אני בן 19 ונגמר נהג חדש - אפשר להסיע 5? - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אני בן 19 ונגמר נהג חדש - אפשר להסיע 5?

Jules Winnfield

Recommended Posts

למרות שבדקתי זאת חבר שלי מתווכח איתי והנציג ממשרד התחבורה אמר לו שאי אפשר להסיע 5 ורק בעלי רישיון מעל גיל 21 יכולים להסיע 5, למרות שאני בדקתי זאת עם עורך דין שאמר שברגע שנגמר הנהג חדש ואפילו שמתחת לגיל 21 אז אפשר להסיע חמישה,

אז מה נכון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז ככה, המגבלה של מספר הנוסעים באוטו תקפה במשך שנתיים מרגע קבלת הרישון, או מגיל 21 מעלה, ז"א אם נגמר ה"נהג חדש" אז אין יותר הגבלות.

ערן אתה טועה, אנשים אל תטעו את הבחור, אל תכתבו אם אתם לא יודעים ב100%.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני שמעתי דבר כזה:

מדובר על שני דברים שונים כשמדברים על עד שנתיים או עד גיל 21.

וזה הולך ככה:

לפי המשטרה - ברגע שנגמר הנהג חדש (לאחר שנתיים שיש ברשותך את הרישיון) לא אכפת להם שתסיע יותר מ-2 נוסעים (כלומר אוטו מלא) ובמצב כזה לא ייתנו לך דו"ח.

לפי הביטוח - הביטוח לא מכסה יותר מ-2 נוסעים נוספים ברכב אלא מעל גיל 21.

זה מה שסיפרו לי, נשמע לי הגיוני.. מבאס, אבל הגיוני..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מספיק כבר עם דברים לא מבוססים ש"אמרו לי", "שמעתי", "עשיתי סיאנס" וכיוצא בזה.

עפ"י החוק, שטרחתי לצרף בהודעה הקודמת שלי, אין מניעה למישהו מתחת לגיל 21 שאינו נהג חדש, להסיע יותר מ-2 אנשים. אם אין מניעה חוקית כזו, אז שום סיבה שהביטוח לא יכסה סיטואציה זו(כל עוד יש ביטוח לנהג כמובן).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אויי נו די עם השטויות!

אחרי שנגמר הנהג חדש מותר להסיע אוטו מלא לא משנה איך אתה מסתכל על זה...מה שכן יש הבדל בין ביטוח נהג צעיר (עד 21) לביטוח נהג חדש (שנתיים ראשונות) ביטוח נהג חדש אגב כולל גם נהג צעיר (נהג חדש בעצם כלל כל בנאדם שיש לו רישיון) ביטוח נהג צעיר לא כולל נהגים חדשים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אויי נו די עם השטויות!

אחרי שנגמר הנהג חדש מותר להסיע אוטו מלא לא משנה איך אתה מסתכל על זה...מה שכן יש הבדל בין ביטוח נהג צעיר (עד 21) לביטוח נהג חדש (שנתיים ראשונות) ביטוח נהג חדש אגב כולל גם נהג צעיר (נהג חדש בעצם כלל כל בנאדם שיש לו רישיון) ביטוח נהג צעיר לא כולל נהגים חדשים.

אז מי שמעל גיל 21 ונהג חדש הוא סתם משלם על ביטוח "נהג צעיר"?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז מי שמעל גיל 21 ונהג חדש הוא סתם משלם על ביטוח "נהג צעיר"?

בגדול כן אבל זה לא ממש ככה

זה הולך לפני דרגות (מדרגות)

ההכי יקר זה נהג חדש אח"כ יש נהג צעיר ואז יש את כל ההגבלות גילאים

עכשיו ככל שאתה משלם יותר אז הביטוח שלך כולל גם את שאר המדרגות.... ככה שאין לך באמת מה לעשות בעיניין

הדוגמא לא ממש טובה אבל זה בערך כמו להגיד שמי שמשלם 6 שקלים לליטר דלק נדפק כי הוא צריך גם לשלם 5 שקלים (כאילו שה5 הוא חלק מה6)... לאדע אני די עייף אז קשה לי לחשוב על דוגמא נורמאלית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מספיק כבר עם דברים לא מבוססים ש"אמרו לי", "שמעתי", "עשיתי סיאנס" וכיוצא בזה.

עפ"י החוק, שטרחתי לצרף בהודעה הקודמת שלי, אין מניעה למישהו מתחת לגיל 21 שאינו נהג חדש, להסיע יותר מ-2 אנשים. אם אין מניעה חוקית כזו, אז שום סיבה שהביטוח לא יכסה סיטואציה זו(כל עוד יש ביטוח לנהג כמובן).

יש מניעה

אתה כנראה לא משהו בהבנת הנקרא

לפי החוק שאתה טרחת לצרף

2 א 2. נוהג חדש שטרם מלאו לו 21 שנים וחלפה לגביו התקופה שבה

חלה עליו חובת הליווי האמורה בסעיף 12 א 1, לא יסיע ברכב מנועי יותר

משני נוסעים עד שימלאו לו 21 שנים, אלא אם כן יושב לידו מי שכשיר

להיות מלווה."

עד גיל 21 לא תוכל להסיע יותר מ-2 אנשים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברגע שעברו שנתיים מהיום שהוצאת רישיון אתה כבר לא "נוהג חדש" ואז הסעיף הזה בכלל לא תקף עליך כי כמו שאתה טרחת לצרף:

2 א 2. נוהג חדש שטרם מלאו לו 21 שנים וחלפה לגביו התקופה שבה

חלה עליו חובת הליווי האמורה בסעיף 12 א 1, לא יסיע ברכב מנועי יותר

משני נוסעים עד שימלאו לו 21 שנים, אלא אם כן יושב לידו מי שכשיר

להיות מלווה."

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מכיר ילד בן 17 שיש לו רישיון ומותר לו להסיע כמה שהוא רוצה כי הוא בא מחו"ל וכבר היה לו שם רישיון מגיל 16 אז הוא רק היה צריך לעשות טסט בארץ ועכשיו הוא לא נחשב נהג חדש והוא לא משקר כי נסעתי איתו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש מניעה

אתה כנראה לא משהו בהבנת הנקרא

לפי החוק שאתה טרחת לצרף

עד גיל 21 לא תוכל להסיע יותר מ-2 אנשים

כדאי שתתאמן בעצמך על הבנת הנקרא, במיוחד כשאתה ממהר להטיף בצורה כזו לאחרים.

נוהג חדש=נהג חדש. נוהג חדש שטרם מלאו לו 21 שנים = גם נהג חדש וגם פחות מבוגר מ-21. => אם אתה לא נהג חדש, או אתה מעל גיל 21, המגבלה לשני נוסעים לא חלה עליך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בן 20, מגיל 19 אני לא נהג חדש ואני מסיע מכונית מלאה כל הזמן. עצרו אותי שוטרים, אף פעם לא העירו לי על מספר האנשים שאני מסיע במכונית.

מותר לך להסיע מכונית מלאה מהיום שבו אינך נהג חדש, כלומר בעל ותק של שנתיים וזהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...