית לעם היהודי?

עקרון יסוד חשוב המופיע בחוקות של מרבת מדינות העולם המערבי הוא שכל בני האדם נולדו שווים וכל אזרחי המדינה שווים לפני החוק - ללא הבדל מין, דת וגזע. עיקרון יסוד זה לבדו הינו בסתירה למגוון חוקים ונהלים המתקיימים כיום בישראל :

* חוק השבות, מפלה בין יהודים לאלו שאינם יהודים באפשרות להקלט במדינה כאזרחים והן בזכות לקבל מענקים שונים.

* חוקי האישות, בתי הדין והמועצות הדתיות. יש אפליה ניכרת בין גברים ונשים במערכות אלו, בבתי דין רבניים מבטלים נישואין באם יהדותו של אחד מבני הזוג מוטלת בספק וכו'.

* גיוס ערבים מוסלמים ונוצרים לצבא.

זאת נקודה בעייתית אחת. נקודה זאת ממשיכה אל הנקודה הבעייתית האחרת שהיא הסדרת היחסים בין הדת והמדינה. ברגע שהמדינה מוכרזת "בית לעם היהודי" לא יכולה להיות הפרדה כזאת, מוצהרת כמדינה יהודית! אולם הממסד הדתי מעצם הוויתו אינו דמוקרטי וגם מפלה (בין גברים לנשים, בין יהודים ללא יהודים ובאופן לא רשמי בין אשכנזים לספרדים).

מספר אנשים פה טענו שישראל חייבת חוקה, נאה דורש נאה מקיים. אשמח לשמוע את הרעיונות שלהם לפתרון בעיות סבוכות אלו אשר מוזכרות מעלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התגובות כאן ובדיונים נוספים בנושאים משיקים מראים שלמרבה הצער אין הסכמה אפילו על סעיפי היסוד של חוקה פוטנציאלית.

האם ניתן בכלל להגיע להסכמה על מספר עקרונות יסוד? כיצד ניתן לגשר בין עקרונות יסוד אלו לבין היות בית לעם היהודי?

שים לב מה אמרת ?? בית לעם היהודי?? אני חושב שאתה קצת לא מעודכן :P :P :P :P

בא ניראה מה המצב בישראל 2008

דרום תל אביב

אז ככה....

צ'ינהטאון..באיזור התחנה המרכזית ישנה חדשה

עובדים זרים

פליטי דארפור שבאו להתעלק עלינו מקבצים נדבות

בשכונות חלשות ברחבי הארץ רוסים לא יהודים שאולי האבא של האימא של הסבתא היה יהודי וזה נתן להם לגיטימציה לפלוש לארצנו הקטנה

(בהנחה שרוסיה היא בערך רוב שטחה של אירופה :silly: :silly:)

אה סליחה סליחה שכחתי לציין לטובה את "כיבוש" הגליל על ידי אחינו ילדי הגר אשת אברהם אבינו

וכל פעם מגדילים את עריהם ללא רשות וחיים בארמונות ללא ארנונה בעוד שאנו חיים בכוכים ומשלמים הון עתק..

ועד הם בוכים על אפליה.....

אז ארץ כבר מזמן לא רק של עם .היא כבר מחולקת לכמה עמים שהחליטו לכבוש את ציון (ואנחנו פתחנו להם את הדלת במודע !!!!)

***ויסלחו מנהלי האתר והפורום אבל תגובה זו היתה מתבקשת***

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זו ראיה די מציאותית להוציא את שמות התואר

פאנגי

הבעיה היא קיימת

העיניין של הפיתרון יכול לבוא דרך היחס שאתה ושכמותך מפגינם ומשתדלים ( במיגבלותיהם האישיים ) לישם .

צריך יהיה לפתוח את הבעיה מעט יותר ולהבין באיזה אזור אנו חיים ומהם הלכי הרוח השולטים

אפשרות נוספת היא לחכות

למנהיג

למציאות משתנה

לסמוך על האינטילגנציה של ההמון ?

לסמוך על הישועה של אלוהים ( באזור הזה זה פופולרי - רק מה ? המטומטמים חושבים שהאלוהים - במובן המציאותי ולא במובן הדתי בכלל - יוציא את זעמו על הצד שכנגד )

המהלך באם לא יתרחש באחת משתי הדרכים שציינתי לעיל יתרחש אם וכאשר ניתן את המכה הנכונה במקום הנכון - זה יכול להיות מחבל מתאבד / קטיושה במקום אסטרטגי ,

אני אישית רואה לעניות דעתי " שלום של אבלים " במזרח התיכון

על ביצוע של חוקה ?

נדבר מאוחר יותר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברור שזו ראיה מציאותית.אני לא רואה את החיים עם מסנן אולטרא וורוד.אני רואה היטב למה אנחנו הופכים.הרי ידועה תופעה של בריחת

המוחות מהארץ אחרי שהם התייאשו מהממשל שיתמוך ברעיונותיהם לפתח את המדינה קדימה אז הם פנו למדינות נאורות למימון ומדינות אלה קוצרות

את הפירות של אותם גאונים שלמדו פה !!!!.הרי שאדם בא לממשלה\משרד ממשלתי ורוצה סיוע בפיתוח מוצר הוא נתקל ב"חומת אש" של טפסים למה מדוע..

איך..ואי אלה התחייבויות..

אבל למממן פרזיטים...עולים שלא יודעים כלום..אוכלוסיה חלשה..שהיא נגזרת מאותם עולים יש ויש כסף.אז הנה בבקשה זו התוצאה.

אתה יודע שכל הרעיון של איסוף אי אלו עולים זה המלחמה בדמוגרפיה של הערבים.

כלומר היה אפשר לתת הוראה מפורשת שכל משפחה מקומית (קרי צברים ישראלים יהודים כמוני וכמוך) יביאו בין 4 ל 5 ילדים וככה נאזן את הדמוגרפיה

מול הערבים.אבל לא .....החליטו להביא מכל העולם את "פליטי" היהדות המפוזרת...והנה תיראה לאיפה הביא אותנו הרעיון הזה..

אז פה צריך שיפור.פה צריך שינוי מידי לעומק.לא כל מי שדוגל ביהדות צריך לבוא לפה.

למה כל מי שמוסלמי ארצות ערב פותחות בפניו את דלותיהן???

כל מי שנוצרי יכול להכנס לארצות הברית או האיחוד האירופאי??

יש תקנים יש הגבלות ורק אצלנו יש רחמים וכל המלעונים מכל העולם מתאספים אצלנו לשחק סנוקר...

אתה יודע שכדאי להכנס לאוסטרליה או קנדה אתה חייב לעבור תהליך להוכיח שיש לך מקצוע מסודר (תואר כלשהו במשהו) אחרת אתה

לא נכנס.וזה תהליך של שנה ויותר.

למה אצלנו זה לא קיים?

אם אצלנו זה היה קיים היתה פה פחות פשיעה ברחוב ויותר ביטחון אישי.

(למה כי שכבות המצוקה משם באו לפה...כאילו דא..)

ממשלה צריכה לחשוב קדימה ל 10 שנים לא לחודש ולא לחצי שנה.ויותר מזה עניין הדת יהדות מול איסלם מטופש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיתיות של חוקה באוכלוסיה שאיננה רק מעורבת אלא גם מעורבבת ( והכוונה עם עצמה ) היא התחלה של ניסוח מאי הסכמות לכן ,

ראוי ביותר להתחיל חוקה ( ולא כמו שהפנגי אומר "אין הסכמה על כלום - רוח הדברים ) מחוקי היסוד קרי חוקים העוסקים באפשרויות הנתונות לכל אדם באשר הוא אדם מעצם היוולדו אל משפחת האדם כלומר חוקים המגינים על חייו ואשר נותנים לו את הזכות והיכולת להתקיים .

שנית הנושא שיכול להתחיל לגלגל את הכדור בכיוון הנכון הוא :" הקמת גוף אשר יגן על הצרכן בישראל בצורה אקטיבית " גוף כמו המועצה לצרכנות בארה"ב .

זה פיתרון הקסם של הציבור בישראל פיתרון במהלך אחד .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מדינת ישראל כבית לעם היהודי חייב להיות מוגדר בחוקה (אם זאת תגיע יום מהימים). ההיסטוריה מראה את החיוניות שבדבר, שלא לדבר שהשמטת עיקרון זה הוא יריקה בפרצופם של מייסדי המדינה וכל אותם שהקריבו חייהם לקימומה.

פירוש בית לעם היהודי - בין השאר להוות מקלט ליהודים נרדפים מרחבי תבל. מכאן שלא ניתן להתנות קליטת יהודים ממדינות בהם יש רדיפות נגדם בשום תנאי שהוא (השכלה, רכוש, ידיעת השפה העברית). ניתן יחד עם זאת, לפי דעתי, להתנות מתן אזרחות בידיעת השפה וההיסטוריה, בבחינה באזרחות ובהצהרת אמונים.

ומה עם קליטת מהגרים בני לאומים ודתות אחרים, האם אין כאן סתירה עם השיוויון בין בני האדם? ובכן, לכל זכות יש סייגים ויוצאים מהכלל. ישראל תהיה פתוחה לקבל מהגרים לפי סעיפים שווים לכולם, מלבד הקריטריון של יהודים נרדפים על רקע דתם שיוכלו לקבל תעודת תושב (אולם לא אזרחות, ראה מעלה) באופן אוטומטי.

תוספת - נראה שבג"ץ התייחס לסוגית חוק השבות מספר פעמים וטען שאין סתירה בינו לבין השיוויון בין תושבי המדינה. למדינה מותר להגדיר את הקריטריונים לקליטת הגירה, אולם מרגע שנקלטו כולם שווים בחובותיהם וזכויותיהם.

ראוי ביותר להתחיל חוקה ( ולא כמו שהפנגי אומר "אין הסכמה על כלום - רוח הדברים ) מחוקי היסוד קרי חוקים העוסקים באפשרויות הנתונות לכל אדם באשר הוא אדם מעצם היוולדו אל משפחת האדם כלומר חוקים המגינים על חייו ואשר נותנים לו את הזכות והיכולת להתקיים .

שנית הנושא שיכול להתחיל לגלגל את הכדור בכיוון הנכון הוא :" הקמת גוף אשר יגן על הצרכן בישראל בצורה אקטיבית " גוף כמו המועצה לצרכנות בארה"ב .

למעשה כבר יש בישראל חוקים כאלו (חוקי היסוד - ספציפית "כבוד האדם וחירותו", "חופש העיסוק") שאמורים להוות בעתיד בסיס לחוקה. בבג"ץ כבר היו דיונים רבים על נושאים שבעיקרון שסבו סביב הפרשנות לחוקים אלו. יחד עם זאת, מה זאת אומרת "גוף שיגן על הצרכן באופן אקטיבי"? ההגנה על הצרכן נגזרת מסדרה של חוקים שונים המסדירים את עניין המסחר הקמעונאי, זכויות קניין, דיני חוזים וכו', האם אתה רוצה להקים "משטרת צרכנות" שתאכוף תקנות אלו? בוודאי שצריך להגדיל את מספר תקני הפקחים ולהקל על האזרח הקטן במיצוי הדין מול עסקים גדולים (בית המשפט לתביעות קטנות היה צעד חשוב בנושא), אבל אלו לא דברים שצריכים הסדרה בחוקה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מדינת כבית לעם היהודי חייב להיות מוגדר בחוקה (אם זאת תגיע יום מהימים). ההיסטוריה מראה את החיוניות שבדבר, שלא לדבר שהשמטת עיקרון זה הוא יריקה בפרצופם של מייסדי המדינה וכל אותם שהקריבו חייהם לקימומה.

פירוש בית לעם היהודי - בין השאר להוות מקלט ליהודים נרדפים מרחבי תבל. מכאן שלא ניתן להתנות קליטת יהודים ממדינות בהם יש רדיפות נגדם בשום תנאי שהוא (השכלה, רכוש, ידיעת השפה העברית). ניתן יחד עם זאת, לפי דעתי, להתנות מתן אזרחות בידיעת השפה וההיסטוריה, בבחינה באזרחות ובהצהרת אמונים.

ומה עם קליטת מהגרים בני לאומים ודתות אחרים, האם אין כאן סתירה עם השיוויון בין בני האדם? ובכן, לכל זכות יש סייגים ויוצאים מהכלל. תהיה פתוחה לקבל מהגרים לפי סעיפים שווים לכולם, מלבד הקריטריון של יהודים נרדפים על רקע דתם שיוכלו לקבל תעודת תושב (אולם לא אזרחות, ראה מעלה) באופן אוטומטי.

קליטת מהגרים??? דתות שונות???

למה לנו???.האם הם יתרמו לנו כחברה מחוסנת נגד אויבים??.האם הם יעזרו לנו לשמור על דמוגרפיה מול הערבים?

ישראל לא ענקית כמו ארצות הברית או אירופה שיכולה להרשות לעצמה להיות ליברלית עד כדי כך.

ישראל צריכה קודם כל לחשוב על עתיד בניה על דור המחר ולא על ניזקקי העולם.

יש לנו מספיק שכבות מצוקה באוכלוסיה ה"צברית" ולא צריך לארח פה שכבות מצוקה מכל העולם.

עוד לא ראיתי אף עובד זר שמכריז נאמנות לישראל באופן עיוור.כולם באים לפה אך ורק מטעמי פרנסה ואחר כך (אם משטרת ההגירה

לא תופסת אותם חוזרים מרצון למדינת המקור שלהם).

אז תשובתי היא שלילית.

כחברה עלינו להיות קשיחים מול העולם שרוב המדינות בא"ום תומכות באויבנו פה אחד

ועל כן למה לנו להיות סלחניים וגלויי לב כלפי אותם מהגרים?? (יש לנו את מיקרונדיה וארצות הברית רוב

הזמן לצידנו בהחלטות באום).אז אם ראשי המדינות מחליטים פה אחד בעד הפלשטינים פעם הבאה שידפקו

על דלתנו מהגרים נפנה אותם למדינת פלסטין...הם ישמחו לארח אותם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה באמת ? יש חוקי יסוד ?

אני לא מאמין ! גילית לי את אמריקה ( ז'תומרת )

רגע מתנגן לי שיר בראש ...

שיר הטמבל

ביצוע: כוורת

השכם בבוקר קם להתגלח

אני רואה עוד טמבל ממולי

מה הוא רוצה? עם מי הוא מתווכח?

הרי בעצם הטמבל זה אני.

לעיניין

כדי לבצע שינוי צריך ללכת אל המכנה המשותף הנמוך ביותר ומכיוון שאיננו יכולים לפנות אל האספקט האזרחי כי יש שם בעיות של לאום ( פאלסטינאים / ישראלים ) ( יהודים / ערבים / עולים / מהגרים / וכו' דתיים / נשים גברים ) חייבים לפנות אל האיש הקטן מאספקט אחר - קרי צרכני .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...