פנטקס נגד העולם - עמוד 4 - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

פנטקס נגד העולם

shem86

Recommended Posts

סליחה על האיחור, אבל לא הייתי באיזור בסופ"ש..

נראה שהדברים שאתה כותב מתייחסים ל-K200D, לא לפנטקס באופן כללי. אז בוא נתמקד במצלמה הזו.

שכחת תכונות רבות נוספות שאופייניות למצלמות יקרות יותר ושקיימות כולן ב-K200D. תעבור למשל על הדגמים המקבילים (מבחינת מחיר) של קנון וניקון ותבדוק לאילו מהם יש 9 חיישני פוקוס מוצלבים, מנוע פוקוס פנימי בגוף, AEB, מדידת אור ספוט, נעילת מראה, כפתור DOF, מסך LCD עליון, עינית גדולה יחסית, גישה מהירה להגדרות כגון WB ו-ISO, מתג AF/MF, תמיכה מובנית בפלאש אלחוטי, תמיכה בגריפ, עדשת קיט ללא פשרות (ביונט ממתכת ולא מפלסטיק, מגן שמש, סקאלת מרחקים) וכן הלאה. חלק מהתכונות קיימות במצלמה אחת או באחרת, אבל באף אחת מהמתחרות הישירות אין את כולן. ב-K200D יש, והדבר המשמעותי היחידי שחסר בה הוא LV.‏ מצד שני, המימוש של ה-LV שקיים בהן (בקנון, למצלמות הזולות של ניקון אין LV) הוא איטי לשימוש ומתאים בעיקר לעבודה עם חצובה. לי זה מתאים כי אני אוהב לצלם עם חצובה, אבל למי שמחפש לצלם נושאים דינמיים מזוויות מיוחדות זה די חסר תועלת.

למה מבחינת מחיר? איך היא עומדת מול מצלמות מאותה רמה בפרמטרים שציינת? גם מולן היא מובילה?

זה תלוי בהרבה פרמטרים (אורך המוקד, היציבות של הצלם ועוד). אתרים שונים מדווחים על יתרון שונה - בין שני סטופים (dpreview.com ו-cameralabs.com) לשלושה (cnet.com). גם שני סטופים הם יתרון משמעותי. המשמעות בפועל היא שלצילום נושאים מסויימים אפשר להשתמש בעדשה עם צמצם 5.6 במצבים שבהם הייתה נדרשת עדשה עם צמצם 2.8, או לחלופין שבמצבים מסויימים שבהם היה נדרש ISO 3200 אפשר להסתפק ב-ISO 800.‏

תקן אותי אם אני טועה, אז היא מציעה 2 סטופים, בהנחה שהנושא המצולם הוא סטטי ולא יימרח עקב מהירות התריס.

תסתכל בדף הזה, תחת "Pentax K200D Shake Reduction off / on".

נחמד, אבל אין השוואה קצת יותר רצינית? בין מהירויות\צמצמים\מצלמות\מנגנוני שונים?

לא ראיתי מבחנים בנושא, אבל יש דיווחי משתמשים (כולל של כאלה שצילמו בגשם עם גוף לא אטום ושילמו את המחיר). כמו כן יש מידע מהיצרן על סוג ומיקום האיטומים, ובפורומים מתפרסמים לעיתים צילומים של החלקים במצלמה שבהם אמורים להיות איטומים (משם התחילה למשל הביקורת על ה"איטומים" של הסוני A700 ושל הקנון 40D).‏ כדי לקבל את התמונה המלאה תצטרך לקרוא הרבה בפורומים ובאתרים של היצרנים. באחד הדיונים כתבתי סיכום של המידע שמצאתי עד כה בנושא. ציטוט:

"החברה היחידה שלה יש מבחר גדול של עדשות אטומות היא אולימפוס, אבל שם הגוף היחידי שכולל איטומים (E3) עולה יותר מכפול מאשר ה-K200D. בסוני אין עדשות אטומות בכלל, והאיטומים בגופים בסיסיים בלבד וקיימים רק בשני הגופים היקרים (A700 ו-A900). בניקון וקנון יש מעט עדשות אטומות ורובן ככולן יקרות מאוד. כמו כן, רק הגופים היקרים ביותר אטומים. ה-D300 היא המצלמה הכי "זולה" שכוללת איטומים, וגם היא עולה יותר מכפול מה-K200D. בקנון האיטומים בגופים קיימים למעשה רק במצלמות מסדרה 1, שעולות אלפי דולרים. האיטומים שיש ב-40D/50D סמליים ודומה למה שיש בסוני. אי אפשר להשוות אותם לאלה של ה-K200D (שכוללת 60 איטומים לאורך ולרוחב המצלמה, ממש כמו בדגמים מקצועיים)."‏

ציטוט של מי? האם יש דיווחים שסותרים את הטענות הנ"ל?

קצת קשה להתייחס ברצינות לדברים כאלה, הייתי רוצה לראות מבחן, בדיוק כמו שאתה דורש בנושא איכות התמונה המודפסת.

בעבר התייחסתי ל-AA כחיסרון, בעיקר בגלל הפריקה העצמית המהירה. אבל מאז שיצאו לשוק היברידיות (למשל Sanyo Eneloop ו-GP ReCyko) הנושא הזה הפך להיות די חסר משמעות. אני עדיין מעדיף ליתיום, אבל המשקל שאני נותן לנושא הזה נמוך מאוד. לגבי כמות הצילומים, חפש בדיונים קודמים בפורום. למיטב זכרוני מדובר על 500 עד 700 צילומים לטעינה, אבל בעלי ה-K200D שבפורום יוכלו לתת לך מספר מדוייק יותר.

כאן אין שום וויכוח, אני לא טוען שAA הן חסרון, אך אני גם די בטוח שהן לא יתרון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 52
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

למה מבחינת מחיר? איך היא עומדת מול מצלמות מאותה רמה בפרמטרים שציינת? גם מולן היא מובילה?

היא זולה יותר ממצלמות שנותנות תכונות מקבילות, והיא נותנת יותר ממצלמות במחיר דומה. חפש דיונים קודמים בפורום לפרטים נוספים.

תקן אותי אם אני טועה, אז היא מציעה 2 סטופים, בהנחה שהנושא המצולם הוא סטטי ולא יימרח עקב מהירות התריס.

אתה לא טועה.

נחמד, אבל אין השוואה קצת יותר רצינית? בין מהירויות\צמצמים\מצלמות\מנגנוני VR שונים?

יש הרבה השוואות, אבל אף אחת מהן לא מפורטת ברמה שהיינו רוצים לראות.

ציטוט של מי?

זה מופיע לפני הציטוט: "באחד הדיונים כתבתי סיכום של המידע שמצאתי עד כה בנושא. ציטוט:"

האם יש דיווחים שסותרים את הטענות הנ"ל?

לא יזיק שתחפש. הדברים מייצגים את המידע שאני אספתי בנושא, לא את כל מה שקיים ברשת.

קצת קשה להתייחס ברצינות לדברים כאלה, הייתי רוצה לראות מבחן, בדיוק כמו שאתה דורש בנושא איכות התמונה המודפסת.

אם הוא נראה לך לא רציני, חפש מקורות מידע נוספים. סביר שתגיע לאותן מסקנות.

אני לא רואה את הקשר בין מודפסות לבין איטומי אבק ולחות. קל מאוד לבדוק מודפסות, פשוט שולחים אותן להדפסה ומשווים את התוצאות. כל אחד מהקוראים יכול לעשות זאת בעצמו. יש לך דרך לבדוק בצורה מבוקרת איטומי אבק ולחות? יש לך דרך לעשות זאת מהבית, ללא גישה למצלמה שבביקורת?

כאן אין שום וויכוח, אני לא טוען שAA הן חסרון, אך אני גם די בטוח שהן לא יתרון.

אז הדיעה שלנו בנושא די דומה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היא זולה יותר ממצלמות שנותנות תכונות מקבילות, והיא נותנת יותר ממצלמות במחיר דומה. חפש דיונים קודמים בפורום לפרטים נוספים.

השאלה היא למה משווים אותה למצלמות באותו תג מחיר ולא למצלמות מאותו קלאס?

אתה לא טועה.

אני חושב שזה דבר שיש לציין בפני כל משתמש שמחפש מצלמה בעלת ייצוב תמונה, לפעמים נוצר הרושם שזה מעין פתרון קסמים, וחבל.

יש הרבה השוואות, אבל אף אחת מהן לא מפורטת ברמה שהיינו רוצים לראות/url],

קצת נסחפת, אני לא דורש יותר מדי, בסה"כ בדיקה שמאמתת את הטענות, קצת קשה להאמין על סמך בדיקה אחת.

צודק, לא שמתי לב.

זה בדיוק מה שאני עושה כאן.. ואתה המקור היחיד שמספק תשובות בינתיים, אז תודה.

אין ספק שיותר קל בנושא התמונות המודפסות, אבל בנושא המתיימר להבדיל את המצלמה משאר המצלמות אני לא ממהר להסתמך על דעות של משתמשים שאני לא מכיר ולא יודע מה המניעים הסמויים שעלולים להיות להם, או על הצהרות היצרן, כאשר אין בדיקה המוכיחה את הטענות. וזה קיים לגבי כל מותג או אביזר טכנולוגי שאני בוחן.

איך אמר המשורר: "אחלה בחלה, יופי טופי".

אגב, בBURST, כמה תמונות הK200 מאפשרת?

אני קצת מבולבל ממה שרשום בDPREVIEW:

2.8 fps, up to 4 JPEG, 1.1 fps, RAW

מה ז"א עד 4 JPEG ב 2.8 פר שניה?

כי הD80 לדוגמא נותת: 3fps, up to 23 JPEG, 6 NEF images

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השאלה היא למה משווים אותה למצלמות באותו תג מחיר ולא למצלמות מאותו קלאס?

כי ה"קלאס" נקבע בראש ובראשונה לפי תג המחיר.

אני חושב שזה דבר שיש לציין בפני כל משתמש שמחפש מצלמה בעלת ייצוב תמונה, לפעמים נוצר הרושם שזה מעין פתרון קסמים, וחבל.

מעולם לא טענתי שמדובר בפתרון קסמים. אם כבר, רוב האנשים שקוראים את המאמר הזה מסיקים ממנו שהדיעה שלי היא שהמייצב מיותר. זאת הבעיה כשמנסים לסווג כל דבר במונחים של שחור ולבן. בפועל אני לא חושב שמייצב הכרחי, אבל אני כן חושב שהוא שימושי מאוד. מספיק בשביל לא לוותר עליו אם אין סיבה טובה.

קצת נסחפת, אני לא דורש יותר מדי, בסה"כ בדיקה שמאמתת את הטענות, קצת קשה להאמין על סמך בדיקה אחת.

למה בדיקה אחת? התייחסתי לשלושה מקורות שונים, ויש נוספים. רק צריך לחפש.

אין ספק שיותר קל בנושא התמונות המודפסות, אבל בנושא המתיימר להבדיל את המצלמה משאר המצלמות אני לא ממהר להסתמך על דעות של משתמשים שאני לא מכיר ולא יודע מה המניעים הסמויים שעלולים להיות להם, או על הצהרות היצרן, כאשר אין בדיקה המוכיחה את הטענות. וזה קיים לגבי כל מותג או אביזר טכנולוגי שאני בוחן.

זה לגיטימי, אבל בסופו של יום אתה צריך להחליט האם המידע (הרב) שקיים ברשת מועיל לך, או אם אתה בוחר להתעלם ממנו. אני בוחר בדרך האמצע - מידע שנראה לי מנומק ומשכנע, או שנכתב ע"י כותבים שאני מעריך, אני מאמץ. מידע שלא, אני מנפה.

אגב, בBURST, כמה תמונות הK200 מאפשרת?

אני קצת מבולבל ממה שרשום בDPREVIEW:

2.8 fps, up to 4 JPEG, 1.1 fps, RAW

מה ז"א עד 4 JPEG ב 2.8 פר שניה?

זה בדיוק מה שזה אומר. כמות הצילום בשניה היא ה-fps (אפשר לבחור במהירות גבוהה או נמוכה), ומספר התמונות הוא מספר התמונות שאפשר לצלם עד שהבאפר מתמלא. כשזה קורה צריך להמתין מספר שניות עד שניתן לצלם רצף כזה מלא, או פחות אם מעוניינים לצלם רצף קצר יותר או תמונה בודדת.

כי הD80 לדוגמא נותת: 3fps, up to 23 JPEG, 6 NEF images

ל-D80 יש באפר גדול יותר. ציינתי את הנושא הזה, כמו גם יתרונות אחרים שיש לה על ה-K200D, בפוסט הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...