האם משתלם להזמין נייד מחול? - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם משתלם להזמין נייד מחול?

repero

Recommended Posts

האם משתלם להזמין מאתרים כמו B&H או NEW EGG.

אני סטודנט מתחיל ורק עכשיו אני מתחיל לחקור את תחום הלפטופים, בעקרון אם יש משהו שאני צריך לדעת במידה וכן שווה להזמין מחול אשמח אם תציינו.

בעקרון אני מחפש מחשב חזק שיחזיק לי כמה שנים טובות לשימושים:

סרטים (HD) -לכן חובה יציאת HDMI, כרטיס מסך טוב כמו ה 8400 או ה 3650.

4 גיגה זכרון (מערכת ויסטה)

מעבד לא קריטי

מסך 14.1"

HDD- עדיף 7200 אבל אני מניח ש5400 גם סבבה.

התקציב שלי כ1000$. וראיתי את הדגם הבא:

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16834220349

אשמח להמלצות הערות והארות. תודה מראש ומקווה להשתלב פה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 38
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

היו על זה אינספור דיונים, ואם תדפדף כמה עמודים אחורה בפורום אני בטוח שתמצא את התשובה אבל בקצרה:

- אם מישהו מביא לך את זה משם אז זה משתלם.

- אם זה מבוצע על ידי חברת שילוח כלשהי\USPS, אזי זה יוצא לא משתלם בעליל(דמי משלוח+מע"מ+עמילות מכס+ביוקרטיה במתן אישורים ממשרד

התקשורת+חריטת עברית).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הארה מס'1 : NEWEGG לא עושים משלוחים לישראל.

הארה מס'2 : עוד לא ראיתי ניידים עם יציאת . המקסימום זה S-VIDEO. (ופה אולי אני טועה. מישהו?)

הארה מס'3 : 3650 ו8400 זה הבדל גדול ברמה ובמחירים. אם אתה לא מתכוון לשחק בנייד - חבל להשקיע מעבר ל8400.

הארה מס'4 : בין HDD של 7200 לבין אלה של 5400 יש פער מאוד משמעותי במחירים.

הארה מס'5 : רזולוציה של 900X1440 לדעתי האישית מוגזמת למסכי 15.4".

הארה מס'6 : גם אם היו עושים משלוחים לארץ - המחיר של המחשב לא כולל אותם, ומדובר בכ100$ (בחנויות שכן עושות).

הארה מס'7 : גם הרחבה לאחריות בינלאומית עולה כסף.

הארה מס'8 : ויש מכס 15%.

הארה מס'9 : שלושת ההערות האחרונות אומרות בעצם שהתקציב הריאלי שלך למחשב עצמו הוא כ700$, מה שאומר שכנראה תצטרך לקחת מחשב עם כרטיס מסך פשוט יותר ופחות .

הארה מס'10: המחשב שתארת לא מצטיין בניידות (גודל ומשקל) או זמן גבוהים במיוחד, אבל זה כבר שיקול שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הארה מס'1 : לא עושים משלוחים לישראל.

וגם אי אפשר לרכוש מהם מוצרים אם אין לך כרטיס אשראי אמריקאי, שמוצהר על כתובת אמריקאית

הארה מס'2 : עוד לא ראיתי ניידים עם יציאת . המקסימום זה S-VIDEO. (ופה אולי אני טועה. מישהו?)

אם תחזור לתקופה של ההווה, תגלה שיש הרבה דגמים כאלה :)

הארה מס'3 : 3650 ו8400 זה הבדל גדול ברמה ובמחירים. אם אתה לא מתכוון לשחק בנייד - חבל להשקיע מעבר ל8400.

בעקרון נכון, אבל אל תשכח שיש גם 8400 פגומים, שלפעמים עדיף להשקיע במשהו קצת יותר רציני

הארה מס'4 : בין HDD של 7200 לבין אלה של 5400 יש פער מאוד משמעותי במחירים.

מסכים, למרות שתמיד אפשר לקחת HD עם נפח קטן יותר וHD חיצוני באותו מחיר של השדרוג חח

הארה מס'5 : רזולוציה של 900X1440 לדעתי האישית מוגזמת למסכי 15.4".

כנראה שלא יצא לך להתעסק עם הרבה מסכי 15.4, אני מרוצה מאוד מה900X1440 הפונטים לא קטנים מידי, והכל עובד חלק.

הארה מס'7 : גם הרחבה לאחריות בינלאומית עולה כסף.

במידה והיא קיימת, ובכל אופן עדיף לבדוק עם היבואן הרישמי בארץ, בנוגע לאחריות ואיך זה מתבצע

הארה מס'8 : ויש מכס 15%.

שוב פעם, חזרה להווה, ביטלו את המכס למחשב יחיד (לפחות ככה הבנתי) אבל תמיד יש מע"מ שזה 15.5%

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובות המהירות :xyxthumbs:

1) דפדפתי מספר עמודים אחורה ולא מצאתי משהו רלוונטי לכן פתחתי את הדיון.

2)משלוח ומע"מ זה חרטה, מכס אני לא בטוח שיש על לפטופים אבל צריך לבדוק, לגבי חריטה גם ממש אין צורך מעבר לזה שאני כותב עיוור בקצב של כ 60 מילים בדקה יש גם מדבקות שאפשר לרכוש.

3)המחירים בין לארהב הם שמיים וארץ, אני לא ממש מעודכן אבל תמיד חשבתי שיוצא יותר זול גם עם המכס והדמי משלוח. וקשה לי להשוות כי כל הדגמים שראיתי שמצאו חן בעיני לא נמצאים בזאפ. אשמח אם מישהו יוכל להחכים אותי.

4)הבנתי של HP ואחרים יש אחריות בינלאומית שתופסת גם בארץ, אם זה לא ככה - שוב אני אשמח אם תעמידו אותי על טעותי.

בגדול התשובה שאני מחפש היא בשורה התחתונה של מחיר, אחריות, איכות (דגמים שאין בארץ), האם שווה להזמין מחול? בסופו של דבר אם אני מזמין מחול ואחרי כל התוספות (משלוח, מעמ, מכס וכו...) המחשב יוצא בערך אותו סכום? אם מישהו שהתנסה יוכל להגיב אני יודה לו מאוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

משלוח ומעמ זה לא חרטא בכלל.

1. בגלל שאתה קונה דרך האינרטנט אתה צריך לשלם גם מס בארהב על הנייד וזה עומד של 8.375%

* באתרים המחרים לא כוללים מע"מ אמריקאי (ככה זה בארהב) והעניין בדוק!

* אם אתה מזמין דרך אין לך את המע"מ

2. יש לך את המשלוח של שהוא בערך 100$

3. יש לך את המכס בארץ של 15.5% * על כל ההזמנה כולל המע"מ האמריקאי וכולל המשלוח (מע"מ אין אני בדקתי לפני 3 שבועות)

זאת אומרת שלמחשב בסכום של 1000$ אתה משלם 1370$

בקיצור כמו שאמרו אם יש לך מישהו שיכול להביא אותו זה "החול" משתלם אם אין לך עזוב אותך משטויות עוד 300 שקל ואתה קונה בארץ בראש שקט ומקבל אותו במקום

לא חייב אשראי אמריקאי, בחלק מהאתרים ניתן לשלם ב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה הולך להוציא 4-5 על מחשב עדיף שתקנה בארץ

אבל אם אתה הולך לקנות במחיר 7-8 עדיף שתזמין מחו"ל ומהר בארץ אוהבים להוסיף כמה אלפיות טובות למחשב חרטה ברטה

זה מה שאני עושה, אני מתכנן החודש להזמין את הא - G50v-A2 החודש..

אולי זה יעלה לי 8+- כולל משלוח אבל זה משתלם כי בארץ כזה מחשב יגיע ל 13+ בשקט

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנה פירוט המסע להבאת לארץ:

דבר ראשון, אם לא רוצים להידפק כפליים, פונים דבר ראשון למשרד התקשורת.

מקבלים את הטפסים, ואז מתבאסים כי לא יודעים איך למלא אותם-

בטפסים יש פרטים דרושים כמו "תדר התקשורת האלחוטית במגהרצים" (כלומר, לכתוב 2.4GHZ לא יהיה קביל. צריך לכתוב, לדוגמה 2435Mhz )

ו "הספק המשדר/מקלט במיליוואטים"

כמובן שבכל מקום שפוי לא יהיה כתוב את זה, אז צריכים לפנות ישר ליצרן.

במידה והיצרן עונה ומצליחים למלא את הטפסים-

שולחים למשרד התקשורת.

זמן התגובה של משרד התקשורת הוא עד 21 ימי עסקים, ולא מחייב שהם יתנו את האישור הרצוי. לפעמים הם מסרבים בלי לפרט למה.

אם מצליחים לקבל את האישור ממשרד התקשורת-

פונים למכון התקנים ומגישים בקשה לתקן על אותו מחשב. שולחים את המפרט המלא, הדגם המלא, מספר קטלוגי של היצרן, והאישור שקיבלת ממשרד התקשורת

משלמים אגרה על סך 136 ש"ח- ובד"כ מקבלים את התקן, זו פחות בעיה.

הלאה-

מזמינים את המחשב, ומשתמשים באחד השירותים כמו מאסטופ בשביל להביא את המוצר.

המשלוח בד"כ יעלה בסביבות ה 100 דולר בנוסף למחיר המוצר.

המוצר מגיע למכס, ושם נתקע. אחרי 3-7 ימים, עליהם נאלצים לשלם עמילות מכס בלי שום סיבה נראית לעין, נשלחים המסמכים שמודיעים שיש לך חבילה מחכה במכס

צריכים לשלוח להם את האישורים של מכון התקנים ומשרד התקשורת בפקס, ובד"כ לוקח להם עוד 3-7 ימים להגיב ולהודיע שהחבילה ניתנת כעת לשחרור.

עד לנקודה זו, אותו בישגדא שמנסה להביא את המחשב הנייד נאלץ לשלם בנוסף למחיר+משלוח גם בין 150 ל........ הרבה יותר (הסכום הגבוה ביותר שיצא לי לשמוע עליו הוא 630) דולר עמילות מכס על זה שהמחשב היה תקוע במכס כמה זמן שהוא היה תקוע.

השלב האחרון בסיפור הוא לגשת לבית המכס הקרוב, לשלם מע"מ בגובה 15.5% ממחיר המוצר+משלוח, ומזל טוב. אחרי מעל חודשיים של תהליך ארוך מייגע ויקר, המחשב אצלך.

הבהרה לגבי האישורים:

להתעסק עם משרד התקשורת זה כמו לנסות ללעוס פלדה. כואב וחסר טעם. לוקח להם המון זמן להגיב, הם בקושי עונים לטלפונים, ויש לא מעט מקרים שעל טעות הכי קטנה הם שולחים את הטפסים חזרה, ומבקשים למלא אתם שוב.

לגבי מכון התקנים- גם הם לא עונים בטלפון, אבל איתם אפשר לתקשר די בקלות בפקס.

אם מישהו גאון מספיק בשביל לנסות להביא את המחשב לפני שיש לו את האישורים, יש 2 אפשרויות-

1- יקח לו, כאמור, המון זמן להשיג אותם, ואז עמילות המכס מתנפחת לסכומים מפלצתיים

2- הוא לא יקבל אישור, ויאלץ או לנטוש את החבילה במכס ולאבד את הכסף, או לבצע משלוח יקר בטירוף חזרה לחו"ל, במידה והמוכר מוכן לקבל את הסחורה חזרה.

מעניין שהמשלוח חזרה לשלוח עולה פי 3 מהמשלוח לכאן.....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

משלוח ומעמ זה לא חרטא בכלל.

1. בגלל שאתה קונה דרך האינרטנט אתה צריך לשלם גם מס בארהב על הנייד וזה עומד של 8.375%

* באתרים המחרים לא כוללים מע"מ אמריקאי (ככה זה בארהב) והעניין בדוק!

* אם אתה מזמין דרך אין לך את המע"מ

2. יש לך את המשלוח של שהוא בערך 100$

3. יש לך את המכס בארץ של 15.5% * על כל ההזמנה כולל המע"מ האמריקאי וכולל המשלוח (מע"מ אין אני בדקתי לפני 3 שבועות)

זאת אומרת שלמחשב בסכום של 1000$ אתה משלם 1370$

בקיצור כמו שאמרו אם יש לך מישהו שיכול להביא אותו זה "החול" משתלם אם אין לך עזוב אותך משטויות עוד 300 שקל ואתה קונה בארץ בראש שקט ומקבל אותו במקום

לא חייב אשראי אמריקאי, בחלק מהאתרים ניתן לשלם ב

תעשה טובה, אל תבלבל בין מע"מ למכס, מע"מ משלמים בכל מקרה, לא משנה איפה קונים, (כל עוד זה לא באילת), והמכס משתנה בהתאם לחוקי הממשלה באותו הזמן.

אם תחפשו בגוגל ופה באתר, תבינו שהורידו את המכס למחשב יחיד, אבל מע"מ יש ותמיד יהיה.

המיסים בארה"ב תלויים במדינה שאליה שולחים את המחשב, יש מדינות עם מיסים גבוהים ויש מדינות בלי מיסים בכלל, ולכן האתרים לא כוללים את המיסים בתוכם, והם מחושבים רק אחרי שיודעים לאיזו מדינה המחשב נשלח. (מה שגם אומר שאם המחשב נשלח ישירות לחו"ל הוא לא חוטף את המיסים של המדינות בארה"ב, אלא רק של היעד)

ברור שיש אתרים שאפשר לשלם שם עם PAYPAL אבל האתרים המשתלמים באמת כמו מחייבים כרטיס אשראי אמריקאי

בנוגע לפירוט שנכתב לפני כ9 חודשים, היו שינויים מאז, כגון המכס, אבל אישור למשרד התקשורת זה הדבר הראשון שצריך לעשות, כי ברגע שזה לא דגם שנמכר בארץ זה בעייתי, אם זה נמכר זה קצת יותר קל, אבל רק בקצת.

במידה והכל תקין, אתה צריך לשלוח את האישור הזה למכס ביום שהמחשב מגיע, ואז אתה יכול לקחת אותו, במידה והמחשב מגיע, ואין לך אישור, הוא יתקע שם, ויעלה לך כסף לכל יום שהמחשב נמצא שם, ולפעמים יותר זול כבר להחזיר אותו ולבטל עסקה.

וVIC, ניסיתי לעבוד על מחשבי 1280*800, והכל גדול שם יותר מידי, לא נוח לי אישית, ולאנשים שאני מכיר, בדרך כלל הזקנים יותר (אני בן 23) אוהבים רזולוציות נמוכות יותר (כמו שלך :P) אבל היתרון של הרזולוציה שלך, זה שזה מקל על משחקים חח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תעשה טובה, אל תבלבל בין מע"מ למכס, מע"מ משלמים בכל מקרה, לא משנה איפה קונים, (כל עוד זה לא באילת), והמכס משתנה בהתאם לחוקי הממשלה באותו הזמן.

אם תחפשו בגוגל ופה באתר, תבינו שהורידו את המכס למחשב נייד יחיד, אבל מע"מ יש ותמיד יהיה.

המיסים בארה"ב תלויים במדינה שאליה שולחים את המחשב, יש מדינות עם מיסים גבוהים ויש מדינות בלי מיסים בכלל, ולכן האתרים לא כוללים את המיסים בתוכם, והם מחושבים רק אחרי שיודעים לאיזו מדינה המחשב נשלח. (מה שגם אומר שאם המחשב נשלח ישירות לחו"ל הוא לא חוטף את המיסים של המדינות בארה"ב, אלא רק של היעד)

4 משפטים ובסוף כלום! תקרא תבין ואז תגיב!

בדיוק כמו שאמרתי אם הוא מזמין עם שרות כמו mustop ויש עוד כמה שאני לא זוכר הוא ישלם מס בארהב. תקרא בתקנון של newegg זה רשום שם שחור על גבי לבן

אם הוא מזמין דרך או כל אתה ששולח ישירות לארץ הוא לא ישלם מס באמריקה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא צריך אישור ממשרד התקשורת

התקנה הזו בוטלה באפריל השנה.

בקשר למע"מ, בוודאי שיש מע"מ. אין מוצר (מלבד לירקות ופירות, מכירה באילת כפי שדןדן אמר ואולי כמה דברים שוליים נוספים) בארץ שלא חייב במע"מ. מע"מ הוא בשיעור של 15.5% כפי שנאמר. מכס אין על יבוא של לשימוש אישי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...