האם משתלם להזמין נייד מחול? - עמוד 2 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם משתלם להזמין נייד מחול?

repero

Recommended Posts

אוקיי אז בואו נעשה סיכום קטן,

אין מכס

לא צריך אישורים (או שעדין צריך אישור מכון התקנים?)

משלמים על דמי משלוח + מע"מ.

האם זה לא יוצא זול יותר משמעותית מאשר בארץ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 38
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

כן, מה שסיכמת הוא נכון (לא צריך שום אישור). לזה אתה כמובן מוסיף את המס האמריקאי.

כן, זה בהחלט יכול לצאת זול בצורה משמעותית אבל זה תלוי במחשב ויש לקחת בחשבון סוגיות של התעסקות ובמיוחד אחריות (שלא תקבל בארץ ברוב המחשבים).

בוא נחזור לבחירה שלך. קודם כל אם אתה לא משחק אין לך שום צורך בכרטיס מסך נפרד וזה גם לא מומלץ. בשביל צפייה בסרטים מספיק לחלוטין כרטיס מסך מובנה

ה-M51 שבחרת הוא מחשב של 15.4" ולא של 14.1" כפי שביקשת ואינו דווקא דגם שהייתי ממליצה למי שעמידות לאורך זמן זה אחד הקריטריונים בבחירה שלו. בנוסף, קח בחשבון שחיי הסוללה כאן יהיו מאד רעים (כרטיס מסך חזק שאין לך בו צורך בשילוב עם מעבד וחיי הסוללה הנמוכים מלכתחילה של מחשבי ASUS).

ל- אחריות בינלאומית מלאה בתוספת תשלום על לפחות חלק מהדגמים. ל- אחריות בינלאומית מוצהרת על כל דגם שנמכר גם בארץ אבל אנשים רבים נתקלו בקשיים רציניים בקבלת שירות למחשבי אמריקאיים בארץ.

ל- אחריות בינלאומית בארץ על דגמים מסויימים בלבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://www.moc.gov.il/173-he/MOC.aspx

כאן, במסמך של "הקלות בשחרור של מכשירים אלחוטיים מהמכס"

בקשר למכון התקנים, להבנתי האישור מהם היה פונקציה של הצורך באישור משרד התקשורת (זה גם הדבר היחיד שהם דורשים על מנת לתת "תקן", אם אין אלמנט של אישור משרד התקשורת אז מה בעצם הם עושים?) ואני מכירה גם מישהו שיבא לאחרונה מחשב ללא כל אישור (רק התשלום במכס). אבל אולי בכל זאת כדאי לברר את זה יותר לעומק (יתכן שהוא נפל בין הכסאות), לא עלה בדעתי שזה עדיין עשוי להיות דרוש (אבל מי יודע עם הבירוקרטיה המטומטמת שלנו). אני אנסה לברר, זה חשוב.

*טוב, פניתי ישירות למכון התקנים בנושא. נראה מה הם יודיעו (אם הם יודיעו..). ממה שהצלחתי להבין זה לא דרוש אבל זה אתר מחריד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמעט כל אתר יצרן + מספר לא קטן של אתרי resellers וגם לא מעט מרכיבי OEM שבונים על Barebones מאפשרים כזה דבר (נקרא CTO). יש עשרות אתרים שעונים על התיאור שלך. אם אתה יודע את המותג של המחשב המדובר אז יהיה אפשר לצמצם את האפשרויות.

אני במקומך הייתי מסתכלת על משהו כמו ה-SL400 של . זה מחשב באיכות בניה טובה מהממוצע וב-14.1" שהיתרונות שלו בשבילך יהיו מחיר טוב, סיכוי טוב לאחריות בארץ (על פי האתר של אפילו קונפיגורציות ה-CTO של הדגם הזה מכוסות בארץ, זה דבר חריג בשביל מחשבי Lenovo) ואפשרות לעשות את ה-CTO שאתה רוצה דרך אתר היצרן בתנאי שיש לך או אתה יכול להשיג אמריקן אקספרס (כמעט כל היצרנים האחרים וחלק נכבד מה-Resellers לא מקבלים כרטיסי אשראי בינלאומיים שאין להם כתובת חיוב משוייכת בארה"ב)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמעט כל אתר יצרן + מספר לא קטן של אתרי resellers וגם לא מעט מרכיבי OEM שבונים על Barebones מאפשרים כזה דבר (נקרא CTO). יש עשרות אתרים שעונים על התיאור שלך. אם אתה יודע את המותג של המחשב המדובר אז יהיה אפשר לצמצם את האפשרויות.

הבנתי של DELL יש אחריות טובה ואיכות בניה טובה, אז אם תוכלי אני אשמח. גם על שמעתי תגובות טובות.

תודה רבה על העזרה!!! זה לא מובן מאליו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Dell בדר"כ לא מקבלים הזמנות מהארץ דרך האתר שלהם (אם יש לך כרטיס אשראי אמריקאי או Billing Address אמריקאית אז תוכל לקנות דרך Dell.com) והם לא נמכרים ב-CTO דרך שום מוכר שאני מכירה. מחשבי לא זכאים ככל הנראה לאחריות בארץ ועד כמה שידוע לי הם לא נמכרים בכלל ב-CTO. יתכן שיש מוכרים שאני לא מודעת אליהם. ראה מה שכתבתי למעלה.

רק כהערת אגב, אין ל- איכות בניה טובה באופן גורף. איכות הבניה של הסדרות הצרכניות סטנדרטית לחלוטין. דבר זה נכון לרוב הגדול של החברות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Dell בדר"כ לא מקבלים הזמנות מהארץ דרך האתר שלהם (אם יש לך כרטיס אשראי אמריקאי או Billing Address אמריקאית אז תוכל לקנות דרך Dell.com) והם לא נמכרים ב-CTO דרך שום מוכר שאני מכירה. מחשבי לא זכאים ככל הנראה לאחריות בארץ ועד כמה שידוע לי הם לא נמכרים בכלל ב-CTO. יתכן שיש מוכרים שאני לא מודעת אליהם. ראה מה שכתבתי למעלה.

רק כהערת אגב, אין ל- איכות בניה טובה באופן גורף. איכות הבניה של הסדרות הצרכניות סטנדרטית לחלוטין. דבר זה נכון לרוב הגדול של החברות.

תוכלי להמליץ על אתר אמין שכן מוכר ב CTO, אין לי ממש העדפה לחברה כל עוד יש אחריות בארץ והיא חברה מוכרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחריות בארץ זה סיפור מההפטרה. אין חברה שיש לה אחריות גורפת בארץ על כל הדגמים (לפחות לא כזו שגם עובדת כמו שצריך)

כפי שציינתי למעלה, אני ממליצה לך על האתר של לנובו שכן הוא מקבל כרטיסי אשראי בינלאומיים מסויימים וספציפית על ה-SL400 כי הוא עומד בדרישות שלך והוא אחד הדגמים היחידים שאולי זכאים לאחריות תחת CTO בלנובו.

Costco עושים CTO על מחשבי צרכניים (שלהם סוג כלשהו של אחריות בארץ, לפחות באופן רשמי) אבל לא ידוע לי מהי המדיניות שלהם בנוגע לכרטיסי אשראי בינלאומיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי דיברתי אם אנשים ובעוד חודש מישהו שאני מכיר טס לארהב לשבוע לפנסילבניה אז הוא יוכל להביא לי את הלפטופ. אבל הבעיה היא הכרטיס, אין לי כרטיס אמריקן אקספרס או גישה אל אחד :\ יש אלטרנטיבות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם מישהו נוסע לשם לקנות פיסית אז אין בעיה. בחנות פיסית אתה יכול לשלם בכרטיס אשראי בינלאומי מכל סוג (בהנחה שהם מקבלים את החברה הזו) או במזומן כמובן. לא תוכל לקבל CTO בצורה כזו, זה לא נמכר בחנויות פיסיות שכן זה דורש זמן הרכבה.

בשביל לקנות מחשב CTO אתה צריך כתובת אליה ניתן לשלוח אותו (בארץ/ בארה"ב). אם הבחור הזה נוסע לארה"ב ויש לו כתובת קבועה (לא מלון) שאליה ניתן לשלוח את המחשב אז אתה כבר יכול לשקול להזמין CTO לשם ושהוא רק יאסוף את זה. במקרה הזה תצטרך להשיג כרטיס אשראי מהסוג שציינתי (ניתן לפעמים גם לשייך כתובת בארה"ב לכרטיס אשראי בינלאומי וכך לעקוף את המגבלה. לא כל החברות מאפשרות את זה, אתה יכול לבדוק) או להשתמש בחברה מתווכת שקונה בשבילך את המוצר בחו"ל. קח בחשבון שאם אתה מזמין כזה מחשב אתה כבר די לחוץ בזמן וכדאי למהר.

יהיה לך הרבה פחות בלבול מוח פשוט לבחור דגם מורכב מראש ולבקש ממנו שיקנה את זה שם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם מישהו נוסע לשם לקנות פיסית אז אין בעיה. בחנות פיסית אתה יכול לשלם בכרטיס אשראי בינלאומי מכל סוג (בהנחה שהם מקבלים את החברה הזו) או במזומן כמובן. לא תוכל לקבל CTO בצורה כזו, זה לא נמכר בחנויות פיסיות שכן זה דורש זמן הרכבה.

בשביל לקנות מחשב CTO אתה צריך כתובת אליה ניתן לשלוח אותו (בארץ/ בארה"ב). אם הבחור הזה נוסע לארה"ב ויש לו כתובת קבועה (לא מלון) שאליה ניתן לשלוח את המחשב אז אתה כבר יכול לשקול להזמין CTO לשם ושהוא רק יאסוף את זה. במקרה הזה תצטרך להשיג כרטיס אשראי מהסוג שציינתי (ניתן לפעמים גם לשייך כתובת בארה"ב לכרטיס אשראי בינלאומי וכך לעקוף את המגבלה. לא כל החברות מאפשרות את זה, אתה יכול לבדוק) או להשתמש בחברה מתווכת שקונה בשבילך את המוצר בחו"ל. קח בחשבון שאם אתה מזמין כזה מחשב אתה כבר די לחוץ בזמן וכדאי למהר.

יהיה לך הרבה פחות בלבול מוח פשוט לבחור דגם מורכב מראש ולבקש ממנו שיקנה את זה שם.

הוא לא ישלם מהכרטיס שלו, לי יש מאסטר קארד לכן אין לי בעיה לקנות וכן יש לו כתובת קבועה. כלומר אני יהיה חייב להזמין מהאינטרנט והוא רק יאסוף\יקבל ויביא. אני מעדיף לבחור את הרכיבים של המחשב שלי מכיוון שלא מצאתי מחשב אחד שהיה מושלם בשבילי, בכל מה שראיתי היה משהו שאמרתי שאני מעדיף בלעדיו אם זה יוריד עלויות.

אז יש לי כתובת אמריקאית למשלוח. אם אפשר כרטיס בינלאומי + כתובת אמריקאית זה יהיה מושלם. אני לא לחוץ בזמן כי הוא טס עוד חודש.

אם תוכלי לצרף לינק לחברה כזאת אני מאוד אשמח, ושוב תודה על התשומת לב והעזרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה כן לחוץ בזמן אם אתה רוצה CTO. זה עלול לקחת הרבה זמן לקבל את המחשבים הללו וחובה לקחת זמן בטחון (אלא אם כן אתה רוצה להסתכן בזה שהמחשב לא יגיע בזמן).

אני לא מכירה חנויות שעושות CTO למחשבי מלבד החברה עצמה, אולי יש אבל אני לא נתקלתי. אתה יכול לנסות לדבר עם ישראכרט ולצרף את הכתובת של החבר שלך כ-Billing Address שניה (אם אתה מצליח לעשות את זה נשמח להתעדכן בפורום).

באופן כללי יהיה לך קשה למצוא מקום לעשות CTO שגם מקבל כרטיסי אשראי בינלאומיים וגם מוכר מחשבים עם אחריות בארץ (רוב ה-CTO של המחשבים שזכאים לסוג אחריות כלשהו בארץ הוא דרך היצרן). יש את Costco שדרכם אתה יכול לברר מדיניות אשראי.

בכל מקרה יש לברר כל סוגייה שקשורה לאחריות בצורה יסודית לפני הרכישה.

טוב, הת'ראד הזה הפך למבלבל נורא אז אני אסכם:

חברות שיש סיכוי לאחריות דרכן - הכי סביר זה בדר"כ דרך דל ולנובו. ל- HP יש באופן עקרוני (גם למעשה אבל זה פחות רלוונטי כאן). האחרות בדר"כ לא נותנות אבל זה תחום בלתי צפוי.

ניתן לעשות CTO בקניה דרך היצרנים הללו. למיטב ידיעתי הם לא מקבלים כרטיסי אשראי בינלאומיים ללא כתובת משוייכת בארה"ב (אני אישית ניסיתי לקנות גם בדל וגם ב- ללא הצלחה, זה נכון ללפני כ-5 חודשים). מקבלת אמריקן אקספרס בינלאומי.

לשלושת החברות הללו אין Resellers שאני מכירה שניתן לעשות דרכם CTO ולשלם באשראי בינלאומי (מלבד Costco למחשבים צרכניים של - מדיניות אשראי בלתי ידועה לי). שוב, אולי קיימים אבל אני לא ראיתי מעולם.

מסקנה: שייך כתובת Billing או קנה מחשב מורכב מראש (או שתצליח למצוא Reseller שמאפשר את זה ואז כולנו נשמח לדעת על זה :)). לחילופין, קנה דרך חברת אמצע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...