כיצד אני בונה מערכת הפעלה?? - תכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כיצד אני בונה מערכת הפעלה??

B0necrack3R

Recommended Posts

ביד ;D

ועכשיו ברצינות... מערכות הפעלה הם אחד הדברים הכי מורכבים שיש. באחראיותן לספק שרותי קלט-פלט, הקצאת , ניהול קבצים ועוד הרבה מאוד דברים.

באקדמיה יש על זה קורסים שלמים. אני לא חושב שאנשים שאין להם רקע במבני נתונים ואלגוריתמים מסוגלים לפתח מערכות הפעלה הכי בסיסיות שיש.

אלא אם כן יש לך רקע בתחום, ואני אוכל להפנות אותך לכל מיני מקומות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תחפש ברשת מדריך על XINU (זה לא כתוב הפוך ככה קוראים לזה)

זו שמאד קל ללמוד עליה

היא כתובה בשפת C מאד מאד מאד פרימטיבית אבל יש בה יסודות מכל דבר שמערכת הפעלה צריכה לעשות

זו יכולה להיות התחלה ללימוד אבל לא נראה לי שתסדר עם זה...

דרך אגב

XINU = Xinu Is Not Unix

כנראה... (אנשים מאד יצרתיים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תחפש ברשת מדריך על XINU (זה לא כתוב הפוך ככה קוראים לזה)

זו שמאד קל ללמוד עליה

היא כתובה בשפת C מאד מאד מאד פרימטיבית אבל יש בה יסודות מכל דבר שמערכת הפעלה צריכה לעשות

זו יכולה להיות התחלה ללימוד אבל לא נראה לי שתסדר עם זה...

דרך אגב

XINU = Xinu Is Not Unix

כנראה... (אנשים מאד יצרתיים)

שמעתי על זה....הזכרת לי נשכחות.. ;)

אבל לא ידעתי את הראשי תיבות של זה....תודה על הידע....חחחח...אהבתי!!! ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המערכת ההפעלה הזאת לא ממש בסיסית..

וגם לא מצאתי את הקוד המקור שלה..

אני רוצה לבנות משהו ממש בסיסי.. אפילו בלי התקני ואפשרויות משניות..

כמו שהבנתי אני צריך לבנות למערכת וממש כלשהו המקשר בין היוזר לליבה...

איך בערך עושים זאת..זאת השאלה? :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין כמו VB לדברים האלו, וזאת אתה שומע מבחור שלמד C,C++,PASKALןVISUAL BASIC אז יש לי ניסיון בתחום ואני אומר שלדברים כאלו הכי טוב זה VB כבר אמרתי שאני מעדיף את VB? ד"א אני רוצה ללמוד אסמבלי השאלה היא האם יש פה מישהו שיודע אסמבלי ויכול להמליץ לי על מקור לימוד טוב, קחו בחשבון שאני בכיתה ט' ואין לי ידע באלקטרוניקה תקבילית ( או משהו שנשמע ככה ;) ) ומערכות סיפרתיות :-\

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם התכוונת למה שאמרת אז כנראה שאין לך כלכך נסיון... ;)

תכניות שנכתבו וקומפלו ב-VB יכולות לרוץ אך ורק על ו... נחש מה? זה כבר מערכת הפעלה!

עם VB אפשר לבנות SHELL לווינדוס אבל לא עצמאית... (יכול להיות שהתכוונת ל-SHELL?)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאלה: איך אני בונה מערכת הפעלה??

תשובה: אתה לא. מצטער להיות זה שיוריד אותך חזרה לכדור הארץ אבל אתה לא תכתוב ....... (בטח שלא ב-VB.... זה היה ROTFLMAO גדול)

בכל אופן, כמו שנאמר פה כבר, יש על זה קורסים באקדמיה והם לא מגרדים את קצה הקרחון. אתה רוצה לבנות משהו בסיסי וזה לפי הגדרתך בלי התקני , הגדרה די נרחבת אם תשאל אותי. בלי כרטיס אבל ממשק משתמש נחשב בסיסי?

בכל אופן, אם אתה רוצה ללמוד אני מציע לך לגשת לספריה של מדעים מדוייקים באוניברסיטת ת"א (או כל אוניברסיטה אחרת) ולהתחיל לקרוא ספרים על מערכות הפעלה. אם לא תתייאש מכמות החומר אתה כבר ב-10% מהעבודה (אני התייאשתי בגלל זה הציון של במערכות הפעלה נראה כמו שהוא ;) ). אני באמת מציע לך לעשות דברים יותר "כיפיים" אם בא לך לתכנת.....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה זה משהו דמוי מערכת הפעלה? שיראו לו את מבנה הספריות על הדיסק? שיתנו לו לראות את הקבצים בכל ספריה? שיתנו לו להעביר קבצים ממקום למקום? למחוק? לשנות שם? וכן הלאה.....

זה בולשיט.......

מה עם לטפל באיך הקובץ נשמר לדיסק? איך יודעים איפה הוא מתחיל איפה הוא נגמר? איפה ממוקם כל ביט שלו על הדיסק? וזה עוד כלום. צא מהבועה בן אדם, מערכת ההפעלה זה לא החלונות שאתה רואה על המסך, זה רק הממשק בשבילנו האהבלים. מאחורי הקלעים רצים אלגוריתמים מטפלים בדברים כמו STARVATION DEADLOCKS ועוד 1001 דברים, זה לא פשוט "לבנות דגם ב-VB" כי אתה לא בונה כלום חוץ מ-GUI.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מסכים עם captaincaveman . זה לא כ"כ פשוט לבנות מ"ה.

בכל אופן, אם אתה בכל זאת רוצה להכנס לעניין הזה, תוריד Free BSD או RH 7.3 ותתחיל לשנות בה כל מיני אלמנטים. ככה תלמד לאט לאט ותבין את העניין יותר טוב...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה, לא יודע למה זה נחוץ לך, אבל מה שבטוח שזה לא עבודה קלה... בכלל לא.

ובשביל מי שרצה אסמבלי, לא חסר באינטרנט על אסמבלי, תחפש אסמבלי למעבדי , לא חסרים הסברים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמרתי שלמדתי, זה לא אומר שאני ממש זוכר\ יודע\ הקשבתי\ קראתי את מה שהיה צריך ;D ;D

אבל ברצינות עכשיו, נראה לכם שהבן אדם יצליח לבנות מערכת הפעלה? אני מניח שלא, ולכן אם הוא רוצה לבנות דמוי מערכת הפעלה, עדיף לו לעבוד בVB תחת WIN ולבנות דמוי מערכת הפעלה.

זה ממש שטויות מה שאתה כותב.

ויז'ואל זו שפה תחת מערכת הפעלה , אז כל דבר שתכתוב לא משנה מה יהיה בעצם בנוי על מערכת ההפעלה הקיימת והבחור ביקש ללמוד לכתוב לא ללמוד לתכנת....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...